Strona 76 z 84 PierwszyPierwszy ... 26666869707172737475767778798081828384 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,501 do 1,520 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1501
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez talalaj.k Zobacz posta
    Cześć Mam pytanie do doświadczonych mam: ile i jakiej Tetry kupić? Mam kilka 2szt gatek i 1szt otulaczy wełnianych + kilka puli. Zaopatrzona jestem też w prefoldy i formowanki. Dzieciątko rodzi się w maju więc pomyślałam też o tetrze spinanej snappi. Tylko co wybrać?

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Ja pieluchuję drugiego noworodka na tetrze motherhood i jestem bardzo zadowolona


  2. #1502
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ja z innej beczki: talalaj.k, czy dobrze kojarzę, że nie ma cię w naszym wiosennym wątku ciążowym? Zapraszamy

  3. #1503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    Ja z innej beczki: talalaj.k, czy dobrze kojarzę, że nie ma cię w naszym wiosennym wątku ciążowym? Zapraszamy
    Oj nie ma mnie, na forum jestem od niedawna nie do końca jeszcze je poznałam. Zaraz szukam

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

  4. #1504
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    na początek to takie małe wymiary tetry niekoniecznie kwadratowe. Jak kupisz 80x80 przy noworodka to będzie to zabójczo wyglądać, a na taką wielka pieluche to otulacz s nie wejdzie na bank.
    Ja kupiłam 10 szt małej i 20 dużej
    Tak czy owak wszystko okaże się jak już dzieciątko będzie i ci ci podpisuje
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  5. #1505
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Potrzebuje wsparcia. Jak mam składać tetrę 60x80 na małą 3,5kg dupcię? Młody ma 14 dni, kikut jeszcze nie odpadł i póki co tylko otulacz kokosi nb + wkład s pasuje - chociaż pojemność jest niewielka. Tetry za cholerę nie potrafię upchnąć pod taki mały otulaczyk. A oprócz kokosi mam jeszcze otulacze noworodkowe milovia, bambino mio, thirsties, imse vimse i wszystkie wydają mi się ogromne, ale do czasu jak próbuję tam upchnąć tetrę - wtedy robią się jakieś za małe.

  6. #1506
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krycha Zobacz posta
    Potrzebuje wsparcia. Jak mam składać tetrę 60x80 na małą 3,5kg dupcię? Młody ma 14 dni, kikut jeszcze nie odpadł i póki co tylko otulacz kokosi nb + wkład s pasuje - chociaż pojemność jest niewielka. Tetry za cholerę nie potrafię upchnąć pod taki mały otulaczyk. A oprócz kokosi mam jeszcze otulacze noworodkowe milovia, bambino mio, thirsties, imse vimse i wszystkie wydają mi się ogromne, ale do czasu jak próbuję tam upchnąć tetrę - wtedy robią się jakieś za małe.
    a jak dotychczas składałaś tetrę? próbowałaś w samolot?
    przyznam,że ja też nie mogłam upchnąć tetry na noworodku w ten malutki otulacz,ostatecznie używałam wyłącznie wkładów z polarkiem.

  7. #1507
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krycha Zobacz posta
    Potrzebuje wsparcia. Jak mam składać tetrę 60x80 na małą 3,5kg dupcię? Młody ma 14 dni, kikut jeszcze nie odpadł i póki co tylko otulacz kokosi nb + wkład s pasuje - chociaż pojemność jest niewielka. Tetry za cholerę nie potrafię upchnąć pod taki mały otulaczyk. A oprócz kokosi mam jeszcze otulacze noworodkowe milovia, bambino mio, thirsties, imse vimse i wszystkie wydają mi się ogromne, ale do czasu jak próbuję tam upchnąć tetrę - wtedy robią się jakieś za małe.
    Krycha ja składam w latawiec i jest ok. Pasuje do otulacza kokosi, a Irenka wazy jakies 3400 teraz. Tylko fakt faktem nie mam pojecia jakie wymiary ma moja tetra... Ale sprawdze za moment
    edit.cma 70x80


  8. #1508
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Próbowałam w samolot, ale tetrę mam prostokątna więc nawet jak złoże ten dłuższy bok, żeby był kwadrat i potem poskładam to mi strasznie dużo tetry zostaje na udkach na zewnątrz (znaczy nie w kroku).
    Spróbuje jutro ten latawiec, bo w nocy to bym sobie samobója strzeliła . Kornflejko jesteś przykładem, że da się więc muszę tylko udoskonalić technikę

  9. #1509
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Nie wiem, czy to się da na niekwadratowej tetrze, ale testowałam ostatnio z misiem na kwadratowej i bardzo zgrabnie wychodziło: https://www.youtube.com/watch?v=CyvZMHvFMcE

  10. #1510
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    AAAAA... Nie masz welniaka s jakiegoś W nocy by ci.pasowalao taki ubierać. A otulacz S powinno ci wychodzisz z tetra a jeśli nie to skladaj ja jak prefold. Ja co prawda nie używałam kokosi S tylko imse vimse ten malutki i pojemny był jakoś specjalnie.nie musiałam się mordować.

    Tetre 60x80 skladalas w trapez i zakladalam na pupke.
    Ostatnio edytowane przez Trzeciaczek ; 30-01-2016 o 12:19
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  11. #1511
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Eureka, udał się zapakować już trzeci raz w tetrę dzisiaj
    Zdecydowanie latawiec daje radę i na to otulacz imse vimse (chyba największy jaki posiadam z noworodkowych).

    Trzeciaczku jak się składa w trapez?

  12. #1512
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    No kochana jak masz prostokat to brzegi dolne tylko zaginął do środka jak przy składaniu prefoldu.
    Taki trapez wychodzi

    Wejdź na www.ekobaby.pl
    I tam masz Pieluszki z materiału instrukcja składania
    Pieluszka składaną na 6
    Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez Trzeciaczek ; 30-01-2016 o 18:24
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  13. #1513
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Ok, dziękuję będę próbować dalej, dzisiaj już 4 z kolei tetra na pupci. Na noc póki co jednorazówki bo nie będę jako zombi zapierać pieluchy

    Jedyne co mnie martwi to niewielka chłonność tej tetry - nie wiem czy będę miała serce, żeby go budzić co godzinę-półtorej żeby zmienić pieluchę. A mam nadzieję, że im starszy tym etapy spania będą dłuższe.

  14. #1514
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Każde dziecko inaczej ma. Mój budzi się o 4 rano na zmianę pieluchy. Ja go budzę o 24 na zmianę. W nocy też na wielo od narodzin.
    W 2 miesiącu przeszłam na wkłady i formowanki bambusowe na noc bo niestety ale sik duży a tetra mało chlonna. Na szczęście kupy już nie po każdym posiłku były i w nocy kup nie robił.
    Wytrwałości
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  15. #1515
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Krycha ja składam w te latawce tetre po praniu i mam w pudle przy przewijaczu juz przygotowane. W nocy nie ma mowy żebym to robiła

    zha no i ja nie zapieram mleczne kupy się ładnie spierają, a co się nie spierze znika na słońcu. (Ale i tak na razie jednorazowki w nocy)


  16. #1516
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Kornflejko i takie z kupą wrzucasz do prania? Jak to przechowujesz do kolejnego prania, bo chyba nie pierzesz codziennie?

  17. #1517
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krycha Zobacz posta
    Kornflejko i takie z kupą wrzucasz do prania? Jak to przechowujesz do kolejnego prania, bo chyba nie pierzesz codziennie?
    Takie z kupą mamy kosz, w koszu worek duży PUL, piorę zwykle co drugi dzień, a jak trzeba to codziennie.


  18. #1518
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Ja nie wiem ale kupy mojego młodego nie spieraly się tak łatwo. Jak nie zaprałam to plamy były na maxa.
    Ale już o kupach gdzieś dyskutowalam.
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  19. #1519
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Trzeciaczek Zobacz posta
    Ja nie wiem ale kupy mojego młodego nie spieraly się tak łatwo. Jak nie zaprałam to plamy były na maxa.
    Ale już o kupach gdzieś dyskutowalam.
    oj bo z pieluchami to jest tak, ze kazdy ma swój system pieluchowania i prania w zasadzie nie da się robic tak jak gdzies tam sie wyczytało, tylko wypracować swój indywidualny sposob, taki który dla temu rodziny będzie się sprawdzał. A potem zmienić go milion pięćset razy wraz z tym jak dziecko rośnie


  20. #1520
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Trzeciaczek Zobacz posta
    Ja nie wiem ale kupy mojego młodego nie spieraly się tak łatwo. Jak nie zaprałam to plamy były na maxa.
    Ale już o kupach gdzieś dyskutowalam.
    A nie miał przypadkiem alergii na mleko krowie? Wtedy się gorzej spierają. U nas tak było, ale dopiero po fakcie się dowiedziałam, znaczy jak alergia już się objawiła też w inny sposób.
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •