Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: chusta dla wielkogabarytowej mamy ;)

  1. #1
    Chustonoszka Awatar arathlo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    110

    Domyślnie chusta dla wielkogabarytowej mamy ;)

    Hej,
    mam pytanie- noszę rozmiar 50 niestety...kupując elastyka najpierw wzięłam 4,6 Gabi, ale mi zabrakło. Mam moby wrap 5,2 lub 5,4 nawet i jest spoko, jest jeszcze troszkę zapasu.
    Ale polubiłam noszenie, poza tym chce ogarnąć noszenie na plecach (podobno są jakies wiązania nawet od 0), a w elastyku jest gorąco niebotycznie. Zresztą jakoś elastyka na plecach nie widzę wiązać.
    Kolezanki chustowe mówią, że tkanej zwłaszcza na plecy nie trzeba aż tak dużo i że spokojnie 4,6 powinno starczyć. Ale jeszcze chciałabym się upewnić
    bo tak widzę, że takich długich na bazarku wiele nie ma...a też nie chciałabym wydać fortuny bo...nie mam

  2. #2
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    KRAKÓW okolice
    Posty
    3,354

    Domyślnie

    na plecy i 4,2 starczy mamę w wiekszym rozmiarze ostatnio motałam

  3. #3
    Chusteryczka Awatar tintirinka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wiocha pod Warszawą
    Posty
    2,824

    Domyślnie

    Ja nie wiem, ale dziewczyny na pewno Ci doradza
    Natomiast jak masz możliwość, to przymierze gdzieś sobie. Np w klubie kangura, albo u jakiejś fajnie chustomamy z Twojej okolicy

  4. #4
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,911

    Domyślnie

    Mam 160cm wzrostu, noszę rozmiar 50. W elastyku latem jest okropnie gorąco, lepsza chusta tkana. Ja pierwsza chuste kupilam 5,6 i przesadzilam, 5,2 do kieszonki i 2x było ok. Teraz już nie posiadam taich długich chust bo nie noszę z przodu. A na plecach wiążę z rozmiaru 4,2 (producenckie) czyli rozmiar 5 i jest ok. Choć czasem wybieram standard (w zależności od firmy, grubości chusty itp). Spokojnie kupisz chustę krótsza w nizszej cenie.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Mam 48-50 noszę w rozmiarze 3,2m w kilku wiazaniach a ostatnio zesżłam do 3m. Z 3,7 jest luuuz a 4,2 to w plecaku mamy juz ogony.
    Do kieszonki wystarczy spokojnie 4,6 a tej najdłuśzej wersji plecak z koszulką i 2x. Próbuj, pożycz

  6. #6
    Chustonoszka Awatar arathlo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    110

    Domyślnie

    to fajnie dziękować obejrzałam wszystkie oferty na bazarku i albo mi kolor albo cena nie pasuje, buahaha

  7. #7
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,533

    Domyślnie

    Ja jestem dosc gabarytowa niestety, na polski rozmiar to nie wiem, jakies 46 bedzie pewnikiem, wiekszosc chust mam 6 (czyli 4,7m), jedna 7 (druga do mnie idzie) i jedna 4 ktorej rzadko uzywam. Siodemka jest dobra na DH (double hammock czyli plecak z koszulka po polsku?) reszta styka pieknie na plecy, wiaze albo zwykly prosty, albo wzmocniony, tu juz ogonow nie mam nic, supel z przodu. Z przodu jeszcze nie probowalam, bo wrocilam do noszenia jak dzieci juz wieksze i typowo na plecy sie nadaja

    edit: mysle, ze to zalezy tez od wzrostu, ja mam 178cm. Sila rzeczy wiecej chusty potrzebuje. Wlasnie sprobowalam czworke, plecak prosty (3,7m) z 12 kilowym poltoraroczniakiem, ledwo, ledwo na ogryzeczkach z przodu zawiazalam. Jakbym robila wezel pod pupa, byloby z ogonami ale takiego wiazania jeszcze nie probowalam, no i jakos wole z przodu miec supel, bo to dodatkowo chusta pod nozkami idzie tez.
    Ostatnio edytowane przez yvona ; 22-06-2013 o 04:52

  8. #8
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    Na plecak równe 4m też starczą dużej mamie
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

  9. #9
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Ja reprezentuję inną szkołę Mimo małych gabarytów chust w rozmiarze 4 i poniżej (3.6-3.2-2.7) staram się mieć na stanie nie więcej niż 1 - do "garów" i na zakupy, kiedy motam na siedzeniu samochodu.

    Poza tym mam same szóstki i piątki, bo bardzo lubię dłuższe ogony, mocarne chusty oraz wielowarstwowe plecaki. Piątkę albo szóstkę zawsze można dwa razy okręcić w talii, a z trójki podwójne rebozo wycisnąć ciężko...

  10. #10
    Chustonoszka Awatar arathlo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    110

    Domyślnie

    Chciałam zakomunikować, że nabyłam 4,6 i wiążę się nawet w kieszonkę! jakimś cudem...

  11. #11
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,533

    Domyślnie

    A bo to tez od umiejetnosci dociagania zalezy i bardzo wg mnie od grubosci chusty. Ranunkel, albo OS didka z lnem maja u mnie ogoniszcza przy plecaku prostym, a paissi konopne ledwo cos z przodu zostaje przy suple, podobniez oschowy triskele oban. Sama zobaczysz, jak zlapiesz bakcyla i wyprobujesz rozne chusciany
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  12. #12
    Chustonoszka Awatar arathlo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    110

    Domyślnie

    bakcyla złapałam (wreszcie), ale są jeszcze ograniczenia kosztowe
    ja mam lenny lamb z bambusem

  13. #13
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Bambusiki są mięciutkie, więc nie musza być dłuuugaśne Zgadzam się z tym, że sztywna i gruba chusta musi być dłuższa, miękka - może być "na styK"

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arathlo Zobacz posta
    Chciałam zakomunikować, że nabyłam 4,6 i wiążę się nawet w kieszonkę! jakimś cudem...
    Świetnie

  15. #15
    Chustonoszka Awatar arathlo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    110

    Domyślnie

    Jak się mocno dociągnę to mam nawet kawałek ogona, z 30cm może a to i tak chyba nie było do końca dociągnięte, wczoraj cały wieczór oglądałam różne filmiki i czytałam (bo krzywo mi się dziecko wczoraj ułożyło i przeżywałam) to jednak jeszcze to nie było to co powinno, więc jak jeszcze się dociągnę lepiej to i więcej zostanie

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    Ja z kolei mam praktycznie same 3,6, bo nosilam na plecach i na biodrze. Jedna 4,6. Zbyt długa chuste mnie osobiście bardzo zle wiąże sie na plecach. Podwójne owijanie w talii latem nie było dla mnie fajne. Gdy dobieram chuste rodzicom zawsze biorę pod uwagę rozmiar rodzica i wiazanie, które chce z tej chusty wykonać.
    Dlaczego bardziej miękka chusta może być krótsza z bambusem sie zgodzę- te chusty mocno sie naciągania. Ale oznacza to, ze tez najczęściej wyciągają sie jeszcze pare centymetrów podczas noszenia i wtedy niestety powstaje luz. O ile w kieszonce, 2x było to dla mnie na granicy komfortu, tak w plecaku było mocno upierdliwe.
    Chusta najlepiej jak jest pośrednia: nie twarda jak decha i nie wyslizgana, cieniutka bo będzie uciekać podczas dociagania. Tak jak podczas masażu wykonujemy zdecydowane ruchy, tak i w noszeniu dziecko potrzebuje wyraźnego bodzca- docisku i niekoniecznie mieciutkiej chusty. A im mniejsze dziecko tym wyrazniejszej stymulacji potrzebuje. Np. wczedniaki wiąże w grubsze chusty o zdecydowanym splocie.

    Także każdy ma swoje potrzeby i upodobania.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  17. #17
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,533

    Domyślnie

    Ciekawe rzeczy piszesz Aniu, np o tych wczesniakach

    Ale przyznasz, ze sklad i grubosc jednak maja znaczenie. Dzis plecak z kieszonka zrobilam z OS didkowego z lnem, 4,6 (co prawda wiazalam wezel z tylu pod pupa ) a z konopnych paissi 4,6 ledwo plecak prosty - wiazany z przodu i dosc krotkie ogonki sa.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •