Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: a czemu LL nie...

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie a czemu LL nie...

    czemu mają tylko chusty w paski ewentualnie gładkie czemu nie zrobią jakiś żakardów z wzrorem
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym zapytała czemu nie robią no cottonów?
    Do 2x lepsze paski, bo przynajmniej flamingi nie muszą stać pod górę

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    oka ale zauważ ze na limitach w konkretnych wzorkach robi się kasę i rozwija mnie nati-jako firma-do Natalii nic nie mam wkurza nieziemsko,dziś doszła do mnie LL z bambusem piękne kolory fajnie utkana super odszyta-chusta na medal-nośności jeszcze nie sprawdzałam!
    zastanawiam się czemu o nati jest tak głośni a LL albo bebelulu to nawet nie 2 plan tylko tło ok rapalu mam -było sztywne ale nosi fajnie i jest super odszyte
    i tak myśle że głośno o nati bo ma żakardy z "obrazkami"i dwustronnymi wzorkami limity itp czemu LL robiac super chusty nie zrobi tez wzorków lubie pasiaki ale wzorki bardzej-wymieniła bym natki na ll z wzorkami
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  4. #4
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Fusiu, przekażę Twoje sugestie do LL


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  5. #5
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Też się nad tym ostatnio zastanawiałam...fajnie by było mieć alternatywę do nati. Poza tym zdrowa konkurencja działa ożywczo
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  6. #6
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    bo krosna do tkania pasków i żakardów różnia się, jest wiele tkalni ale tylko nieliczne tkają wzory żakardowe
    Aś, Julek '08 i Alik '11

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez atelka Zobacz posta
    bo krosna do tkania pasków i żakardów różnia się, jest wiele tkalni ale tylko nieliczne tkają wzory żakardowe
    o dzięki za żeczową odpowiedź
    mam nadzeje ze LL jednak kiedys będzie miało żakardy

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Też się nad tym ostatnio zastanawiałam...fajnie by było mieć alternatywę do nati. Poza tym zdrowa konkurencja działa ożywczo
    o właśnie w polsce brak mocnej konkuręcji dla nati i fajnie aby pokazała się alternatywa -oto właśnie mi chodzi
    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Fusiu, przekażę Twoje sugestie do LL
    będe wdzieczna
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witajcie

    Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale poza tym, że jakoś tam reprezentuje LL głównie jestem mamą i mamy właśnie pierwszą grypę jelitową w tym sezonie przedszkolnym za nami

    Bardzo dziękujemy za miłe słowa, staramy się jak możemy, żeby produkty były dobrej, coraz lepszej jakości i miło nam, że tak wymagające środowisko jakim są forumki chusty.info zaczynają to zauważać

    Jeśli chodzi o żakardy to odpowiedź nie jest taka prosta. Samo LL ...może i na forum nie jest o nas głośno, bo nie zabiegamy o to, nie spamujemy, mamy tylko grupkę przyjaciół, którzy dają nam znać jeśli gdzieś coś o nas się wspomina . Mimo tego mamy za to swoich fanów i klientów.
    Jeśli chodzi o porównanie LennyLamb i Natibaby jeśli już musimy na tą kwestię tak patrzeć -nieswojo mi z tym odniesieniem, ale skoro już któryś raz na forum ten temat pada postaram się coś odpisać.

    Trzeba zauważyć, że LennyLamb to nieco młodszy twór... a ja sama niegdyś głosowałam/promowałam i polecałam znajomym chusty Nati więc chociażby o te kilka osób wiernych klientów jesteśmy do tyłu

    My jako firma staramy się wprowadzać też inne produkty: kurtki do noszenia, polary, pieluchy ...

    Jeśli chodzi o sam żakard i możliwości techniczne. Wg mojej wiedzy, technologia żakardowa jest dużo bardziej popularna i powszechna i to nie problem ze znalezieniem odpowiedniego krosna. Ja osobiście nie mam zaufania do tej tkaniny. Problemy technologiczne, które mają firmy produkujące chusty żakardowe nie biorą się z nikąd, problem leży w samym zamyśle. Masa tych chust rozchodzi się nie bez powodu ... Opracowanie odpowiedniego wzoru, dobranie odpowiednich parametrów może trwać bardzo długo, wymagać sporych nakładów finansowych a i tak nie gwarantuje efektu, bo chustę później trzeba jeszcze sprzedać. My zastanawiamy się nad własnym żakardem od trzech lat już i jakoś nie możemy pomysłu doprowadzić do skutku...
    Jest to kolejny temat do ogarnięcia. Padło tutaj stwierdzenie, że to na żakardach "robi się kasę" ... ja oczywiście nie mogę nic wiedzieć na ten temat, ale jakoś znając od lat ten rynek, zauważyłam raczej, że firmy chustowe przy wszystkich innych biznesach to małe płotki i manufaktury raczej. Wspomniana tutaj firma Bebelulu od jakiegoś czasu nie istnieje już ...
    trudno mi o innych się wypowiadać, wiem, że u nas to raczej jest wiązanie końca z końcem z miesiąca na miesiąc, a każda nowa produkcja to bardzo duża inwestycja ... oczywiście nie musi to was interesować, jako potencjalnych odbiorców ale nie zaszkodzi popatrzeć wyrozumialej na ten biznes ... może tutaj leży problem i "bylejakość" w obsłudze klienta obserwowana tu i ówdzie

    Jeśli chodzi o LL to zachęcam tez do bezpośredniego kontaktu zawsze łatwiej nam odpowiedzieć na maila niż przekopywać się przez kolejne wątki


    Ja forum traktuję bardzo osobiście, bo sama kiedyś funkcjonowałam tutaj jako zwykła forumka, znam środowisko od podszewki , jednak ostatnio obowiązki dają mi w kość i zawsze brakuje na nie czasu ...
    Franek 07.05.2007 , Ewa i Hania 15.11.2009


    LennyLamb - chusty tkane, elastyczne , nosidełka mei-tai i ....
    Dwa ssaki w akcji więc jeśli chcesz się ze mną skontaktować podaję maila asia [et] lennylamb.com

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    babolek dzięki wielkie za jasne i konkretne info (wszelakie) czy w takim razie prócz pasiaków i gładkości jest jeszcze jakaś możliwość ? (skoro żakardy jakie są każdy wie)

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    270

    Domyślnie

    Mika zawsze jest nieskończona ilość możliwości tkać można nawet złotem tylko trzeba mieć na to pieniądze a potem musi ktoś to jeszcze kupić u nas codziennością są pytania : "a czemu to jest takie drogie" ... choć jak wszyscy wiemy chusty LL nie są drogie w porównaniu z innymi
    Franek 07.05.2007 , Ewa i Hania 15.11.2009


    LennyLamb - chusty tkane, elastyczne , nosidełka mei-tai i ....
    Dwa ssaki w akcji więc jeśli chcesz się ze mną skontaktować podaję maila asia [et] lennylamb.com

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    hmm no tak złotem i przetykać diamentami hahah a co do ceny to nei są drogie i do tego mają dobrą jakość , ale jestem neiobiektywna bo zakochana w LL

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar goralka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    kraków
    Posty
    3,534

    Domyślnie

    moja pierwsza chusta to tęcza z bambusem. CUDOWNA zostawiłam dla synka na wyprawkę, jak jego dziecię się urodzi
    A. 5.2010, M. 5.2012, A. 9.2016, M. 9.2016

  13. #13
    Chustonówka Awatar psst
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    46

    Domyślnie

    Mi by się marzyła LL z lnem
    Malwina
    Joanka

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    ciekawe jak nosi złoto
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  15. #15
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Lubię LL, bo to przyjazna firma. No i ma stacjonarny sklep w Warszawie! Ale fakt, że ma ciut mały wybór chust, a szkoda.

  16. #16
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Zgadzam się, że żakardy to kontrowersyjne chusty. Baardzo mało żakardów polecam innym, pasiaki w splocie skośnokrzyżowym to gwarancja cech dobrej chusty. Żakardy często są zbyt luźno tkane i są przeswity, zbyt gęstko tkane i materiał ciężko pracuje. Niektóre firmy wolą postawić na jakość a nie wygląd chusty. LL może nie utkało żakardu, ale widzę, że dopracowuje swoje bawełniane pasiaczki by były miękkie od początku. Wprowadza większą gamę kolorystyczną i domieszki. Poszerza asortyment o ubrania dla dwojga. LL w moim mniemaniu raczej nie aspiruje do konkurencji z marką Didymos, ale o zdobycie polskiego klienta. Dbają o to by produkować chusty w dobrej jakości i przystępnej cenie, na każdą kieszeń. Życzę dalszego rozwoju, wg mnie idzie on w bardzo dobrym kierunku. W moim odczuciu jakość natek od wprowadzania limitów i ekspansji na zagraniczne rynki bardzo spadła, zarówno chust (nawet pasiaków ktore są teraz szerokimi cieniznami) jak i obsługi.. Coś za coś. Nie jestem przedstawicielem żadnej firmy
    Ostatnio edytowane przez wrapsodia ; 01-11-2011 o 13:56
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  17. #17
    Chustomanka Awatar ledunia
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    985

    Domyślnie

    I ja uważam, że LL są super. Nie testowałam może tak wielu chust jak niektóre forumki, ale chyba każdej firmy coś nosiłam/posiadałam/macałam. Właśnie kółkowa poszła w świat i jakbym miała teraz noworodka nosić to chyba LL bym zaczęła. Kolorów jest coraz więcej i składów a cena super. Firmie życzę sukcesów.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •