Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41

Wątek: krem do pupy pielęgnacyjny-jaki?

  1. #21
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    ja używałam już tylu maści,że nie zliczę,całkiem fajnie sprawdził się linomag,ale i tak najlepsza była zasypka. Niby nie powinno się jej stosować zwłaszcza u dziewczynek,ale problemów nigdy nie było,bo używałam ostrożnie i cieniutko.Tanie i często ratowało pupę,nawet zapobiegało odparzeniom pod paszkami.

  2. #22
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Losanna Zobacz posta
    Też miałam i polecam. Lavera ma w ogóle bardzo fajne kosmetyki, nie tylko dziecięce.
    z lawery miałam ten krem taki dla całej rodziny fajny był do twarzy bo jak używałam to bez zamartwiania ze uczuli mogłam młodym pozwolić sie też posmarować u Demonki kupowałam ten do pupy znajde u demonki?
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  3. #23
    Chustonówka Awatar mamaZosiulka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Vienna, Austria
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubertowa Zobacz posta
    Nasza pani doktor przepisała nam swego czasu czteroskładnikowy krem do pupki i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jak ostatnio młody zaczął jeść coś innego niż cycuś, to trochę mu się pupka zaczerwieniła od kupek. Kilka posmarowań, papierek żeby nie zatłuściło pieluszek i jest ok. Skład: Eucerini 12,0, Lanolini 24,0, 1% Sol. Ac. bonici 36,0, Parafin. liq. 22,5.
    Parafin. liq.? - to jeden ze składników którego najlepiej unikać we wszelkich mazidłach do skóry!

  4. #24
    Chustonówka Awatar mamaZosiulka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Vienna, Austria
    Posty
    46

    Domyślnie

    Weleda też ma bardzo dobry krem do pupy bez kiepskich składników.

    Ale tak naprawdę to najlepszym na świecie kremikiem do pupy (i nie tylko!) jest ten: http://shop.bahnhof-apotheke.de/wind...0ml.52377.html
    nie wiem czy jest dostępny w Polsce, ale jest rewelacyjny, a bardziej naturalny to już być nie może. I obywa się nawet bez tlenku cynku!

  5. #25
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fusia Zobacz posta
    z lawery miałam ten krem taki dla całej rodziny fajny był do twarzy bo jak używałam to bez zamartwiania ze uczuli mogłam młodym pozwolić sie też posmarować u Demonki kupowałam ten do pupy znajde u demonki?
    ja też mam ten krem i również polecam
    Jeszcze dodam, że czasami smaruję olejkiem migdałowym, a ostatnio kupiłam olej z kiełków pszenicy i też ładnie pielęgnuje całe ciałko

  6. #26
    Chustofanka Awatar Maminek
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    290

    Domyślnie

    my polecamy weledę krem pod pieluchy

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    ja używam kremu lipobase albo oilatum krem (skład mają identyczny) wchłaniają się doskonale. Na trudniejsze sprawy kupuję w aptece krem robiony na odparzenia. Kąpiemy tylko w emoliencie i żadnych więcej kosmetyków nie używamy, nie zanotowaliśmy żadnych uczuleń jakdo tej pory (6 mcy). Im mniej tym lepiej

  8. #28
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    31

    Domyślnie

    my uzywamy linomagu, sporadycznie, ale jest w pogotowiu i wszelkie ew zaczerwienienia likwiduje po pierwszym posmarowaniu

  9. #29
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Ja kiedyś używałam tylko S.O.S Nivea Baby,ale on chyba napakowany chemią jest,od kiedy na wielo przeszłam nie mam potrzeby używania kremów do pupy w ogóle. Od ponad roku nie wiem co to krem do pupy.
    Zastanawiam się nad jakimś naturalnym olejkiem do pielęgnacji ciała sporo tu się o nich wspomina tylko pytanie gdzie te cuda się kupuje i w jakiej są cenie,lub gdzie kupić najtaniej.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  10. #30
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    od kiedy dermatolog mi powiedział, że nivea ma w swoim składzie nikiel zwłaszcza w kosmetykach sensitive, który lubi często uczulać, unikam kosmetyków nivea

  11. #31
    Chustomanka Awatar pompolinka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    611

    Domyślnie

    Ja polecam krem/pastę Linea bimbi.
    Krem dostałam w prezencie od kolegów z pracy mojej mamy we Włoszech.
    Najpierw podeszłam sceptycznie ale luknęłam na skład i powiem że jest bardzo ładnie:
    Aqua/Water, Coco-Caprylate Caprate***, Caprylic/Capric Triglyceride***, Zinc Oxide, Cera Alba (Beeswax), Glycerin, Panthenol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Oil**, Dicaprylyl Carbonate***, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flowerheads Extract**, Calendula Officinalis (Marigold) Flower Extract**, Polyglyceryl-3 Diisostearate***, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate***, Profumo/Fragrance, Zinc Stearate, Magnesium Sulfate, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Potassium Sorbate, Lecithin, Sodium Phytate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.

    Generlanie same ekstrakty roślinne, oleje, wysoko w składzie gliceryna i pantenol jak wiadomo super dla pupki malca.
    Zadne odparzenia nam nie straszne.
    Ostatnio edytowane przez pompolinka ; 09-08-2013 o 15:19

  12. #32
    Chustomanka Awatar Aniika
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    702

    Domyślnie

    uzywalam weledy, ale nie na problemy z pupa, tylko pielegnacyjny do calego ciala seria z nagietkiem. smarowalam pupe, choc nie bylo odparzenia, ale takie no jak napisalas zmeczenie mlodej skory pielucha.

    Skład

    woda, olej migdałowy, lanolina, olej sezamowy, glina, alkohol, Bienenwachshydrolysat, gliceryd kwasu tłuszczowego, kwas krzemowy, wyciąg z nagietka (Calendula) i kwiatów rumianku, naturalne olejki eteryczne

    Na odparzenia weleda tez ma krem, tylko wlasnie z cynkiem i ten krem tez jest bardzo dobry, ale wlasnie na cos powazniejszego.


    A w mydlarni franciszka mozna kupic olej ze slodkich migdalow.

  13. #33
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nasza córcia ma dość wrażliwą skórę. Drobne odparzenia zdarzały nam się przy używaniu pampersów, ale mąka ziemniaczana dawała radę. Przy tetrze problemu nie ma. Po kąpieli smaruję jej całe ciałko olejkiem ze słodkich migdałów albo olejem lnianym - co daje dobre efekty na jej skórę skłonną do przesuszeń. Kąpiemy ją w naparze z macierzanki (ślicznie pachnie i jest bardzo delikatny) albo w mieszance ziół: macierzanka, lawenda, ziele owsa i kłącze tataraku. I nic ponadto używać nie musimy. Sama natura.

  14. #34
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Dziewczyny a co powiecie o Bambino. Mnie jakoś on tak podpasował, tylko nie wiem ile w nim chemii a ile niechemii. Może ktoś coś na ten temat.....

  15. #35
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Aptonia, Bambino ma bardzo kiepski skład Widziałam, że chyba nawet ostatnio próbowali go ulepszyć, ale dalej nie zachwyca

  16. #36
    Chustomanka Awatar Jacuszkowa
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    742

    Domyślnie

    my byliśmy na wielo, więc mały się nie odparzał. Kilka razy miał biegunkę i trzydniówkę i wtedy była masakra. Cała pupa purpurowa. Pomagał nam wtedy olej z pestek arbuza - cudo!
    Jacuszek - 14.03.2011 i Jagódka - 7.05.2014

    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs zaawansowany)

  17. #37
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    Ja bym naprawde zaczela od maki ziemniaczanej, tym bardziej ze na razie odparzen nie ma. U nas dziala rewelacyjnie.

  18. #38
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Tola a skoro odparzeń nie ma to czy trzeba też sypać tą mąką.... Bo ja to jak nic nie dolega to niczym małego nie smaruje, ani nie zasypuje....

  19. #39
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    My zawsze prosimy pediatre o wypisanie recepty na masc z lanolina, u nas to najlepiej sie sprawdza

  20. #40
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    58

    Domyślnie

    Mogę polecić wspomniany już Linomag , ewentualnie olej ze słodkich migdałów albo olej z pestek winogron. Raczej unikam kremów z cynkiem - zostawiam je na naprawdę poważne sytuacje.
    Adaś 27.05.2013

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •