Strona 26 z 27 PierwszyPierwszy ... 1618192021222324252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 531

Wątek: Jak ubierać? >>> JESIEŃ I ZIMA <<<

  1. #501
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Moim zdaniem, najlepiej się sprawdzi jakiś ciepły pajacyk czy kombinezon tzn. coś jednoczęściowego i ciepłego, ale cienkiego żeby się przy motaniu nie podwijało. Wyjdziesz na jeden czy dwa spacery to ocenisz, czy pod kurtkę zakładać jeszcze pajacyk czy nie. A sam pajacyk polarowy i tak Ci się przyda np. do fotelika. Wg mnie dużo zależy od dziecka, każde inaczej odczuwa zimno.

  2. #502
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Too rodzimy w podobnym czasie to powiem Ci co ja planuję

    Mam kurtkę Suses Kinder i jednak szukałabym na Twoim miejscu opcji cienka kurtka + polar. W mojej mam po prostu odpinany polar, czyli taka opcja 2w1.
    Ta którą pokazałaś to na jakieś tęgie mrozy, a nie wydaje mi się, żeby w Polsce takie były.
    Do tego kupiłam w Smyku pajacyk welurowy bez stóp
    http://www.smyk.com/cool-club-pajac-...a-dla-dzieci-p
    i do tego założę skarpety i bodziaka z krótkim rękawem pod spód, a na to kurtkę.

    Jak było zimno jesienią to wiązałam Młodego na swój polar (nosiłam go już na plecach) i on był w bodziaku+spodnie i na to miał polarowy pajac też ze smyka.
    Pod kurtką nosiłam tylko kila razy, bo u nas słaba zima była.
    Jak nie kupisz czegoś stricte do noszenia to już chyba lepsza duża kurtka. Nie jakoś bardzo ocieplana, a temperaturę regulować ubraniem dziecka. Grubych kombinezonów nie polecam, bo się zapocicie zanim wyjdziesz z domu.
    Zresztą zimą często zakładałam kurtkę dopiero na klatce, bo z Młodym na plecach było mi w domu strasznie gorąco.

  3. #503
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Zalinkuję tu jeszcze jeden wątek, bo uważam, że to fajne rozwiązanie dla osób, które nie chcą kupować specjalnej kurtki do noszenia:
    http://www.chusty.info/forum/showthr...%C3%B3j-patent

    Myślę, że kurtka nie musi być z lidla, wystarczy że zamki pasują. Na jesień chyba takie coś wystarczy, a na cieplejsze zimowe dni zamierzam zakładać pod spód polar dla dwojga Pentelki i myślę, że będzie OK. Mam nadzieję, że się to rozwiązanie sprawdzi. Jego zaletą jest dla mnie przede wszystkim koszt i to, że polar Pentelki już i tak mam.

  4. #504
    Chustomanka Awatar too
    Dołączył
    Jun 2015
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    667

    Domyślnie

    Irish dancer, serdeczne dzieki! Te rady są naprawdę pomocne wyhaczylam taki podobny pajacyk na rzeczach używanych także mam nadzieje że mam chociaż coś na start. Potem będę dokupować w zależności od pogody i preferencji córki

    Karolka, CUDOWNY wątek! Dziękuję ci bardzo za podlinkowanie

  5. #505
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    673

    Domyślnie

    Pajacyk ze smyka jest bardzo fajny,tylko mi w moim zrobiły się dziurki przy napach. A tak się z niego cieszyłam. Muszę reklamować. A polar z pentelki całkiem przyjemny jest.
    Too, jakiś kombinezon na pewno Ci się przyda, chociażby do samochodu, do fotelika.
    Kornflejka dzięki, sprawdzę. Mój mały ma stopiszcza po mnie, wiecznie zimne. W chłodniejsze dni nawet dwie pary skarpetek nie dają rady.

  6. #506
    Chustonoszka Awatar huana
    Dołączył
    Aug 2015
    Miejscowość
    Oświęcim/Kraków/Krosno
    Posty
    51

    Domyślnie

    Dziewczyny, a jak jest z tą magiczną czapką? Ubierać czy nie? Ostatnio słyszę że jest taka nagonka na mamy które ubierają dzieciom czapki jak tylko trochą wieje.
    Np. wczoraj: lekki wietrzyk, słońce przyświeca. ja jak tylko widzę słońce za oknem to myślę że jest ciepło i nie ubrałam synkowi czapki. Na to moja mama jak to zobaczyła to się przeraziła że dziecko się rozchoruje.

    Jakie są Wasze doświadczenia? W jaką pogodę ubieracie dzieciom czapkę?
    Karolek 05.10.2015 r.

  7. #507
    Chustomanka Awatar biedroneczka1
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Berlin, Niemcy
    Posty
    1,250

    Domyślnie

    Pewnie juz bylo, ale pewnie nie dam rady znalezc.

    Co zakladacie maluchom na szyjke kiedy nosicie w chuscie? Chodzi mi o maluchy, ktore jeszcze "nie maja szyi" jesli wiecie o co mi chodzi Chusteczke Jakis mini-szaliczek?
    Carlotta 26.06.2015
    Rafael (*) 20.05.2013
    Theodor 17.05.2010
    Milan 29.10.2007
    ---
    Przepraszam za brak polskich znakow.

  8. #508
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biedroneczka1 Zobacz posta
    Pewnie juz bylo, ale pewnie nie dam rady znalezc.

    Co zakladacie maluchom na szyjke kiedy nosicie w chuscie? Chodzi mi o maluchy, ktore jeszcze "nie maja szyi" jesli wiecie o co mi chodzi Chusteczke Jakis mini-szaliczek?
    Kominiarki są super albo kominy


  9. #509
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez huana Zobacz posta
    Dziewczyny, a jak jest z tą magiczną czapką? Ubierać czy nie? Ostatnio słyszę że jest taka nagonka na mamy które ubierają dzieciom czapki jak tylko trochą wieje.
    Np. wczoraj: lekki wietrzyk, słońce przyświeca. ja jak tylko widzę słońce za oknem to myślę że jest ciepło i nie ubrałam synkowi czapki. Na to moja mama jak to zobaczyła to się przeraziła że dziecko się rozchoruje.

    Jakie są Wasze doświadczenia? W jaką pogodę ubieracie dzieciom czapkę?
    Właśnie sobie uświadomiłam, że jestem czapkomaniaczką - na spacer ZAWSZE zakładam dziecku czapkę. Latem od słońca, zimą i jesienią od chłodu.

  10. #510
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    w temacie czapek - Tomek czapek nienawidzi i zawsze ściąga (a jak jeszcze nie umiał to ryczał straszliwie puki mu ktoś nie zdjął. zima była straszna. niechęć do czapki rośnie więc już się boję nadchodzącej zimy
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  11. #511
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez huana Zobacz posta
    Dziewczyny, a jak jest z tą magiczną czapką? Ubierać czy nie? Ostatnio słyszę że jest taka nagonka na mamy które ubierają dzieciom czapki jak tylko trochą wieje.
    Np. wczoraj: lekki wietrzyk, słońce przyświeca. ja jak tylko widzę słońce za oknem to myślę że jest ciepło i nie ubrałam synkowi czapki. Na to moja mama jak to zobaczyła to się przeraziła że dziecko się rozchoruje.

    Jakie są Wasze doświadczenia? W jaką pogodę ubieracie dzieciom czapkę?

    Co chwilę zbieram od kogoś zjoby za to, że dziecko czapki nie ma. Od rodziców, teściów, sasiadów i obcych ludzi. Ubieram czapkędopiero jak sama bym założyła. Jaśkowi pewnie teraz teochę szybciej, bo on łysy absolutnie. Ale na pewno nie przy 15' i wietrze, jak tego wszyscy wokół mnie oczekują.
    Gosia 31.05.2013 Jaś 10.02.2015 Przemek 11.2016
    Marysia [*] 12.2017 Ktoś 12.2018


  12. #512
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Ja tez zeszlej zomy dostawalam zjeby. Jak nie od rodziny to od obcych ludzi . Byliśmy wczoraj nad morzem to wtedy zaluje ze nie mieliśmy czapki bo wialo niemiłosiernie!
    Maj 2014 i Marzec 2016

  13. #513
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    Kto ma rabacik do Twigi? Bo stary nie działa.
    Mama Jakuba - styczeń 2011 , Alicji - luty 2014
    i grudniowej 2016 Oliwki

  14. #514
    Chustonówka Awatar Kalisstosa
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie

    Podbijam pytanie Patrycji. Czy ktoś dysponuje jakimś kodem rabatowym do Twigi? Kurtki nam trzeba szybko

  15. #515
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    a co z moim trzymiesięczniakiem Mamy osłonkę mam de lux i jak go ubrać na zimno bo nie mam pojęcia
    na kórtkę chcę i na młodego osłonka a w co go ubrać
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  16. #516
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Ogólnie w temacie ubierania dziecka do chusty: http://www.chustodzieciaki.pl/noszen...cko-do-chusty/

  17. #517
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    Zobaczcie jaki fajny patent, pomysł na sweterek na chłodniejsze jesienne spacery!

    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  18. #518
    Chustomanka Awatar too
    Dołączył
    Jun 2015
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    667

    Domyślnie

    Soul, wow! Cudne, ale myślisz że to handmade czy gdzieś sprzedają?

    Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

  19. #519
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    To ze sklepu za granicą, dziewczyny na fb pisały, że wyśledziły cenę 118 euro, czy jakoś tak.. Bardziej wkleiłam jako inspirację dla mam i babć robiących na drutach, bo kupować + wysyłka do Pl, to kurczę drogo
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  20. #520
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    1,723

    Domyślnie

    Soul, a napisałabyś gdzie można te sweterki kupić? Jaka firma? Może zapoluję na jakiś używany.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •