Strona 297 z 807 PierwszyPierwszy ... 197247287289290291292293294295296297298299300301302303304305307347397797 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,921 do 5,940 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5921
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    przyszłam napisać, że kocham biblioteki właśnie przywlekliśmy same super książki polecane tu nie muszę kupować, mam dużo miejsca w domu, same plusy
    my tez kochamy, bo czasem sie zdarza, że coś kupię i wogóle chłopakom sie nie podoba, a tak to oszczędność, zdarzyło mi sie też, że już tyle razy wypożyczliśmy te same książki że w końcu kupiłam, np teraz kupiłam Tyranozaur i Traktorzystki, przeczytaliśmy tylko raz, za to z biblioteki wypożyczony ostatnio Albert Le Blanc- czytany niezliczoną ilość
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  2. #5922
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    fajnie jak te biblo są w zasięgu ręki bo u nas lipa i trzeba kupować, ale jaka radość czekać na paczkę

  3. #5923
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    fajnie jak te biblo są w zasięgu ręki bo u nas lipa i trzeba kupować, ale jaka radość czekać na paczkę
    A biblioteka na odrodzenia nie jest dziecieca? Kiedys za moich starych czasow byla...
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  4. #5924
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    O, dankin, ja też liczę na nadmorską tanią książkę

  5. #5925
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Wasze podpowiedzi, co kupić dla mojego Frania, były strzałem w dziesiątkę. Mamy w domu Alberta, Wesołego Ryjka, Tappiego, Pana Kuleczkę i Dzieci z Bullerbyn. Czytamy kilka razy dziennie

    My też mamy fajna bibliotekę. Każde z nas ma kartę i wszyscy wypożyczamy książki dla Frania. Teraz chyba dwanaście mamy
    Niedaleko nas otworzyła się też fajna księgarnia. Dużo książek dla dzieci, z których większość chcielibyśmy mieć Byliśmy dzisiaj - wróciliśmy z kolejnym Wesołym Ryjkiem

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  6. #5926
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Syn średni, maniak rycerski, dostał od dziadka Rycerze. Dźwięki historii (niegdyś, w czasach fascynacji dinozaurami, dzieci dostały kiedyś takie Dinozaury) - nie dość, że pop-up, to jeszcze dźwięki są Ostatnie kilka dni chodzi i ogląda w te, we wte i z powrotem.
    Poza tym ucieszył się z Robota Roberta z serii czytam sobie, którego dostał na zlocie - nie polecam dla rodziców nie wymawiających "r", bo chwilami może być ciężko! Fajne ilustracje.

    W bibliotece syn zazwyczaj wybiera Boba Budowniczego - pod względem doboru lektur nasze przedszkole nie zachwyca niestety, bo chyba tam mu ten Bob zapadł i go polubił. Dobrze, że są biblioteki i nie musimy mieć Boba do czytania w kółko, ale uszczęśliwiam syna pożyczonym i oddajemy.

    Córka ze zlotu wróciła z "Moim szczęśliwym życiem" - na razie miałyśmy tylko raz okazję poczytać, ale wydaje się, że spodobało jej się tak samo jak i mi. No i córka kontynuuje ściąganie z półek książek dawno nie czytanych - dziś ściągnęła trzy tomy "Piaskowego wilka" i zaczęła się zastanawiać, który z nich najbardziej lubi. Cieszy mnie to bardzo, bo Piaskowego zazwyczaj czytaliśmy bardziej z mojego niźli dzieci pomysłu, mam nadzieję, że teraz do niego wrócimy - jak pisała natala, na nieco innym poziomie odbioru.

    Malutek dostał Różnimisie, którego do tej pory z nim nie przeczytalam do końca, bo albo jest zajęty eksplorowaniem świata na dwóch nogach (wciąż nowość dla niego), albo jest zmęczony ząbkowaniem/przeziębieniem/eksplorowaniem i odmawia czytania. Książka ładna, ale mnie nie powala - tylko chyba wszystko "powalające", dostępne w naszych sklepach, na jego poziomie już chyba mamy (nie mamy "Pajączka" Carle'a, ale on zdaje się aktualnie niedostępny)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #5927
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Ostatnio przynieśliśmy z biblioteki: Prawie wszystko o takie: http://www.gandalf.com.pl/b/prawie-w...FQ2WtAodUjkA7g i nie ma dnia bez tej książki.


  8. #5928
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    ja również liczę na namioty z tania książką, szczególnie że za 2 tyg jedziemy do mojego domu rodzinnego, znaczy nad morze
    Ostatnio edytowane przez żuk ; 05-07-2014 o 19:24 Powód: ort


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  9. #5929
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,186

    Domyślnie

    a co to za "tania książka" nad morzem? ale jakim? gdzie? ja też nad morze, no może bardziej zatoka, ale może gdzieś i tu są???
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  10. #5930
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    starszak dostał na urodziny Zróbmy sobie arcydziełko no i przepadł zupełnie! jest po 22ej a on nadal nad książką i tworzy
    prócz tego jeszcze "co wypanda, a co nie wypanda" i codziennie czytają i brechtają w głos

  11. #5931
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    annagdynia, w miejscowościach nadmorskich typu kurort (u mnie to Łeba, ale widziałam i w Ustce, i w Rewalu etc) są takie duże białe namioty z książkami, różnymi. I tanimi dość
    mamru, a wypanda nada się dla dwulatka? Co Twoja Kruszynka obecnie czyta?


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  12. #5932
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    żuku "wypanda" Kruszynki nie zainteresowała.
    Ona na etapie przygód rodzeństwa Binty, Lalo, Babo z zakamarków. uwielbia Panamę Janosha, MamęMu. ale nade wszystko kartonówki Wielki Piknik, Auta, Na budowie i Czereśniową. a i jeszcze Naciśnij mnie

  13. #5933
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    U nas w bibliotece jest maly wybor, ale cos jest. Ostatnio spodobala sie seria o tupciu Chrupciu - bylo juz chyba o tym na tym forum. ale po lecie wracamy do dublina i musimy zapas ksiazeczek przywiezc.
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  14. #5934
    Chustomanka Awatar sheep
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    908

    Domyślnie

    Kojarzycie jakąś sensowną wersję kopciuszka? Sensowną tekstowo i pod względem ilustracji... Przejrzałam parę w księgarni, ale to nie to.

  15. #5935
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,186

    Domyślnie

    a ja dziś widziałam pinokio i alicję w krainie .... polecaną tu niedawno - ilustracje faktycznie piękne ale rozmiar książki .... dlaczego ona taka nie poręczna
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  16. #5936
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheep Zobacz posta
    Kojarzycie jakąś sensowną wersję kopciuszka? Sensowną tekstowo i pod względem ilustracji... Przejrzałam parę w księgarni, ale to nie to.
    jedyne co mi przychodzi do glowy to stare wydanie wyd. Muchomor - tekst Zofia Stanecka, ilustracje Iwona Chmielewska. tylko nie jestem pewna, czy do dostania gdzies...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #5937
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    mamru, czyli jak u nas mniej więcej. Choć Woj już Bintę i resztę coraz mniej, a bardziej Stinę, Elmera, Pomelo. Tam ciut więcej tekstu. Zainteresowałaś mnie Panamą, nie mamy, dołączam do listy
    o czytaliście/czytacie dwulatkom?


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  18. #5938
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    Dziewczyny, dodawajcie co trzeba, dla wszystkich ku pamieci

    1000 ksiazek, ktore musi poznac twoje dziecko

  19. #5939
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    zakamarkowe zapowiedzi

    akich nowości wydawniczych możemy spodziewać się w najbliższym czasie w Zakamarkach? Wśród naszych nowości zawsze jest sporo tytułów, które są kontynuacją rozpoczętych serii i są szczególnie wyczekiwane przez czytelników. Właśnie ukazała się książka Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa” autorstwa Rose Lagercrantz – trzecia część serii o Duni, którą znamy z książek Moje szczęśliwe życie” i Moje serce skacze z radości”. Zaraz po wakacjach pojawią się kolejne – dziewiąty i dziesiąty – tomy Alberta Albertsona, a także Pomelo i kolory”, Tajemnica wyścigu” oraz tradycyjnie książka Pii Lindenbaum. W tym roku można się też spodziewać kolejnej obrazkowej Mamy Mu”.
    A co z książkami jeszcze nieznanymi polskim czytelnikom?
    Ciekawie zapowiadają się książki Barbro Lindgren, którą znamy dotąd z książek o Maksie. W tym roku otrzymała ustanowioną przez Szwedów Nagrodę im. Astrid Lindgren (ALMA), będąc tym samym pierwszą szwedzką laureatką tej nagrody. W czerwcu ukażą się jej dwie przezabawne książki o Bennym, który po polsku będzie Bolusiem. Jest to uroczy prosiaczek o niezwykle upartym charakterze. Wydamy też opowiadania Jujji i Tomasa Wieslanderów znanych w Polsce z książek o Mamie Mu. Tym razem będą to opowiadania o dzieciach – Kajtku i Tosi. To proste historie zaczerpnięte z codzienności, napisane z perspektywy kilkuletniego dziecka. Kajtek nie rozstaje się ze swoim misiem o imieniu Miś, który odgrywa niejako rolę jego alter ego – to bardzo ciekawa obserwacja dziecięcych zachowań.
    Planujemy też wydać zbiór opowiadań Evy Lindström dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Opowiadają one o dwóch chłopcach, którzy odkrywają świat na swój, bardzo czasami przewrotny sposób – na przykład sprawdzają, co się stanie, gdy wózek z supermarketu postawią na krze. Ta książka jest również ilustrowana przez Lindström, która ma bardzo charakterystyczny styl – niezwykłe kolory, oryginalne formy. Przede wszystkim tworzy książki obrazkowe i te również niebawem ukażą się u nas. Mogę też zapowiedzieć, że jesienią pojawi się nowa seria Martina Widmarka dla starszych dzieci – tych, które przebrnęły już przez Lassego i Maję. Myślę, że będzie to sporym wydarzeniem.
    caly wywiad TU
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #5940
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Najbardziej czekam na nową Lindenbaum i Mamę Mu. Wrażenia z Bolusia już niedługo - nie wiem czy baryłka tu jeszcze jest, mogłaby się podzielić opinią. Kajtek i Tosia - ciekawe...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •