Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Wełniak Ecodidi czy Podaj Dalej ?

  1. #1
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie Wełniak Ecodidi czy Podaj Dalej ?

    Dziewczyny proszę o pomoc, bo nie mogę się zdecydować. Mały zaczyna już przesypiać nocki, więc przymierzam się do wielorazówek w nocy. Nie mogę się zdecydować, którego wełniaka kupić:

    Za gatkami Magnolii przemawia:
    + kolorowy wzór + aplikacja
    + wciąganie, a więc nie mnożą się napki na brzuszku ( mały uwielbia spać na brzuszku, często z boczku i tak się przekulnie na brzuszek )
    + cena

    Za wełniakiem Ecodidi:
    + piękny krój i kolorowe napki
    + wydaje mi się, że lepsze dopasowanie
    + wielu osobom ten otulacz wytrzymuje w nocy

    Z punktu widzenia takiego, że ma to być otulacz na noc, a więc musi dobrze trzymać i być wygodny, to co byście radziły? Nie ma opcji, że kupię obydwa, bo i tak podchodzę do wełny jak do jeża i na razie kwestia lanolinowania nielanolinowania mnie przeraża.
    Ostatnio edytowane przez larwunia ; 27-06-2013 o 16:57 Powód: brak literki
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  2. #2
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Pod gacie schowasz kazda formowanke, a pod ecodidi raczej te zgrabne.
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    ja na noc wybierałam podaj dalej, jak bedziesz miec z długimi nogawkami to sprawa piżamki odpada
    ecodidi uwielbiam i moim zdaniem na noc też się nadają

  4. #4
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Jeśli do formowanek, to polecam beznapkowe otulacze, czyli tutaj raczej podaj dalej.
    Zaznaczę, że obie firmy uwielbiam

  5. #5
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    No właśnie, macie rację, ja w pierwszym rzucie też bardziej myślałam o gatkach.... A Podaj Dalej też tak ładnie trzymają ?
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  6. #6
    Chustomanka Awatar rialdha
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    743

    Domyślnie

    mam gatki podaj dalej i wełniaka ecodidi. i jakoś tak wyszło, że gatki zakładam na dzienne drzemki, a wełniaka na noc Zośka kręci się sporo w nocy, dużo śpi na brzuchu albo na boku i napki się jej nie odciskają. lanolinowałam oba w ten sam sposób, ale wełniak trzyma na mur beton, a gatki jeszcze nie. gatki (przynajmniej moje) mają od środka taką bardziej delikatną wełnę i mi ona wilgoć łapie jeszcze, może po kilku lanolinowaniach przestanie? w każdym razie dlatego wełniaka mam na noc, on w ogóle wilgoci nie łapie!
    ja pod wełniaka używam formowanek bambusowych ecodidi, kokosi i Agny i wszystkie ładnie się mieszczą ale jeśli masz duże formowanki to rzeczywiście łatwiej będzie schować je pod gatkami...

  7. #7
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez larwunia Zobacz posta
    No właśnie, macie rację, ja w pierwszym rzucie też bardziej myślałam o gatkach.... A Podaj Dalej też tak ładnie trzymają ?
    Wszystko zależy, z czego są zrobione, bo magnolia szyje je z surowców wtórnych (czyt. swetrów ) i zależy, czego akurat użyje. Ale można się zawsze dogadać i poprosić, żeby gatki były może z jakiejś lekko podfilcowanej wełny lub żeby przynajmniej miały taką wkładkę w środku.

    Mój starszak śpi tylko w gaciach od magnolii. Jest naprawdę ok Mamy dwie pary. Jakoś nie lubię otulaczy napkowych do formowanek.

  8. #8
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,288

    Domyślnie

    według mnie ten i ten się sprawdzi

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    my używamy częsciej gatek na noc , bo spod otulacza przeważnie coś , gdzieś nam się wydostanie najczęściej jakiś skrawek formowanki górą i wtedy już jest nieco mokro
    ale jeśli chodzi o wytrzymałość samego "materiału" to i podaj dalej i ecodidi daje rade

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Ja co prawda nie posiadam gatek od magnolii, ale mam Storcheny i kilka wełniaków ecodidi, które z powodzeniem używam na noc. Nigdy nic nam nie przeciekło, nawet nie był zawilgocony. A używam do formowanek i mam też wpinane kieszonki, do których pakuję coś bambusowego na noc.

    I mam wrażenie, że na lato chyba lepszy wełniaczek od gatek. Ale na pewno zależy też z czego zrobiony. Akurat Storcheny są grube. Być może magnolia szyje z cieńszych materiałów.

  11. #11
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny, jesteście nieocenione, bardzo pomogłyście
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  12. #12
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Ja się jeszcze wypowiem, może komuś się przyda. Mnie ani otulacz Ecodidi ani gatki Podaj Dalej nie wytrzymują nocy. Ale mój Tymek dużo w nocy pije i sika. Ecodidi przesiąka na wylot, a gatki puszczają, bo nasiąkają ściągacze. Rozwiązaniem w przypadku Ecodidi może być dodatkowa wkładka wełniana - nam się sprawdza.
    Jeszcze jedno - nowe wełniaki Ecodidi są duże i mieszczą spokojnie wiele formowanek.

  13. #13
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2015
    Miejscowość
    Świdnik
    Posty
    94

    Domyślnie

    Ja mam i jedne i drugie i oba bardzo cenię. Z tym że podaj dalej to są longi nie gatki. Dla mnie super na jesienno- zimowe noce. Już się nie martwię że syn się ciągle rozkopuje. U mnie wytrzymują nawet gdy formowanka jest już cała nasiąknieta. Z tym że ja przewijam w nocy bo żadna formowanka nie wytrzymała by całej nocki, gdyż dziecko dużo pije. Ecodidi z dodatkową wkładką wełnianą i kieszonką snap in one pocket też się sprawdzają, choć longi to opcja pewniejsza. No i zawsze też można je wykorzystać jako zwykłe ciepłe spodenki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •