Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 80

Wątek: Konkurs na projekt chusty

  1. #1
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Smile Konkurs na projekt chusty

    Konkurs na projekt chusty żakardowej:http://www.natibaby.pl/webpage/konkurs.html

  2. #2
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    czy ktoś może podlinkować poprzedni konkurs? Chętnie zobaczyłabym projekty ale nie mogę znaleźć..

  3. #3
    Chustomanka Awatar giovanka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Poznań i okolice
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Prześladują mnie pomysły, aaa, nie mogę spać po nocach!!!
    Tymek - maj 2011, Maksiu - styczeń 2013, Beniu - październik 2015, Marianka - sierpień 2017

  4. #4
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    No ja wlasnie mialam kilka pomyslow, ale len wzial gore i nic z tym nie robilam
    Moze kiedys....
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  5. #5
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    Dziewczyny, mam do Was pytanie odnośnie regulaminu a konkretnie praw autorskich. Z tego co zrozumiałam to musi się ich zrzec każdy uczestnik konkursu. Czy to oznacza, że nawet jak mój projekt nie zostanie nagrodzony to nigdy nie mogę go wykorzystać, a Nati owszem?

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Tak. Nati może go wykorzystać nie jako projekt "pierwszoplanowy" - zaraz po konkursie ale może go utkać np. za 1,5 roku.

  7. #7
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amst Zobacz posta
    Tak. Nati może go wykorzystać nie jako projekt "pierwszoplanowy" - zaraz po konkursie ale może go utkać np. za 1,5 roku.
    serio? tak po prostu bez wiedzy wykonawcy?
    Rozumiem że można się zrzec praw jak się wygra, ale jak nie to przecież powinno się miec mozliwość ponownego wykorzystania wzoru, do innych celów nawet..

  8. #8
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaruszki Zobacz posta
    serio? tak po prostu bez wiedzy wykonawcy?
    Rozumiem że można się zrzec praw jak się wygra, ale jak nie to przecież powinno się miec mozliwość ponownego wykorzystania wzoru, do innych celów nawet..
    zawsze może też taki nie-zwycięski wzór stać się inspracją

  9. #9
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    zawsze może też taki nie-zwycięski wzór stać się inspracją
    Wiesz, nawet nie musi się stawać inspiracją skoro można go po prostu w całości wykorzystać
    a znacie takie przypadki? bo tak sobie myślę, że taka firma jak Nati raczej nie zbiednieje jak wysle egzemplarz chusty wykonawcy nawet jak wykona go po 1,5 roku. A jesli tego nie zrobi to narazi na szwank swoje dobre imię, i po co?
    Jakoś mnie takie zasady zniechęcają do udziału w konkursie, chociaż chciałbym z drugiej strony. Was nie?
    Ostatnio edytowane przez ewaruszki ; 22-07-2013 o 00:54

  10. #10
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Nie myslalam o tym, ale sadze, ze tak czy siak by wyslali taka chuste za free dla autora (a moze sie myle?)
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  11. #11
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaruszki Zobacz posta
    Wiesz, nawet nie musi się stawać inspiracją skoro można go po prostu w całości wykorzystać
    a znacie takie przypadki? bo tak sobie myślę, że taka firma jak Nati raczej nie zbiednieje jak wysle egzemplarz chusty wykonawcy nawet jak wykona go po 1,5 roku. A jesli tego nie zrobi to narazi na szwank swoje dobre imię, i po co?
    Jakoś mnie takie zasady zniechęcają do udziału w konkursie, chociaż chciałbym z drugiej strony. Was nie?
    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    Nie myslalam o tym, ale sadze, ze tak czy siak by wyslali taka chuste za free dla autora (a moze sie myle?)
    pamiętam taką dziwną historię Fusi...

  12. #12
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Hmm, no niefajnie. W ogole z autorstwem to sliska sprawa, ale koszt gratisowej chusty dla chociazby mocnej inspiracji to chyba nie tak wiele?
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie



    Historii Fusi bym tu nie włączała. Tam zostało wyjaśnione że Fusia wysłała projekt znacznie później niż ten, który posłużył utkaniu flamingów. A sama chusta była już niemal gotowa do wysłania gdy Nati dostała projekt chusty.

    Umowa o przekazaniu praw jest fajnie sformułowana, można ją przeczytać pod regulaminem konkursu. Mnie z praktycznego punktu widzenia brakło dotychczas punktu o informowaniu autora o tym, ze jego wzór pojawi się tu czy tam. Wtedy można chociaż sobie zapolować na swoją chustę bez konieczności szukania.

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    O, ale mnie korci, żeby spróbować

  15. #15
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    Hmm, no niefajnie. W ogole z autorstwem to sliska sprawa, ale koszt gratisowej chusty dla chociazby mocnej inspiracji to chyba nie tak wiele?


    ja się wyleczyłam z konkursów bo potem wzory mocno bĄDĆ LUŹNOkojażą się z projektem-nie jest to konkrertny projekt ale kojazy się nie tylko jednej osobie z projektem i nigdy się nie dowieszz czy twój projekt był inspiracją -ja wiem jedno mnie niepotrzebne domysły był/nie był bo mnie to potem nerwy kosztuje takze ja sie wyleczyłam choć pare projektów mi się w głwowie telepie -trudno
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  16. #16
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amst Zobacz posta
    Historii Fusi bym tu nie włączała. Tam zostało wyjaśnione że Fusia wysłała projekt znacznie później niż ten, który posłużył utkaniu flamingów. A sama chusta była już niemal gotowa do wysłania gdy Nati dostała projekt chusty.

    Umowa o przekazaniu praw jest fajnie sformułowana, można ją przeczytać pod regulaminem konkursu. Mnie z praktycznego punktu widzenia brakło dotychczas punktu o informowaniu autora o tym, ze jego wzór pojawi się tu czy tam. Wtedy można chociaż sobie zapolować na swoją chustę bez konieczności szukania.
    wątku Fusi całego nie czytałam bo nie przebrnęła, ale znalazłam takie zdanie Natalii, które mnie w sumie trochę uspokoiło, o ile dobrze zinterpretowałam:
    "Twoje pomysły są naprawdę bardzo ładne i można je nadal wykorzystać, ale nigdy nie robimy tego bez wcześniejszego kontaktu z daną osobą."

    Nie wiem czy podobnie postępują z konkursowymi wzorami, ale wiem że miałabym wielki niesmak gdybym musiała polować czy kupować chustę własnego projektu..
    Uważam że mi się ona należałaby jak psu buda I dlatego mam zgrzyt czy wysyłać, trochę mi szkoda rezygnować, ale nie chcę się czuć jak Fusia (abstrahując od słuszności tego poczucia).

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaruszki Zobacz posta
    Nie wiem czy podobnie postępują z konkursowymi wzorami, ale wiem że miałabym wielki niesmak gdybym musiała polować czy kupować chustę własnego projektu..
    Uważam że mi się ona należałaby jak psu buda I dlatego mam zgrzyt czy wysyłać, trochę mi szkoda rezygnować, ale nie chcę się czuć jak Fusia (abstrahując od słuszności tego poczucia).
    Jak utkają wzór to dostajesz jedną sztukę. Potem już nie.

  18. #18
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amst Zobacz posta
    Jak utkają wzór to dostajesz jedną sztukę. Potem już nie.
    jak mam to rozumieć?

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Utkają np. wzór jaskółki, czy orchidee. Projektant dostaje wybrany kolor chusty. Najczęsciej z tych które się tka na początku. Potem jeszcze jaskółki mogą wyjśc z wełną, lnem czy konopiami za 3, 5 miesięcy czy rok. Na te kolejne rzuty - jesli chcesz mieć swoje jaskółki np z wełną czy w innym kolorze - czekasz jak wszyscy.

  20. #20
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amst Zobacz posta
    Utkają np. wzór jaskółki, czy orchidee. Projektant dostaje wybrany kolor chusty. Najczęsciej z tych które się tka na początku. Potem jeszcze jaskółki mogą wyjśc z wełną, lnem czy konopiami za 3, 5 miesięcy czy rok. Na te kolejne rzuty - jesli chcesz mieć swoje jaskółki np z wełną czy w innym kolorze - czekasz jak wszyscy.
    ok, dzięki. Oczywiście nie wymagam żeby dawali chusty we wszystkich możliwych kombinacjach, jedna wystarczy dla poczucia że grają fair .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •