Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Proszki do prania dzieciecych rzeczy w Niemczech

  1. #21
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kojotta Zobacz posta
    a co powiecie na proszek z sody kalcynowanej i boraksu? używam takiego do wszystkiego i nie narzekam ale może poprawić recepturę....
    Ja mam taka mieszanke plus nadweglan sodu do pieluch. Zastanawiam sie wlasnie czy nie mieszac tylko kalcynowanej i boraksu, nadweglan osobno? Bylby do wszystkiego. Mam tez platki mydla, ale rozpuszczac musze przed, am leniwa... myslalam ze platki bede dodawac do mieszanki do prania nie pieluch ale jeszcze nie zaskoczylo.

    Tu na forum czytalam rozne opinie, jezeli chodzi o bezpkeczenstwo tych skladnikow, sama nie wiem. Uzytkowo wiekszych plam nie dopiera, mam galasowe ale zapierac mi sie nie chce, mowie o pieluchach. Zyje nadzieja, ze slonce mi odplami, zobaczymy.

    Mam tez kule piorace, ale to porazka. Moze cos nie tak robilam... kule ktore powinny byc uzupelniane wkladem, niemwytrzymaly nawet fabrycznej dawki, sa w czesciach. Nie pralam nic z plamami w kulach, ale jakos nie moge sie przekonac zeby cokolwiek praly. I do tego sie rozlecialy, trzymam je w woreczku na pranie, uzywam ale nie wiem. Zbedny zakup, bo i tak kupuje skladniki na proszek.

    Cenowo taki proszek robiony nie wiem, czy super ekonomiczny. Mam coraz wiecej watpliwosci. Domola poszukam, nie znalam.

  2. #22
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Freiburg
    Posty
    216

    Domyślnie

    domol jest w rosmanie za jakieś 2,5 może ciut więcej w DMie są też tanie dzieciowe proszki, ale ja używam na razie domola ultra sensitiv, choc rzeczywiście nie zawsze dopiera.






  3. #23
    Chustomanka Awatar akonate
    Dołączył
    Nov 2016
    Miejscowość
    Hesja, Niemcy
    Posty
    770

    Domyślnie

    Dziewczyny, a gdzie kupujecie boraks i sode do proszku hm?

    Z info w moim linku wynika, ze proszek DMa ma wybielacze optyczne, a domol nie. Przy czym mam obawy, czy domol nie zrobi mi z czasem z kolorami jesieni sredniowiecza. Do kolorow maja niby osobny plyn, musislabym sie przejsc na spacer i sprawdzic sklad na zywo.
    Poki co zakupilam testery proszku passt! w mysl zasady: im mniej, tym lepiej.
    Mam tez ocet esencje 25% i juz wiem, ze musze go oszczedniej dawkowac




    Sent from my iPhone using Tapatalk


    Przepraszam za brak polskich znaków, zagranica nie rozpieszcza.

  4. #24
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akonate Zobacz posta
    Dziewczyny, a gdzie kupujecie boraks i sode do proszku hm?

    Z info w moim linku wynika, ze proszek DMa ma wybielacze optyczne, a domol nie. Przy czym mam obawy, czy domol nie zrobi mi z czasem z kolorami jesieni sredniowiecza. Do kolorow maja niby osobny plyn, musislabym sie przejsc na spacer i sprawdzic sklad na zywo.
    Poki co zakupilam testery proszku passt! w mysl zasady: im mniej, tym lepiej.
    Mam tez ocet esencje 25% i juz wiem, ze musze go oszczedniej dawkowac




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Watek dotyczy Niemiec, to nie wiem. Kupuje polprodukty w drogeriaekologiczna internetowo. Pewnie za granice wysylaja, ale nie wiem czy gra warta swieczki.

  5. #25
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Ja mam taka mieszanke plus nadweglan sodu do pieluch. Zastanawiam sie wlasnie czy nie mieszac tylko kalcynowanej i boraksu, nadweglan osobno? Bylby do wszystkiego. Mam tez platki mydla, ale rozpuszczac musze przed, am leniwa... myslalam ze platki bede dodawac do mieszanki do prania nie pieluch ale jeszcze nie zaskoczylo.

    Tu na forum czytalam rozne opinie, jezeli chodzi o bezpkeczenstwo tych skladnikow, sama nie wiem. Uzytkowo wiekszych plam nie dopiera, mam galasowe ale zapierac mi sie nie chce, mowie o pieluchach. Zyje nadzieja, ze slonce mi odplami, zobaczymy.

    Mam tez kule piorace, ale to porazka. Moze cos nie tak robilam... kule ktore powinny byc uzupelniane wkladem, niemwytrzymaly nawet fabrycznej dawki, sa w czesciach. Nie pralam nic z plamami w kulach, ale jakos nie moge sie przekonac zeby cokolwiek praly. I do tego sie rozlecialy, trzymam je w woreczku na pranie, uzywam ale nie wiem. Zbedny zakup, bo i tak kupuje skladniki na proszek.

    Cenowo taki proszek robiony nie wiem, czy super ekonomiczny. Mam coraz wiecej watpliwosci. Domola poszukam, nie znalam.
    kule piorące to żart

  6. #26
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marta_B Zobacz posta
    kule piorące to żart
    Czyli to nie ze mną coś nie tak

  7. #27
    Chustomanka Awatar Marta_B
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Praga
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Czyli to nie ze mną coś nie tak
    zdecydowanie nie z Tobą

Podobne wątki

  1. Proszki Antybakteryjne Do Prania Pieluszek
    Przez yetta w dziale Pielęgnacja pieluch
    Odpowiedzi: 325
    Ostatni post / autor: 16-12-2015, 11:41
  2. Pieluchy w Niemczech
    Przez Wiewiórka w dziale Pieluchy, wychowanie bezpieluszkowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 13:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •