Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 80

Wątek: Konkurs na projekt chusty

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Dlatego piszę że umowa o zbycie praw do wzoru jest napisana bardzo jasno

  2. #22
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    a moim zdaniem,i mojego m, bo o tym rozmawialiśmy, gdy mu mówiłam o swojej wizji, której jeszcze nigdzie nie widziałam /// ale ja mało widziałam//, w takich konkursach ludzie trochę z własnej woli dają się wykorzystywać, koszt 3 chust ze str. firmy za ilość pomysłów (choćby luźnych, wymagajacych graficznej modyfikacji) oraz badanie popytu na dane wzory, typ wzoru jest naprawdę minimalny.

    dajmy na to:

    syt. 1) osoba, która zwyciężyła dostaje 2 chusty, osoba, która zajęła 2 miejsce dostaje 1 chustę-> liczmy 1500,a nawet 3 tys-> newermaind
    firma w zamian dostaje badanie rynku i burze mózgów-> może i odpowiednio dopracowanych i możliwych do 'wydziergania wzorów' będzie niewiele, ale dostaje info-> 'klienci widzą nasze chusty z wzorami zwierzęcymi' lub np. 'widzą gł. jako eski floreski'-> bo prac o takiej tematyce przyszło najwięcej
    dwa-> osoba która przyśle projekt np. z borsukami, niekoniecznie wygra, bo sam jej projekt jest do luftu malowany kredką świecową a borsuki mają krzywa nóżki, ale inspiracjia dla firmy jest: moze nie wpadła (firma) jeszcze np. na wizję borsuków na chuście-> projekt nie wygra, ale zostanie wykorzystany twórca nie ma z niego nic, bo to przecież tylko luźne połączenie tu borsuki i tu-> projekt inny

    syt. 2) z ogromnym przymróżeniem oka! HIPOTETYCZNIE-> tego typu konkursy bardzo łatwo ustawiać, dajmy na to mam firmę A, mam wzór, który jest ok. planuję go puścić i tak; rozpisuję konkurs, mój wzór oczywiście bierze w nim udział,-> ojej wygrywam-> koszty dla firmy żadne, a badanie rynku jest


    a teraz podsumowując-> wykorzystanie, wykorzystaniem, ale gdybym tylko umiała i miała jaiś graficzny program i nie bała się, że za uzycie rysunku z netu będą mnie ścigać (lub też miałą smieszną tabliczkę do rysowania) to sama dałabym się wykorzystać i w konkursie pewnie udział wzięła-> kto wie, moze losują zwycięzce na chybił trafil


    aaaa i jeszcez jedno, chyba uczciwsze byłyby konkursy tego typu, ze praw autorskich się nie przekazuje, ale firma ma prawo zgłosić się do uczestnika w celu ich nabycia po z góry ustalonych stawkach,..... np liczonych w chustach
    nie byłoby problemu z tym o czym piszecie-> wykorzystywaniem wzoru po 2 latach

    nie wierzę też, że firma starciłaby na to, nie widzi mi się, by osba, która zajęła pierwsze miejsce odmawia sprzedaży wzoru w zamian za wynagrodzenie......również w chustach tak na przykład

  3. #23
    Chustomanka Awatar giovanka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Poznań i okolice
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Łojojku wysłałam w końcu moje wypociny.
    W sumie 7 sztuk
    Pupa już mi się spłaszczyła od siedzenia przed
    komputerem, dobrze, że to koniec dziergania!
    No i mam nadzieję, że nie wysłałam za późno
    Tymek - maj 2011, Maksiu - styczeń 2013, Beniu - październik 2015, Marianka - sierpień 2017

  4. #24
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    A mnie sie jednak nie chcialo do konca A po prawdzie, to mialam troche rzeczy na glowie.
    Co do projektow, jednak dosc czesto ludzie wpadaja na te same pomysly w roznych miejscach, nawet o tym nie wiedzac (dopoki nie nastapi konfrontacja).
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  5. #25
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    Dziewczyny, przy okazji wysyłania wzoru na konkurs zapytałam o wykorzystywanie wzoru po czasie bez wiedzy autora i dostałam odpowiedź, że nigdy tak się nie dzieje - zawsze w takich sytuacjach przewidziana jest nagroda w postaci chusty. Ja jestem uspokojona

  6. #26
    Chustomanka Awatar giovanka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Poznań i okolice
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Chyba mam inną datę rozpoczęcia głosowania podaną w papierach, które przyszły (piszą, że od 15 września) niż widnieje na Natkowej stronie (tutaj od 3 września).

    No to ciekawam, która data jest dobra.
    Kiedy się to wszystko będzie rozstrzygało?
    Tymek - maj 2011, Maksiu - styczeń 2013, Beniu - październik 2015, Marianka - sierpień 2017

  7. #27
    Chustomanka Awatar giovanka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Poznań i okolice
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    ooo, juz są projekty do glosowania!
    Ten nad ktorym sie chyba najwiecej nameczylam zostal odrzucony
    Tymek - maj 2011, Maksiu - styczeń 2013, Beniu - październik 2015, Marianka - sierpień 2017

  8. #28
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    a gdzie one są ;>
    bo ja nie wiem a z chęcia bym popatrzyła
    Cytat Zamieszczone przez giovanka Zobacz posta
    ooo, juz są projekty do glosowania!
    Ten nad ktorym sie chyba najwiecej nameczylam zostal odrzucony

  9. #29
    Chustofanka Awatar elinn
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    podwarszawska prowincja
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _agata89 Zobacz posta
    a gdzie one są ;>
    bo ja nie wiem a z chęcia bym popatrzyła
    Trzeba z głównej strony kliknąć na link po prawej "Konkurs na wzór chusty żakardowej"
    http://www.natibaby.pl/webpage/konkurs.html -> i tutaj znów na link, aby otworzyć podstronę z głosowaniem, czyli http://www.natibaby.pl/konkursy/anki...dex1_konk.php5

  10. #30
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Dziewczyny, gratuluję pomysłowości! Obejrzałam wybrane wzory i zupełnie nie mogłam podjąc decyzji! Są super!

  11. #31
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    122 - ktoś sie inspirował Karuskiem
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  12. #32
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    A ja nie moge zaglosowac pole, w ktore powinnam wpisac numer pracy nie istnieje (wszystkie inne sa)

    Chce zaglosowac na 145
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  13. #33
    Chustofanka Awatar elinn
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    podwarszawska prowincja
    Posty
    386

    Domyślnie

    Ja jeszcze nie głosowałam, bo decyzja trudna

    Niektóre wzory są naprawdę zaskakujące! (np. macki
    Inne/podobne już widzieliśmy w akcji - vide łapki albo sadzawka z karpiem... no nie wiem, naprawdę nie wiem, który bym chciała...

  14. #34
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    ROD Pokój
    Posty
    2,107

    Domyślnie

    ….
    Ostatnio edytowane przez lominia ; 08-10-2018 o 16:53

  15. #35
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    280

    Domyślnie

    jedyny jaki bym brała pod uwagę do zakupu to brzozy, jeśli by jakoś fajnie były zrobione/utkane. Mam pól chaty w obiciówce w takim materiale w korę brzóz, świetnie się to prezentuje A tak to jeszcze ewentualnie śnieżynki do mnie przemawiają. I tyle. Nie matwo mie zaskoczyć i oczarować


  16. #36
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Kilka wzorów mi się spodobalo. Sporo ostatnio wyszło - zegary, nuty, ręce więc są jakby powtórzeniem tego co ostatnio już utkano.

    Firespiral ostatnio utkały brzozy
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n..._1953534_o.jpg

    i nie bardzo umiem sobie wyobrazić moją córę z kłoda na plecach ale brzoza per se bardzo ojczyźniano mi się kojarzy.
    Macki bardzp fajne i mam nadzieję że Cthulhu wyjdzie jako wzór - koniecznie kupię <3
    Moje wzory jakos się nie wyróżniają ale ja juz swoje 5 minut miałam

  17. #37
    Chustomanka Awatar giovanka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Poznań i okolice
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    No to teraz trudny wybór Typów mam parę. Motywy etniczne wyszły fajnie, małpiszonki są po prostu sympatyczne i widać w nich serce, ładnie się prezentuje plaster miodu. No dobra, wieele mi się podoba, ale nie żebym się dała zabić za nie Generalnie jakoś tak mnie ciągnie do tych wzorów, w których jest serce i pomyślunek

    W zasadzie konkurs mówi o wymarzonej chuście, więc w sumie i tak chciałabym nosić w tym co sama wykminiłam, no ale zagłosować trzaby na czyjąś krwawicę
    Tymek - maj 2011, Maksiu - styczeń 2013, Beniu - październik 2015, Marianka - sierpień 2017

  18. #38
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Mi się podobają śnieżynki, marzę o takiej chuście, a didkowe są wełniane, więc nie dla mnie, a i kolor tych czerwonych taki nie do końca.

  19. #39
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    Na kolana mnie powalił jeden projekt - inny niż wszystkie. Dopracowany, ale nie wiem czy na chustę... jest przepiękny.
    No właśnie amst czy zębatki z zegarami, busolami to Twoje projekty?? Bo już chciałam pisać, że ktoś się inspirował Twoim pomysłem.

  20. #40
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    kurcze, jest kilka na serio ładnych, ciężko się zdecydować...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •