Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 152

Wątek: audiobooki dla dzieci

  1. #1
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie audiobooki dla dzieci

    pomocy potrzebuje... Franek sie zakochal w wierszach Brzechwy czytanych przez Piotra Fronczewskiego (dawno temu dostal od babci - byly dodatkiem do jakiejs gazety dzieciowej chyba i teraz jakos "zalapal"). chcialabym mu kupic pare jakis dobrych, ale co? za duzy wybor moze macie jakies sprawdzone i lubiane - wiersze albo sluchowiska... nie za dlugie - mamy Muminki i na razie go nudza.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #2
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Bajki Grajki. Ale trzeba wybrać te krótsze, bo są i takie po 1,5h.

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Mati lubi Bajki z Ramą - też czytane przez Frączewskiego, słuchowiska radiowe Polskiego Radia, Piosenki Fasolek i te z Pana Kleksa.

  4. #4
    Chustomanka Awatar musajka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,073

    Domyślnie

    Odgrzebuję temat. Szukam czegoś, co zainteresuje mojego dwulatka. Bardzo lubi słuchać bajek i często się ich domaga. Pomyślałam, ze audiobooki będą fajna sprawą kiedy ja nie mam wiele czasu na snucie opowieści. O w samochodzie też by się spisały!

  5. #5
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    no wiec u nas srednio, chlopaki jednak wola jak czyta mama. jesli cos chca to z Bajek Grajek - Kota w butach; Lato Muminkow (najbardziej ulubione, ale na raz za dlugie). z typowych audiobook'ow to Petsona i Findusa czasem mi sie udaje wlaczyc, jak juz mam dosc czytania tego w kolko
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    trochę darmowych audiobooków jest tutaj: http://wolnelektury.pl/katalog/audiobooki/

    Andersen, Grimm z tych dla dzieci



  7. #7
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    U nas furorę robie audiobooki Jungowskiej, wszystkie bez wyjątku, choć Lidka preferuje Dzieci z Bullerbym, Kacper Karlsona z dachu, a ja Bracia Lwie Serce.

    Teraz dla takich maluchów pojawiła sie Lotta z ulicy Awanturników: http://www.empik.com/lotta-z-ulicy-a...7315,ksiazka-p


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  8. #8
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie

    u nas Klechdy Sezamowe Leśmiana robią furorę ale to dla nieco starszych niż 2-latki
    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Bajki Grajki sa cudne, ale rzeczywiscie dluugawe ciut w wiekszosci I mocno rozbudowane, tzn. to bardziej sluchowiska niz czytane bajki. U nas na dzis lepiej sie sprawdzaja audiobooki z "Poczytaj mi, mamo", piekne i klarowne.
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  10. #10
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    mój trzylatek katuje mozna powiedziec od tygodnia pingwina pik-poka, plastusia, pana kuleczke,
    wypozyczyłam jeszcze w dolnie muminkow ale mówi że pan(kowalewski) niewyraźnie czyta
    pingwina i plastusia czyta ta sama pani- mi z kolei sie nie podoba jej głos, ale moje dziecko zachwycone

    wcześniej namiętnie słuchał przygody bombika- sa 3 płyty- powinny sie spodobac,
    albo moje ulubione dobranocki czyta anna dymna

    popatrze jeszcze co mamy
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar luliluli
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Eire
    Posty
    4,394

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fensterka Zobacz posta
    mój trzylatek katuje mozna powiedziec od tygodnia pingwina pik-poka, plastusia, pana kuleczke,
    wypozyczyłam jeszcze w dolnie muminkow ale mówi że pan(kowalewski) niewyraźnie czyta
    pingwina i plastusia czyta ta sama pani- mi z kolei sie nie podoba jej głos, ale moje dziecko zachwycone

    wcześniej namiętnie słuchał przygody bombika- sa 3 płyty- powinny sie spodobac,
    albo moje ulubione dobranocki czyta anna dymna

    popatrze jeszcze co mamy
    Fensterka, moglabym prosic o jakiegos linka do tych bajek?


    edit: znalazlam, dziekuje
    Ostatnio edytowane przez luliluli ; 26-06-2013 o 00:54
    M 2010
    F 2012
    HM 2019

  12. #12
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    ale to juz jutro poszukam bo teraz ide spac, dobranoc
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  13. #13
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luliluli Zobacz posta
    Fensterka, moglabym prosic o jakiegos linka do tych bajek?


    edit: znalazlam, dziekuje
    oo dopiero zobaczyłam, że edytowałaś- miłego słuchania,
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  14. #14
    Chustofanka Awatar p0k
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Podhale
    Posty
    158

    Domyślnie

    Och, tak się ucieszyłam na te wolne lektury, czyli coś od ręki, z sieci - a tego się słuchać nie da (albo ja jestem taka wybredna?) W każdym razie zapisuję sobie - propozycje tytułów do przejrzenia

  15. #15
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luliluli Zobacz posta
    Bajki Grajki sa cudne, ale rzeczywiscie dluugawe ciut w wiekszosci I mocno rozbudowane, tzn. to bardziej sluchowiska niz czytane bajki.
    Są bardzo różne: krótsze, dłuższe, muzyczne i bardziej epickie...

    Tak na szybko, to krótki jest Kot w butach, Czerwony kapturek , Kopciuszek (i mają dużo piosenek), Brzydkie kaczątko, Jacek i Agatka, legendy (są po 2 na płycie; teraz zestaw taniej)...


    A, i jeszcze niezmiennie polecam "Na jagody" - na płycie Bajek-grajek w wykonaniu aktorów z Teatru Baj Nasz najnaj... Broni się -w przeciwieństwie do oryginału Konopnickiej- i na cd, i na żywo w teatrze (polecam!)
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  16. #16
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    u nas bez zmian - na topie (jesli w ogole mozna mowic o jakims topie, mlodziez zdecydowanie dalej najwoli czytajaca matke ) - z bajek-grajek Kot w Butach, Jas i Malgosia i Czerwony Kapturek - zadna nie dluzsza niz 15 minut. i jeszcze Smok Wawelski wyd. Siedmiorog. Muminki po kawalku, cale na raz to za duzo. z audiobookow - Pettson i Findus albo Janosch - ale tez na chwile, matki nic nie pobije
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #17
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    U nas Lotta w wyk. Jungowskiej!
    Mała zna już ją na pamięć!...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    natala zapodala link na glownym watku wiec meldujemy ze nam sie podoba Ciekawski George
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie

    Dziewczyny, ja z taką małą wskazówką - we wszystkich bibliotekach, do których należymy (4 w różnych miastach) panie spełniają nasze zachcianki audiobookowe, bo mówią, że mają na to sporo funduszy, może tam poszukajcie czegoś fajnego?
    Poza tym niedawno było sporo świetnych audiobooków w Lidlu, może u kogoś gdzieś się jeszcze plączą.

    Co do naszych hitów: zaczynaliśmy jak Jasiek miał ok. 2 lata od Pettsona i Findusa, potem Reksio też czytany przez Stuhra, polecam bardzo, bo krótkie i fajne, podobnie jak Elmer w interpr. Kowalewskiego. Później już z górki - Pippi, Filemon i Bonifacy, Pan Kuleczka, Kubuś Puchatek, Paddington...
    A Jasiowe wielkie love to Martynka, czytana przez babeczkę z lekką wadą wymowy. Ja tego słuchać nie mogę, dziecko uwielbia już prawie od roku.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    moje panny kochają słuchać bajek przed snem, mamy od groma, ale prawdziwą kopalnią jest YT

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •