Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64

Wątek: Pieluszki Fajnie Mi Mamo

  1. #21
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    a o których firmowych mówisz?
    ja widzę dużą różnicę pomiędzy chinkami a NappiMe - zdecydowanie na korzyść NappiMe, oczywiście
    miałam na myśli BG, Cp i Vonderos

  2. #22
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    ata00 lepiej kup jakieś uzywane firmówki na bazaraku, niż te z allegro, za takie same pieniadze albo jeszcze taniej na bazarku

  3. #23
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    no, akurat tę - jak wiadomo - otrzymuje się za konkretną opłatą, a nie za jakość
    http://www.zdrowie.annet.pl/zdrowie/...amy-143-2.html
    Czyli wszystko w normie w naszym kraju.

    Ata, ja również zachęcam do firmówek, najlepiej polskich.
    Nowe można kupić już za 40-50 zł. I spokojnie rozbudowuj swój stosik. Nie trzeba mieć od razu kompletu.

  4. #24
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Losanna Zobacz posta
    Ata, ja również zachęcam do firmówek, najlepiej polskich.
    Nowe można kupić już za 40-50 zł. I spokojnie rozbudowuj swój stosik. Nie trzeba mieć od razu kompletu.
    No tak, ale skąd pewność z czego szyte są polskie? Ja przynajmniej nie zauważyłam rzetelnych informacji na stronach sklepów chociażby naszych forumek, nawet na stronie Milovii (sądząc po cenach - mercedesa polskich wielorazówek), jest tylko lakoniczna informacja, że "powstają one z materiałów, które są owocem naszej współpracy z czołowymi, krajowymi producentami branży włókienniczej" - sorry, dla mnie ta informacja jest tak rzetelna jak certyfikat SGG lub Instytutu Matki i Dziecka (chociaż ten ostatni jest na pewno bardziej wiarygodny, bo czegoś szkodliwego nie dopuszczają najbardziej liberalne normy IMiD).

    Poza tym z tego co wiem w Polsce się już prawie nie produkuje tkanin - taniej wychodzi export z Chin itp. krajów. Ja szyję (u krawcowej, sama nie umiem ) większość ubrań i dużo chodzę po sklepach i hurtowniach z tkaninami, kupując różne materiały. Dużo rozmawiam ze sprzedawcami, dystrybutorami - naprawdę ciężko jest uświadczyć coś rzeczywiście polskiego, większość fabryk zamknięto. A jeśli coś się uchowało, to ceny są kosmiczne... Sklepy i hurtownie są zalane tańszą chińszczyzną.

    Tak na marginesie, większość firmówek zachodnich też jest szyta w chinach, podobnie jak ubranka dla dzieci znanych marek (H&M, Next itd.) No coraz częściej można spotkać napis: made in India (bo Chiny wszystkim się już źle kojarzą )ale to też ze względu na taniość.

  5. #25
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    mamuśka w Polsce są wszelakie materiały i możliwości. Jest teraz kilka firm pieluszkowych polskich które szyja wyłącznie z polskich materiałów.
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  6. #26
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaK Zobacz posta
    mamuśka w Polsce są wszelakie materiały i możliwości. Jest teraz kilka firm pieluszkowych polskich które szyja wyłącznie z polskich materiałów.
    Chętnie skorzystam z ich produktów, jakie to firmy (jeśli możesz podać)?

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    Chętnie skorzystam z ich produktów, jakie to firmy (jeśli możesz podać)?
    np. NappiMe

  8. #28
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Losanna Zobacz posta
    np. NappiMe
    Dzięki. O tym sklepie nie wiedziałam.

  9. #29
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    Dzięki. O tym sklepie nie wiedziałam.
    żałuj i raduj, że już wiesz

  10. #30
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    żałuj i raduj, że już wiesz


    A za co jeszcze kochacie Nappime? Tak w dwóch zdaniach, żeby nie zaśmiecać wątku albo na pw poproszę o więcej info

  11. #31
    Chustonówka Awatar ata00
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    19

    Domyślnie

    Zastanawiam sie faktycznie nad polskimi pieluszkami.na poczatek ile kieszonek musze kupic? Jednorazowek schdzi nam ok.7na dobe. Poki co kupie nowe a jak wroce z urlopu zobscze co jest ns bazarku.

  12. #32
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ata00 Zobacz posta
    Zastanawiam sie faktycznie nad polskimi pieluszkami.na poczatek ile kieszonek musze kupic? Jednorazowek schdzi nam ok.7na dobe. Poki co kupie nowe a jak wroce z urlopu zobscze co jest ns bazarku.
    zwykle wielorazówek schodzi więcej niż jedno do tego zależy jak często chcesz prać i czas na schnięcie pieluch

  13. #33
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta


    A za co jeszcze kochacie Nappime? Tak w dwóch zdaniach, żeby nie zaśmiecać wątku albo na pw poproszę o więcej info
    tu spytaj http://chusty.info/forum/showthread....ppiMe-recenzje

  14. #34
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta


    A za co jeszcze kochacie Nappime? Tak w dwóch zdaniach, żeby nie zaśmiecać wątku albo na pw poproszę o więcej info
    http://chusty.info/forum/showthread....ppiMe-recenzje


  15. #35
    Chustonówka Awatar ata00
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    zwykle wielorazówek schodzi więcej niż jedno do tego zależy jak często chcesz prać i czas na schnięcie pieluch
    Ja poki co chcialam wyprobowac czy mloda nie bedzie miala uczulenia na te pieluszki.jak bedzie ok to wtedy kupie wiecej tak zeby prac co 3dni.

  16. #36
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ata00 Zobacz posta
    Ja poki co chcialam wyprobowac czy mloda nie bedzie miala uczulenia na te pieluszki.jak bedzie ok to wtedy kupie wiecej tak zeby prac co 3dni.
    poszukaj, poszperaj w wątkach, który materiał najczęściej powoduje uczulenia, odparzenia. Teoretycznie najzdrowszy jest bambus Powodzenia w wielorazowym pieluszkowaniu!


  17. #37
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ata00 Zobacz posta
    Zastanawiam sie faktycznie nad polskimi pieluszkami.na poczatek ile kieszonek musze kupic? Jednorazowek schdzi nam ok.7na dobe. Poki co kupie nowe a jak wroce z urlopu zobscze co jest ns bazarku.
    poszukaj gdzieś na forum magicznego wzoru zawierającego w sobie liczbę dni (co ile chcesz prać) i pieluch
    n x 8 + 2
    jakoś tak

    a kontynuując OT, to, przyznam Wam szczerze, że mi się Mały zaczyna jakoś tak jakby odpieluchowywać i w popłochu wpadłam do sklepu NappiMe jakie tam jeszcze nowe wzory by dał radę poużywać

  18. #38
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martulec Zobacz posta
    poszukaj, poszperaj w wątkach, który materiał najczęściej powoduje uczulenia, odparzenia. Teoretycznie najzdrowszy jest bambus Powodzenia w wielorazowym pieluszkowaniu!
    bambus? jesteś pewna? chyba raczej wełna i tetra/bawełna/flanela (możesz sobie wybrać, co wolisz )

  19. #39
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    bambus? jesteś pewna? chyba raczej wełna i tetra/bawełna/flanela (możesz sobie wybrać, co wolisz )
    wełna to na otulacz chyba a nie bezpośrednio do tyłka , a bambus ze względu na bakteriobójcze właściwości. A jak masz tetrę bieloną to też może z dupki tarkę zrobić...


  20. #40
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Martulec z tymi magicznymi właściwościami bambusa, to żartujesz, prawda? powiedz, że żartujesz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •