Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 95

Wątek: w chuście na rowerze

  1. #41
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madlles Zobacz posta
    mimo to najgłupszy pomysł jak dla mnie
    to dziecinka na plecach w nartach biegowych
    Ciesz się, że nie widziałaś około trzymiesięcznego dziecka w nosidle z przodu zjeżdżającego z mamą. Trasa była wymagająca. Co prawda nie czarna tylko czerwona ale z niezłymi muldami.
    Kompletny brak wyobraźni w razie zderzenia z innym narciarzem na tej szybkiej trasie. Zwłaszcza, że mama zjeżdżała dynamicznie.
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  2. #42
    Chustonówka Awatar mamaZosiulka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Vienna, Austria
    Posty
    46

    Domyślnie

    Przecież są bardzo dobre przyczepki do rowerów, nadające się dla dzieci niemalże od urodzenia. Oczywiście kosztują swoje, bo są nie byle jakie, ale są też wielofunkcyjne i zastępują wózek oraz często nadają się też do wożenia rodzeństwa. Więc jak ktoś jest sportowo (do biegania też świetne) -rowerowy to jest to na pewno inwestycja warta rozważenia.

  3. #43
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaZosiulka Zobacz posta
    Przecież są bardzo dobre przyczepki do rowerów, nadające się dla dzieci niemalże od urodzenia. Oczywiście kosztują swoje, bo są nie byle jakie, ale są też wielofunkcyjne i zastępują wózek oraz często nadają się też do wożenia rodzeństwa. Więc jak ktoś jest sportowo (do biegania też świetne) -rowerowy to jest to na pewno inwestycja warta rozważenia.
    Już podawałam linka
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  4. #44
    Chustomanka Awatar Hainaut
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Belgia (Walonia)
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    My mamy od 2010 r. przyczepke, w ktorej Kim zaczela jezdzic majac ok. 9-10 miesiecy. Kiedy urodzil sie jej brat na liscie prezentow (belgijski zwyczaj) umiescilismy taka wlasnie wkladke dla niemowlaka, ktora podobno ma byc dobra od urodzenia.

    Mlody urodzil sie we wrzesniu. We wkladce przejechal sie raz (wozek/przyczepka) byla pchana, nie ciagnieta przez rower, ale mielismy wrazenie, ze syn nam z niej "zjezdza" w dol. Ogolnie, wydaje mi sie to jednak kiepskim rozwiazaniem.

    A potem przyszla dluuuuuuga belgijska jesienio-zima, czyli zimno, wilgotno i wiatr i deszcz do maja , a potem juz mlody jezdzil normalnie.

    Sama przyczepka do siedzacej drojki sprawdza sie rewelacyjnie (woze dzieci rowerem do zlobka i przedszkola), ale jednak wkladki nie polecam, poczekajcie az dziecko zacznie stabilnie siedziec.
    Kim (2009) & Tim (2011) - i 5 Aniolkow

  5. #45
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pati291 Zobacz posta
    Już podawałam linka
    a ja już pisałam że nie ma przyczepek do wożenia noworodków za rowerem (są takie z hamakami, w których wozi się niemowlęta gdy przyczepki używa się w funkcji wózka; są też do croozera tańszego od chariota). Mąż ma ochotę w wakacje pożyczyć i zrobić z takim hamakiem kilka spacerów rowerowych z synkiem, który będzie miał wówczas ponad pół roku, na częstsze/dłuższe/wcześniejsze wożenie bym się nie zgodziła
    Ostatnio edytowane przez jul ; 30-06-2013 o 19:39
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #46
    Chustonoszka Awatar arathlo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    110

    Domyślnie

    Ja przyczepkę mam, odkupiłam używkę za 350zł i jak mam wydać 4 tysie na atrakcję na 2ms i to jeszcze jest niepewne rozwiązanie to dziękuję bardzo Poczekam na przyszłe lato

    Zjeżdżanie na nartach z dzieckiem - no brawo! Uważam, że jest to dużo niebezpieczniejsze...na nartach zawsze się wywalę, na rowerze już dawno mi się nie zdarzyło...poza tym ryzyko zderzenia na chodniku czy w lesie jest nikłe...a na górce - owszem.

    A na biegowych nie...? kurcze...to też szkoda myślałam, że to bezpieczne, chociąż sama jeszcze nie próbowałam w ogóle biegówek, znajomi mówili, że trudniejsze to, niż się wydaje.

    Ale nordic walking to można chyba??? Może pozyczę kije od teściowej i chociaż tyle sportu

  7. #47
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonks Zobacz posta
    Takie same przykłady znajdziesz i w Polsce i w każdym innym kraju. Wrzucanie miliarda osób do jednego worka to daleko idąca przesada. W dodatku myślenie: my mądrzy oswieceni Europejczycy kontra biedni zacofani Afrykańczycy/Azjaci to rasizm.
    Rasizm - Naprawde?

    "Z punktu widzenia współczesnej nauki rasizm jest zespołem poglądów bezpodstawnych[5]..."

    Nie napisalm glupi, tylko "tak zaradni", choc z sarkazmem. Wszystkie przyklady sa prawdziwe. Podrozujac dluzej po Azji lub tam pracujac, takich przykladow mozna przytoczyc bardzo duzo.

    Jedyne co moze byc krzywdzace to uogolnienie.
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

  8. #48
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spinek Zobacz posta
    w głebi serce dobrze czujesz i masz racje- pomysł nierozważny i niebezpieczny

    jak widac- przez niektórych niestety promowany (ps. nie najezdzam na osobe, nie wiem kto to, ale zdjecie mnie wkurzyło)


    http://allegro.pl/pentelka-nosidelko...333006202.html
    Właśnie przeglądałam Allegro i też na to zdjęcie trafiłam. Od razu mi się ten wątek przypomniał.
    Zdziwiło mnie to promowanie jazdy na rowerze z dzieckiem (w chuście czy nosidle).
    2009 2012

  9. #49
    Chustonoszka Awatar arathlo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    110

    Domyślnie

    Ekspertem nie jestem...ale jazda na rowerze w ten sposób to jedno, a to, że to dziecko wygląda na najwięcej 3miesięczne i jest w mietku z tak rozkraczonymi nogami...????????????????

  10. #50
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arathlo Zobacz posta
    Ekspertem nie jestem...ale jazda na rowerze w ten sposób to jedno, a to, że to dziecko wygląda na najwięcej 3miesięczne i jest w mietku z tak rozkraczonymi nogami...????????????????
    Ale to lalka jest. Co nie zmienia faktu, że pomysł durny..

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  11. #51
    Chustonoszka Awatar arathlo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    110

    Domyślnie

    No własnie tak mi się zdawało, że lalka!!!! Ale ktoś może pomyśleć, że nie albo że można takie maluchy tak wiązać...
    To jest modelowe zdjęcie jak nie należy robić raczej...jak już się czepiać to po całości- nie dość, że za mały obiekt do mt, nie dość że na rowerze z tym dzieckiem...to jeszcze na drogę się nie patrzy

  12. #52
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    Osobiście bałabym się motać i jechać na rowerze:/ to w zimie się dygam, czy czasem nie będzie ślisko i nie fiknę na dziecko, a co dopiero jadąc na rowerze. Dla mnie - totalny brak wyobraźni i głupota.
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

  13. #53
    Chustonoszka Awatar arathlo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    110

    Domyślnie

    prawde mówiąc ja się na rowerze nie przewróciłam od kilku lat a zimą się wywracam co roku po parę razy

  14. #54
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    Mając na sobie dziecko?
    To gratuluję spokoju
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

  15. #55
    Chustonoszka Awatar arathlo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    110

    Domyślnie

    Nieeeeeeeeee. Za to mając W SOBIE owszem :/ w tym roku w 8ms pierdyknełam w marcu na tym cholernym śniegu wiosennym...kolano do dzisiaj mnie boli a do lekarza nie ma czasu iść
    Tak to się zimą nie nosiłam, ale w ogóle mniej nosiłam, a teraz to nie wiem...może przestanę po prostu w tenisówkach po śniegu chodzić

  16. #56
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    Łączę się w bólu niemożności jeżdżenia na rowerze Jeszcze w ciąży trochę jeździłam, ale teraz nic. Najgorsze, że dla mnie większym problemem nie jest jak jeździć z dzieckiem tylko gdzie trzymać rower ;P
    Liczę jednak na to, że do następnego sezonu ogarniemy temat i w następne wakacje ruszymy na rajdzik :]
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  17. #57
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Łączę się w bólu niemożności jeżdżenia na rowerze Jeszcze w ciąży trochę jeździłam, ale teraz nic. Najgorsze, że dla mnie większym problemem nie jest jak jeździć z dzieckiem tylko gdzie trzymać rower ;P
    Liczę jednak na to, że do następnego sezonu ogarniemy temat i w następne wakacje ruszymy na rajdzik :]
    Ale w sensie że dziecko zajmuje tyle miejsca, że nie możesz zmieścić roweru w domu, ale przed porodem było ok?

  18. #58
    Chustonoszka Awatar arathlo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    110

    Domyślnie

    jak ktoś ma np. kawalerkę to całkiem możliwe, że po wstawieniu łóżeczka nie ma miejsca na rower, nic śmiesznego...
    Ja znajomej co własnie w kawalerce mieszka pożyczałam huśtawkę i matę dla dziecka, to oddając mówiła, że tej maty nawet nie użyła- z braku miejsca...

  19. #59
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arathlo Zobacz posta
    jak ktoś ma np. kawalerkę to całkiem możliwe, że po wstawieniu łóżeczka nie ma miejsca na rower, nic śmiesznego...
    to rzeczywiście ma ścisły związek z chustą na tym rowerze

  20. #60
    Chustonoszka Awatar arathlo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    110

    Domyślnie

    to była odp na posta Brindix

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •