Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Odwrotność wkładki sucha pupa

  1. #1
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie Odwrotność wkładki sucha pupa

    Planując dalszy rozwój stosika, tak się zastanawiam przyszłościowo...Bardzo mi się nie podoba wizja rozstania się z niektórymi kieszonkami przed końcem okresu pieluchowania , ze względu na mikropolar w środku. Zastanawiam się, czy można do środka coś wsadzić, coś bambusowego, co chociaż trochę dawałoby uczucie mokrości? Bo chyba, mikropolar aż tak mocno nie odciągnie wilgoci? Macie jakieś patenty?

    PS. Proszę się nie śmiać, że niespełna 3 miesiące się wielopieluchujemy, a ja już o odpieluchowanie się martwię
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  2. #2
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    bambus i welur daja uczucie mokro

  3. #3
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    można co kolwiek włożyć co daje uczucie mokrego, bawełna np wkładka z dzianinki będzie i miękko i mokro , bambus, welur ale bawełniany bo syntetyczny daje uczucie suchości.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  4. #4
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    No to super, dzięki
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  5. #5
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    możesz dać wkładki na kieszonkę, a nie do nawet zwykłą tetrę..
    08.2011 04.2014

  6. #6
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,296

    Domyślnie

    Mam takie wkładki kokosi nazwa "sucha pupa - zdrowa pupa" sucha to mikropolar a z drugiej bambus lub welur bawełniany - zdrowa pupa. Czyli takie dwa w jednym

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Pupeko też mają takie "2w1": z jednej strony polarek, a z drugiej bambus.
    Powiedziałabym też, że przez ten bambus taka wkładka ma jakąś swoją chłonność, więc dodatkowa zaleta oprócz tej, że w zależności od preferencji możesz mieć sucho lub mokro.
    Ostatnio edytowane przez Losanna ; 24-06-2013 o 23:01 Powód: pomyliłam nazwę

  8. #8
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Losanna Zobacz posta
    Pupeko też mają takie "2w1": z jednej strony polarek, a z drugiej bambus.
    Powiedziałabym też, że przez ten bambus taka wkładka ma jakąś swoją chłonność, więc dodatkowa zaleta oprócz tej, że w zależności od preferencji możesz mieć sucho lub mokro.
    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    Mam takie wkładki kokosi nazwa "sucha pupa - zdrowa pupa" sucha to mikropolar a z drugiej bambus lub welur bawełniany - zdrowa pupa. Czyli takie dwa w jednym

    Kurcze faktycznie, mam nawet taką wkładkę, nie wiem jakiej firmy, to sobie przetestuję. Nie pomyślałam o niej, bo ona jest taka właśnie grubsza. Dzięki.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez larwunia Zobacz posta
    Kurcze faktycznie, mam nawet taką wkładkę, nie wiem jakiej firmy, to sobie przetestuję. Nie pomyślałam o niej, bo ona jest taka właśnie grubsza. Dzięki.
    Pupeko ode mnie, jeśli mnie pamięć nie myli

  10. #10
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,866

    Domyślnie

    reasumując - możesz po prostu używać kieszonek jako otulaczy, zamiast do kieszonki włożyć cokolwiek niesyntetycznego na wierzch (niby mikrofibra syntetyczna i namaka, ale ja bym nie dała jej przy pupie)
    ale osobiście mam umiarkowaną wiarę w 'poczucie mokrości' lub jego brak przy odpieluchowaniu... tzn jest pomoc, dla Ciebie - łatwiej Ci sprawdzić czy pielucha zasiusiana... Sporo dzieci nawet mokrymi majtkami/rajstopami/spodniami za bardzo się nie przejmuje jeśli ich czas na odpieluchowanie nie nadszedł, a co dopiero zmoczoną pieluchą... Co nie oznacza że nie ma to kompletnie znaczenia.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #11
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Losanna Zobacz posta
    Pupeko ode mnie, jeśli mnie pamięć nie myli
    Ooo.. no widzisz dzięki za przypomnienie.

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    reasumując - możesz po prostu używać kieszonek jako otulaczy, zamiast do kieszonki włożyć cokolwiek niesyntetycznego na wierzch (niby mikrofibra syntetyczna i namaka, ale ja bym nie dała jej przy pupie)
    No właśnie, tylko większość moich kieszonek to nappime, ze zględu na brak przeszyć i wąski krój, obawiam się, że zastosowanie ich jako otulaczy będzie skutkowało mega przeciekami, dlatego raczej myślałam o wkładce.

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Sporo dzieci nawet mokrymi majtkami/rajstopami/spodniami za bardzo się nie przejmuje jeśli ich czas na odpieluchowanie nie nadszedł, a co dopiero zmoczoną pieluchą... Co nie oznacza że nie ma to kompletnie znaczenia.
    Oj wiem coś o tym, pierwsza próba odpieluchowania starszaka zakończyła się szybciej niż zaczęla, kiedy mi dziecko we własnej kałuży sików stało nie przerywając sobie zabawy
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  12. #12
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,866

    Domyślnie

    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  13. #13
    Chustomanka Awatar Tahiya
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa - Żoliborz
    Posty
    904

    Domyślnie

    Szukam czegoś na dupke z czego siuśki by się nie wylały ale aby pozostało uczucie mokro w razie popuszczenia. Wierze, że to dobra szkoła na spacery i naukę powstrzymywania się od sikania.
    Znalazłam majteczki treningowe Bambino Mio. Czy coś jeszcze działa podobnie? Lubię mieć wybór
    Kalina 08/09/2011 i Marianna 29/08/2014

    Dziewczyny, która ma namiary na jakieś noclegi w okolicach Lubiatowa. Przyznać się.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •