Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 95 z 95

Wątek: w chuście na rowerze

  1. #81
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    Ech... Dziś zrobiłam sobie pierwszą po ciąży wycieczkę rowerową ze starszym synem i tak bardzo zatęskniłam za wspólnymi przejażdżkami, że myśl o "próbie chustowej" przeszła mi przez głowę... Nie wiem czy się odważę... Z drugiej strony czy bezpieczne jest dla 10-miesięcznego dziecka wożenie w foteliku rowerowym, co zamierza zrobić moja znajoma? (fotelik już ma, teraz kupuje kask).
    T. 10.2002, J. 02.2013 i J. 03.2015

    ...and up happy hands!
    Ja, doula:
    www.rodzisiemama.pl
    Moje świece: www.facebook.com/elbesoswiece/



  2. #82
    Chustonoszka Awatar Lilith
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Krakow/Zabierzow
    Posty
    70

    Domyślnie

    Pomarancza: nie namiawialas do zlego ja fizyk-doswiadczalnik jestem - musialam sprobowac

    Maldita: mi to sie wydaje ze 10 miesiecy to moze byc za wczesnie. Nie wiem czy kregoslup takiego malucha jest przygotowany na rowerowe wstrzasy. Nie jestem specjalistka, ale czytalam, ze dla mlodszych dzieci stosuje sie przyczepke z podwieszanym hamaczkiem.

  3. #83
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lilith Zobacz posta
    Maldita: mi to sie wydaje ze 10 miesiecy to moze byc za wczesnie. Nie wiem czy kregoslup takiego malucha jest przygotowany na rowerowe wstrzasy. Nie jestem specjalistka, ale czytalam, ze dla mlodszych dzieci stosuje sie przyczepke z podwieszanym hamaczkiem.
    Też tak słyszałam, nawet starsze dziecko na foteliku rowerowym nie jest w stanie amortyzować wstrząsów tak jak my robimy to automatyczne jadąc po wybojach (opierając się na pedałach, podnosząc się z siedzenia). Próbowałam delikatnie jej wyperswadować ten pomysł, ale... każdy jest rodzicem dla swojego dziecka.
    T. 10.2002, J. 02.2013 i J. 03.2015

    ...and up happy hands!
    Ja, doula:
    www.rodzisiemama.pl
    Moje świece: www.facebook.com/elbesoswiece/



  4. #84
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    179

    Domyślnie

    Moja córa mlodsza ma 2 lata i 9mcy. Wczoraj bylismy na wycieczce rowerowej i młodej sie zasnęło w foteliku, a że nie mamy odchylanego fotelika to postój był konieczny. Zatrzymalismy sie i czekaliśmy, ale młoda spala jak suseł. Zaczynalo nam sie spieszyć bo musielismy zdązyc na prom - zapakowałam więc ja w MT i pojechalismy. Jechalo sie naprawde wygodnie, wydaje mi sie że w takim nosidle miala mniej wstrzasów niz w foteliku.

    Widzialam też wczoraj pana który wiozł około półroczne dziecko w wisadle na plecach i powiem Wam, że mnie ciarki przeszły na sam widok.

    To tyle w temacie - uważam , że od czasu do czasu z wiekszym dzieckiem można taki patent wykorzystać, i że to wcale nie jest dużo mniej bezpieczne niż w foteliku. Jak rower się przewróci z fotelikiem razem to byłaby chyba większa szansa zrobienia krzywdy dziecku.

  5. #85
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maldita Zobacz posta
    Ech... Dziś zrobiłam sobie pierwszą po ciąży wycieczkę rowerową ze starszym synem i tak bardzo zatęskniłam za wspólnymi przejażdżkami, że myśl o "próbie chustowej" przeszła mi przez głowę... Nie wiem czy się odważę... Z drugiej strony czy bezpieczne jest dla 10-miesięcznego dziecka wożenie w foteliku rowerowym, co zamierza zrobić moja znajoma? (fotelik już ma, teraz kupuje kask).
    W zasadzie dopóki dziecko samo nie chodzi należy przyjąć, że jego mięśnie, szczególnie wzdłuż kręgosłupa, są za słabe by mogło jeździć w foteliku rowerowym.

  6. #86
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    W zasadzie dopóki dziecko samo nie chodzi należy przyjąć, że jego mięśnie, szczególnie wzdłuż kręgosłupa, są za słabe by mogło jeździć w foteliku rowerowym.
    Amen.

  7. #87
    Chustofanka Awatar a8ii
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Karniowice/Chrzanów
    Posty
    327

    Domyślnie

    Mówcie co chcecie, ale musiałam spróbować



  8. #88
    Chustofanka Awatar a8ii
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Karniowice/Chrzanów
    Posty
    327

    Domyślnie

    Mówcie co chcecie, ale musiałam spróbować

    M. zajety koszeniem, więc wrzuciłam D. w chuste i na plecy. Trochę pojeździełyśmy po trawniku po ogrodzie I powiem tak - myślę, ze na dluższą metę to jest niezbyt wygodne. Mala tez wyginala plecki zeby przyjąc pozycję bardziej wertykalną. A czy bezpiecze? chyba równie co fotelik, z którym też można się przewrucić



  9. #89
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    podbijam, bo znalazłam takie foto tu: https://www.facebook.com/Motherhealt...type=1&theater


  10. #90
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    To dziecko spi?

  11. #91
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    No kurde... skoro w Afryce kolebce noszenia jezdza to my tez zacznijmy
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  12. #92
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    To dziecko spi?
    tak, śpi

  13. #93
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    Mój mąż woził Młodą w chuście kilka razy przez miasto jak jeździł do mnie na karmienie W końcu mu to wyperswadowałam, ale to bardziej groźbą niż jego zrozumieniem Najchętniej pewnie dalej by jeździł w ten sposób...
    Gosia 31.05.2013 Jaś 10.02.2015 Przemek 11.2016
    Marysia [*] 12.2017 Ktoś 12.2018


  14. #94
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    ja tez spróbowałam. kawałek tylko po leśnej ścieżce. nie czułam się pewnie.
    mam tez fotelik przywieziony z holandii dla niemowlaka ( tak naprawdę to maxi cosi a do niego spacjalna baza z amortyzacją na bagaznik) raz wiozłam niedawno i też jakoś nie czułam się z tym pewnie.
    w przyszłym sezonie będzie fotelik siedzący , tylko mam dylemat czy taki z przodu czy z tyłu. no a jeśli chodzi o amortyzację, to są najróżniejsze foteliki i amortyzacja tez bardzo różna.
    no i w samochodzie tez są ogromne wstrząsy i nie nie mówcie że samochód jest super amortyzowany a dziecko w foteliku nic nie czuje. na naszych miejscowych drogach w dość sztywnym samochodzie mojego taty już nie raz sobie starsi język przygryźli. podskakujemy wszyscy równo, nawet przy małych prędkościach i w zasadzie to by nie należało takiego malucha wozić w niczym.

    a w krajach ubozgich to przeciez i na motorach i koniach i na czym się da dzieci w chustach wożą.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  15. #95
    Chustomanka Awatar Karolcia82
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Opolskie
    Posty
    521

    Domyślnie

    Wtrącę swoje 3 grosze....
    Jeżdżenie w chuście... absolutnie nie!!
    W przyczepce z hamakiem owszem, jeśli nie wybierasz się w mega długą trasę, ale tak na 30min. jest ok. Dziecko w foteliku powinno się przewozić jak już stabilnie siedzi, więc pomysł z 10m-sc jest ok, jeżeli mama nie wybierze zbyt wyboistej drogi, a fotelik jest dobrze amortyzowany. Do wyboru jest teraz ogrom fotelików i na prawdę można znaleźć coś fajnego.


    Pomoc dla JULKI - Fundacja Kawałek Nieba http://www.kawalek-nieba.pl/?p=4432
    Doradca Noszenia ClauWi https://www.facebook.com/zwiazanimiloscia/
    HandMade https://www.facebook.com/BizutkiKarolci/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •