Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43

Wątek: wiersze dla dzieci

  1. #21
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Zbiorcze kartonówki, ktore dzieci lubia sa z Wilgi, autorzy są różni, a wybór wierszy fajny.



    I teraz polecę pojedyncze wiersze.

    Piękne i duże ze Skrzata, Rzepka il. Kozyra Pawlak oraz Na straganie


    Harmonijki z G&P il. Szancer


    G&P wydało też Koziołka Matołka i Małpkę Fiki miki, harmonijki dla najmłodszych i zbiorcze na miękkim papierze.


    Kreciki rymowane przez Strzałkowską też lubiane https://bajkizbajki.pl/ksiazki/serie-wydawnicze/krecik


    Bona popełniła jeden wiersz Tuwima W aeroplanie, ciekawe ilustracje


    Aksjomat wznowiło ostatnio takie trzy pięknie ilustrowane http://ziubelrzadzi.blogspot.com/201...ulary-son.html


    I druga fajna eria z Aksjomatu il. Dorina Maciejewska


    Liwona, il. Jolanta Marcolla
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  2. #22
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Wilga miewa koszmarki ilustracyjne w większości, ale można znaleźć i perełki. Syn uwielbia.

    Idzie grześ


    Chory kotek. Śpiewam ten wiersz pod melodię z Bajki grajki Alicja w krainie czarów, tam jest piosenka z przekształconego tekstu wiersza .


    Żuraw i czapla


    Z SBM ładne i lubimy Kruk i lis
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  3. #23
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Przypomniałam sobie o serii z Egmont, ciekawe wybory wierszy autorów, jest ich dużo, ale chyba już ciężko z dostępnością http://www.zabawkowicz.pl/zabawka/30...wo-egmont.html
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Jeszcze mi się Natalia Usenko przypomniała i Agnieszka Frączek

    I byczek Fernando ale stanowczo w starej wersji
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  5. #25
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Przypomniałam sobie o serii z Egmont, ciekawe wybory wierszy autorów, jest ich dużo, ale chyba już ciężko z dostępnością http://www.zabawkowicz.pl/zabawka/30...wo-egmont.html
    Mój 4latek uwielbia wierzę dla niegrzeczny dzieci. Zna sporo na pamięć. To angielskie wiersze dla dzieci przetłumaczone na pl

    Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  6. #26
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    U nas jeszcze jest często czytana ta książka.


    Kiedyś była książka Wandy Chotomskiej z wierszami dla niejadka i łasucha z ilustracjami E. Dziubak (może jest wznowienie). Też była ciekawa, kupiłam kilka razy na prezent i wiem, że się podobała i podoba.


    Wydawnictwo Muza seria Muzeum książki dziecięcej też są ciekawe pozycje z wierszami
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 03-06-2018 o 06:36

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Dorzucę wierszowaną Tove Jansson:
    Co było potem?
    Kto pocieszy Maciupka?
    Niebezpieczna podróż.
    J.2014 i E.2016

  8. #28
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Kiedyś była książka Wandy Chotomskiej z wierszami dla niejadka i łasucha z ilustracjami E. Dziubak (może jest wznowienie). Też była ciekawa, kupiłam kilka razy na prezent i wiem, że się podobała i podoba.


    Wydawnictwo Muza seria Muzeum książki dziecięcej też są ciekawe pozycje z wierszami
    Widziałam tę dla niejadka i łasuch swego czasu w tanich ksiegarniach za grosze, ale jakoś mnie ten podtytuł rymowanki i rapowanki jakos zniechęcał. I nie wiedziałam, że to Dziubak ilustrowała.

    Z Muzy Muzeum książki dzieciecej mam wszystkie (nie wszystkie to wiersze), bardzo mi się ta seria podoba https://muza.com.pl/35-muzeum-ksiazki-dzieciecej-poleca
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  9. #29
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Z Muzy bardzo lubię Chotomską. To takie trochę wiersz trochę"komiks" a przynajmniej układ strony tak jest zrobiony.

    Bardzo bym chciała poznać wasze starsze wydania. Szczególnie Wawiłow o którym pisała kustafa.
    Sama wkleję wam moje książki "od babci" jak to nazywają moje dzieci.
    Nie wiem czy coś jest wznawiane lub wydawane zbiorczo. Zapewne część z nich można dziś kupić za grosze w antykwariatach (dlatego też chciałabym poznać wasze abym wiedziała czego szukać )
    To są książki wierszem pisane lub trochę wierszowane. Nie będę ukrywała, że lubię je bardzo i chętnie po nie sięgam bo tak jak już było napisane o tym wcześniej. Są to książki na których się wychowałam, mojego dzieciństwa. Moje dzieci lubią ich słuchać i oglądać więc tym bardzij mnie cieszy ich czytanie.
    Jeśli ktoś chciałby środek jakiejś to proszę pisać.

  10. #30
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    To jest "kartonówka". Za każdym razem kiedy ją czytam powala mnie ilustracyjnie.

  11. #31
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie


  12. #32
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AlicjaR Zobacz posta
    Z klasyków dodam jeszcze Ewę Szelburg Zarembinę
    Kiedy tylko czytam "Ewa Szelburg-Zarembina"
    To od razu mam przed oczami Przygoda Misia.
    Uwielbiamy całą rodziną. Ile my się jej naczytaliśmy synowi od kiedy poszedł do przedszkola. Była to chyba jedna z lepszych książek o przedszkolu jakie czytaliśmy.
    Jest tutaj sporo tekstu pisanego wierszem dlatego wklejam.



  13. #33
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Ze staroci babcinych lubię wracać do książek podręczników np takich jak niżej. Tam też sporo wierszy i pięknie zilustrowane.
    Razem ze Słonkiem to seria.
    Zaglądamy do każdej o odpowiedniej porze roku.


    Z nowszych mogę polecić jeszcze coś takiego.

  14. #34
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    To jest "kartonówka". Za każdym razem kiedy ją czytam powala mnie ilustracyjnie.
    Mam tez kilka takich kartonówek: Zoo, Na straganie (Butenko uwielbiam!), Paweł i Gaweł oraz Tydzień.

    Kupowałam na olx jakiś czas temu, pan miał sporo tych kartonówek w stanie ekstra, wykupiłabym wszystkie ale się pohamowałam .
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  15. #35
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Takie jeszcze mamy wiersze

    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  16. #36
    Chustoholiczka Awatar gazetka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5,016

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Dorzucę wierszowaną Tove Jansson:
    Co było potem?
    Kto pocieszy Maciupka?
    Niebezpieczna podróż.
    Tak tak

    Do tego Gruffalo,

    Poza tym mamy jeszcze Krasnala Gapcia ulubionego.

    Na jagody.

    Ale to bardziej epika niz wiersze dla dzieci

    Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
    Janka - jesień 2013, Hanka - sierpień 2016, Leon - październik 2019



  17. #37
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gazetka Zobacz posta
    Tak tak

    Do tego Gruffalo,

    Poza tym mamy jeszcze Krasnala Gapcia ulubionego.

    Na jagody.

    Ale to bardziej epika niz wiersze dla dzieci

    Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
    Al to fajne, szukam w internecie właśnie, nei znałam.
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  18. #38
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Takie czytaliśmy dzis Brzechwy z Zielonej Sowy, wygrzebałam dziś z czeluści szafki. Dobre jest, to że jeden wiersz jest na kilku stronach. Syn raczej nie wytrzymuje całego wiersza na jednej stronie. A tu ilustracji dużo, il. Gulewicz, ja lubię. I tekstu nie za dużo na stronę. Mam gdzieś jeszcze Tuwima i Chotomską, może jutro poczytamy.

    http://www.zielonasowa.pl/wiersze-ja...cjonerska.html

    Jeszcze znalazłam takie coś i nie do kupienia, a piękna sprawa. Ilustracje Kozyra Pawlak i Pawlak. Wiecie coś szerzej o tej akcji? http://www.polskailustracjadladzieci...ze-dla_29.html

    Pierwsze wiersze dla... to nietypowa pozycja, której nie znajdziemy w księgarni – młodzi rodzice otrzymają ją na oddziałach położniczych szpitali w całej Polsce.


    W książce znajdziemy utwory takich poetów jak: Anna Kamieńska, Wanda Chotomska, Danuta Wawiłow, Ludwik Jerzy Kern, Ewa Szelburg-Zarembina, Jan Brzechwa, a także Julian Tuwim, Joanna Papuzińska czy Józef Czechowicz. Uwagę przyciągają, specjalnie przygotowane w technice collage z tkaniny, ilustracje autorstwa Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka, zaś okładka przygotowana została w dwóch wersjach – dla dziewczynki i dla chłopca. W skład wyprawki czytelniczej dla każdego Malucha wejdzie też broszura dla rodziców Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka ukazująca nieocenioną rolę książek w rozwoju dziecka i praktyczne wskazówki, skąd czerpać wiedzę o wartościowej literaturze dziecięcej.


    Publikacja została przygotowana w ramach kampanii społecznej odbywającej się pod hasłem Mała książka - wielki człowiek, realizowanej przez Instytut Książki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  19. #39
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Też mi się podobają, szkoda, że nie sprzedają też w księgarniach.

  20. #40
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Jeszcze znalazłam takie coś i nie do kupienia, a piękna sprawa. Ilustracje Kozyra Pawlak i Pawlak. Wiecie coś szerzej o tej akcji? http://www.polskailustracjadladzieci...ze-dla_29.html

    Pierwsze wiersze dla... to nietypowa pozycja, której nie znajdziemy w księgarni – młodzi rodzice otrzymają ją na oddziałach położniczych szpitali w całej Polsce.
    My w czasie pobytu na oddziale położniczym w kwietniu 2018 nie otrzymaliśmy (a może stwierdzono, żeśmy już nie młodzi rodzice )
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •