Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 235

Wątek: Ukochana książka z dzieciństwa

  1. #41
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Zgadzam się z Liv. Oczywiście jest sporo fantastycznych ilustratorów, ale w ksiegarniach, zwłaszcza sieciowych, dominują różnokolorowe koszmarki.

    Ja ostatnio znalazlam w księgarni "Malpeczki z naszej półeczki" , ukochaną, zapomnianą. Przeczytałam w drodze do domu
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  2. #42
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    ostatnio dokonalam odkrycia w rodzinnym domu, znalazłam wiele cudownych książek z dzieciństwa
    Znalazłam Kubusia Puchatka i Chatkę Kubusia, Przygody Filonka Bezogonka, Baśnie Andersa, Musierowicz i wiele innych pozycji

    pamiętacie?
    http://www.book.hipopotamstudio.pl/?p=1095
    i ją udało mi się wyszperać
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  3. #43
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marza Zobacz posta
    pamiętacie?
    Nie. Ale CHCĘ TO!!!!!!!!!
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  4. #44
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    A pamiętacie "Przygody Nieumiałka?" http://www.modelmaniak.pl/index.php?...i-sp&Itemid=41 Konika Garbuska z tymi bajecznymi ilustracjami do dziś pamiętam... Ta druga ilustracja z postu powyżej (dziewczyna w łodzi z gęślami - uwielbiałam tę ilustrację...).
    U mnie w domu rodzinnym był kult książki - rodzice jak byliśmy mali wywieźli nas na wieś warmińską z dala od cywilizacji i "ukulturalniami" - filozofowie z wykształcenia rąbani Platona znałam niemal od kołyski Lubiłam "Małego księcia", baśnie i legendy (coś tam z lipką w tytule i "Bajarka opowiada" + "u złotego źródła" + klasyka jak Grimmowie i Andersen).
    Przekopałam się dziesiątki raz przez takie książki jak: Karolcia, Oto jest Kasia, Pollyanna, Mała księżniczka, Dzieci z Bullerbyn, cała Siesicka, Ożogowska, a Jeżycjadę znam chyba na pamięć

    Nie znosiłam Kubusia Puchatka - mam to do dziś

    A moje starsze dziecko w kółko tylko Martynka, Julek i Julka i Leśne Głupki. Ostatnio doszły do tego księżniczki i klasyczne baśnie w nieco uproszczonej formie ale z tradycyjnym rysunkiem.
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

  5. #45
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    o rany... ja uwielbiałam czytać... i przechodziłam tyyyyllleee etapów przeróżnych
    nie mam chyba jednej jedynej, bo co innego kochałam jako pięcio-, a co innego jako czternastolatka

    aczkolwiek... kilka razy zabierałam się za "Anię..." i nie byłam w stanie pokonać więcej niż 10 stron. Co zabawne - łyknęłam całą masę innych Lucy podobnie miałam z wszelkimi Indianami i Tomkami

    ale jakby się tak zastanowić, co mi przychodzi do głowy to
    - naprawdę bardzo lubiłam "Polyannę". (i bardzo mnie zaskoczyło, że w psychologii funkcjonuje efekt Polyanny - jakoś wśród moich rówieśników nikt nie czytał i nie miałam z kim pogadać o tej ksiażce... dłuuugo sądziłam, że to mocno niszowa książka )
    - wielo, wielo, wielo krotnie czytałam "Historie niezwykłe o gwiazdach i planetach" i autentycznie mnie wciągnął temat
    - "Dzieciom z Bullerbyn" bardzo zazdrościłam wiejskiego życia. Czytałam wielokrotnie. Nie wiem, czy ukochana
    - a z książek, które czytano mnie - Andersen z tymi nieco strasznymi (dla mnie) rycinami Szancera
    - "365 bedtime stories", które mi Tata na dobranoc czytywał tłumacząc "na gorąco". Ogromnie mi tym imponował! I chyba nawet nie wie, że w ten sposób zachęcił mocno do nauki lengłydża.

    No i bardzo lubiłam czytać serie różne - Mary Poppins, Samochodzika... wszelakie Chmielewskie też.

    W kwestii ilustracji - też wyszykuję przeróżniastych

    Ostatnio zdecydowałam się na "Bajki wszechczasów" wydawnictwa Arkady - w zasadzie tylko i wyłącznie ze względu na Brueglowskie ilustracje

  6. #46
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    3,219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Nie. Ale CHCĘ TO!!!!!!!!!
    MAM TO
    Kupiłam na PKP w Warszawie, pod przejściem. Z naszą Cynthią tam byłam. Całą złotówkę chyba dałam

  7. #47
    Chusteryczka Awatar Tinta
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    dolnośląskie
    Posty
    1,578

    Domyślnie

    Uwielbiałam całą serię o Mary Poppins i Opowieści z Narnii, obie przeczytałam wielokrotnie. Baśnie Andersena. Jeszcze Gelsomino w krainie kłamczuchów. To takie pierwsze skojarzenia.

  8. #48
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Gava wynocha z internetu, ale juuuuuż!
    Na al jest po 50, aukcja kończy się dziś.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  9. #49
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marza Zobacz posta

    pamiętacie?
    http://www.book.hipopotamstudio.pl/?p=1095
    i ją udało mi się wyszperać

    taaak! super to było!

    nie znosiłam Muminków. i Kubusia Puchatka

    a pamiętacie Kleksa Szarloty Pawel? kochałam te komiksy:
    http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/kleks/3
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  10. #50
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Liv Zobacz posta
    a pamiętacie Kleksa Szarloty Pawel? kochałam te komiksy:
    http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/kleks/3
    i je wyszperałam 3 części
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  11. #51
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Kurcze nie pamiętam.... chyba Kubuś Puchatek i Doktor Dolittle.
    Potem jeszcze komiksy,właśnie ten kleks, Kajko i Kokosz, Podróż smokiem Diplodokiem.....
    A i jeszcze Mikołajek

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  12. #52
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    3,219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Liv Zobacz posta
    a pamiętacie Kleksa Szarloty Pawel? kochałam te komiksy:
    http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/kleks/3
    Kleksa pamiętamy
    Z komiksów uwielbiałam Hugo i Cubitusa. Potem gdzieś się rozpłynęły, ale mam je z powrotem, na targach staroci wyszperane. Czytamy z Ysiem
    I o Popielu, co go myszy zjadły to byl hardcore...
    Bo Tytus, R&A i Kajko i Kokosz to się wie

  13. #53
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Gava wynocha z internetu, ale juuuuuż!
    Na al jest po 50, aukcja kończy się dziś.
    50zł?
    może poszperaj po antykwariatach?
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  14. #54
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gavagai Zobacz posta
    Z komiksów uwielbiałam Hugo i Cubitusa. Potem gdzieś się rozpłynęły, ale mam je z powrotem, na targach staroci wyszperane. Czytamy z Ysiem
    I o Popielu, co go myszy zjadły to byl hardcore..
    Noo Hugo na mnie ogromne wrażanie zrobił W ogóle to jak już sobie poczytacie to chcę pożyczyć Popiela też pamiętam... W ogóle komiksów jakoś tak dużo było...

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  15. #55
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Wiecie, co jest piękne? Że pamiętamy te same ksiązki, jakie to musiały być nakłady!

    A może ktoś pamięta taką czeską ksiązeczkę o dziwnych stworach żyjących pod ziemią (?), były człekokształtne, łyse, miały długie nosy i zaczynały przejmować zwyczaje ludzi, np. dziewczyny szminkowały sobie usta.

    I jeszcze o pluszowych kotach (to chyba polska była), które miały swoje minipanstwo i walczyły o władzę.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  16. #56
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    - opowiadania Niziurskiego i Marek Piegus
    - dzieci z Bulberyn (od początku czytam sylabami i dla mnie taki tytuł ma ta ksiazka - w szkole przeżyłam szok, że wymawiam to nieprawidłowo - a do tej pory książka była przeczytana już jakieś 10 razy)
    - Ożogowska - chyba cała
    - Uwaga! Czarny parasol Bahdaja - genialna powieść kryminalna
    - Kruger - Mania czy Ania
    - TYTUSY!!!!!!!!!!

  17. #57
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    jesoo, kocham ten wątek, jakie wspomnienia!

    Cubitusa UWIELBIAŁAM!

    i jeszcze "Sceny z życia smoków", jak mogłam zapomnieć! żaba, termosy, zupa ogórkowa, no po prostu FENOMEN! ale tylko w tym wydaniu, z ilustracjami Rupińskiego:

    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/49297...z-zycia-smokow

    prószyński to wznowił, ale z jakimiś badziewnymi ilustracjami

    edit - na allegro szok ceny zaczynają się od 60 zł, a kończą, hohoho powyżej setki! to musi być gdzieś w domu moich rodziców, mam misję

    edit 2 - korekta autora ilustracji
    Ostatnio edytowane przez Liv ; 29-03-2012 o 10:30
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  18. #58
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    3,219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnen Zobacz posta
    Noo Hugo na mnie ogromne wrażanie zrobił W ogóle to jak już sobie poczytacie to chcę pożyczyć Popiela też pamiętam... W ogóle komiksów jakoś tak dużo było...
    Jasne Podrzucę Ci jakoś jutro, ok?
    "Boską jabłoń" mam nawet zdublowaną, to ją sobie zostaw

    A może ktoś pamięta taką czeską ksiązeczkę o dziwnych stworach żyjących pod ziemią (?), były człekokształtne, łyse, miały długie nosy i zaczynały przejmować zwyczaje ludzi, np. dziewczyny szminkowały sobie usta.
    łoooooo, ale psychodelia Nie znam, ale chcę poznać!

    jesoo, kocham ten wątek, jakie wspomnienia!

    Cubitusa UWIELBIAŁAM!

    i jeszcze "Sceny z życia smoków", jak mogłam zapomnieć! żaba, termosy, zupa ogórkowa, no po prostu FENOMEN! ale tylko w tym wydaniu, z ilustracjami Lutczyna:

    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/49297...z-zycia-smokow
    Dawno, dawno temu. Jakieś dwa lata temu konkretnie, ktoś na chustach wrzucił pdf'a z zeskanowanymi Scenami z życia smoków
    Ryć po dysku?

    Bo oryginały z tamtymi ilustracjami osiągają czasami kosmiczne ceny na All...
    Ostatnio edytowane przez Gavagai ; 29-03-2012 o 10:21

  19. #59
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Sprawdz, może jest w tym watku: http://forum.gazeta.pl/forum/w,151,4...i.html?s=7&v=2 kiedyś urlop wezme, zeby go przeczytac
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  20. #60
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    ROD Pokój
    Posty
    2,107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Liv Zobacz posta
    i jeszcze "Sceny z życia smoków", jak mogłam zapomnieć! żaba, termosy, zupa ogórkowa, no po prostu FENOMEN! ale tylko w tym wydaniu, z ilustracjami Lutczyna:

    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/49297...z-zycia-smokow
    Mam i ja
    I jeszcze były "Przygody Euzebiusza" -dostałam w zerówce za zasługi

    a zupełnie z innej beczki "Serce dzwonu" czytałam, płakałam i znów czytałam. Muszę pudła z książkami z dzieciństwa otworzyć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •