Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 128

Wątek: jak długo może trwać odpieluchowywanie? / dziś się załamałam post 47

  1. #61
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    Mnie sie wydawalo, ze suszone to wieksze stezenie, vide ziola?
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  2. #62
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grimma Zobacz posta
    a to ciekawe co ona o tym sądzi...
    Yh, sugerujesz, że biedne dziecko nie jest w stanie udźwignąć ciężaru swojej genialności i siusia, żeby pokazać, że nie jest takie genialne?

  3. #63
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Yh, sugerujesz, że biedne dziecko nie jest w stanie udźwignąć ciężaru swojej genialności i siusia, żeby pokazać, że nie jest takie genialne?
    nie
    wlasciwie to nie wiem co mogę sugerować
    ciekawe że zapamiętała że akurat to mówią przedszkolanki.
    Jadwigi (takie jak ja) bywają przekorne
    nie wiem - tak przyszło mi do głowy paradoksalne posunięcie traktowania jej jakby była malutka i dzidziusiowata.
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  4. #64
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Witam... Niestety...
    Lenka sikała do toalety a odkąd poszła do przedszkola regres totalny i woła a właściwie mruczy pod nosem jak już się zmoczy. Wróciły pieluchy, pralka non stop chodzi, panie wręczyły nam ostatnio pampersy, więc dziś zawiozę całą paczkę
    Ryczeć mi się chce! Pediatra podejrzewa stres, bo nie było łatwo z aklimatyzacją

    Wyrosna kiedyś z tego, nie???
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  5. #65
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,816

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka82 Zobacz posta

    Wyrosna kiedyś z tego, nie???
    Takie jest moje założenie i niesłabnąca nadzieja. Kiedyś wyrosną. Wszystko mija. Pantha rei. TYLKO SPOKÓJ MOŻE NAS URATOWAĆ, i duży zapas ubranek.

  6. #66
    Chustomanka Awatar Jago
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grimma Zobacz posta
    Jadwigi (takie jak ja) bywają przekorne
    .
    faktycznie, bywamy! Ale nigdy nie sądziłam, że to z imieniem związane

  7. #67
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    [...]Wszystko mija. Pantha rei. TYLKO SPOKÓJ MOŻE NAS URATOWAĆ, i duży zapas ubranek.
    Ja już nie mogę......................... Dalszy regres. Leje i nawet nie orientuje się, że jest mokry. Regres postępujący. Od 2 tygodni jest w przedszkolu. Codziennie przynajmniej 3-4 komplety ubrań w worku. W domu jeszcze więcej, bo chyba tutaj więcej pije.
    Odpieluchowywany od lutego. Nie mam siły.

  8. #68
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie Odpieluchowywanie w wersji hardcore

    Mój synem pod koniec miesiaca skończy 2,5 roku. Pieluchowalismy się w zasadzie od wyjśia ze szpitala wielorazowo. Od wiosny próbowałam go odpieluchowywac-bez skutku. Macius wie do czego służy nocnik i potrafi każdemu powiedziec co się tam robi. Od wczoraj nawet nie próbuje siaść na nocnik, nawet w zabawie, na jego widok krzyczy. Pieluchy w wersji "mam mokro" obsikane do granic możliwości nie sprawiają mu dyskomfortu. Obsikane majteczki, piżamka cy rajstopki również to nie problem-mógłby chodzić w zasikanych caly dzień. Już nie wiem co mam robić. Córkę odpieluchowalam jak miała 2,5 roku
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  9. #69
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Wieliczka
    Posty
    1,915

    Domyślnie

    Mój starszy odpieluchowany jak miał 2 lata i 7 miesięcy dokładnie. Próbowałam co jakiś czas... Po prostu musiał do tego dojrzeć. Ja bym na Twoim miejscu czekała i podejmowała próby co jakiś miesiąc albo dwa. Jeśli nie skuma po 2-3 dniach bez pieluchy, to założyć znów i odczekać na kolejną próbę.
    P 2009, I 2011, R 2013, M 2017

  10. #70
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że Wiewiórka nie będzie miała nic przeciwko, jeśli się podłączę pod temat.
    Mój synek jest praktycznie w identycznym wieku. Też próbujemy od wiosny. Doskonale wie wszystko, co do czego służy. Jest bardzo komunikatywny werbalnie, więc wszystko potrafi powiedzieć. Fizjologicznie - wie, że robi, wie, że będzie robił, umie chwilę wstrzymać. Po nocy pielucha sucha.
    Naprawdę nie było sytuacji, przy której mógłby się zrazić, przymusu.
    Próbowałam różnie, nienatrętnie, potem to nawet przekupstwa próbowałam... Zarzuciłam teraz temat, żeby go tym nie dręczyć, ale już jednak byłoby miło, gdyby
    Na jakiekolwiek wspomnienie o toalecie, moje dziecko w jednej chwili głuchnie. Po prostu, milczy i udaje, że nie słyszy.
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  11. #71
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    mój sie odpieluchował w jeden dzień, miał rok i 7 miesięcy, poprostu pewnego dnia nie założyłam mu pieluchy i tak juz zostało

    ale jak poszedł do żłobka miał 2.5 roku i był JEDYNYM dzieckiem w grupie odpieluchowanym
    wiec nie panikowałabym tylko czekała aż będzie gotowy
    Mama Kubusia i Basi

  12. #72
    bydzia
    Guest

    Domyślnie

    Zbyś się odpieluchował 2 miesiace przed 3cimi urodzinami - sam - i całkowicie )
    rilaks... chłopcy są inni niż dziewczynki

  13. #73
    dokebu
    Guest

    Domyślnie

    Myślę, że oni obaj jeszcze nie są gotowi, swojego młodszego ciągle próbuję, ale nie na siłę, starszaka odpieluchowałam jak miał 2 lata i 9 miesięcy i zimą, przez to że mąż wszedł mi na ambicję, ale wcześniej nie miałam siły, psycholog na kontroli w OWI (dziecko rehabilitowane) powiedziała mi, że on bierze przykład z młodszego i szuka zainteresowania, żebym mu dała czas. Z młodszym jak pożegnamy pieluchy to chyba święto rodzinne będzie u nas

    Dziewczyny cierpliwości, ja za swoim starszym przez cały weekend chodziłam z nocnikiem i co 35 minut sadzałam go na nocniku i załapał

  14. #74
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    Ech, ja na to właśnie liczę... Kuba sam wyniósł się z łóżka i sam odstawił od piersi. Niechby to też sam zrobił.
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  15. #75
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja tez myślę że spokojnie należy przeczekać moja córa też nie chciała myśleć o nocniku później w jeden dzień pozbyliśmy się pieluchy bo po prostu nie chciała założyć, długi czas ok 4 miesiące posikiwała, a teraz skończyła 3 latka w październiku i wreszcie zaczęła sama z siebie wołać już nie posikuje wpadki się zdarzają ale zdecydowanie rzadziej także cierpliwości

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  16. #76
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    ja chyba gdzieś pisałam jak bardzo z odpieluchowaniem mieliśmy pod górkę. a to zimno było w kibelku (16 stopni) a maciek nie tolerował nocnika, a to przeprowadza jedna druga, a to moje obawy o zasikanie mebli dywanu w wynajmowanym mieszkaniu. ostatecznie maciek załapał w jeden dzień tuz po 3 urodzinach. pomogła bardzo tablica magnetyczna ze znaczkami za każde siusiu.
    aha i nie było żadnej wpadki w dzień od tamtej pory.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  17. #77
    Chustomanka Awatar kiwka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    956

    Domyślnie

    moje dwa egzemplarze - niby bracia a krańcowo inni. po przejsciach z Mackiem, gdzies tu juz na forum opisywanych ktory w sumie do 4 r.z spal z pielucha, mlodszy zapewnil mi luksus na stare lata. odpieluchowal sie niemal sam, w wieku 2 lat i 10 m-cy, po dwóch tyg zaczał spać też bez pieluchy. zero wpadek. po jakich 4-5 m-cach zaliczył kilkutyg. regres i pieluchy (jakies zachomikowane mielismy) wróciły na noc na jakis czas. na pocieszenie dodam że próbowałam odpieluchować Michała w wieku 2,5 lat bo akurat bylo lato i... zero reakcji z jego strony. nie był gotowy jeszcze. tak więc chill out, choć wiem jak wnerwiające mogą byc pieluchy
    Moje M&M'sy: Maciek (10.08.2007) i Michaś (16.03.2010)

    W Poznaniu też nosimy: Poznań "W chuście"



  18. #78
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,731

    Domyślnie

    Ignas odpieluchowal sie sam jak miał 3,5 roku. Późno, choc po trochę wynikalo to z jego choroby, bo nie mieliśmy etapu siadania na nocnik. Od zawsze wiedział do czego służy, ale za nic nie chciał usiąść.Któregos dnia wstał i sam poszedł do WC i zrobił na stojąco
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  19. #79
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Dołączam i ja.
    Niunia wysadza wszystkie lalki, sama upomina się o nakładke na kibelek, dla nich, przypatruje się zawsze, gdy ja jestem w kibelku, przez jakiś czas nocnik był ukochanym fotelem....

    A robi w pieluszki.

    Nie da się wysadzic na nocniczek, czy do kibelka- nie daje zdjąć sobie spodenek, a przecież nie sciągnę Jej na siłe.

    Teraz ma rok i 11 mscy.

  20. #80
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    E, w tym wieku to mi nawet nie było w głowie odpieluchowywanie, jak dziecko niegotowe
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •