Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 66

Wątek: Dobrej tetry szukam

  1. #1
    Chustonoszka Awatar Sylaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    144

    Domyślnie Dobrej tetry szukam

    No w życiu bym nie pomyślała, że polubię tetrę.
    Teraz moje super pieluszki służą babciom jak sie juniorkiem zajmują a ja praktycznie tylko terty z otulaczami używam, mam taka kolorową bo kupowalam zupelnie nie myśląc, że będzie mi za pieluszki służyć.
    Szukam dobrej tetry bo moja powoli zaczyna się rozłazić, poradźcie jaka jest najlepsza.
    A i czy tetra i muśliny to to samo ?
    Mama dwóch super chłopaków : Pawełka - raczka (07.1999), Daniuszki - skorpionka (11.2009) i maleństwa, które byłoby rybką (11.2008)

  2. #2
    Chustomanka Awatar Anik801
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    832

    Domyślnie

    Ja używam grubej tetry(cienkie też mam więc też w użytku)oraz muślinowych imse vimse.Muślinowe z tego co wiem wykonane są z bawełny organicznej. od zwykłych tetrówek rożnią się kolorem(chyba dlatego że nie są bielone) i moim zdaniem nieco dużej schną,ale są też nieco chłonniejsze.Ja powoli odstawiam kieszonki na bok.W większości używam tetry,flaneli lub froty i jakaś tam wkładka(na noc bambus,konopna)i otulacz.Muślinowe mam tylko 4 i jeszcze 4 muszę dokupić.

  3. #3
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    A i czy tetra i muśliny to to samo ?
    Trudne pytanie, wiem że na muśliny też się mówi tetra, a o bambusowych tetra bambusowa
    Muślinowe z tego co wiem wykonane są z bawełny organicznej. od zwykłych tetrówek rożnią się kolorem(chyba dlatego że nie są bielone) i moim zdaniem nieco dużej schną,ale są też nieco chłonniejsze.J
    No tak do końca to nie jest, widziałam muśliny normalnie bielone i we wzorki. Ale ty piszesz o muślinach Imse Vimse, chciałabym je mieć. Są o gramaturze 75 g dla dzieci młodszych i 100g dla starszych. Do nabycia chyba tylko w Pieluszkarni. Te muśliny warto kupić, posłużą więcej niż jednemu dziecku. Nie bielone chlorem i z bawełny organicznej są tu: http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=6 Bardzo chłonna jest też tetra bambusowa (nie wiem czy w Pieluszkarni jeszcze jest Kikko). Dobrze jest zwracać uwage kupując tetrę czy jest ona z bawełny organicznej i niebielona chlorem. Zwykla tetra jest bielona chlorem przez co raczej nieprzyjazna dziecku przez dioksyny (toksyczne substancje powstające w wyniku bielenia chlorem- też w większości pampersów, podpasek, tamponów, wkładek higienicznych itp. niestety)

  4. #4
    Chustomanka Awatar Anik801
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    832

    Domyślnie

    Imse vimse muślinowe kupiłam na allegro.

  5. #5
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Tak, rzeczywiście, na allegro też są. Ten sam sprzedawca sprzedaje też Itti Bitti. Bambusowe też są na allegro, ale prostokątne, nie kwadratowe

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Ja już któryś raz polecam - tetra LUX.
    U mnie obsługuje już drugie dziecko i ślady użycia nikłe. Z linki zdejmuję gładką, jak wyprasowaną. I cena dobra.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  7. #7
    Chusteryczka Awatar hildegarda
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    1,736

    Domyślnie

    Ja uzywam głownie tetrę+ otulacz. Posiadam muśliny IV oraz tetrę niebieloną Lenya. Jesli chodzi o muśliny to są cudowne, mięciutkie, milutkie, tylko mi się cos mało skurczyły w praniu i ciężko mi się je upycha w otulaczu, ale to dlatego że mój mały jest na prawdę mały( 4,2kg). Z kolei Lenya ładnie sie pokurczyła i mieści się idealnie, ale jest taka szorstka, sztywna, w porównianiu do IV to jak papier ścierny. Ale mam wrażenie, że te pieluchy(IV i Lenya) są nie do zdarcia, zwykła tetra za 2,5zł wygląda przy nich jak sito.

  8. #8
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Z kolei Lenya ładnie sie pokurczyła i mieści się idealnie, ale jest taka szorstka, sztywna, w porównianiu do IV to jak papier ścierny.
    Hildegardo, powiedz ty mi, czy lepiej kupić same muśliny trochę drożej (czyli dołożyć więcej pieniędzy) czy kupić trochę pieluch niebielonych Lenya? Lepiej je sobie podarować i kupić same muśliny czy trochę tego trochę tego? Bo ja by chciała nie żałować... Co powiesz od siebie?

  9. #9
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Aha, miała któraś z was tetrę firmy DISANA z ekobaby? Co o niej sądzicie?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erithacus Zobacz posta
    Ja już któryś raz polecam - tetra LUX.
    U mnie obsługuje już drugie dziecko i ślady użycia nikłe. Z linki zdejmuję gładką, jak wyprasowaną. I cena dobra.
    Zalinkuj proszę, gdzie to można kupić? Kupowałam na Allegro tez niby taką su[er grubą tetrę, a przysłali....ehh

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Ja mam Imse Vimse muśliny 100gr i 75 gr i jestem z nich baaardzo zadowolona . Jedna muślina 75 gr chłonie na moje oko tyle co 2 tetry dobrego gatunku (mam takie tetrowe za 2,90 zł szt. do porównania, więc dosyć dobre).

    75 gr. troszkę dłużej schną od tetry (ale w porównaniu do typowych formowanek to jest express!). 100gr schnie trochę dłużej od 75 gr. (ale w porównaniu do typowych formowanek nadal express!

    Dla mniejszego dziecka zdecydowanie lepsze będą 75 gr ponieważ są nie tylko cieńsze, ale też mniejsze gabarytowo - łatwiej się zmieszczą w otulaczu, (np. u mojej córeczki taka pieluszka złożona w prostokąt + otulacz Flip = wielkość pupy praktycznie jak w jednorazówce).

    Moja córka ma roczek, i jest całkiem spora a 100 gr ciężko jej upchać w postaci "prostokąta", składam je więc na "formowanki". Całkiem dobrze (jeśli chodzi o "upychanie" w otulacz) nadal jej służą 75 gr, jednak jak dla roczniaka mało chłoną i trzeba je często zmieniać. 100 gr świetnie sobie radzą przy roczniaku jeśli chodzi o chłonność, tylko trzeba znaleźć metodę na "upychanie"

    Mam też Kikko tetrowe-bambusowe (nie mylić z frotowymni - nie znam, ale słyszałam opinię, że nie są polecane, za grube, trudne do zmieszczenia - jak to frota). One są troszkę mniejsze gabarytowo od 75 gr. Trochę dłużej schną (ale dalej express Jednak więcej też pochłoną, ustawiłabym je (jeśli chodzi o chłonność) pomiędzy 75gr a 100gr Imse Vimse. Generalnie też są OK.

    A no i pewnie wiesz, że takie pieluchy trzeba znacznie częściej zmieniać niż kieszonki czy formowanki, po prostu nie ma cudów i one nie przyjmą tyle co w/w. Ale dla mnie ogromną rekompensatą jest to, że szybko schną i nie wiszą mi na sznurku dobę lub dwie tak jak formowanki (które też lubię, ale mnie dobija to schnięcie
    Ostatnio edytowane przez mamuśka ; 09-08-2010 o 21:01

  12. #12
    Chusteryczka Awatar hildegarda
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    1,736

    Domyślnie

    Wiewiórka proponuję kupic kilka sztuk Lenya, tak dla wypróbowania, ja mimo wszystko jestem z nich zadowolona. Jeszcze nie pisałam o szybkości schnięcia- jest porównywalna z muślinami IV (mam 75g) i przy dobrych warunkach atmosferycznych trwa 2-3godz.
    A własnie, dołączam sie do pytania o Disanę- ktoś ma? Chciałam kupić, ale zbrakło:/

  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    Mam IV, super jest ale szukam czegos tańszego wiec z niecierpliwościa wypatruję linka or erithacus
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Bardzo sobie chwalilam KIKKO






  15. #15
    Chustomanka Awatar jamamajka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    W-wa, Centrum
    Posty
    537

    Domyślnie

    Jako użytkowniczka wszystkiego, co się daje upchnąć do otulacza się wypowiem, bo mam i Kikko i IV i bambusy. No i najlepsze imho z tego wszystkiego są zdecydowanie muśliny - są najmilsze i najmiększe. U nas woda twarda, więc tetra po wyschnięciu jest sztywna decha no i trzeba ją rozciągać żeby się uformowała i zmiękła. Muśliny są rewelacyjne. "Setki" są duże i jeżeli ktoś składa w prostokąt to trzeba na 3 razy, co jest upierdliwe nieco i dlatego pozostałam przy 75g. Fakt, że "setki" chłoną więcej, ale mnie to nie grzeje totalnie bo i tak zmieniam co sik. Spokojnie wytrzymują sik 15-miesięczniaka.
    Bambusami nie jestem zachwycona. Fakt, są fantastyczne jako nówki, ale potem się strasznie mechacą. W dodatku nie powinno się ich prać na 90st, co dla mnie jest sporym minusem, bo lubię sobie raz w tygodniu wszystko wygotować i powybijać zarazę Po jednej takiej kuracji rozpadły się totalnie, a szkoda.

    Macie tutaj podobny wątek:
    http://www.chusty.info/forum/archive...p/t-29632.html
    Kasia, mama Majki (30.04.2009), doradca po kursie podstawowym Die Trageschule®
    w w w . p r z y t u l m n i e m a m o . p l

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    To podzielę się patentem na składanie IV 100: pieluchę składam tak na 1/4, powstały prostokąt na pół-mam prostokąt w częsci podwójny, to na 4-wychodzi wkładka z przodu grubsza, idealne na duze siuski. Jeden Zośkowy sik 75gr jest w stanie załatwić razem z otulaczem
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  17. #17
    Chustonoszka Awatar Sylaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    144

    Domyślnie

    Dziękuje za wszystkie podpowiedzi , a więc muslinki IV górą 75g kupuję napewno i 100g ze dwie na próbę a i jeszcze Kikko tez spróbujemy, jak coś nam nie przypasuje to zawsze jest niezastąpiony bazarek.
    Mama dwóch super chłopaków : Pawełka - raczka (07.1999), Daniuszki - skorpionka (11.2009) i maleństwa, które byłoby rybką (11.2008)

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zochmama Zobacz posta
    Mam IV, super jest ale szukam czegos tańszego wiec z niecierpliwościa wypatruję linka or erithacus
    Niestety sprzedawca, u którego kupowałam swego czasu tą grubą tetrę, już nie sprzedaje na allegro. Trudno mi teraz polecać ale te: http://allegro.pl/item1183408502_gru...lux_80x70.html wyglądają tak samo, jak moje.
    O tej: http://allegro.pl/item1168608621_gru...nie_tkane.html z kolei nic nie mogę powiedzieć, bo opakowanie ma inne.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    Dzięki, nawet piszą że do pieluchowania sie nadają A w tych drugich to ciekawe co to za certyfikat?
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Podbijam temat. Chciałabym kupić dobra tetrę, niebieloną, chłonną. Muśliny IV też kupię ale gdybym miała się zaopatrzyć w same IV to pewnie bym poszła z torbami Istnieje cos takiego jak organiczna tetra w przystępnej cenie? Będę wdzięczna za pomoc
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •