Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: rumień okołopieluszkowy

  1. #21
    Chustofanka Awatar Maminek
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    podbijam,

    córa dostała w pn gorączkę, okazało się, że angina, jest już ok, ale miała bardzo słaby apetyt i niewiele piła,
    miałam wrażenie, że zagęścił się jej mocz, zwłaszcza z pn na wtorek, miała całą noc dadę na pupie, ale tylko trochę zasiusianą obawiam się, że to jej skórze zaszkodziło, taki okład z siuśków w dadzie, wiem, powinnam zmienić, ale ona i tak najczęściej ma jednorazówkę w nocy, bo ogólnie, gdy jest zdrowa to jeszcze dużo w nocy pije i dużo siusia, nawet jedno jej ok 4 nad ranem zmieniałam, cały czas poszukuję metody na wielo w nocy.....
    no i bierze od pn antybiotyk, ma taką dziwną wysypkę, na zewnątrz sromu i pupci, tzn. zwykle miala zaczerwienienia właśnie od "środka" czyli w wargach sromowych i w okolicach odbytu i taka zwykle po skrobi ziemniaczanej znikała, a tej nie moge się pozbyć, od rana smarowałam jej sudokremem i raczej gorzej niż lepiej, zlalo się w całość, taka gruba czerwona kaszka, nie wiem co robić, czym posmarować? nakładam na pieluszki dodatkową wkładkę polarkową, aby ich nie zatłuścić i papierek, nie użyłam od pn. żadnej nowej pieluszki, cały czas używamy kilku ulubionych pieluszek w kółko, piorę codziennie w nappy fresh, myślę, że to od tej nocy z gorączką i "okładem z zagęszczonego moczu" w tej dadzie, co robić?
    sudokrem nie jest najlepszy, to jest krem przede wszystkim na odleżyny dla starszych ludzi. jakoś się utarło, żeby dla dzieci też stosować, ale to nie najlepsze rozwiązanie.

    na pewno trzeba dużo pupę wietrzyć.
    nam na odparzenia pomaga krem weledy na odparzenia oraz zwykła maść nagietkowa.
    jeśli sprawa się nie poprawia, to dobrze aby lekarz obejrzał żeby stwierdzić czy to nie jest infekcja grzybiczna, etc.

  2. #22
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    jest lepiej, bo odstawiłam ten sudokrem i posmarowałam maścią tłustą jak smalec(taka robiona w aptece dla atopowej wysuszonej skóry) i na zmianę zasypywałam mąką ziemniaczaną, co chwilę zmieniam pieluchy i mam nadzieję, że będzie ok mam nadzieję, że to nie grzybiczne, w takich przypadkach samo nie minie, prawda?

  3. #23
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    moze to tylko podraznienie od siuskow z antybiotykiem, wiesz ten olejek araganowy jest ponoc antygrzybiczny i ogolnie dobrzez robi dzieciece pupki.

    ale jak to cos powazniejszego to nie wiem czy jest sens
    Ostatnio edytowane przez inka ; 24-11-2013 o 04:47

    A. listopad 2012




  4. #24
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    jest już super, tylko lekko różowe, tłusty krem pomógł, dziś latała na gołej pupci, potem w cienkich majteczkach a teraz zwykła tetra + flip dziękuję dziewczyny, bardzo mi pomogłyście

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •