Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: dla czerwcowego noworodka - kółkowa czy wiązana?

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    347

    Domyślnie dla czerwcowego noworodka - kółkowa czy wiązana?

    W przyszłym tygodniu czeka mnie usg i pomyślałam sobie, że zrobię sobie prezent i kupię coś dla malucha Zacznę od chusty.
    Nie wiem tylko czy na początek lepsza kółkowa czy wiązana (Natalkę zaczęłam nosić w wiązanej kiedy miała roczek). Chusta będzie mi potrzebna od pierwszych dni, choćby dlatego, że w przedszkolu mają mega schody nie do pokonania z wózkiem.

  2. #2
    Chustomanka Awatar Hainaut
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Belgia (Walonia)
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Nasza urodzona w lipcu coreczke nosilismy w wiazanej (elastycznej, badz tkanej) niemal od urodzenia. Zwlaszcza elastyczna sobie chwalilam, bo na upaly tkana nasza (Babylonia) byla troche za gruba.
    Kim (2009) & Tim (2011) - i 5 Aniolkow

  3. #3
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    wiązana wg mnie, bo uniwersalna. zapakujesz i w kołyske i pionowo. a wkładanie noworodka do kółkowej może być na początku dość kłopotliwe, znacznie trudniej jest wg mnie uzyskać pozycję w której główka nie jest przygięta do piersi, co utrudnia oddychanie - przynajmniej w pozycji głową do kółek. odwrotna jest prostsza w wykonaniu.
    a poza tym dla ciebie lepiej w wiązanej, bo ciężar będzie na 2 ramionach a nie jednym.
    no i jeszcze bioderka - jesli cokolwiek będzie z nimi nie tak, to kółkowa i kołyski w wiązanej odpadają.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    Wiązana. Jak byłam jeszcze w ciąży to myślałam sobie, że w kółkowej łatwo maluszka umieścić. Nic bardziej mylnego! Ja do tej pory nie potrafię dziecka zainstalować w kółkowej chuście, a co dopiero nowonarodzonego maluszka. Trzeba by go w kołysce nosić, ale tak jak napisałam - nigdy nie potrafiłam i nie potrafię kółkowe dociągnąć, a z tkaną nie miałam żadnego problemu (zamotałam dziewczyny po raz pierwszy jak miały 4 tygodnie chyba). Z elastyczną też się nie dogadała, nosiłam od początku w długiej tkanej chuście
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  5. #5
    gosia1974
    Guest

    Domyślnie

    Wiązana. Zdecydowanie. Jak młoda przyszła na świat, w domu czekała kółkowa i kieszonka. Porażka totalna Ja - zielona /bo nawet lalki nie miałam do ćwiczeń, tylko jamnika z ikei/, Młoda - wnerwiona na maxa, że chcę ją pakować w kołyskę w takie coś... / zreszta nie opanowałam tych chust do dzisiaj... próbowałam ostatnio z kółkową, ale jestem na nie/
    Wiązaną Malutka zaakceptowała od razu.
    Nie poradzę, czy tkana, czy elastyczna, bo w elastyku nie nosiłam... /a tych elastyków, które mi sie podobają, nikt tutaj na forum zaopiniować nie chce... /

  6. #6
    Chustomanka Awatar yerba
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    O, to się podepnę wypytać doświadczone w elastykach.
    (Asiu_k_19, ja też "czerwcowa" )

    Czy w elastyku nie będzie za ciepło w czerwcu/lipcu? Ja mam wrażenie, że one mniej przewiewne niż tkane, a w tkanej w czerwcu z niemowlakiem było BARDZO gorąco czasami.

    (oczywiście zakładam piękne słoneczne lato).

    I nie wiem, czy inwestować w elastyka, skoro malo w nim ponoszę.\

    A Tobie Asiu zdecydowanie polecam wiązaną - uniwersalna i łatwiej ułożyć malca.
    przychówek: Pierwszy (czerwiec 2007) i Druga (maj 2010)

    http://www.pomoz-amelce.pl



  7. #7
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    baśka, przecież ty weteranka jesteś - po co ci elastyk? kup sobie jakiegoś vatka albo inne cienkie cudo i już
    (ja nie jestem do końca do elastyków przekonana w ogóle...)

  8. #8
    Chustomanka Awatar yerba
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart Zobacz posta
    baśka, przecież ty weteranka jesteś - po co ci elastyk? kup sobie jakiegoś vatka albo inne cienkie cudo i już
    (ja nie jestem do końca do elastyków przekonana w ogóle...)
    Dzięki Mart.

    Mówiąc szczerze tak bardzo chciałam, by mi ktoś tak napisał, bo jakoś też tych elastyków nie widzę... (i mi sie nie podobają ) .
    Mam wrażenie, że ich się nie da dociągnąć jak trzeba... ale ja nie jestem aż tak doświadczona, mimo wieku i stażu w noszeniu.

    Vatka mam w planach, a i jakieś jedwabie już czekają.
    przychówek: Pierwszy (czerwiec 2007) i Druga (maj 2010)

    http://www.pomoz-amelce.pl



  9. #9
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    tez w czerwcu w elastyka bym nie inwestowała. grubsze i scisle tkane. do tego 3 warstwy trzeba zawiązać!
    jak jedwabie czekają, to faktycznie jeszcze do nich vatanai i bedzie superrr
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  10. #10
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Twoja dziecina będzie jakoś dokłądnie rok młodsza od mojej Mili.
    Potwierdzam, za ciepło na elastyka i takie jakieś to dziwne, nie dociąga się. Zupełnie się nie czułam w elastyku.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Dziś pomagałam przyjaciółce zamotać w elastyku..Petisu ma rację, jakoś dziwnie..nie dociąga się

    Tkaną!(jeśli to głosowanie...)
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  12. #12
    Chustomanka Awatar yerba
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petisu Zobacz posta
    Twoja dziecina będzie jakoś dokłądnie rok młodsza od mojej Mili.
    i 3 lata młodsza od mojego Kubiego
    przychówek: Pierwszy (czerwiec 2007) i Druga (maj 2010)

    http://www.pomoz-amelce.pl



  13. #13
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    ja matka czerwcowego Jerzydla nosilam go najpierw w elastycznej. przez pierwsze kilka tygodni.
    zreszta czy za goraco zalezy od czerwca/lipca.. czasem bywa deszczowo

    tak wiec doradzam zakup wiazanej ale nie radze obrazac sie na elastyka - moze warto pozyczyc od kogos.
    ja pozyczylam od Agi nieocenionej z KK

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    347

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Teraz z czystym sumieniem zacznę szukać neobulle julie

  15. #15
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barrbarra Zobacz posta
    i 3 lata młodsza od mojego Kubiego
    Ale faktycznie równo wychodzi.
    Od razu Ci powiem, ze to bardzo fajna różnica wieku.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  16. #16
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Asia_k_19 Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedzi. Teraz z czystym sumieniem zacznę szukać neobulle julie

    ojjjjj
    neobulle śliczna ale latem ugotujecie się w niej jak w elastyku to cudna chusta na jesień i zimę, absolutnie nie na lato!

    poszukaj czegoś cienkiego, albo z dodatkiem jedwabiu czy lnu na lato. girasolka, vatanai czy innego pasiaka.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  17. #17
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hainaut Zobacz posta
    Nasza urodzona w lipcu coreczke nosilismy w wiazanej (elastycznej, badz tkanej) niemal od urodzenia. Zwlaszcza elastyczna sobie chwalilam, bo na upaly tkana nasza (Babylonia) byla troche za gruba.
    Moja Kluska urodziła sie pod koniec czerwca, na początku lipca wypróbowałam elastyka i ugotowałysmy się obie, mimo że ja pod chusta miałam tylko biustonosz a mloda tylko pieluchę
    U nas za to super się sprawdziły tkane Vatanai i pouch.
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  18. #18
    Chusteryczka Awatar witbor
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,055

    Domyślnie

    Ja co prawda rozwiążę się wcześniej , ale już mam maruyamę, kółkowe ślimaki od atelki i chęć jeszcze na coś cienkiego, przewiewnego - ale ja w ogóle lubię cienkie chusty.... Elastyka mieć nie zamierzam - przy Mai miałam, ale one są takie dziwne - właśnie przez tą niemożność dociągnięcia.
    Wanda, mama Zofii, Malwiny, Mai, Franka, Antka, Marysi i Józefka oraz Anieli (6tc) i Szymona (17tc)

  19. #19
    ulala.v
    Guest

    Domyślnie

    przez to, że sobie 3,5 roku temu wmówiłam, że w kółkowej kołysce najłatwiej zainstalować noworodka noszę dopiero od 1,5 miesiąca a nie od 3,5 roku

    wbrew pozorom dużo trudniej dobrze ułozyć dziecię w kólkowej czy nawet w pouchu (choć tu i tak łątwiej dla mnie niż w kółkowej) niż w wiązanej ale wiem to dopiero teraz.
    Mam tkaną, mam elastyczną, mam poucha, chwilę miałam kiedyś kólkową i z czystym sumieniem mówię- TKANA
    elastyk faktycznie jest mniej przewiewny i w czerwcu sie w nim zaparzycie.

    Ja sobie chwalę, że wiązanie zaczaęłam od elastycznej ale tylko dlatego, że się oswoiłam z tak długim kawałkiem szmaty, bo trochę łatwiej było mi tym operować pierwszy raz. Niemniej jednak elastyka nie potrafiłam porządnie dociagnąc i albo mi dziecko dyndało albo wciskało mi wnętrzności do środka jak chciałam je stabilniej umocować. Nie wiem tylko szczerze mówiąc na ile to wina elastyka samego w sobie a na ile faktu, że mój był z najniższej pólki....

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adriana Zobacz posta
    ojjjjj
    neobulle śliczna ale latem ugotujecie się w niej jak w elastyku to cudna chusta na jesień i zimę, absolutnie nie na lato!

    poszukaj czegoś cienkiego, albo z dodatkiem jedwabiu czy lnu na lato. girasolka, vatanai czy innego pasiaka.

    ech, a tak mi się ta julia podoba
    Nie pomyślałam, że może być za gruba, faktycznie rozejrzę się za czymś bardziej na lato, a julie na jesień poczeka.
    Zapytam jeszcze o długość - do noszenia w kołysce krótszą brać czy standardowo 4 metry z kawałkiem?
    nie wiązałam nigdy kołyski i nie wiem ile chusty będzie mi się luzem majtać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •