Pokaż wyniki od 1 do 20 z 161

Wątek: Double Hammock czyli plecak z koszulką - instrukcja wiązania

Widok wątkowy

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie Double Hammock czyli plecak z koszulką - instrukcja wiązania

    Na wstępie chciałam napisać, że nie jestem doradcą chustowym/noszenia, więc instrukcja może zawierać błędy. W razie wątpliwości podczas kierowania się moimi wskazówkami proszę o kontakt z doradcą. Oczywiście na niektóre pytania tutaj, na forum zostaną udzielone odpowiedzi, lecz jeśli nadal będą wątpliwości to proszę się nie poddawać, udać na konsultacje i cieszyć się poprawnie wykonanym wiązaniem i noszeniem

    Zostałam poproszona przed kilka forumek o zrobienie filmiku/instrukcji, więc oto i ona

    O wiązaniu:
    Double hammock jest wiązaniem przeznaczonym dla dzieci siedzących. Krańce chusty krzyżują się na plecach dziecka, więc wymagana jest pełna stabilność kręgosłupa u dziecka - musi ono być w stanie utrzymać pion. Dlatego proszę je wykonywać jedynie na chuścioszkach siedzących

    Co jest nam potrzebne:
    - chusta o długości od 4,2-5,2 dobrana w zależności od tęgości osoby noszącej oraz wielkości dziecka. Jeśli nie jesteś osoba tęższą to wybierz chustę w rozmiarze 6, a chudziny 4,2
    - chuścioszek potrafiący siedzieć

    Krok po kroku czyli jak zawiązać dziecko w plecak z koszulką:

    1. W zależności od tego w jaki sposób umieszczasz dziecko na plecach:
    a) z samolotu lub przed biodro - wybierz chustę, przygotuj ją tak, aby mieć jej środek na wyciągnięcie ręki. Dziecko umieść na plecach, środek chusty daj na swoją klatkę piersiową, pamiętaj o tym, aby cały czas mieć kontrolę nad dzieckiem, asekurować je jedną ręką(!!!). Lewą część chusty przełóż na plecy dziecka, podaj do prawej ręki lewą przeciągając chustę i nadal asekurując dziecko.
    b) z tobołka - rozłóż chustę na płaskiej powierzchni(łóżko np.), dziecko połóż około 50cm od środka chusty po lewej stronie(z naszej perspektywy ) nieco więcej cm potrzeba jeśli dziecko jest ubrane grubo i wychodzicie na dwór(około 20cm więcej). Wrzuć na plecy.

    2. Prawą część chusty przełóż nad prawym ramieniem, a lewą stronę pod lewą pachą. Prawą wyrównaj i umieść między nogami. Lewą ciągnąć do góry raz lewą raz prawą krawędź(z zapasem około 20-30cm) potem całość dociągnij. Poprawiaj przy tym dół chusty, który jest na dziecku.

    3. Lewą dociągnij, oraz poprowadź pod prawą na piersiach rozkładając nieco, ale nie całą szerokość oraz dociągnij.

    4. Prawą daj między nogi, lewą opuść.

    5. Dolną część chusty znajdującą się na dziecku pociągnij obiema rękoma do dołu. Włóż pod dziecko. Jeśli materiału będzie za mało i podejrzewasz, że podczas noszenia może się wysunąć powtórz to.

    6. Część, która biegnie przez pierś poprowadź pod pachą przez dziecko, podaj do lewej ręki. Dociągaj i poprawiaj chustę wykonując to. Ma być ciasno!

    7. Tą część chusty poprowadź nad lewe ramie, dociągaj stronami oraz całość. Teraz dociągnij koniec chusty który biegnie nad prawym ramieniem.

    (7,5. NIEOBOWIĄZKOWE czyli to czego ja nie zrobiłam na filmiku krawędź, która biegnie na ramieniu dziecka z prawej strony, wyrównaj łapiąc ją od góry prawą ręką i ciągnąc w górę. Dociągnij ponownie górę chusty, która biegnie nad lewym ramieniem.) Ja ten punkt wykonałam po zawiązaniu co nie jest poprawne, ale przy poprawnym dociągnięciu całej reszty nie rzutuje to na komforcie wiązania. - jest do zabieg, który wykonuje w celu jak najpełniejszego okrycia dziecka, jeśli linia biegnie wysoko to nie ma sensu jej jeszcze wyżej podnosić jeśli nie chcesz/chcecie

    8. Obie części chusty umieść między nogami, wierzchnią warstwę chusty biegnącej po plecach dziecka pociągnij do dołu, włóż między dziecko, a Ciebie tak jak pierwszą warstwę.

    9. Znad ramion chustę poprowadź nad nogami dziecka, skrzyżuj pod pupą dziecka, poprowadź każdą część pod nogami dziecka(ta z prawej idzie teraz pod lewą, ta znad lewej idzie pod prawą nogą).

    10. Chustę zawiąż z przodu, na brzuchu na supeł. Rękoma wyrównaj część chusty, która biegnie na ramionach. Gotowe


    Filmiki zostały nagrane bez żadnego wcześniejszego przygotowania, nie są idealne, ale myślę, że mogą pomóc. Po obejrzeniu pierwszego postanowiłam nagrać drugi, bo w niektórych momentach nie widać co dokładnie robię z chustą w pierwszym oboje jesteśmy grubiej ubrani, w drugim warstw jest nieco mniej.
    Chusta jaką użyłam to bawełniana Etini Holly firmy Pavo Textiles o wymiarach: 480x65cm. Chuścioch, czyli Jeremi ma prawie 11 miesięcy, waży 11kg, ma ponad 80cm. Pierwszy filmik nagrany w Ikei, drugi w Burger Kingu przepraszam za goliznę na plecach w drugim filmiku

    Co moim zdaniem jest najważniejsze w tym wiązaniu:
    dociąganie, dociąganie, dociąganie asekuracja na początku, poprawienie szczegółów ułożenia chusty na końcu, trzymanie "nieużywanego" końca chusty między nogami, podnoszenie rączek dziecka do góry, tak aby były ugięte przy klatce piersiowej jeśli opuszcza je do dołu podczas wiązania. Moim zdaniem jest ono najwygodniejsze dla dużego dziecka, ale to oczywiście moje zdanie - warto sprawdzić samemu nosimy się w nim od około 5miesięcy.

    Ostatnio edytowane przez Marciula ; 19-02-2014 o 02:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •