Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: nappy fresh do wszystkiego?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    29

    Domyślnie nappy fresh do wszystkiego?

    Mam pytanko, ponieważ zabieram się z większym rozmachem za wielo
    Czy można prać otulacze i wkłady razem? Piorę w dziecięcym płynie do prania (połowa "dawki") + nappy fresh. Ostatnio po takim praniu mam wrażenie, że niebieski ostulacz w żółwie CP Pop-in po takim praniu ma trochę mniej intensywny kolor, to normalne czy coś źle robię?

    Aha, jeśli chodzi o temp. to piorę jakieś 40 minut do godziny w 60 st. i po tym ok. 40 minut w 30 stopniach.
    Może być?
    Proszę o wszelakie wskazówki

  2. #2
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Jest dużo wątków na temat prania, poczytaj to Ci rozjaśni sytuację na tip top
    Tak w skrócie: nappy fresh czyli dodatek sanityzujący można używać do wszystkiego i nawet powinno się, bo przecież otulacz też może mieć bakterie na sobie.
    Radziłabym przejść na proszek do prania i prać w 1/3 dawki + dodatek. Z tego co kiedyś czytałam, to płyny się nie nadają, bo bardziej "zapychają" pieluchy (złogi itp.) Ale na 100% pewna nie jestem, dlatego poczytaj starsze wątki.
    Co do zmiany koloru, to może to być spowodowane wysoką temperaturą prania (każdorazowo). Ja piorę w 40 stopniach, a raz na jakiś czas piorę kieszonki i otulacze w 60, a wkłady w 90 (te które można) z proszkiem. Raz na jakiś czas warto zrobić pieluchom stripping (pranie bez proszku, aż przestaną się pienić), wtedy kiedy wyprane pieluchy nadal mają zapach moczu.
    Ze swojego doświadczenia dodam, że warto dodawać płukania do cyklu prania (ja do każdego prania pieluch dodaję 3 płukania) - proszek lepiej się wypłukuje i stripping robię rzadziej, a pieluchy nie smrodkują.


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  3. #3
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Otulacz mógł się poprostu "sprac", nie oczekuj, że pieluszki beda wygladały jak nowe po codziennym ich praniu
    Spróbuj prac codziennie swoją bluzke przez miesiąc, a tez zmieni kolor, albo/i wygląd.

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marynarka Zobacz posta
    Jest dużo wątków na temat prania, poczytaj to Ci rozjaśni sytuację na tip top
    Tak w skrócie: nappy fresh czyli dodatek sanityzujący można używać do wszystkiego i nawet powinno się, bo przecież otulacz też może mieć bakterie na sobie.
    Radziłabym przejść na proszek do prania i prać w 1/3 dawki + dodatek. Z tego co kiedyś czytałam, to płyny się nie nadają, bo bardziej "zapychają" pieluchy (złogi itp.) Ale na 100% pewna nie jestem, dlatego poczytaj starsze wątki.
    Co do zmiany koloru, to może to być spowodowane wysoką temperaturą prania (każdorazowo). Ja piorę w 40 stopniach, a raz na jakiś czas piorę kieszonki i otulacze w 60, a wkłady w 90 (te które można) z proszkiem. Raz na jakiś czas warto zrobić pieluchom stripping (pranie bez proszku, aż przestaną się pienić), wtedy kiedy wyprane pieluchy nadal mają zapach moczu.
    Ze swojego doświadczenia dodam, że warto dodawać płukania do cyklu prania (ja do każdego prania pieluch dodaję 3 płukania) - proszek lepiej się wypłukuje i stripping robię rzadziej, a pieluchy nie smrodkują.
    Dzieki za informacje. Wlasnie jakis czas temu czytalam watki o praniu i wydawalo mi sie, ze byla mowa o tym, ze proszki moga zapychac pieluchy...Musze jeszcze raz poczytac chyba
    Moze rzeczywiscie wystarczy jak bede prac na 40 stopni na co dzien.

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    Otulacz mógł się poprostu "sprac", nie oczekuj, że pieluszki beda wygladały jak nowe po codziennym ich praniu
    Spróbuj prac codziennie swoją bluzke przez miesiąc, a tez zmieni kolor, albo/i wygląd.

    Hmm no pewnie, tylko akurat pieluche na ktorej zauwazylam zmiany koloru pralam moze 4 razy dopiero.
    Od razu zapytam czy pierzecie wszystkie kolory razem ryzykujac farbowanie? Czy za zwyczaj jest tak, ze tylko przez pierwsze kilka pran farbuja a pozniej mozna wszystko razem wrzucac do pralki??

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Filippa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole/Katowice
    Posty
    3,410

    Domyślnie

    Ja sypię NF tylko do b.jasnych kolorów i do białego. Wcześniej NF sypałam do każdego dzieciowego prania i mam wrażenie, że kolorowe ubranka wyblakły trochę. Piorę w 40 stopniach.
    Roch 09.07.2010, Leon 20.05.2013 i Tola 05.01.2015

  7. #7
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Ja do dzieciowych ubranek nie sypie NF, bo po prostu młoda nie brudziła nigdy ubranek (kupa na plecach się nie zdarzyła).
    Co do pieluch to piorę wszystko razem: białe i brązowe wklady, kolorowe kieszonki i otulacze (no oprócz wełny) i nigdy mi nic nie farbnęło


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  8. #8
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sonick Zobacz posta
    Hmm no pewnie, tylko akurat pieluche na ktorej zauwazylam zmiany koloru pralam moze 4 razy dopiero.
    Od razu zapytam czy pierzecie wszystkie kolory razem ryzykujac farbowanie? Czy za zwyczaj jest tak, ze tylko przez pierwsze kilka pran farbuja a pozniej mozna wszystko razem wrzucac do pralki??
    Piorę wszystko razem- najpierw wrzucam na progrm plukanie same pieluchy, otulacze i takie tam, potem dorzucam proszek i NF i dopycham ubrankami, moimi ciuchami i chustami. Zazwyczaj piorę na 40, czasem na 60. Nic mi się nie pofarbowała, nie zniszczyło, a plamy łądnie schodzą, bo moje dziecko zazwyczaj jest brudne i szczęśliwe, bo komplentnie nie zwracam uwagani na to czy sie pobrudzi, czy nie, zatem zazwyczaj się brudzi

    Jeżeli boisz się zafarbowania możesz kupić chusteczki przeciw farbowaniu (ja uzywam dr,. Beckmann-a, ale to tylko dlatego, że kupuję je w Rossmanie)

  9. #9
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    ja tez piorę wszystko razem i do tego z ubrankami. Wrzucam chusteczkę domola i nic mi się nie farbuje.
    Może Ci się tylko wydaje ze wyblakł, albo zostaje na nim poświata z płynu? Moje żółwie i małpki prane już tyle razy, a kolor nadal taki sam. tylko rzepy trochę zbrzydły. U nas jest płukanie, potem dorzucam rzeczy inne, 2h20 min w 50 stopniach na trybie eco, 1000 rpm i czasem jeszcze jedno płukanie, jak jest więcej niż pół bębna (mam wsad 8 kg i pobór wody dostosowany do ilości wsadu)

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    Z tego co kojarze w instrukcji Nappy f. napisane jest aby nie stosowac do kolorow.

    wyslane z telefonu
    miśki dwa i mały ktoś

  11. #11
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,817

    Domyślnie

    Ja zawsze prałam wszystko razem - tzn.białe i kolorowe pieluchy. Z Nappy Fresh, i w 60 stopniach. Ogółem nie wierzę w pranie pieluch w mniej, niż 60 stopni, a dziś zamiast Nappy Fresh sypałabym sodę oczyszczoną - taniej, a skuteczność ta sama

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    Masz na mysli bakteriobojczosc i takie tam takze?

    wyslane z telefonu
    miśki dwa i mały ktoś

  13. #13
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,817

    Domyślnie

    Jeśli to bylo pytanie do mnie, to tak Nappy Fresh m w składzie głównie sodę

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Jeśli to bylo pytanie do mnie, to tak Nappy Fresh m w składzie głównie sodę
    dzięki za info.

    A powiedz mi ile tej sody sypać. Do pieluch i np. do prania ubranek?
    miśki dwa i mały ktoś

  15. #15
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,817

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Julla Zobacz posta
    dzięki za info.

    A powiedz mi ile tej sody sypać. Do pieluch i np. do prania ubranek?
    1/3 szklanki mniej więcej na duże pranie.

  16. #16
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    1/3 szklanki mniej więcej na duże pranie.
    Dziekuje!

    wyslane z telefonu
    miśki dwa i mały ktoś

  17. #17
    Chustonówka Awatar Cath
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    17

    Domyślnie

    A czy 1/3 szklanki sody zamiast 15 ml Nappy Fresh to rzeczywiscie wychodzi taniej? Pytam bo jakoś nie umiem przeliczyć, a w kwestii wielo jestem jeszcze poczatkujaca i sama rozpracowuje idealny sposob na pranie

  18. #18
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    75

    Domyślnie

    otulacze które mam po ponad 2 latach prania co 2 dni wyglądają jak nowe a kolory nic się nie sprały. Wyjątek stanowi BG, którego kolor zielory stał się trochę wypłowiały. Nie mam CP więc nie wiem jak one się zachowują.
    Zasadniczo piorę w 40 st, co kilka prań w 60 st.

  19. #19
    Chustofanka Awatar luthien
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cath to chyba wyjdzie podobnie. Bo kg sody 4,5,nie wiem ile bedzie ważyć 1/3szkl sody. Ale nf wystarcza na długo. Kiedys znalazlam stronę, niestety umknęła mi nazwa z nf za 13.5. Byla z kosmetykami. Może ktos zna?


Podobne wątki

  1. mio fresh, nappy fresh czy potion?
    Przez ala w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 19:58
  2. nappy fresh - ile?
    Przez irenka_n w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2009, 20:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •