Widziałam zdjęcia mojego znajomego z chyba bardziej w wisiadle niż nosidle i o zgrozo!!!młody był przodem do świata.Dbając o młode pokolenie napisałam parę słów o szkodliwości i oto odpowiedź:
BabyBjörn

Kiedy mięśnie niemowlęcia są wystarczająco rozwinięte i dziecko jest w stanie trzymać główkę samodzielnie, z punktu widzenia ortopedii dziecięcej nie istnieją już żadne przeciwwskazania do noszenia dziecka przodem do świata. Nie stwierdzono żadnych negatywnych skutków dla kręgosłupa i pleców dziecka. Co więcej, nie istnieje żadne ryzyko, że nosząc dziecko w tej pozycji, będzie ono miało krzywy kręgosłup
5. Czy noszenie w nosidełku nie jest groźne dla genitaliów dziecka?

Nie istnieje żadne stwierdzone ryzyko dla jąderek chłopca i kości łonowej dziewczynki. Dolne wzmocnienie nosidełek BabyBjörn jest tak skonstruowane, aby ciężar ciała niemowlęcia rozłożył się równomiernie. W tym wieku dziecko korzysta też z pieluszek, które dodatkowo chronią to delikatne miejsce
6. W jakim wieku mogę zacząć nosić dziecko przodem do świata?

Niemowlęta powinny być noszone przodem do rodzica jedynie w pierwszych miesiącach życia lub zanim mięśnie szyi nie rozwiną się wystarczająco, aby trzymać główkę samodzielnie.
Z punktu widzenia ortopedii dziecięcej nie ma żadnego zagrożenia płynącego z noszenia dzieci przodem do świata. Nie stwierdzono też żadnych negatywnych wpływów na plecy i kręgosłup dziecka. Co więcej, nie istnieje żadne ryzyko, że nosząc dziecko w tej pozycji, będzie ono miało krzywy kręgosłup
7. Czy dziecku nie grozi nadmiar bodźców, gdy nosimy je twarzą do świata?

Nie ma żadnych badań naukowych sugerujących, że noszenie dziecka przodem do świata powoduje problemy natury psychologicznej. Wręcz odwrotnie, obserwując otoczenie, naturę, ludzi i zwierzęta dziecko szybciej się rozwija. Większość dzieci jest bardzo zainteresowana swoim otoczeniem i chętnie obserwują świat dookoła. Mimo to, rodzice powinni zawsze zwracać uwagę na bieżące potrzeby dziecka, aby mieć pewność, że dziecko nie jest narażone na zbyt wiele stymulantów w dłuższym czasie.


Co Wy na to??
Aha no i usłyszałam,że stawy biodrowe dziecka noszonego w chuście ulegają zniekształceniu.
ZGROZA