Strona 459 z 807 PierwszyPierwszy ... 359409449451452453454455456457458459460461462463464465466467469509559 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,161 do 9,180 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #9161

    Domyślnie

    A my z moim smykiem lubimy takie książki jak "Historia Poznana" - troszkę przygody i troszkę historii. Dobrze, gdy dzieci już od małego wzrastają ze świadomością kim są, gdzie mieszkają, co to jest ta Polska. A że my jesteśmy z Poznania, więc mój ciekawy świata 7-latek znalazł w niej odpowiedzi na przynajmniej część dręczących go (a właściwie mnie ) pytań. Na szczęście księgarnia Matras zawsze przychodzi mi z pomocą i mogę tam znaleźć odpowiednie lekturki do wspólnego czytania.

  2. #9162
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    a widziałyście czasem ?

    Tę książkę możesz zakopać w ziemi, a wyrośnie z niej drzewo




    Niewielkie argentyńskie wydawnictwo zaprojektowało niezwykłą książkę obrazkową dla dzieci, która po przeczytaniu może powrócić do pierwotnego stanu, od jakiego zaczął się jej proces produkcyjny. Po zakopaniu w ziemi z książki tej wyrasta bowiem drzewo.

    http://booklips.pl/newsy/te-ksiazke-...z-niej-drzewo/



    się zakochałam

    ale suuuuper!!! ciekawe kiedy i czy będzie można kupic w Polsce?

    A my ostatnio wertujemy Pchłę Szachrajkę- wspomnienia mojego dziecinstwa

  3. #9163
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    w tematyce "kolorowanek"
    znacie to?
    http://www.empik.com/kolorowy-trenin...6145,ksiazka-p
    Kupiłam w auchan za 16, były tez inne wzory Na dzień matki dostałam od dzieci
    Gosia 31.05.2013 Jaś 10.02.2015 Przemek 11.2016
    Marysia [*] 12.2017 Ktoś 12.2018


  4. #9164
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    moje panny zażyczyły sobie na dz.Dziecka konkretnie te


    z tym, że teraz wyszło tyle tego typu i z oglądanych dosłownie każda jedna jest super można brać w ciemno
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  5. #9165
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    Natala, gdzie kupujesz polskie książki? wyniosło nas na wyspy, ja się z kundlem dogaduję, ale brakuje mi książek dla dzieci.

  6. #9166
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Dziewczyny pomóżcie, młody ma za chwilę urodziny i w tym roku postanowiliśmy zrobić listę prezentów dla rodziny i znajomych. Postanowiliśmy, że dostanie tylko(?) dwie wymarzone zabawki, a reszta to będą tylko książki. No i mamy takie propozycje:
    1. Janosch Panama
    2.Tappi i urodzinowe ciasto
    3. Mizielińscy Pod wodą, pod ziemią
    4. Raz, dwa, trzy Paiskowy Wilk
    5. Proszę mnie przytulić
    6. Jak tata pokazał mi wszechświat
    7. Nusia i wilki
    8. Mela na rowerze lub Mela na zakupach
    9. Jakiegoś Alberta
    10. Ręcznikowiec
    Doradźcie co jest fajne, a co wywalić z wishlisty. Obrazki Alberta mi nie podchodzą, ale może zaskoczy.

  7. #9167
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    Dziewczyny pomóżcie, młody ma za chwilę urodziny i w tym roku postanowiliśmy zrobić listę prezentów dla rodziny i znajomych. Postanowiliśmy, że dostanie tylko(?) dwie wymarzone zabawki, a reszta to będą tylko książki.
    ile ma lat?
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  8. #9168
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    4 będzie miał

  9. #9169
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Melę bym wyrzuciła, za łatwa dla 4-latka



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  10. #9170
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    4 będzie miał
    Ja polecam Tappiego. Jest też taka książka razem z grą
    http://www.matras.pl/tappi-i-urodzin...-memo,p,225944
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  11. #9171
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    To niewiele pomogę, bo mój mniejszy(2,5)..
    W każdym razie Panama to u nas hit, 7latek gdy u nas był to też mu się podobała (nie było po chwili, że ta jest dla małych dzieci, słuchali obaj). Poza tym fajna jest, bo tam jest co czytać

    A Alberta lubię bardzo, taki życiowy jest i nie przesłodzony. Tuta bardzo przeżywa. Ale czy dla czterolatka to nie wiem...
    Ostatnio edytowane przez danae ; 27-05-2015 o 18:51
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  12. #9172
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Dziewczyny możecie zajrzeć na stronę Empiku bo można kilka pozycji kupić sporo taniej, np książki Rożka



    Srebrny jest za ok 12zł, Detektyw Kefirek, Noc bez księżyca 14zł
    Może większego szału nie ma ale można coś wygrzebać dla siebie
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  13. #9173
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    A, dalej jeszcze...
    Proszę mnie przytulić jest fajna, ale taka imo jednorazowa bardziej - prosta opowieś, fajna do czytania z tatą, ale u nas po przeczytaniu kilka razy leży, bałabym się że 4latka znudzi jeszcze szybciej...

    Nusi nie czytałam, mieliśmy igora i lalki (dla Tuta była jeszcze za trudna, ale imo dla 4latka już powinna być ok) - tylko to takie typowo skandynawskie, trzeba lubić
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  14. #9174
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danae Zobacz posta
    A Alberta lubię bardzo, taki życiowy jest i nie przesłodzony. Tuta bardzo przeżywa. Ale czy dla czterolatka to nie wiem...
    albert ma to do siebie, że różne części opowiadają o różnych etapach jego życia: 4-latka, 5-latka, 6-latka. każda zaczyna się od słów „to jest albert alberston, lat…”, łatwo się więc zorientować. natala kiedyś o tym pisała w wątku, możesz poszukać.
    te prostsze części to "dobranoc”, „nieźle to sobie”, „pośpiesz się”. wszystkie są fajne, ale niektóre ewidentnie dla ciut starszych dzieci IMO



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  15. #9175
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    ja bym wzięła "nieźle to sobie wymyśliłeś Albercie" - jedna z fajniejszych i moim zdaniem uniwersalna wiekowo

    mele bym wyrzuciła, za łatwa
    może podmienić na Mamę Mu? (którąś z tych, gdzie więcej czytania), albo wywalić po prostu

    pozycja nr 2, o tappim jest gra, która zawiera książkę o urodzinowym cieście
    my ją własnie kupiliśmy, w sobotę mogę dać znać jak wygląda w praktyce

  16. #9176
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    dobra,Melę wyrzucamy, Tappiego znalazłam o podróżach po szumiących morzach młody zakręcony totalnie na piratów,morze itd.), więc na początek ją weźmiemy, zastanawiam się nad tym Proszę mnie przytulić...kusi mnie tylko nie wiem czy ona na chwilęwłaśnie nie będzie. Chyba weźmiemy Alberta co Dianek podsunęła, oglądałam Mamę Mu, ale nie jestem przekonana czy młodemu się spodoba, reszta chyba zostaje

  17. #9177
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    albert ma to do siebie, że różne części opowiadają o różnych etapach jego życia: 4-latka, 5-latka, 6-latka. każda zaczyna się od słów „to jest albert alberston, lat…”, łatwo się więc zorientować. natala kiedyś o tym pisała w wątku, możesz poszukać.
    te prostsze części to "dobranoc”, „nieźle to sobie”, „pośpiesz się”. wszystkie są fajne, ale niektóre ewidentnie dla ciut starszych dzieci IMO
    racja, pisałaś o tym. my mieliśmy pożyczonego z biblio, nasz póki co "w koszyku" niestety. mieliśmy z Molganem, tylko tam nie ma wieku Alberta.
    w każdym razie mojemu dwu-i-pół latkowi się spodobał, mnie wręcz zachwycił, Tuta realnie przejął się zgubioną fajką (którą ABSOLUTNIE nie wolno się było bawić). dla mnie rewelacja, zachwycił mnie totalnie i fajnie że piszesz, że ze starszakiem się sprawdzi.


    a przy okazji zapytam: czy jest jakiś Kubuś Puchatek, którego polecacie? Młodzian zapałał miłością wielką do bibliotecznego, a mi bardzo nie leży... a tych książeczek od groma jest.
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  18. #9178
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Danae a ten najprawdziwszy A. Milne? z naszej księgarni, i Chatka Puchatka, z tymi ilustracjami czarno-białymi, uwielbiam. te disneyowskie wersje mi nie leżą zupełnie.

    Shiselle ja bym jeszcze Kajtek i Miś wzięła

  19. #9179
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    a powiedzcie mi coś o Liczypieskach i Bobiku, bo już kilka razy oglądałam w necie i się zastanawiam brać, nie brać :/
    brac obie sa cudne, przecudne, lubia i mlodzi i ja. wiecej jak sie ogarniemy, wrocilismy wlasnie po 9 godzinach lazenia...

    Cytat Zamieszczone przez gouraanga Zobacz posta
    Natala, gdzie kupujesz polskie książki? wyniosło nas na wyspy, ja się z kundlem dogaduję, ale brakuje mi książek dla dzieci.
    w gildii - nie maja najtaniej, ale przesylka ekonomiczna najtaniej wychodzi. i mam znizke, wiec w sumei mi sie oplaca najbardziej. rewolucja.co.uk tez jest w miare tania, ale jak kiedys sprawdzilam, to z m oja znizka mi taniej z Pl sciagac.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #9180
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Widziałam ostatnio w bonito, że są jakieś z Egmontu
    o takie
    tu masz podgląd http://www.maluszkoweinspiracje.pl/2...-gromadka.html
    ale to tylko tyle ... nie mamy jeszcze żadnego, do tej pory jedynie takie kartonowe z biblio czytaliśmy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •