Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 128

Wątek: jak długo może trwać odpieluchowywanie? / dziś się załamałam post 47

  1. #101
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Wielorazówki. Elastyczne takie, np. formowanki Kokosi z bambusowej miękkości. One się pięknie rozciągają. Albo kieszonki różne.

  2. #102
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    No tak i co na to? Bo mi bardziej o otulacze chodzi.. Kieszonki mamy za krótkie w stanie.
    Mama Jakuba - styczeń 2011 , Alicji - luty 2014
    i grudniowej 2016 Oliwki

  3. #103
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patrycja89 Zobacz posta
    No tak i co na to? Bo mi bardziej o otulacze chodzi.. Kieszonki mamy za krótkie w stanie.
    Moim zdaniem najlepiej wełniane gacie albo spodenki...My tak się nosimy w nocy i widać, że ten zestaw na długo starczy
    K. 5.02.2013 i E. 2.06.2016

  4. #104
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    A do jakiego wieku byscie "pozwalaly" spac w pieluchach? Tzn. chodzi mi o to, ze nie mam zamiaru prac codziennie poscieli i pizam, bo po paru dniach nie mialabym gdzie wieszac i w co ubierac dziecko. Pomijajac fakt, ze spi z bratem i nie widze powodu, by i brata meczyc tym wiecznym przebieraniem (i ewentualnie spaniem na golym materacu, coraz bardziej obsikiwanym). Sama nie wiem, nie zanosi sie na suche noce w najblizszej przyszlosci...
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  5. #105
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    A do jakiego wieku byscie "pozwalaly" spac w pieluchach? Tzn. chodzi mi o to, ze nie mam zamiaru prac codziennie poscieli i pizam, bo po paru dniach nie mialabym gdzie wieszac i w co ubierac dziecko. Pomijajac fakt, ze spi z bratem i nie widze powodu, by i brata meczyc tym wiecznym przebieraniem (i ewentualnie spaniem na golym materacu, coraz bardziej obsikiwanym). Sama nie wiem, nie zanosi sie na suche noce w najblizszej przyszlosci...
    a chce je zakładać? bo ja odstawiłam nocne pieluchy w wieku 3 lat, jak mu się spodobał luz w majtkach to nie chce zakładac, jedynie na wyjazdy się zgadza, ale to i tak jak dopiero zaśnie, od tamtej pory jest róznie, bywa sucho przez kilka dni, a potem 3 razy w ciągu jednej nocy, nie ma reguły, ja piorę pościel, spodnie, kołdra wogóle nie ma poszwy bo i po co, więcej prania, ale już się przyzwyczaiłam, najgorzej jak do nas przychodzi i nam leje na łóżko, trochę się wkurzam, gość ma 4,5 roku, ale cóż niby ma jeszcze czas
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  6. #106
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    Ignacy ma prawie 4 lata. Zdarza mu się przez kilka nocymieć sucho, a potem kilka wszystko zasikane.
    Mam dylemat odnośnie pieluchy. Teraz mu zakładam, bo jest chory, dużo pije, więc zsikanie jak w banku, ale jak ma piekuche (kupuje pieluchomajtki z rossmana), to sika z premedytacją...
    miśki dwa i mały ktoś

  7. #107
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fensterka Zobacz posta
    a chce je zakładać? bo ja odstawiłam nocne pieluchy w wieku 3 lat, jak mu się spodobał luz w majtkach to nie chce zakładac
    No właśnie, moja Jadzia też nie chciała już pieluchy, choć sikała w nocy równo. Twierdziła, że w pieluszkach chodzą dzidziusie

    U nas w użyciu były wełniane gatki wełniane na formowanki, nic innego nie dawało rady.

  8. #108
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Warszawa- Białołęka
    Posty
    267

    Domyślnie

    ja jestem czasami zrozpaczona bo mój syn ma 3.5roku i niby od ponad roku bez pieluch a są dni że 11par majtek idzie do prania..czasem az mi się płakać chce.widzę ze on rozumie chce itd ale co z tego jak zawsze wola za późno jak już jest na majtkach spora plama.potem umie spokojnie wstrzymac i resztę zrobić do wc no ale jednak zawsze te majtki a czasem i spodnie zmienić Trzeba.są dni lepsze ale to wtedy jak sami go wysadzamy i pamiętamy o tym a tak to on nie wola.widzę że go to męczy krępuje i się wstydzi ale chyba ciało nie dorosło do umysłu..był też badany ostatni o i mocz i posiew i wszystko czyste..nie wiem czasem co robić.o nocach już nie myślę nawet bo pielucha taka że można wyrzymac.

  9. #109
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Patrycja89, wełniane gacie lub duuuze otulacze PUL wchodzą w grę. Największy, jaki mam, to Blueberry. Niezawodny.

  10. #110
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    moja córka odpieluchowała się prawie nagle, miała wtedy więcej niż trzy lata. wcześniej było tak że KONIECZNIE chciała nosić pieluszki. "bo ja jestem jeszcze małą dziewczynką więc ja noszę pieluszki, a nie majtki". pamiętam, że się martwiłam ale za radą mądrzejszych postanowiłam poczekać aż przyjdzie jej czas. no i przyszedł, choć zapewne wiele osób powiedziałoby że za późno
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  11. #111
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marjen Zobacz posta
    moja córka odpieluchowała się prawie nagle, miała wtedy więcej niż trzy lata. wcześniej było tak że KONIECZNIE chciała nosić pieluszki. "bo ja jestem jeszcze małą dziewczynką więc ja noszę pieluszki, a nie majtki". pamiętam, że się martwiłam ale za radą mądrzejszych postanowiłam poczekać aż przyjdzie jej czas. no i przyszedł, choć zapewne wiele osób powiedziałoby że za późno
    Mój starszak też nagle. Po prostu co kilka miesięcy ściągałam mu pieluchę i obserwowałam, czy jest już gotowy na odpieluchowanie, czy rozumie o co chodzi. Pewnego dnia, gdy miał 2,7l ściągnęłam mu pieluchę i tak już zostało. Nigdy więcej nie założyłam mu pieluszki, a on praktycznie nie miał wpadek. Bardzo bym chciała tak samo zrobić z młodszym synem, że jak już ściągnę, to na stałe (na noc i na wyjścia też). Tylko on ma problemy z zaparciami, więc ciężko jest, bo on sam chce mieć na sobie pieluchę.
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  12. #112
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Warszawa- Białołęka
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez princessara Zobacz posta
    ja jestem czasami zrozpaczona bo mój syn ma 3.5roku i niby od ponad roku bez pieluch a są dni że 11par majtek idzie do prania..czasem az mi się płakać chce.widzę ze on rozumie chce itd ale co z tego jak zawsze wola za późno jak już jest na majtkach spora plama.potem umie spokojnie wstrzymac i resztę zrobić do wc no ale jednak zawsze te majtki a czasem i spodnie zmienić Trzeba.są dni lepsze ale to wtedy jak sami go wysadzamy i pamiętamy o tym a tak to on nie wola.widzę że go to męczy krępuje i się wstydzi ale chyba ciało nie dorosło do umysłu..był też badany ostatni o i mocz i posiew i wszystko czyste..nie wiem czasem co robić.o nocach już nie myślę nawet bo pielucha taka że można wyrzymac.
    Poradzicie co robić?myślałam że jeszcze trzeba troche czasu ale już siły mi brak...jakieś pomysły?bo ja już chyba nie myślę logicznie...
    mama najcudowniejszego na świecie Antosia (24.05.2011)

  13. #113
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    a czy Starszak po prostu nie zapamiętuje się w zabawie i zwyczajnie się zapomni?
    J. się zdarzało, teraz też czasem trzyma do ostatniej chwili bo mu czasu szkoda.
    a nocne bezpieluchowe spanie zaczęliśmy hmm, chyba przed gdy był z 2 mies starszy od Twojego syna.- tzn. J. musiał przestać pić w nocy i przed snem(może ale ciut),
    to pomogło.
    czasem się zdarzy, ale rzadko i w wyjątkowych sytuacjach np. choroba.
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  14. #114
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez weci Zobacz posta
    a czy Starszak po prostu nie zapamiętuje się w zabawie i zwyczajnie się zapomni?
    J. się zdarzało, teraz też czasem trzyma do ostatniej chwili bo mu czasu szkoda.
    Dokładnie, mojemu starszakowi też się zdarza. Wcześniej nie było wpadek, ale teraz jest już tak pewny siebie, że wytrzyma jeszcze, dłużej, że ostatnio kilka razy zdarzyło mu się nie zdążyć (a ma 5 lat).
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

  15. #115
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Update maly ode mnie: Starszy nie chce juz pieluchy w nocy, ale siknac mu sie zdarza. Mlodszy w dzien bez pieluchy, w nocy pielucha sucha, on spi na sucho duzo wczesniej niz brat, za to w dzien... powiedzcie mi, mamy chlopakow, czy wasi sikali do kibelka? Juz tlumacze. U nas 10% siuskow w kibelku, reszta na podlodze wszedzie. Nie mam pojecia jak on to robi, bo idzie sam - raz, ze chce sam, dwa, ze ja wtedy zazwyczaj, prawem Murphy'ego jestem niemobilna, np. karmie malucha, albo po prostu on mi nie mowi i idzie, a potem jest ryk, ze siku wszedzie i ze siusiu jest "naughty" (niegrzeczne ). Sika na stojaco, na siedzaco nie chce.
    Z kupa roznie, czesto sie chowa gdzies w kacie i w pieluche/majty, ale bywa, ze na nocnik i wtedy sluchajcie, zanim mi powie, ze skonczyl to skubany sam wywala do kibelka i czysci woda nocnik. Ja juz nie mam cierpliwosci (lazienka cuchnie jak szalety miejskie kurna), ale jeszcze wstrzymuje hamulce. Tylko nie wiem na jak dlugo mi zenu starczy.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  16. #116
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    Yvona, ja nie pomogę z siusianiem po męsku, ale jesli chodzi o nocki - Jadzia wciąz co jakiś czas zasikuje nam wszystko. W swoim łóżku spać nie chce, pieluchę nocną zdjęła jakieś pół roku temu, więc po prostu co kilka nocy pływamy. Nabyłam prześcieradło z pulem od spodu, żeby choć trochę oszczędzić materac

  17. #117
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Ha, my mamy trzy zmiany gumowanego przescieradla, ale wszystko ma swoje granice
    Choc wydaje mi sie, ze juz jakby lepsza kontrola, po prostu musze pilnowac, zeby sie wysikal przed snem, to nam wydatnie zwieksza szanse suchosci. No i nie picie za duzo wieczorem. Daniel jest w takim wieku, gdzie moge do jego rozumu przemowic, gdzie Obinna jeszcze na etapie "nie bo nie" i chyba bym musiala mu te siuski na sile wycisnac, jak odmawia (a dwie minuty pozniej leje po nogach i wyje ze siusiu leci, dziad jeden).
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  18. #118
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,898

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    Daniel jest w takim wieku, gdzie moge do jego rozumu przemowic, gdzie Obinna jeszcze na etapie "nie bo nie" i chyba bym musiala mu te siuski na sile wycisnac, jak odmawia (a dwie minuty pozniej leje po nogach i wyje ze siusiu leci, dziad jeden).
    Hehe Jadzia, jak się zsika w nocy, budzi się i woła rozpaczliwie: mamo, mokro się zrobiło!

  19. #119
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Ha, moj spi w mokrym do rana. Czasami nawet zdazy przeschnac i mi wpiera, ze nic nie zrobil, cfaniak

    Chyba mu zaloze majciochy pieluchowe, zanim go zaniose do lozka
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  20. #120
    Chustoholiczka Awatar eesti
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Estonia/wcześniej Szczecin
    Posty
    4,804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    powiedzcie mi, mamy chlopakow, czy wasi sikali do kibelka? Juz tlumacze. U nas 10% siuskow w kibelku, reszta na podlodze wszedzie. Nie mam pojecia jak on to robi, bo idzie sam - raz, ze chce sam, dwa, ze ja wtedy zazwyczaj, prawem Murphy'ego jestem niemobilna, np. karmie malucha, albo po prostu on mi nie mowi i idzie, a potem jest ryk, ze siku wszedzie i ze siusiu jest "naughty" (niegrzeczne ). Sika na stojaco, na siedzaco nie chce.
    U nas też często Młody nie trafiał do kibelka. W końcu tu chodzi o kontrolowanie ciśnienia i odpowiednie trzymanie siusiaka zarazem Mąż go nauczył, pokazał kilka razy i Młody w końcu załapał (nauczył się kontroli nad sprzętem ).

    Natomiast u nas teraz jest inny problem - wiecznie zaczerwieniony siusiak. Mąż mówi, ze zaobserwował, że Młody dotyka siusiakiem kibelka, jak sika. Ale kiedy kibelek jest za wysoki... Nie wiem, czy coś się da na to poradzić.
    Ostatnio edytowane przez eesti ; 12-12-2014 o 14:33
    Igor 27.09.2009
    Eryk 17.03.2012
    Adam 24.04.2015
    Nika 02.02.2018
    Kuba 31.12.2019
    Kaja 21.09.2021

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •