Strona 775 z 806 PierwszyPierwszy ... 275675725765767768769770771772773774775776777778779780781782783785 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,481 do 15,500 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #15481
    Chustoholiczka Awatar Danala
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    4,015

    Domyślnie

    Aniu ja również chętnie skorzystam
    Nasze szczęście - Hania 24 VI 2014r., Zosia 25 IX 2016r.



  2. #15482
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Anniu, super! To znam tyko z nazwy, boję się, że książki prędko nie przeczytam, a tak się czegoś dowiem!
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #15483

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kura Zobacz posta
    Sowa - z nowości może "Ocean to pikuś" Wierzbickiego o wyprawie Olka Doby? Ładne graficznie, nie za dużo ilustracji, sporo tekstu. I jaki bohater

    U mnie ostatnio sześciolatek szaleje za G. Kasdepką w serii opowiadań o grupie przedszkolaków - Horror, czyli skąd biorą się dzieci, Tylko bez całowania, Drużyna Pani Miłki, Kocha, lubi, szanuje, wydane ostatnio razem jako Wielka księga uczuć. Dydaktyczne o uczuciach, ale niezbyt drętwe, w przeciwieństwie do bajek, o których wspomina Jul. Ale to już nie nowość.
    Kuro, toś trafiła! Opowieści Doby w radio moja córka słuchała z zapartym tchem Teraz zamówienie już poszło, ale przy najbliższej okazji nabędę, dzięki!
    Kasdepki nie mogę, wprawdzie miałam w ręce tylko "księżniczkę", ale to nie moja bajka jednak. Ja w ogóle chyba mam problem z wieloma współczesnymi polskimi autorami, nie podchodzi ten styl.

    A tak odbiegając - miałyście może w rękach najnowsze dzieciowe dzieło Andrusa? Dziecki dostały od wójków-trójkofilów i dla mnie (i córy też) bardzo ciężka to lektura.





  4. #15484
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,330

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    Bardzo jestem ciekawa tej książki, ktoś ją czytał? 7 nawyków skutecznego działania wielbię, to jedna z najbardziej zmieniających moje życie lektur.
    (Mogę zrobić mikroszkolenie z Coveya na zlocie)
    Oczywiście! Po 7 nawykach dla dorosłych, jak zobaczyłam w bibliotece, to od razu porwałam. Mnie się bardzo podobało jaki wstęp do rozmów o 7 nawykach z dziećmi. Jeszcze na pewno będziemy wracać żeby utrwalać

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  5. #15485
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Nie wiem czy są po PL ale jak tak to bardzo polecam. Obie świetne, młody zachwycony

    Yoga for kids
    https://www.amazon.co.uk/Yoga-Kids-S.../dp/0241341272

    Calm - Mindfulness for kids
    https://www.amazon.co.uk/Calm-Mindfu.../dp/0241342295

  6. #15486
    Chustomanka Awatar kura
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Pociecha :)
    Posty
    1,061

    Domyślnie

    Nika, to ja w takim razie spróbuję "Machiną przez Chiny", bo myślałam, że na razie za wcześnie

    Sowo, mamy "Bzdurki..." Andrusa - dla mnie niezjadliwe i wielkie rozczarowanie, dzieci kilkakrotnie posłuchały, ale chyba bardziej ze względu na mojego M., któremu najbardziej przypadły do gustu.




  7. #15487
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kura Zobacz posta
    Nika, to ja w takim razie spróbuję "Machiną przez Chiny", bo myślałam, że na razie za wcześnie

    Sowo, mamy "Bzdurki..." Andrusa - dla mnie niezjadliwe i wielkie rozczarowanie, dzieci kilkakrotnie posłuchały, ale chyba bardziej ze względu na mojego M., któremu najbardziej przypadły do gustu.
    My właśnie czytamy "Machiną przez Chiny" zainteresowanie syna jest, ale bez jakiegoś WOW i "czytaj, czytaj, jeszcze jeden" Mamy z biblioteki, "Afryka Kazika" bardziej mu się podobała. Jeszcze muszę poszukać "Ocean to pikuś".

  8. #15488
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,417

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    My właśnie czytamy "Machiną przez Chiny" zainteresowanie syna jest, ale bez jakiegoś WOW i "czytaj, czytaj, jeszcze jeden" Mamy z biblioteki, "Afryka Kazika" bardziej mu się podobała. Jeszcze muszę poszukać "Ocean to pikuś".
    To u nas tak podobnie Afryka bardziej się Marcysi podobała, bo wg niej historyjki są zabawniejsze. Ale Machinę połknęłyśmy w dwa dni i jak się dowiedziała o kolejnej książce o Dobie, to już przebiera nogami kiedy kupimy
    (A mi się bardziej Machina podoba )

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Marcysia '13 Janka '18

  9. #15489
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    może było, bo ostatnio nie śledzę tak mocno

    znacie książkę "cukierku ty łobuzie? to podobno lektura
    co o niej sądziecie? nada się na zakończenie roku szkolnego dla 1 klasy?
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  10. #15490
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    może było, bo ostatnio nie śledzę tak mocno

    znacie książkę "cukierku ty łobuzie? to podobno lektura
    co o niej sądziecie? nada się na zakończenie roku szkolnego dla 1 klasy?
    Lektura 2 klasy.
    U syna było w pierszej bo zaproponowaliśmy a nauczycielka się zgodziła. Dzieciom tak się podobało, że przeczytali wszystki dostępne części. U syna w klasie lektury czytali/czytają raz w tygodniu rodzice na lekcji. Cukierka czytali przez miesiąc albo półtora. Nie pamiętam już bo to było w zeszłym roku. Jak się skończyło to dzieci chciały jeszcze raz, ale Pani powiedziała, że mogą sobie wypożyczyć i przeczytać z rodzicami w domu (z tego co pamiętam tak było).
    Jak dla mnie nada się na akończenie roku dla 1szej klasy.

  11. #15491
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,417

    Domyślnie

    Przychodzę z prośbą o pomoc
    Jestem w trójce grupowej, na zakończenie roku chcemy kupić dzieciom książki (wszyscy odchodzą z przedszkola do zerówki lub pierwszej klasy - grupa mieszana). Rodzice chcą, żeby to były książki, które się przydadzą w szkole, ja nie chcę, żeby to były jakieś słabe czy kiepsko wydane pozycje. Myślałam o Mapach, czy serii Animalium i spółka, ale przekraczają budżet (w dyskontach oczywiście szukam) :/ mamy po 25 zł na dziecko.
    Muszę to w miarę szybko ogarnąć, a zaniemogłam i nic mi sensownego do głowy nie przychodzi
    Najbardziej jestem zła, bo mówiłam że mamy zamówienie książkowe, i dużo taniej fajne książki, to nie chcieli, a teraz się obudzili... :/

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Marcysia '13 Janka '18

  12. #15492
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Nika023 jeśli na zasadzie przyda się do szkoły to: legendy, ładne wydanie wierszy (u syna w szkole chyba 3 razy w ciągu roku są konkursy recytatorskie), coś o kosmosie, mity (są szkoły które już w pierwszej klasie zapoznają dzieci z mitami w podstawie programowej, Kura Adela, seria egmontu Czytam sobie.
    Jeśli coś z lektury to polecam Cukierka, Dzieci z Bullerbyn, lub inne.

  13. #15493
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,417

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Nika023 jeśli na zasadzie przyda się do szkoły to: legendy, ładne wydanie wierszy (u syna w szkole chyba 3 razy w ciągu roku są konkursy recytatorskie), coś o kosmosie, mity (są szkoły które już w pierwszej klasie zapoznają dzieci z mitami w podstawie programowej, Kura Adela, seria egmontu Czytam sobie.
    Jeśli coś z lektury to polecam Cukierka, Dzieci z Bullerbyn, lub inne.
    Właśnie bardziej coś o przyrodzie, jakieś ciekawostki, z wierszami myślę że ciężko trafić, bo te najpopularniejsze chyba każdy jakieś już ma, a inne nie wiem czy przejdą, bo rodzice stwierdzili, że na bajki oni są już za duzi :/
    Znalazłam kilka pozycji (fajnie jak jest seria, wtedy można różne tytuły kupić i łatwiej dopasować do dzieci, a jednak wszyscy dostają to samo).
    https://natuli.pl/produkt/anatomia-natury/
    https://natuli.pl/produkt/najwyzsza-...-cudow-natury/
    https://natuli.pl/produkt/najwyzsza-...-cudow-natury/
    https://www.abcksiegarnia.pl/autor-z...,dDw-06QC.html
    Czy coś z tego warto wziąć? Albo wręcz przeciwnie?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Marcysia '13 Janka '18

  14. #15494

    Domyślnie

    A ja jestem przeciwna tego rodzaju lekturom. Dzieci dostają literatury popularno naukowej, baśni i wierszyków mnóstwo.
    Ile my tego mamy... w większości leży i kurzy się.
    Sugerowałabym opowieści o Lassem i Mai czy trzynastopiętrowy domek na drzewie, czyli coś co jest szansa, że dziecko w starszym wieku po to sięgnie.
    W szkole dzieci nagrodami są lektury do kolejnej klasy.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  15. #15495
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,417

    Domyślnie

    gdzie-idziesz szczerze to też bym wolała coś, co nie jest lekturą, ani encyklopedią. Ale, tak jak pisałam wyżej, wg rodziców z grupy dzieci są już za duże na bajki... no i mają być książki "potrzebne"
    Dlatego starałam się wyszukać jak najbardziej ciekawe, ale nie miałam w rękach żadnej z nich i ciężko mi stwierdzić, czy faktycznie są fajne :/

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Marcysia '13 Janka '18

  16. #15496
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    a może Sen Alicji? O mózgu.

  17. #15497
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  18. #15498
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,417

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    a może Sen Alicji? O mózgu.
    Zapomniałam, a nawet ostanio miałyśmy z biblio!
    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    Ooo, fajne!

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Marcysia '13 Janka '18

  19. #15499

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nika023 Zobacz posta
    gdzie-idziesz szczerze to też bym wolała coś, co nie jest lekturą, ani encyklopedią. Ale, tak jak pisałam wyżej, wg rodziców z grupy dzieci są już za duże na bajki... no i mają być książki "potrzebne"
    Dlatego starałam się wyszukać jak najbardziej ciekawe, ale nie miałam w rękach żadnej z nich i ciężko mi stwierdzić, czy faktycznie są fajne :/

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Weź pod uwagę, że dla niektórych dzieci to mogą być jedyne książki w domu. Dlatego uważam, że warto jest wybrać ciekawe czytadło niż encyklopedię.
    Może nieśmiertelny komiks, Kajko i Kokosz lub Tytus? Dzieci to uwielbiają.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  20. #15500
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Self reg dla dzieci (pokazywałam niedawno chyba w tym wątku) - przyda się i dzieciom, i rodzicom Mojemu szesciolatkowi sie podoba i dla nas bardzo pomocny (akurat jedna z historyjek była bardzo a propps aktualności i pomogła nam w rozpracowywaniu problemu).

    Mądrosciowe, to może Pupy, kuperki i ogonki (jest jeszcze druga część) - mój syn zachwycony, to byłby trochę psikus dla rodziców - zawsze można dac dzieciom w formie audiobooka, zeby rodzice nie musieli czytać

    Tato a dlaczego? czy inne z tej serii
    Dlaczego oczy kota świecą w ciemności (też chyba jest inna część)
    Jedne i drugie to historyjki naukowo-ciekawostkowe (Tato - dluzsze, Suminska - krotkie), nie typowa ksiazka encyklopedyczna

    Albo w ramach "przydatne w szkole" Kajko i Kokosz szkoła latania - to lektura jest.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •