Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 138

Wątek: Składniki proszków do prania - porównanie

  1. #101
    ChustoTata
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    Tak myślałem,że z tymi proszkami dziecięcymi to cos może być nie halo.
    Koleżanka poleciła nam na początku dzidziusia- i tak zostało. Potem wyczytałem na blogu jednej z mam wielo pieluszkoujacych, ze ona "odstawia" proszek dzieciecy- by sprawdzić jak pupka malucha zareaguje. Też tak robimy- dodajemy pół na pół- dzidziuś i Bryzę i nie zauważyłem efektów negatywnych- teraz Dzidzius się kończy, więc Bryza na całego wchodzi w użycie

  2. #102
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    a może wypowie się jakaś mama dziecka alergicznego? Ktoś stosuje zwykłe proszki do atopowej skóry?

    Bo ja mam dwoje alergików, ciuszki nawet mojego prawie 4latka piorę w Jelpie, bo po Persilu miał suchą, swędzącą skórę i się drapał... Ubranka malutkiej też piorę w Jelpie, czy Loveli z dodatkiem Bio D i jest ok, bałabym się reakcji na zwykły proszek u noworodka.
    A sklady niby te same...
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  3. #103
    Chustomanka Awatar taDorotka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    729

    Domyślnie

    pediatra nasza po obejrzeniu krościastej buzi Helenki kazała zmienic proszek, najlepej na Białego jelenia - proszek do prania, na op. stoi że ekologiczny i dla alergików. Zmieniłam. powoli przeprało się wszystko co w domu mamy, posciele, nasze i starszych dzieci ciuchy i krostek zdecydowanie mniej, albo wcale (w zasadzie tylko po truskawkach i jajku.)

    pieluchy tetrowe, mikrofibrowe wklady i ręczniki z ikei traktuje tez Jeleniem plus soda - chłonne są, miękkie są, bez plam sa i białe są. Pulowi ani polarowi tyż nic nie jest.

    jutro wklepię sklad, mam i do bieli i do kolorów.
    kupuje z netowym sklepie, taniej niz w stacjo. i nie dźwigam.
    [CENTER]szara codzienność? nie u nas FRANCISZEK (2005), IGNACY (2007), HELENA (2009), ANIELKA (2012), BASIA (2014)KRZYSIO(2019),MACIEK (2023)CENTER]

  4. #104
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez taDorotka Zobacz posta

    kupuje z netowym sklepie, taniej niz w stacjo. i nie dźwigam.
    a podaj gdzie, bo ja nigdzie nie widziałam
    I jeszcze powiedz w jakiej proporcji bierzesz proszek i sodę

  5. #105
    Chustomanka Awatar taDorotka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jedyna Zobacz posta
    a podaj gdzie, bo ja nigdzie nie widziałam
    I jeszcze powiedz w jakiej proporcji bierzesz proszek i sodę

    o tu http://www.sklep.pollena.com.pl/

    proszku 100-140g, 2-3 łyżki sody
    [CENTER]szara codzienność? nie u nas FRANCISZEK (2005), IGNACY (2007), HELENA (2009), ANIELKA (2012), BASIA (2014)KRZYSIO(2019),MACIEK (2023)CENTER]

  6. #106
    Chustomanka Awatar taDorotka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    729

    Domyślnie

    mam tylko Białego Jelenia do białego, skład:

    5-15% środki wybielające na bazie tlenu, anionowe środki powierzchniowo czynne
    <5% zeolity, mydło, niejonowe środki powierzchniowo czynne, fosfoniany
    inne składniki: enzymy, rozjaśniacz optyczny, kompozycja zapachowa

    na opakowaniu jest napisane ze to mydło naturalne oczywiście

    180ml proszku=117g, dozowanie na 1 pranie 5kg przy twardej wodzie = 225ml,
    ja mimo ze wode mam twarda daję 150 ml (mała szklaneczka) czyli około 100g proszku plus sode.

    mi ten skład nic nie mówi, ale może coś poczytam tu i zrozumiem co jest co...
    [CENTER]szara codzienność? nie u nas FRANCISZEK (2005), IGNACY (2007), HELENA (2009), ANIELKA (2012), BASIA (2014)KRZYSIO(2019),MACIEK (2023)CENTER]

  7. #107
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie

    w UK w ogóle nie ma takiego produktu jak proszki dla dzieci i jakoś maluchy mają się dobrze. ja piorę rzeczy synka w proszku dla alergików Surecare (bardzo prosty skład) albo normalnie w naszym (Ariel) i nic jego skórze się nie dzieje.
    pieluchy piorę zwykle w kulach (jestem z nich super zadowolona, dopierają wszystko) plus BioD, są idealnie białe i bez żadnych plam, no ale u nas tylko piersiowe kupy póki co.

  8. #108
    Chustomanka Awatar nehema
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków/Wieliczka
    Posty
    845

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez taDorotka Zobacz posta
    o tu http://www.sklep.pollena.com.pl/

    proszku 100-140g, 2-3 łyżki sody
    a ta soda to jakie ma właściwości ?

  9. #109
    Chustomanka Awatar taDorotka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    729

    Domyślnie

    zmiękcza wodę i usuwa plamy
    [CENTER]szara codzienność? nie u nas FRANCISZEK (2005), IGNACY (2007), HELENA (2009), ANIELKA (2012), BASIA (2014)KRZYSIO(2019),MACIEK (2023)CENTER]

  10. #110

    Domyślnie co powiecie na temat tego proszku?


  11. #111
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Ma podobny skład jak proszki dzieciowe i sensitivy. U mnie takie proszki do prania pieluch odpadają bo zawiera enzymy i polikarboksylany.

  12. #112
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    4,007

    Domyślnie

    Dziewczyny pomóżcie mi proszę, bo ja dopiero na maj pranie będę robić i na razie zastanawiam się jaki zestaw do prania skompletować. Przeczytałam watek, trochę się pogubiłam i jakieś wnioski wyciągnęłam, ale poprawcie mnie jeśli coś namieszałam.
    Oto do czego doszłam:
    1) Do prania pieluch mogę używać proszku takiego jak do ubranek noworodka (np. Lovela, Jelp lub inny typowo dzieciowy, albo jakieś Persil/Ariel Sensitiv itp) ale z dodatek odkażacza (Nappy Fresh Bio-D, Miofresh Bambino Mio albo coś takiego) tak? Z tego co zrozumiałam proszek nie może zawierać mydła, ale z tego co pisałyście nie ma dużej różnicy między typowo dzieciowym proszkiem a takim dorosłym sensitivem tak?
    2) Do zapierania plam mydło galasowe lub marsylskie (mam marsylkie z rossmanna będzie się nadawać?)
    3) Soda oczyszczona dodana do prania w pralce wybiera pieluchy, czy można z nią prać wszystkie pieluchy z każdego materiału?
    4) A kwasek co robi? Zmiękcza?

    To chyba tyle na razie

  13. #113
    Chustofanka Awatar Agnieszka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    458

    Domyślnie

    Biały Jeleń oraz Dzidziuś (oba z Polleny Ostrzeszów) to jedyne proszki, które uczulają Lusię.

    Nie mam pojęcia, w czym rzecz, bo te składy na proszkach to w taki nieprecyzyjny sposób są podawane... Ale gdzieś tam pies musi być pogrzebany. Nie ma reguły.

    Natomiast widziałam kiedyś formalinę w składzie płynu do prania dla dzieci, jakiejś mniej znanej marki (jak będę w Askocie, to luknę i napiszę).

  14. #114
    Chustomanka Awatar Jagna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,430

    Domyślnie

    Biały Jeleń do kolorów skład:
    5-15% zeolity, anionowe środki powierzchniowo czynne, < 5% mydło, niejonowe środki powierzchniowo czynne, fosfoniany, enzymy, kompozycja zapachowa.

    Zaczęliśmy używac w tym tygodniu, bo jest podejrzenie, że Lovela po 1,5 roku zaczęła małego uczulac.
    Ja Lovele kupiłam już w ciąży, bo niedobrze mi było od zapachów proszków i tak zostało. Niczego o mocniejszym zapachu nie zniosę.

    Ja sypię od pół roku 2-3 kopiate łyżki proszku na pranie i wystarcza, do pieluch czy bielizny dodaję Nappy Fresh czy sodę. Plamy zpieram mydełkiem dr. Beckman.
    Marzenia się spełniają www.ogrodymuzyki.pl

    Mój Franio Chuścioszek 08 maja 2010 i Laura Marianna 12 kwietnia 2015


  15. #115
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie

    podbijam i mam pytanie
    przebrnelam przez wiele watkow o proszkach i dodatkach i jestem jeszcze bardziej zagubiona niz na pocztku

    w czym w koncu prac najbezpieczniej dla skory dziecka te pieluszki- poki co kupilam lovele do kolorow na nasze pierwsze pranie pieluch w polsce (mamy kieszonki, bambusowe formowanki, bawelniane formowanki i pulowe otulacze) - zaznacze ze chce wszystko na raz, a nie dzielic osobno pule kieszonki i polarki a osobno formowanki.

    Czas wolny to przywilej ktorego nie posiadam


  16. #116
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    imho - najlepszy do pieluch jest płyn Ulrich Naturlich (1/2 zalecanej dawki) z Nappy Freshem 60 stopni.

  17. #117
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Piorę pieluchy jak mi. i jestem baaardzo zadowolona ...a już różne konfiguracje przerobiłam.

  18. #118
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    Dziewczyny, a uzywa ktoras tego plynu? http://www.pyszneizdrowe.pl/index.ph...-eko-1l-sonett nadaje sie do pieluch?
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  19. #119
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    z tego co pamiętam to do pieluch nie używa się płynów do płukania

  20. #120
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    no niby tak, ale jak to jest na bazie kwasu cytrynowego, to moze zamiast kuracji kwaskiem mozna go uzywac? zeby pieluchy nie twardnialy?
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •