Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy 12345678910111214 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 345

Wątek: Jakie było kiedyś forum?

  1. #61
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    roni na pocieszenie napisze ze jak szukam porady to nie interesuje mnie czy w temacie wypowiada sie chustogoru czy chustonowka, raczej interesuje mnie wiele opinii
    nie czuje w zaden sposob ze czyjas opinia jest wazniejsza
    to chyba tylko "stare" forumki tak to widzą, te specjalizacje (bez urazy dziewczyny)
    nie wiem czemu znowu wraca ta liczba postów,naprawdę to takie istotne?sa tu dziewczyny z 2007 co maja z 500 postów a temat chust czy eko w małym palcu.

    dla mnie jednak specjalizacja ma znaczenie,bo mimo iż bardzo dawno temu zaczęłam farbowanie to teraz o pomoc zwróciłabym się do tsumiko i zosinejmamy na przykład, o jedzenie wegańskie spytałabym Bushido,a porównanie paru chust do roni właśnie na przykład, bo takie osoby jak one miały w porównaniu ze mną mnóstwo chust nowszych,o których nie mam pojęcia.
    i specjalizacja widocznie jest ważna dla wielu osób na forum,mam na to dowód w postaci pytan na priwa o to,na czym się znam trochę.

  2. #62
    Chusteryczka Awatar macierzanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,436

    Domyślnie

    Kajkasz1 - wracasz Zobaczyłam suwaczek. GRATULACJE



  3. #63
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kajkasz1 Zobacz posta
    He, he, dyskusje były ... i to jakie. Wióry leciały, ale ... to były dyskusje merytoryczne, nie pyskówki. O to, która firma lepsza, która chusta ma lepszy splot, która grubsza, która lepiej nosi. "Nówki" mają to teraz podane na tacy. I fajnie, bo nie muszą się przeinwestowywać na chusty (ostatnio doliczyłam się ponad 40-tu samych wiązanek, które przeszły przez moje łapy).
    I myśmy faktycznie "tworzyły" ten światek chustowy. Docierałyśmy informacje o sposobach noszenia, o jakości noszenia, o wpływie na zdrowie nasze i dzieci. Ściągałyśmy chusty, informacje o nich, wszystko, co było o chustach było na wagę złota.
    Każda nowa firma budziła takie emocje, jakie dzisiaj budzą kłótnie naszych "szanownych" polityków. Wypieki na policzkach, czerwone z niewyspania oczy ...
    Jak któraś kupowała nową chustę, pierwszą taką w Polsce to było COŚ, przez duże C!!!
    Podniecałyśmy się każdą nową szmatą. Normalnie sekta tu była.
    I bazarek był, ale wyłącznie chustowy. I to akurat było super.
    Teraz też jest fajnie, ale anonimowo, ale tego się nie da już zmienić.
    no i my jako "nówki" wdzięczne jesteśmy za to a co do anonimowości ? przecież spotkania/zloty są

  4. #64
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    Magdo, niefortunnie to ujelam
    dla mnie chustoguru to osoba piszaca od bardzo dawna
    chustonowka od niedawna
    ja sie uwazam za chustonowke bo nosze dopiero rok

  5. #65
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    kajkasz1 PRZEOGROMNE GRATULACJE

  6. #66
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    "Nówki" i tak fajniej brzmi niż "próchna".
    Ja powiem szczerze, że wracając teraz nie mam pojęcia, kogo spytać się o te nowe chusty, których "już" nie przetestowałam.
    O wiązania to wiem, kogo zapytać.
    O to, która chusta dobrze nosi "ciężkiego klocka" też.
    A co do anonimowości. Kiedyś było nas kilkadziesiąt i faktycznie po nickach wiadomo było kto pisze. Kojarzyłaś wypowiedzi, dzieci, "specjalizację", rodzinę, męża, psa ...
    Teraz się tego po prostu nie ogarnie. Każdy ma grono swoich znajomych, ale znać wszystkich przekracza możliwości percepcyjne.

    A co do chust to i tak kupię sobie Nati i Storcza, a co!!!
    Co do ilości postów.
    Nie tylko tu na forum są osoby znające się na chustach i będące chustoguru. Niektóre z nich się tutaj nie udzielają.
    A niektóre po prostu lubią tylko dyskusje merytoryczne, a takich tutaj coraz mniej.

    A Pasja ...
    brakuje mi jej kwiecistego języka, logiki, magii wypowiedzi. Tego kolorytu forum, kiedy tu była.
    Ale myślę, ze ona miałaby jeszcze większe problemy, żeby się odnaleźć w dzisiejszym forum.
    Ostatnio edytowane przez kajkasz1 ; 22-10-2010 o 13:53
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  7. #67
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kajkasz1 Zobacz posta
    "Nówki" i tak fajniej brzmi niż "próchna".
    Ja powiem szczerze, że wracając teraz nie mam pojęcia, kogo spytać się o te nowe chusty, których "już" nie przetestowałam.
    O wiązania to wiem, kogo zapytać.
    O to, która chusta dobrze nosi "ciężkiego klocka" też.
    A co do anonimowości. Kiedyś było nas kilkadziesiąt i faktycznie po nickach wiadomo było kto pisze. Kojarzyłaś wypowiedzi, dzieci, "specjalizację", rodzinę, męża, psa ...
    Teraz się tego po prostu nie ogarnie. Każdy ma grono swoich znajomych, ale znać wszystkich przekracza możliwości percepcyjne.

    A co do chust to i tak kupię sobie Nati i Storcza, a co!!!
    Ty to jesteś Kajka próchno reaktywowane a wszystko dzięki Alienowi

    A ja kiedyś kojarzyłam wszystkie forumki po rozmiarze biustu teraz to nawet nie podejmuję tematu

  8. #68
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    Magdo, niefortunnie to ujelam
    dla mnie chustoguru to osoba piszaca od bardzo dawna
    chustonowka od niedawna
    ja sie uwazam za chustonowke bo nosze dopiero rok
    ja bym starała się nie uogólniać,bo kim jest forumka,która jest tu od połowy 2008,ma na koncie 1000 postów i od półtorej roku nie nosi w chustach,a pisze jedynie o tematach dzieciowych?

    Stivel-a ja kiedyś zostałam brutalnie zignorowana przez Ciebie jak spytałam o własny biust,czekałam na odpowiedź aż 3 dni

  9. #69
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    Stivel-a ja kiedyś zostałam brutalnie zignorowana przez Ciebie jak spytałam o własny biust,czekałam na odpowiedź aż 3 dni
    Forgive me... ale biust w końcu uratowałyśmy?

  10. #70
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    kajkasz gratulacje a co do natki to jak wróciłam tu w ciąży z Adasiem (króciutką przerwę ale miałam i to wystarczyło) to też, jeszcze w ciąży najnowszą nati motylki z jedwabiem kupiłam, a później dopiero się dowiedziałam że jest tyyyyle nowości, tyyyyle chust i już nie trzeba na bazarku w kolejce stać forum sie zmienilo ale rynek chustowy też się baaardzo zmienił i odważę sie powiedzieć ze nastapiło to w ciągu jednego roku

  11. #71
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    dlatego jak pisalam nie ma dla mnie znaczenia kto sie wypowiada o danej rzeczy
    nie sledze historii forumowej kazdego uczestnika

  12. #72
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    dlatego jak pisalam nie ma dla mnie znaczenia kto sie wypowiada o danej rzeczy
    nie sledze historii forumowej kazdego uczestnika
    Kiedyś też się nie śledziło, a wiedziało 'się' nawet kto jaką chustę ma w danej chwili w domu...
    teraz forum się rozrosło i trzeba by rzeczywiście śledzić ...
    Ostatnio edytowane przez Stivel ; 22-10-2010 o 14:10

  13. #73
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie

    a czy za tych dawnych (lepszych) czasów był na forum jakiś chustotalib?
    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  14. #74
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    oo własnie wyprzedziłeś moje pytanie... mam wrażenie że jesteś pierwszy heheheh

  15. #75
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Chustotalibów może nie było, ale faceci noszący w chustach i promujący noszenie owszem.
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  16. #76
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Kiedyś forum było bardziej kameralne, bardziej niszowe, chusty były naprawdę nowością, chustonoszek było mało, chust było mało (wszelkie didki czy storczyki to były rarytasy ściągane przez Donkaczkę, w Polsce królowały natki i hoppki), forum chustowe było naprawdę forum chustowym. Teraz, poza ogromną liczbą użytkowników, którzy w większości są anonimowi bo nie da się znać wszystkich, forum stało się bardziej powierzchnią reklamową, duża część "starych" użytkowniczek zaczęła kręcić różne "biznesy" i często większą część posta zajmuje reklama sklepu z pieluszkami, biżuterią, dziergankami, chustami, ciuszkami czy gadżetami dla dzieci niż sama treść. No i te wszystkie bazarki, wymianki, handmady i inne - na które ja osobiście w ogóle nie zaglądam a które, przeglądając spis działów na głównej stronie, stanowią chyba połowę wszystkiego. Mam wrażenie, że jest spora grupa osób, które udzielają się (a nawet w ogóle zarejestrowały się - znam przynajmniej jeden taki przypadek) na forum dlatego, żeby jak najczęściej i w jak największej ilości wątków pojawiła się reklama ich firmy w stopce. Niestety. Handele, handele...

  17. #77
    Chustomanka Awatar lindgren
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    z Poznania
    Posty
    1,015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    forum jest młode,dlatego na razie jest taki jasny podział na te do połowy 2008 i te od połowy 2008 do dziś
    hehe, no to już wiem, czemu nigdy nie poczułam się na tym forum do końca "u siebie" - po prostu spóźniłam się o miesiąc ;P

    a w temacie - kiedyś forum było na tyle małą grupą, że jakoś tak... nie wypadało na nie wlecieć i od razu dużo gadać. już kilka osób napisało to przede mną, że najpierw się czytało, czytało, czytało. sama odezwałam się chyba po paru miesiącach codziennego czytania _wszystkich_ nowych postów (poza bazarkiem)

    potem nagle - nie wiem, kiedy dokładnie - zaczęło się pojawiać mnóstwo nowych dziewczyn, wygadanych, aktywnych, piszących dużo od samego początku. najbardziej pamiętam chyba błyskawiczne kariery forumowe Mayki i b.szczelnej - wlazły i od razu było ich pełno zazdrościłam im, że tak umieją, ja miałam ciągle wrażenie, że się nie powinnam za dużo odzywać i patrzyłam ze zdumieniem, jak w pierwszym tygodniu nastukały więcej postów niż ja przez parę miesięcy i od razu zostały przyjęte i "zakumplowane" przez ogół.

    ja się przez to czuję taka staro-nowa, bo tak:
    dobrze pamiętam czas, że kojarzyłam wszystkie aktywnie piszące dziewczyny+ile mają dzieci i skąd są. wtedy się nie udzielałam za dużo, bo mi było głupio gadać tylko o pierdołach na chustowym forum a w tematach chustowych nie mogłam się wypowiedziec, bo dopiero w ciąży byłam i nie miałam doświadczeń. ale kojarzyłam wszystkich chyba. Pasję, oczywiście, też - niemalże przyklękałam przed jej postami
    potem miałam poporodowego doła i mnie nie było, a gdy wróciłam, to już nie rozpoznawałam połowy ludzi. i tak mi zostało do dziś, nie udzielam się za dużo.
    nie wiem, ile osób mnie w ogóle kojarzy (zwłaszcza, że jeszcze nicka zmieniałam po drodze), bo choć na forum jestem długo, to jednak jakoś tak "obok" towarzystwa zawsze. a mi dziwnie, bo ja kojarzę "starą gwardię" bardzo dobrze, moglibyscie mnie w nocy budzic i pytać o imiona dzieci i kto skąd jest

    a co do forumowych jatek - były były. nawet był specjalny dział wątków wygnanych. matko, jakie tam szamba były....!
    stach 12.2008, tosia 07.2010, magda 12.2013 [*], maryśka 11.2014

  18. #78
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stivel Zobacz posta

    A ja kiedyś kojarzyłam wszystkie forumki po rozmiarze biustu teraz to nawet nie podejmuję tematu
    oplułam monitor...
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  19. #79
    Chustomanka Awatar lindgren
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    z Poznania
    Posty
    1,015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kajkasz1 Zobacz posta
    Chustotalibów może nie było, ale faceci noszący w chustach i promujący noszenie owszem.
    Marmez był, na przykład niemalże talib, choć bez takiego zacięcia antywózkowego
    i Ziele był, ale potem to głównie o fotelikach pisał.
    a potem to długo długo nic - i mucha
    stach 12.2008, tosia 07.2010, magda 12.2013 [*], maryśka 11.2014

  20. #80
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    fajnie że ten temat wyplynął, bo powiem szczerze że kilka pw takich dostałam z pytaniem tytułowym..
    zgodzę się ze stivel, magdą, hexi i lindgren (endrusku kochana ja Cię pamiętam od początku! i szkoda ze mało piszesz bo lubię Cię czytać)
    jak tu weszłam na poczatku to po prostu czulam ze nie wypada tak pisac o drazu, tylko trzeba poznać materiał. nie miałam prawie nic do powiedzenia ale czytałam, czytalam, dokształcałam się i tak prze prawei pół roku. i też w szoku bylam jak coraz więcej dziewczyn wchodziło i od pierwszego posta zaczynaly nawijać. mozecie się śmiać ale miałam ochote przywołąc je do porządku
    nie ukrywam ze tęsknię za tym jak tu było kiedyś, ale, z racji tego że raczej jestem tolerancyjna i staram sie być wyrozumiała, pozostaje mi tylko zaakceptować ten fakt bo przecież internet i otwarte forum jest dla wszystkich, prawda?
    aha Roni, pisz wiecej, naprawdę. dużo wiesz i chętnie poczytam to co masz do powiedzenia w różnych tematach. serio

    i marmez i ridibunda! (dobrze kojarze parę?)
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •