Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55

Wątek: Witam po latach 12 chustomamy

  1. #21
    Chustomanka Awatar taDorotka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    TaDorotka, jejku, będę myśleć o was.. Niech będzie dobrze... Jak się zaczęło, jak wyłapaliscie, że coś jest nie tak?
    W wynikach jakiś?

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ból stawów w rękach, najpierw w jednej bardzo silny, nie działały żadne żele ani leki- myśleliśmy, że po wspinaczce, bo trenowała, ale jak zaczęło się i w drugiej to poszliśmy do lekarza, na dyzur nocny (naszego pediatry akurat nie bylo), podejrzenie reumatoidalnego zapalenia stawów, morfologia - wyszla bardzo nieładna, ale skierowanie było do reumatologa na cito, reumatolog odesłała nas na SOR I z soru na Hematologie-Onkologie. Tak nagle i niespodziewanie. Po 6 dniach była diagnoza.

  2. #22
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    Po prostu aż mi zimno w brzuchu, jak czytam wasze przejścia. Tak nagle... Bach i nagle wszystko się zmienia..

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  3. #23
    Chustomanka Awatar taDorotka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    Po prostu aż mi zimno w brzuchu, jak czytam wasze przejścia. Tak nagle... Bach i nagle wszystko się zmienia..

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    Właśnie to najtrudniejsze... całe życie jej się zmieniło, wycięta domu, ze szkoły, z harcerstwa, z treningów wspinaczki i rolek (wyczynowych), ból, spadek sprawności, leki leki leki, zabiegi, wypadające włosy, grube policzki i chude nóżki i rączki.. rozłąka z rodziną... dla niej to wielkie zmiany i na długo, potem leczenie w domu, nauczanie indywidualne, w domu musimy zrobić remont, bo porządek, czystość higiena to jej bezpieczeństwo, a u nas stary dom, dość mocno wyeksploatowany a podłoga do wymiany bo jest dawno temu zaimpregnowana toksyczna subtancją ksylamitem. Cała do wywalenia mieszkaliśmy na niej 10 lat, rakotwórczy syf...
    A jej aktywność tez bedzie inna - żadnych szaleństw, brykania po lesie, dystans z ludźmi. eh jak się rozkręcę to mi się słabo robi, więc kończę..

  4. #24
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    Dorotko, szok. Przytulam i pamiętam w modlitwie, nie wiem co więcej napisać...
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  5. #25
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    1,723

    Domyślnie

    dorotko, nie znam Cie, tak dlugo tu nie jestem, ale bardzo mnie poruszylo, co piszesz. Bede o Was pamietac w modlitwie. Ehh co mam napisac, bylam kiedys na oko i hematologii dzieciecej i przeplakalam dwa dni. Zycze Twojej corce zdrowia i sily i zeby jak najszybciej wrocila do takiego normalnego dzieciecego zycia. Masz jakies wsparcie dla siebie i Meza? Tak zeby pogadac nawet?

  6. #26
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,159

    Domyślnie

    Dorotko, nie wiem czy to słuszne podejście, ale jeśli patrzeć na tę walkę, zmaganie tylko jako ułamek życia, te 1-2 lata trudne, żeby potem było dobrze. Nie wiadomo co będzie później, ale patrzeć tylko odrobinę w przód?
    Nie wiem czy masz fb tam są grupy wsparcia rodziców, mamy tam wiedzą wszystko, są lekarze na grupach. Nasz Kacper dostał diagnozę po ponad 3 miesiącach w szpitalu, to dość skomplikowane było. Przez tę grupę udało się mojej siostrze umówić konsultację online z guru od białaczek i bardzo im pomógł.
    Pamiętam o Was.
    54 rodzeństwa cudownie, u nas w całej rodzinie 8 dzieci, w tym 5 naszych. Macie ogromne wsparcie

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  7. #27
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie

    TaDorotko przytulam, niech leki działają i wszystko idzie ku dobremu, moc forum, kciuki i modlitwy będą z Wami!


  8. #28
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,587

    Domyślnie

    taDorotko, tulę. Przeczytałam wczoraj i tak bardzo mnie Twój wpis poruszył, ze nie miałam śmiałości odpisać. Będę o Was pamiętać ❤️
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

  9. #29
    Chustopróchno Awatar Andzia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Walia/ UK
    Posty
    10,990

    Domyślnie

    taDorotka przyczytałam wczoraj i nie umiałam nic sensownego napisać. Nadal nie umiem ale myśle o Was serdecznie.



  10. #30
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,831

    Domyślnie

    Przytulam Was mocno i będę pamiętała w modlitwie
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  11. #31
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    taDorotka mój Michał miał ostra białaczkę limfoblastyczna, w 2020 skończył brać chemię podtrzymującą. Jak coś potrzebujesz to pisz, wszystko to przerobiliśmy. Na szczęście ten typ białaczki jest bardzo dobrze uleczalny!

  12. #32

    Domyślnie

    taDorotka, przeczytałam, takie to trudne...

    Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka

  13. #33

    Domyślnie

    taDorotko nie zadręczaj się tą podłogą. U Olapio nie było podłogi a jej syn też zachorował. Czasem na pewne rzeczy człowiek nie ma wpływu i nie przewidzi co się stanie. Jestem pewna, że gdybyście mogli spojrzeć w przyszłość to dawno byście tę podłogę wymienili i zrobili milion innych rzeczy, byle tylko uchronić córkę przed chorobą. Ale nawet zamknięcie dzieci w złotej klatce nie zawsze pomoże, a często wręcz zaszkodzi. Przed chorobą Hania miała piękne, aktywne życie i zobaczysz - to wróci. Nawet jeśli nie wróci do wspinaczki czy rolek - znajdzie sobie inną aktywność, w której będzie się realizować.
    Moja córka zachorowała jak miała 11 lat (bardzo ostry przypadek celiakii), też musiała zrezygnować ze wszystkiego co ją kręciło bo przez ponad rok była ekstremalnie osłabiona i miała problemy ze stawami. Czasem nie mogła chodzić. Nie wróciła już do niektórych aktywności (jej marzenie - akrobatyka - musiała zrezygnować mimo iż bardzo starała się ćwiczyć mimo bólu), ale do rolek powoli wraca. Z wiekiem pojawiły się nowe aktywności (manualne - szyje na maszynie, wyszywa, wyplata), mnóstwo nowych znajomych - i ten sport oraz aktywność fizyczna zeszły na drugi plan (niestety).
    Wspieram Was z całego serca, jeśli potrzebujesz wyrzucić swoje emocje, swój strach - pisz - w miarę możliwości pomożemy.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    TaDorotka, ja również przeczytałam co napisalas i nie byłam w stanie nic napisac. Dobrze, ze tu wrocilas, w tym miejscu znajdziesz ukojenie.
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  15. #35
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Dorotko pamiętam jeszcze jak Edoro pomagała Ci karmiąc Basię. Będę pamiętać w modlitwie, widziałam też, że zbieracie na ten remont, ale mi uciekło, może udostępnisz tu, pomożemy troszkę.

    Wysłane z mojego SM-A516B przy użyciu Tapatalka
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  16. #36
    Chustoholiczka Awatar madagaskar
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,933

    Domyślnie

    Dorotko, az mi serducho z radości podskoczylo widzac cie tutaj, a tu takie wiesci...będę pamiętać

    2005,2008,2011,2018

    net mi działa jak chce/nie chce...bywam chwilami...i czasem znikam

  17. #37
    Chustopróchno Awatar Mamamaria
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Ostrowo
    Posty
    14,742

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    Dorotko pamiętam jeszcze jak Edoro pomagała Ci karmiąc Basię. Będę pamiętać w modlitwie, widziałam też, że zbieracie na ten remont, ale mi uciekło, może udostępnisz tu, pomożemy troszkę.

    Wysłane z mojego SM-A516B przy użyciu Tapatalka
    Też mi to krąży po głowie. Poza modlitwą bardzo chciałabym pomóc "po ziemsku"

    Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

  18. #38
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Ja też będę pamiętać w modlitwie, ściskam i dużo sił dla Was wszystkich


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  19. #39
    Chustoholiczka Awatar jofracy
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    3,805

    Domyślnie

    Raport

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  20. #40
    Chustomanka Awatar taDorotka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    729

    Domyślnie

    Kochane Forumki! Pisze po dłuższy czasie, pewnie czekałyście na jakieś wiadomości
    Helenka zakończyła leczenie w szpitalu 21 lipca, wyszła dzień po swoich urodzinach po drodze było sporo różnych komplikacji i naprawdę wiele zniosła. Dla nas mega trudny czas, zmaganie z systemem, lekarzami, bezsilność w tym wszystkim, nerwy, Stach itd itd dużo by zajęło opisanie tej drogi, jaką przeszliśmy. Trauma, to chyba dobre określenie, jeśli „Trauma nie jest tym, co ci się przydarzyło, ale tym, co zmieniło się w*tobie na skutek tego wydarzenia”. A zmieniło się wiele we mnie, w mężu, w każdym dziecku.
    Chce Wam podziękować za modlitwy i wsparcie, zawsze miałam z tyłu głowy, że gdzieś tam są życzliwe chustomamy ❤

Podobne wątki

  1. Witam Was po latach :-)
    Przez margeritta w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2022, 14:14
  2. Witam ponownie po.... 7 latach :))
    Przez Ewy w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-03-2019, 09:38
  3. Witam po latach!
    Przez elianka w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 26-06-2014, 21:08
  4. Witam wszystkie chustomamy :)
    Przez koza260 w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 21:38
  5. Witam wszystkie chustomamy :)
    Przez sprezynka w dziale Kim jesteś? Jak TO się zaczęło?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 20:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •