Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 336

Wątek: ksiazki religijne, nie tylko na prezent

  1. #201
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2015
    Miejscowość
    Świdnik
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    z kartonowych nie ma dużego wyboru:
    http://www.kreatywniewdomu.pl/2016/0...jmodszych.html lub
    http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl...obrazkach.html

    Tą nową Biblię z Aetosu można czytać już z czterolatkiem i jest na prawdę godna polecenia i zakupu

    fajne już dla 3latka są również:
    http://bonito.pl/k-90187184-zwierzeta-opowiadaja
    http://bonito.pl/k-90174540-jezus-po...iesci-biblijne
    Dziękuję Wruuuu Jeszcze przejrzę te linki Mój M. mówi żebym sobie odpuściła Biblię jeszcze w tym roku bo dzieciaczek za mały, ale ja się jakoś tak już nastawiłam że to ma być Biblia a Mała lubi oglądać książeczki więc myślę że mogłoby się spodobać. Tym bardziej że w domu jest jeszcze braciszek- trzylatek.

  2. #202
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Magdo, dziękuję za polecenie Biblii. Z tego fragmentu widocznego na stronie aetos bardzo ciekawe wydanie. Chyba się skuszę i kupię naszym. Myślisz, że dla 10latka niespecjalnie zaangażowanego czytelniczo też jeszcze będzie ok? Chrześniak idzie do Komunii...
    2 + 7 (2005-2018)

  3. #203
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Biblia dla maluchów
    Biblia dla milusińskich
    Może nie dla roczniaka aczkolwiek tutaj i tak chodzi o obycie dziecka z wiarą. My czytamy z dziećmi.
    Aczkolwiek czytam też tą małą Biblię o której pisałaś że momentami drastyczne. Z mojego dzieciństwa.
    Przy ST należy pamiętać o znajomości historii i czytaniu go z komentarzem
    ST nigdy nie należy czytać samego. Dla dzieci są specjalnie przygotowane przypowieści i nawet księża i sisotry zakonne mówią aby tak robić.
    Natomiast to jest jak z Baśniami. Jedni czytają oryginały od najmłodzsyvh lat a inni tylko przekłady.

  4. #204
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Biblia dla maluchów
    Biblia dla milusińskich
    Może nie dla roczniaka aczkolwiek tutaj i tak chodzi o obycie dziecka z wiarą. My czytamy z dziećmi.
    Aczkolwiek czytam też tą małą Biblię o której pisałaś że momentami drastyczne. Z mojego dzieciństwa.
    Przy ST należy pamiętać o znajomości historii i czytaniu go z komentarzem
    ST nigdy nie należy czytać samego. Dla dzieci są specjalnie przygotowane przypowieści i nawet księża i sisotry zakonne mówią aby tak robić.
    Natomiast to jest jak z Baśniami. Jedni czytają oryginały od najmłodzsyvh lat a inni tylko przekłady.
    Zapomniałam o Biblii dla maluchów - u nas czytana od ok 2 urodzin

  5. #205
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    Nie Biblia ale dla rocznego polecam książeczki z wyd św. Wojciech serię Dotknij i poczuj oraz Modlitwy małych rączek. Akurat zajrzałam na stronę i są kosmiczne promocje, chyba sama kupię na prezent dla niewiadomokogo

    F 09 A 11 Ja 14 Jó 15
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  6. #206
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paprotka Zobacz posta
    Nie Biblia ale dla rocznego polecam książeczki z wyd św. Wojciech serię Dotknij i poczuj oraz Modlitwy małych rączek. Akurat zajrzałam na stronę i są kosmiczne promocje, chyba sama kupię na prezent dla niewiadomokogo

    F 09 A 11 Ja 14 Jó 15
    tylko, że one są już od dawna niedostępne....

  7. #207
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Kamyczku, dla roczniaka jeszcze Minibiblia autorstwa Soledad Bravi (tej od Ksiegi dzwięków). O tyle fajne że to tylko obrazki z podpisami, wiec to rodzic decyduje jak bardzo się w historię zagłębia, bo sam opowiada. Oczywiście to tylko zagadnień jest przedstawionych (m in stworzenie swiata, wieża Babel, Dawid i Goliat, narodzenie Jezusa, śmierć i zmartywchwstanie). Kartonowa

    spadłamznieba, ST nigdy nie nalezy czytać samego bo co? W strasznie autorytatywny ton uderzasz.


  8. #208
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Zapomniałam o Biblii dla maluchów - u nas czytana od ok 2 urodzin

    świetna jest prawda?
    Pamiętam jak dostrzegłam ją jakiś czas temu na targach i się od razu zakochałam

  9. #209
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    Wru rzeczywiście! A ja zobaczyłam szalowa cenę i jyz chciałam się rzucić! Ale może stacjonarnie? Ja jeszcze z pół roku temu kupiłam jedna z nich dla chrzesniaczki męża (fakt ostatnia sztukę...)

    F 09 A 11 Ja 14 Jó 15
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  10. #210
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    Magdo, dziękuję za polecenie Biblii. Z tego fragmentu widocznego na stronie aetos bardzo ciekawe wydanie. Chyba się skuszę i kupię naszym. Myślisz, że dla 10latka niespecjalnie zaangażowanego czytelniczo też jeszcze będzie ok? Chrześniak idzie do Komunii...
    Karusku jakie ja mam ostatnio tempo reakcji, to szok
    Odpowiadając - moim zdaniem tak - zamierzam czytać też z Jul a i dać i Franiowi, by taką przeczytał (a Jul i F. czytają w tym roku oryginalną całą Ewangelię św. Jana, bo są w konkursie - czytamy razem, rany jaka ona jest niesamowita i trudna). Ale mimo tego, uważam, że spodoba mu się taka perspektywa, choć wiadomo, jako prezent już bym nie dawała na taki wiek.
    Prezentowo komunijnie może też Dzieci pytają, papież Franciszek odpowiada, jest też podobna Benedykta XVI.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  11. #211
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    W zeszłym roku daliśmy bratanicy w prezencie Biblia na cały rok 365 opowiadań dla dzieci - polecił ją nam zaprzyjaźniony ksiądz, który przygotowuje dzieci do I-szej kś. Kupiliśmy też dla nas - nie wystarczyna długo ale ciekawie przygotowana. Dodatkowo kupiliśmy grę Królestwo (pisałam o niej w tym wątku w zeszłym roku). Gra z mocnym wątkiem religijnym. Porządnie i pięknie wykonana. Przygotowana przez Polkę uczącą religii w warszawskiej szkole muzycznej (można do niej napisać prośbę o dedykację). Nie trzeba mieć szczególnej wiedzy religijnej aby w nią grać. Gra dedykowana starszym dzieciom ale my zaczęliśmy grać z naszym synem i podoba mu się.
    Katechizm Kościoła Katolickiego - też bardzo polecam i też mam zawsze w zwyczaju dawać go w prezencie komunijnym (chyba, że go ktoś ma to nie kupuję). Osobiście bardzo go lubię bo znajduję tam zawsze odpowiedź na to czego potrzebuję.
    Wyżej wspomniana książka św. Franciszka też polecana w zeszłym roku tutaj i podpinam się pod wcześniejsze pochlebne opinie na jej temat.

  12. #212
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Jeszcze nie całkiem dokładnie przeszukałam wątek pod kątem prezentu komunijnego dla mojego syna, ale rzucił mi się w oczy tytuł "Z Jezusem przez Biblię", którym się zachwycałyście kilka stron wcześniej ( przynajmniej w telefonie jest to kilka stron).
    Dobre by to było? Jedyną tego typu książką jaką mamy jest Biblia dla dzieci z Naszej Księgarni. Nawet prawdziwej Biblii nie mamy i też o tym myślałam ale chyba wolę coś dla dzieci. Czy warto mieć obie?
    2009 2012

  13. #213
    Chustomanka Awatar vin-dit
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Mierzyn/Szczecin
    Posty
    1,122

    Domyślnie

    My mamy i będziemy kupowali na komunie chrześnicy. Wg mnie jest tak świetnie napisana ze każdy powinien ją przeczytać. Mój 7letni syn woli ją od innych książek i ilustracje baaaardzo w moim guście.
    Franek 02.2010, Marysia 10.2012, Michasia 07.2015



  14. #214
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Również polecam. Bardzo ładne wydanie i zgodzę się z poprzedniczką, "że każdy powinien ją przeczytać"

  15. #215
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo. Myślę, że już nie będę dalej szukać
    Chyba, że coś dodatkowo.
    2009 2012

  16. #216
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,493

    Domyślnie

    Mogłybyście polecić jakieś wydanie Pisma św. albo katechizmu KK dla bierzmowanego nastolatka takie, żeby miał pamiątkę na całe życie?

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  17. #217
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Katechizm ten niebieski Jana Pawła II
    Pismo św. kupiłabym też to niebieskie.
    Cytat Zamieszczone przez Araminta Zobacz posta
    Mogłybyście polecić jakieś wydanie Pisma św. albo katechizmu KK dla bierzmowanego nastolatka takie, żeby miał pamiątkę na całe życie?

  18. #218
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    Macie może Wielkanocna historię D. Julieta. nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć środka.
    Mam książeczkę. Mała kwadratowa. Ilustracje takie jak na okładce. Tekstu mało. Dla przedszkolaków ok.
    Mogę wkleić po moim powrocie z nart

  19. #219
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Przepraszam, że tak post pod postem ale nie umiem wklejać multicytatów.

    Pakując nas na urlop zastanawiałam się co zabrać i przeglądałam książki Twardowskiego.
    Trochę tego oraz tej drugiej polecanej przez magdę jest w Opowiadaniach ks. Twardowskiego Nasza Księgarnia.
    Bardzo dużo nie tylko o Wielkanocy jest w książce Dziecięcym piórem ks. Twardowskiego
    Tylko ta książka jest gruba i maleńko obrazków.
    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    ktoś ma ?

    a może coś innego polecacie w tematyce Swiąt Wielkanocnych czy Wielkiego Postu?

  20. #220
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Araminta Zobacz posta
    Mogłybyście polecić jakieś wydanie Pisma św. albo katechizmu KK dla bierzmowanego nastolatka takie, żeby miał pamiątkę na całe życie?
    dla nastolatków masz to młodzieżowe wydane katechizmu http://www.edycja.pl/produkty/ksiazk...h-br-wydanie-2
    ponoć bardzo fajne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •