Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Zmiękczenie rapalu - w ogóle możliwe...?

  1. #1
    Chustomanka Awatar Jago
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    656

    Domyślnie Zmiękczenie rapalu - w ogóle możliwe...?

    Dzisiaj pomagałam przyjaciółce zrobić pierwszego podwójnego X, czy raczej zorientowac się w temacie) w rapalu właśnie. Dostała je niedawno (używane) i zdziwiłam się, jak bardzo sztywna jest ta chusta w porównaniu z Nati, którą miałam dla Leona ja. Innych chust nie znam bo miałam tylko jedną chustę wiązaną i jedną kółkową (też Bebelulu, ale była duzo miększa niż to rapalu).
    W każdym razie to Rapalu było prane ze zmiękczaczem i jakoś nie widze efektu... Coś z tymi rapalkami robicie, kochane znawczynie tematu, czy po prostu przyzwyczaić się trzeba i tyle...? Czy w ogóle wszystkie Rapalki tak mają?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar grazyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,793

    Domyślnie

    Ja miałam Rapalu czerwoną, jako pierwszą chustę i ona faktycznie była sztywna, ale tego dowiedziałam się dopiero potem, jak miałam okazję nosić w Vatanai albo Nati. Zmiękła po wielokrotnym praniu, intensywnym noszeniu i robieniu warkoczy, no, ale Vatek, to to nie był .
    Tymon 15 lutego 2011 i Antonina 27 lipca 2015

  3. #3
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    Miałam kilka, wszystkie deskowate, ale raz na konsultacji trafiłam na wynoszoną, mięciutką, cudowną. Vernea też w jakiś sposób swoje łamała - intensywne wirowanie w pustej pralce? zapytaj jej, ale chyba tak W każdym razie dużo pracy w zmiękczanie rapalek trzeba włożyć.
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  4. #4
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Sesja w suszarce powinna pomóc

  5. #5
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    własnie, niech poszuka u kogoś znajomego suszarki jesli sama nie ma, zmiękczy na bank na stałe.

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    Ja duzo nie nosze, ale po kilku praniach czuje, ze Rapalka jest bardziej miekka. Dla miesiecznego dziecka chyba nie byla najlepsza, ciezko sie nam wspolpracowalo. Teraz, gdy syn jest ciezszy, lepiej sie z Rapalka pracuje. Niestety to moja pierwsza i jedyna chusta, wiec porownania nie mam...

  7. #7
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    To juz wiem czemu moja rapalka taka miekka. suszylam ja w suszarce..
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie

    Suszarka czyni cuda
    Poza tym mojej rapalu kółkowej pomogło przeciąganie przez kółka trzy razy dziennie przed dwa miesiące, mam więc fizyczny dowód, że i rapalu można złamać.

  9. #9
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Przyznaje, że ja zmiekłam, a Rapalka pozostała twarda.

  10. #10
    Chustofanka Awatar precikuranowy
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    488

    Domyślnie

    A ja kupiłam rapalkę - i szok! Mięciusieńka! Ale zdaje się, że to z nowej serii (jak nosiłam starszą w 2009 to rzeczywiście decha). Ale za to mi pofarbowała. Cóż, dziedzic będzie występował po domu w turkusowych rajstopkach
    Natalia (03.10.2008), Bartuś (15.04.2013)
    i Alicja
    - aniołek... (06.04.2014- 11 tc.*)

  11. #11
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Ja wlasnie probuje zmiekczyc rapalke. Wysuszylam ja juz w suszarce, zawiazalam z 30 warkoczy, pisze to jedna reka, bo druga wlasnie bujam dziecko w hamaku z chusty... jest niby troche lepiej, bo juz nie jest sztywna jak blacha, ale do miekkosci to dalej jej sporo brakuje... co jeszcze moge zrobic?

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mag Zobacz posta
    własnie, niech poszuka u kogoś znajomego suszarki jesli sama nie ma, zmiękczy na bank na stałe.
    Cytat Zamieszczone przez saskia Zobacz posta
    Suszarka czyni cuda
    Poza tym mojej rapalu kółkowej pomogło przeciąganie przez kółka trzy razy dziennie przed dwa miesiące, mam więc fizyczny dowód, że i rapalu można złamać.
    Niestety też mam ten problem Suszarka po kilku sesjach nie przyniosła spodziewanego efektu.

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    Przyznaje, że ja zmiekłam, a Rapalka pozostała twarda.
    Ja właśnie też już mam dość

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Ja wlasnie probuje zmiekczyc rapalke. Wysuszylam ja juz w suszarce, zawiazalam z 30 warkoczy, pisze to jedna reka, bo druga wlasnie bujam dziecko w hamaku z chusty... jest niby troche lepiej, bo juz nie jest sztywna jak blacha, ale do miekkosci to dalej jej sporo brakuje... co jeszcze moge zrobic?
    Moje nie hamakowe A do lata daleko bym ja mogła się walnąć. Stawałam, naciągałam, spałam, warkoczowałam i na tym siadałam i d... Chyba też sprzedam ale z dopiskiem że robiłam co mogłam
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  13. #13
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    A czy do suszarki wrzucacie sucha chuste, czy za kazdym razem po praniu? Bo nie wiem jak jeszcze probowac

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    A czy do suszarki wrzucacie sucha chuste, czy za kazdym razem po praniu? Bo nie wiem jak jeszcze probowac
    Ja wrzucałam wypraną w sensie mokrą
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •