Strona 1 z 12 12345678911 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 237

Wątek: Jak pieluszkujecie w nocy?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    23

    Domyślnie Jak pieluszkujecie w nocy?

    Jak wygląda u Was pieluszkowanie dzieciaków w nocy?
    Stosujecie wielorazówki w 100%? Jeśli tak to jakie?
    Zmieniacie pieluszke w nocy?
    A moze na noc jednorazówki?

    Jestem mamą 15 miesięcznej panny.

    W pieluszkowaniu na noc u nas było juz kilka opcji:
    - formowanka bambusowa + otulacz wełniany -> pielucha po nocy tak mokra, ze mozna ja wycisnąć, a pupa czerwona,
    - zmiana pieluchy ok godz 2-3 -> wrzask na całe miasto, bo dziecko chce spać i nie w głowie mu zmiany pieluchy,
    - kieszonka na całą noc - tez dość mokra, ale przynajmniej pupa ładna. Tu z kolei problem mam ja, bo jakoś tak nie mam serca trzymać dziecko całą noc w tej mokrej pieluszce...

    W efekcie o jakiegoś czasu stosujemy na noc jednorazówki. Chciałabym znów wrócić do wielo na noc, tylko nie wiem od której strony ugryźć temat.

    Jak to jest u Was?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja na noc (Hania jutro kończy 16 miesięcy) zakładam kieszonkę Petite desu czy jakoś tak jest szersza od innych i w 98 % wytrzymuje całą noc ew. po porannym siku po kaszce czasem zdarzy się przesiąk.
    Z racji tego że jest szersza zakładam ją tylko na noc.
    Synek 28.05.2003
    Córunia 09.05.2010
    http://cudanakijuicudawianki.blogspot.com/ jak spędzam wolny czas

  3. #3
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    jak byli mlodsi obaj - to wielo, zmieniane zanim poszlam spac. ale oni obaj z opcji wybudza-mnie-wszystko, wiec jak zaczeli sie przesikiwac mimo zmiany, to przeszlam na eko jednorazowki w nocy. ich sen i moja wygoda (kto lubi spac na mokrym?) wazniejsza
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #4
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    My na noc używamy chłonne, z reguły szersze i grubsze formowanki z mikropolarem od pupy (jesli nie ma to wkładka sucho) + otulacz PUL lub polar. Porzadnie przygotowana formowanka z odpowiednią ilością wkładów jeszcze nigdy mi nie przeciekła. Wytrzymuje całe 12 godzin, a dzieki mikropolarowi od pupy Miki ma sucho i nie ma żadnych odparzen czy zaczerwienień. Takie formowanki, to np. Sandy's (uwielbiam), Nature Babies mikrofibrowa czy Tots Bots flexi.
    Zanim zaczęłam uzywac na dobre formowanki super sprawdzała sie kieszonka Wonderoos v1.
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  5. #5
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    znalazłam kilka wątków, może znajdziesz coś dla siebie
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=53731
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=48960
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=47073
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=45234
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=43919
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=38286

    a od siebie dodam, że nam do tej pory wystarczyła kieszonka z dwoma wkładami mikrofibrowymi i podwójnym konopnym babykicks, ale ponieważ mały od kilku dni ząbkuje to teraz jednorazówka na noc, bo inaczej o północy przesikane jest wszystko łącznie z łóżkiem

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    my stosujemy typowo nocną (grubą) formowankę z uczuciem suchości od pupy (np. Pupeko) + otulacz wełniany, dla mnie ważne jest aby właśnie nocą, przez wiele godzin było jak najbardziej przewiewnie, więc unikam Pulowych otulaczy, z tym że u nas często już całe noce są suche (jeśli nie to taka formowanka wytrzymuje sporo), więc po przebudzeniu Małego sadzam na nocnik - nie ma siły żeby coś nie zrobił i dopiero później jedzonko

  7. #7
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    U nas do ok. 7 miesiąca przewijałam Jadwisię w nocy co 2,5-3 h, czyli tak, jak jadła. Potem zaczęła robić sobie dłuższe przerwy, i ustalił się nam rytm przewijania po kąpieli (19.00), przed moim pójściem spać (23.00) i potem rano, czyli 6.30. Na noc stosuję chłonne formowanki i otulacze pulowe. Mokra pielucha nigdy J. nie przeszkadzała, budziła się, gdy była głodna. Przecieki tylko, gdy otulacz był źle zapięty.

    Od jakichś dwóch tygodni mamy sajgon nocny - od 3-4 dziecko non stop na piersi, miota się po łóżku, jakby coś ewidentnie było nie tak. Myślałam, że może zaczeła jej ta mokra pielucha przeszkadzać, ale zrobiłam dwa dni pod rząd eksperyment z jednorazówką, i efekt żaden. Więc zostajemy przy starym systemie...

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    710

    Domyślnie

    mój tez prawie 16 miesięczniak i na noc (ok 20.00-06.00) zakładam mu formowankę babyetty bambusową z polarkiem+ wkład bambusowy składany i wełniak, czasem kieszonka blueberry, ale zauważyłam że on sika nad ranem i rano nie ma tragedii z przemoczeniem. Zmiana pieluszki po przebudzeniu, na nocnik nie chce siadać i dopiero śniadanie itd

    Jak miał ok 10-12 miesięcy to formowanka po noc była mokrrraaaa.
    K. 2010 i A. 2012

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    U mojego sikacza w nocy sprawdzają się ( i to zawsze - łącznie z okresem intensywnego ząbkowania):
    -Wonderoos 1 i 2 - chociaż wolę 2, osobiście jakoś drażni mnie ta szerokośc i mam wrażenie, że Małemu niewygodnie, ale to chyba tylko w mojej głowie siedzi;
    - bamboozle TB, dorzucam tylko dodatkową wkładkę bambusową (zwykłą 4-warstwową) i papierek, żeby miał sucho.
    Wystarcza na całą noc tzn. 21-6, rano są mega-przesikane, ale to Młodemu nie przeszkadza.
    Chyba tylko 2 razy (podczas naszej 8-miesięcznej przygody z wielo) zdarzyło mi się zmieniac w nocy - raz CP z dod. nocnym wkładem - nie dała rady sikaczowi i drugi, jak przedobrzyłam i do wonderosa 2 dorzuciłam jakis mały bambus zamiast mikrofibry - zrobiło się za grubo i siuśki poszły po nóżkach.

  10. #10
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,644

    Domyślnie

    U nas jednorazówki :/, mała ciągle dużo tankuje w nocy i rano pielucha waży chyba tonę. No a nie uśmiecha mi się używać wielorazówek i ją przewijać w nocy... Wczoraj i tak musiałam, bo mi strzeliła kupsko o czwartej (???), no i prawie zasnęłam na stojąco przy przewijaniu, a potem miałam cyrki, bo tak się rozbudziła, że nie chciała dalej zasnąć.

    A z kolei kilka dni temu obudziła się w nocy tylko raz (zamiast zwyczajowych 3-4), więc pielucha rano była prawie sucha - na tyle, że zwykła kieszonka też by dała radę. No i już się rozmarzyłam, że jakby tak mi się dziecko przestawiło na spanie i niebudzenie się na cycka, to mogłybyśmy w ogóle w diabły te pampy wywalić!

  11. #11
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Nawet w czasach gdy używałam w dzien jednorazówek na noc zawsze dawałam wielo. Polecam BBH konopną lub Monkey Snuggles.

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    odkryłam flipa ostatnio i jestem zachwycona, mała miała go na sobie całą noc, rano wkładka pod wkładką sucha pielucha, aż kapała a flip nie puścił niczego bokiem, super, bo mam jeszcze kieszonki i jak wkładałam jeden wkład to mi czasem przemakało, natomiast fuzzi bunz z dwoma wkładami super też daje rade

  13. #13
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    U nas wonderoosy z konopną wkładka, wytrzymują całą noc albo jednorazówka.

  14. #14
    Chustofanka Awatar elson
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    273

    Domyślnie

    Ja stosuję jednorazówkę, bo nie dzierżyłam zapachu zasikanej wielorazówki po kilku godzinach. Ale też staram się wysadzić niunię w nocy i zdarza się, że nad ranem pielucha jest sucha. Od kiedy wiem mniej więcej kiedy spodziewać się nocnego sikania myślę o wdrożeniu wielo na noc ale koniec końców odpuszczam sobie
    Kubuś 2005, Wojtuś 2008, Joasia 2011 ...

    http://chusty.info/forum/showthread....36#post1503336

  15. #15
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,798

    Domyślnie

    jeszcze za czasów jednorazówek mały przesikiwał i pampki nocą - wieczorem siusiał mało, za to potem wszystko szło przy nocnym karmieniu, więc i tak musiałam mu zmieniać pampka przed drugą, inaczej wszystko było mokre, cały czas dużo je nocą; tak więc całe życie jest przewijany w nocy, przy karmieniu okołopółnocnym; przy zasypianiu idzie jakaś chłonniejsza pielucha, potem nocna formowanka (konopie bbh lub bambus graham bear wear, bez polarka czy innego "mam sucho") z otulaczem wełnianym -> pupa ładna - ładniejsza niż potrafi być w krócej na pupie trzymanych w ciągu dnia pulowych pieluchach, młody czasem rano śpi gorzej, ale testy wykazały, że to nie od mokrej pieluchy Może zestaw nocna+wełniak by starczył i na całą noc, bo jak na mój gust choć pieluchy mokre, to jeszcze by coś się zmieściło.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #16
    Chustomanka Awatar mama-donna
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Dania-Løsning, Polska-Kędzierzyn-Koźle/Nysa
    Posty
    993

    Domyślnie

    Do pewnego czasu zmieniałam Juli pieluchę zanim szłam spać, ale teraz jak się kładę to mała ma sucho. Siura najwięcej w środku nocy. Nie przeszkadza jej mokra pielucha i wolałabym, żeby miała mokro przez połowę nocy niz żeby leżała w pampersowym kompresie chemicznym, ale niestety sika teraz tak strasznie dużo, że żaden wynalazek wielorazowy, który mamy nie daje rady.
    Ogólnie ardzo dobrze sprawdzały się CP z bambusa plus dodatkowy wkład nocny, ale niestety otulacze są już na Julę za ciasne i klops. Muszę spróbowac wepchać ten sam zestaw wkładek w formowaną kieszonkę i na to otulacz, tylko nie wiem czy otulacz mi to wszystko pomieści, ale naprawde wkłady bambusowe CP maja świetną chłonność, a im starsze tym lepsze.
    Ostatnio edytowane przez mama-donna ; 13-09-2011 o 09:54 Powód: literówka
    Julia 26.02.2010 Miron 16.03.2013


  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    U mnie co prawda dziecię jeszcze małe, bo córka właśnie skończyła 6 miesięcy, ale stosujemy rozmiarową Charlie Banana z dwoma wkładami i wytrzymuje całą noc.
    Póki co nie mogę się przekonać do założenia na noc formowanki z otulaczem.

  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    A ja zakupiłam ostatnio eko mame formowankę i wczoraj po raz pierwszy załozyłam z flipem małej na noc i wytrzymała całą noc super jest, mysle o jeszcze jednym flipie i formowankach

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Jedno (eko-rossman), młoda ma uczulenie na polarki i sztuczne welurki, a nie wyobrażam sobie jej pupy tak długo macerować w siuśkach. Choć ostatnio niektóre welury zaczęły przechodzić, więc może spróbujemy.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  20. #20
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    U nas żadna opcja w nocy się nie sprawdziła (próbowaliśmy wielu opcji wielorazowych). Musieliśmy zmieniać Helenie pieluchy co 2,5 godz, bo tak często budziła się na jedzenie w nocy i dużo siusiała a nie chciałam, żeby spała w mokrej pielusi. Po mniej więcej 10 miesiącach poddałam się i na noc zakładałam pieluszkę jednorazową (beż żelowego wkładu przeciekały i niewiele nam to pomogło). Z perspektywy czasu stwierdzam, że i tak długo wytrwałam .

    Z Hanią, która pojawi się niebawem od razu będę w nocy używać jednorazowych. Zgniły kompromis :-/ Jak sobie jednak przypomnę to wstawanie, karmienie i jeszcze za każdym razem zmianę pieluszek, to tak sobie myślę, że ja my mamy też jesteśmy ważne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •