Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 4678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 302

Wątek: PIELUSZKI WIELORAZOWE - PORADNIK

  1. #261
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dziewczyny, dziękuję Wam za ten wątek :* Przeczytałam cały i znalazłam odpowiedź na wiele kwestii związanych z pieluszkowaniem.

    Napiszcie mi jeszcze w czym przechowujecie brudne pieluszki? Widzę, że są 2 opcje: worki i wiaderka. Tylko teraz, jak to jest z ich szczelnością i zapachem gdy są zamknięte? Przeglądałam all i zbyt dużo nie znalazłam... są może 2 rodzaje worków na pieluszki i kilka wiaderek, ale jakoś żadne z nich nie wydaje mi się wystarczająco szczelne, by zatrzymać ten smrodek w środku...
    Patrzyłam tu:
    http://allegro.pl/pojemnik-kosz-wiad...766685795.html
    http://allegro.pl/disney-pojemnik-wi...813201399.html
    http://allegro.pl/pojemnik-na-pieluc...810257935.html
    http://allegro.pl/pojemnik-na-pieluc...743829860.html

    Macie coś podobnego?

  2. #262
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Nie będę zakładała wątku bo to może głupie pytanie...ale podzielcie się spostrzeżeniami-otóż zastanawia mnie to czy kolejność wkładów ma wpływ na chłonność całego zestawu. Np. daję na wierzch bambusa i pod spód mikrofibrę, czy lepiej odwrotnie?
    Próbowałam to zbadać organoleptycznie lecz nie doszłam do żadnych wniosków hmmm

  3. #263
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guesy Zobacz posta
    Nie będę zakładała wątku bo to może głupie pytanie...ale podzielcie się spostrzeżeniami-otóż zastanawia mnie to czy kolejność wkładów ma wpływ na chłonność całego zestawu. Np. daję na wierzch bambusa i pod spód mikrofibrę, czy lepiej odwrotnie?
    Próbowałam to zbadać organoleptycznie lecz nie doszłam do żadnych wniosków hmmm
    nie wiem czy to ma znaczenie, ale mialam taka pieluszke, ktora syn byl w stanie przesiusiac i dawalam blizej pupy b.chlonny bambus, a potem, na wszelki wypadek mikrofibrę. Ale tak jak mowie, nie wiem czy to ma jakies znaczenie

  4. #264
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Jest o tym wątek, pamiętam, że wynikało z niego iż kolejność ma znaczenie ale nie mogę sobie przypomnieć nigdy jak miały te wkłady iść tyle, że ja ogólnie odchodzę od mikrofibry całkiem bo mi jakoś śmierdzi..
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  5. #265
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    O dzięki, to poszukam tego wątku jeśli szukaj będzie dziś dla mnie łaskawy

  6. #266
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć,

    moja przyjaciółka przygotowuje się do porodu i zamierza używać pieluszek wielorazowych . poprosiła mnie o wyszukanie kilku produktów do porównania.
    Ostatnie wpadły mi w oko pieluszki Bambino mio . Czy macie jakieś doświadczenia z tymie pieluchami?

  7. #267

  8. #268
    Chustomanka Awatar Frahenka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    3miasto
    Posty
    571

    Domyślnie

    Czy mogę prosić o wyjaśnienie czym się różni otulacz PUL od otulacza SIO?
    F. 04.2013
    H. 01.2015

  9. #269
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Otulacz sio ma w srodku nabite napki do których wpina się wkład a zwykły otulacz nie ma. Może mieć ewentualnie zakladki pod które wsuwa się wklad lub tetre. Pul to nazwa materiału z którego otulacz jest szyty nieprzemakalnego. Więc otulacz sio może być też pulowy


  10. #270
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    otulacz SIO ma w środku napki do przypięcia wkładów (jest tak np. w pieluszkach Itti Bitti), natomiast "zwykły" otulacz PUL (np. Flip) takich napek nie ma

  11. #271
    Chustomanka Awatar Frahenka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    3miasto
    Posty
    571

    Domyślnie

    dziewczyny jeszcze mam jedno pytanie, wiem że na pewno było bo też gdzieś mi mignęło ale teraz jak na złość nie mogę znaleźć.
    mamy otulacze, do środka daję wkłady bambusowe jak na razie. Co może mieć kontakt z pupą a co nie? Bo wiem że niektóre wkłady nadają się tylko do kieszonek
    Ostatnio edytowane przez Frahenka ; 03-08-2014 o 11:20
    F. 04.2013
    H. 01.2015

  12. #272
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    wiem, post po czasie, ale moze komus sie przyda.
    nie ma ograniczeń, co do tego, co może, a co nie, mieć kontakt z pupą.
    Zróznicowanie warte podkreślenia w tym zakresie opiera się o kwestie uczucia suchosci/mokra od pupy.
    Uczucie suchosci daje mikropolar, welurek syntetyczny i coolmax.
    wkłady, które nie maja warstwy tzw. "sucha pupa" (czyli dajace uczucie suchosci, warstwy welurku, mikropolaru czy coolmaxu) moga równiez byc uzywane samodzielnie w otulaczach (bambus, mikrofibra, poliweglowe, konopie, tetra), tyle tylko, że dziecko bedzie czuło "mokro".
    Wszystko zalezy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać - mokro czy sucho.
    Nie ma ograniczeń, jak już napisałam, w tym, co może, a co nie byc uzywane w otulaczach.
    Jeżeli twoje wkłady nie mają warstwy sucho, a chcesz by dziecko miało uczucie suchości mo zesz na wkład połozyć dodatkowe wkładki mikropolaru czy weluru (wystepuja w sprzedazy samodzielnie).

  13. #273
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frahenka Zobacz posta
    dziewczyny jeszcze mam jedno pytanie, wiem że na pewno było bo też gdzieś mi mignęło ale teraz jak na złość nie mogę znaleźć.
    mamy otulacze, do środka daję wkłady bambusowe jak na razie. Co może mieć kontakt z pupą a co nie? Bo wiem że niektóre wkłady nadają się tylko do kieszonek
    Cytat Zamieszczone przez spinek Zobacz posta

    nie ma ograniczeń, co do tego, co może, a co nie, mieć kontakt z pupą.

    Zróznicowanie warte podkreślenia w tym zakresie opiera się o kwestie uczucia suchosci/mokra od pupy.
    Uczucie suchosci daje mikropolar, welurek syntetyczny i coolmax.
    wkłady, które nie maja warstwy tzw. "sucha pupa" (czyli dajace uczucie suchosci, warstwy welurku, mikropolaru czy coolmaxu) moga równiez byc uzywane samodzielnie w otulaczach (bambus, mikrofibra, poliweglowe, konopie, tetra), tyle tylko, że dziecko bedzie czuło "mokro".
    Wszystko zalezy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać - mokro czy sucho.
    Nie ma ograniczeń, jak już napisałam, w tym, co może, a co nie byc uzywane w otulaczach.
    Jeżeli twoje wkłady nie mają warstwy sucho, a chcesz by dziecko miało uczucie suchości mo zesz na wkład połozyć dodatkowe wkładki mikropolaru czy weluru (wystepuja w sprzedazy samodzielnie).
    kontaktu ze skórą dziecka nie powinna mieć mikrofibra. podrażnia i wysusza. piszą o tym nawet producenci, którzy sprzedają wkłady mikrofibrowe, ale do otulaczy produkują wersję z mikropolarem.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #274
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    kontaktu ze skórą dziecka nie powinna mieć mikrofibra. podrażnia i wysusza. piszą o tym nawet producenci, którzy sprzedają wkłady mikrofibrowe, ale do otulaczy produkują wersję z mikropolarem.
    och to mnie kustafa zabiłas. nie watepię, że masz rację, napisz mi prosze, dla mojej wiedzy, którzy producenci o tym piszą? mój stosik był obszerny w wiele róznych marek, ale z takowa informacją never-ever sie nie spotkałam. No chyba, że zaczęła być dodawana juz po moim czasie. po tym zdaniu poczułam się jak próchno

  15. #275
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spinek Zobacz posta
    och to mnie kustafa zabiłas. nie watepię, że masz rację, napisz mi prosze, dla mojej wiedzy, którzy producenci o tym piszą? mój stosik był obszerny w wiele róznych marek, ale z takowa informacją never-ever sie nie spotkałam. No chyba, że zaczęła być dodawana juz po moim czasie. po tym zdaniu poczułam się jak próchno
    spinku, np. tu (pierwszy wiersz tabelki porównawczej)
    http://bobolider.pl/rodzaje_wkladow_..._wielorazowych

    czytałam o tym kiedyś na www milovii, ale od tego czasu ich strona sporo się zmieniła, również pod kątem zamieszczanych informacji.
    i nie chciałam, żebyś poczuła się jak próchno, przepraszam jeśli tak to odebrałaś



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  16. #276
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    To prawda, że mikrofibra nie powinna mieć bezpośredniego.kontaktu ze skórą, ponieważ bardzo silnie odciąga wilgoć od powierzchni, z którą się styka. Może więc powodować przrsuszenie skóry objawiające się widocznym podrażnieniem. Ponadto tkaniny z włókien syntetycznych (sztucznych), dają skórze mniej "oddechu". Niestety odczucie suchości dają wyłącznie tkaniny sztuczne. Nie wszyscy zgadzają się jednak, że dla dziecka pieluchowanego od początku wieloazówkami ma znaczenie czy czuje mokro czy sucho. Ja skłaniam się ku poglądowi, że jest to wyłącznie kwestia przyzwyczajenia, a naturalne tkaniny są zdrowsze dla skóry, co jest dla mnie ważniejsze.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  17. #277
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    spinku, np. tu (pierwszy wiersz tabelki porównawczej)
    http://bobolider.pl/rodzaje_wkladow_..._wielorazowych

    czytałam o tym kiedyś na www milovii, ale od tego czasu ich strona sporo się zmieniła, również pod kątem zamieszczanych informacji.
    i nie chciałam, żebyś poczuła się jak próchno, przepraszam jeśli tak to odebrałaś
    alez Kochana, toż to zadana Twoja wina, cieszę się, że mogłam się czegos dowiedzieć, nasz stosik dawno na bazarku, a poczułam się tak po włąsnym zdaniu, że info zaczeła byc dodawana po moim czasie pieluchowania tak sobie zazartowałam miło jest czegos sie dowiedziec. dziękuję

  18. #278
    Chustomanka Awatar Frahenka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    3miasto
    Posty
    571

    Domyślnie

    Dzieki dziewczyny za odpowiedź.
    <3

    wyslane z telefonu
    F. 04.2013
    H. 01.2015

  19. #279
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    Hej Dziewczyny, jak widać jestem nowa, ale spędziłam już tu kilka nocek, więc może już nie tak bardzo zielona Choć i tak mam wrażenie, że im więcej czytam tym mniej wiem … Tak czy inaczej wykonałyście kawał dobrej roboty, jestem naprawdę pod wrażeniem!
    Zdecydowaliśmy się na wielo (lepiej późno niż wcale) i chciałabym Was prosić o pomoc i wskazówki. Zgodnie z Waszymi sugestiami na początek chcielibyśmy kupić kilka rodzajów i zobaczyć jak się sprawdzą. Nasza córka tydzień temu skończyła roczek, jest drobnej budowy (jest wysoka, ale bardzo szczupła), waży niecałe 9 kg, kupkę robi średnio dwa razy dziennie i mam wrażenie, że jest niezłym sikaczem (dużo pije). Na początek nie chcemy wydać dużo –tak ok. 200 zł. Jakoś nie mam przekonania do używanych pieluch (chyba nie kupiłabym sobie używanej bielizny), chyba, że mnie wyprowadzicie z błędu
    Przez ostatnie 1,5 m-ca zmagaliśmy się z pzs-em, już chyba jest po wszystkim, ale dalej chcemy wielopieluchować, tym bardziej, że kolejne dziecko w drodze Dlatego najbardziej zależy nam na przewiewności i delikatności.
    Pierwszy krok za nami - właśnie dziś przyszła nasza pierwsza wylicytowana kieszonka lenny lamb z wkładem bawełnianym i bardzo nam się podoba Mamy ok. 30 tetr (choć obawiam się, że kiepskiej jakości, ale ew. dokupię tetrę lux)i 5 flaneli.
    Myślę żeby na początek kupić 2-3 otulacze, 1 formowankę bambusową i 2-3 różne wkłady. A może jeszcze jedna kieszonkę? Z AIO i pozostałych na razie rezygnujemy.
    Czy sądzicie, że to wystarczy na początek? A może jeden otulacz wełniany? 1 wkład na pewno bambusowy, ale jakie pozostałe? Może jakiś prefold? Córce nie przeszkadza mokra pielucha, więc na razie może bez polarowych czy welurowych.
    Czy możecie polecić jakieś konkretne wielo, np. pod kątem budowy ciała? albo przewiewności?

  20. #280
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Dlatego najbardziej zależy nam na przewiewności i delikatności.
    Zdecydowanie wełna i naturalne wkłady. Jeśli dużo siusia to bambus, raczej nic innego nie da rady. Jak kieszonka to z welurem bawełnianym albo bambusem od pupy. Formowanka ma być na noc? jeśli tak, to wydaje mi się że min. to 3 szt. moje bambusowe schną w tej chwili prawie 2 dni
    Używane pieluchy Cię nie przekonują, a otulacze same? Wełniaki na bazarku można kupić za połowę ceny nowych. A formowanki i wkłady możesz wyprać na 90 st. mordując wszystko co by tam mogło być

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •