Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Wątek: kupiłam chustę jak nową a przyszła dziurawa i brudna!

  1. #1
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie kupiłam chustę jak nową a przyszła dziurawa i brudna!

    Zakładam wątek, bo muszę się wygadać, może przestrzegę innych, choć oszustów wszędzie pełno i jeśli chodzi o zakupy na ebay, to ryzyko zawsze trzeba brać na siebie.

    Tydzień temu kupiłam storcza na ebayu niemieckim. Właśnie oddałam koleżance swojego, a zawsze podobała mi się Anka, cena okazyjna bardzo, w opisie, że prawie jak nowa, że przez właścicielke tylko raz użyta, bo problemy z kregosłupem miała. Sprzedawca 100% pozytywów. Napisane, że od rodziny niepalącej i bez zwierząt! Informacji o rozmiarze brak, ale dla mnie na konsultacje każdy rozmiar dobry. Biore!

    No i przyszła... Wiele chust w życiu widziałam, ale tak zmasakrowanej chusty, to nigdy. Oba końce na długości jakieś 35cm z każdej strony podziurawione!!! Nie że jakieś niteczki pourywane, dziury tak wielkie, jakby ktoś je nożyczkami podziurawił. Tych dziur na każdej stronie po 20!!! Chusta na pewno nie jest, jak nowa, bo jest porządnie złamana. Oprócz dziur plamy! Ze dwie czarne małe, jakby ze smaru/ogniska? Jedna z jedzenia i jedna ogromna chyba z ulania się dziecku. Do tego zapach dymu, nie tytoniowego, ale takiego właśnie z ogniska. Chciałam płakać, jak to zobaczyłam. Nie wiem, czy na pocieszenie, pani wsadziła mi za to gratisowo 2 milky way !

    Pędem pobiegłam po miarkę, mierzę chustę, oglądam dziury. Fart, że dziury na końcach chusty, a chusta 4,7. Maszyne w domu mam, więc nożyczki poszły w ruch i akcja ratowania chusty!

    Ostatecznie zostało 4,1m czyli mnie zadowala. Chusta pięknie złamana, w dobrym stanie ogólnym, jeśli uda się tylko te plamy wybawić... - na razie chusta się pierze.

    Zwrotu nie rozważałam, bo na samych przesyłkach straciłabym 50zł. Po pierwsze w aukcji napisane, że aukcja prywatna, więc zwrotów nie ma, ale co z reklamacjami towaru??? Można na ebay? Kto się zna?

    Powiedzcie mi proszę, co ja mam tej babie zrobić?? Warto do niej pisać?? Jeszcze nigdy na ebay nie wystawiałam negatywa. W opinii po prostu zaznaczysz, że towar niezgodny z opisem??

    Pudełko nie było zaklejone, zastanawiam się czy celowo, żeby jakby co zwalić na pocztę...

    MASAKRA. Jak można tak oszukiwać ludzi??
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  2. #2
    Chusteryczka Awatar rhodiana
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Bieruń
    Posty
    1,501

    Domyślnie

    A fotki jej zrobiłaś?? tak żeby dowód mieć... no i ciekawe czy plamy zejdą

  3. #3
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Jak placilas? PayPalem?
    Nie można zwracać jak sie np. zmieni zdanie, ale w tym przypadku to oszustwo.

    Teraz już niestety po sprawie...
    Napisalas coś do niej? Otworzylas sprawę? Wystawilas negatywa?

  4. #4
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Plam mi się nie chciało fotografować, bo po co, przecież nie zwracam chusty, nie otwieram sprawy i nie żądam zwrotu pieniędzy - zadowolę się tym co odratować mi się udało. No chyba ze by plamy zostały, to wtedy sftografować zawsze je mogę, ale jestem dobrej myśli. Dziurawe końce w każdej chwili mogę pokazać, tylko to chyba nie jest konieczne do wystawienia negatywa.

    Nic jeszcze nie zrobiłam, chce wystawić jedynie negatywa, tylko zastawiam sie czy od razu czy pisać do tej kobiety i jak sie wystawianie negatywa na ebay odbywa?
    Ostatnio edytowane przez wrapsodia ; 16-06-2013 o 18:32
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  5. #5
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Ebay niemiecki funkcjonuje trochę inaczej.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonks Zobacz posta
    Ebay niemiecki funkcjonuje trochę inaczej.
    No właśnie jak? jak uchronić się przed takim doświadczeniem? Co można takiemu oszustowi zrobić?
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  7. #7
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Zapytam jeszcze raz - jak płaciłaś i co zrobiłaś po otrzymaniu chusty?

  8. #8
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Płacilam przelewem. Chustę skróciłam i wyprałam, dziurawe końce posiadam. Tylko to nie jest istotne, bo nie pytam do tej konkretnie sytuacji, bo po ogledzinach chusty zdecydowałam się ją zatrzymać i ratować i nie chce reklamować. Tak czy siak w efekcie końcowym mam fajną, miękką chustę w rozmiarze 4,1m, czyli dla mnie idealnym, za małe pieniądze

    Ale chciałabym wiedzieć na przyszłość, co robić, kiedy przyjdzie chusta trwale uszkodzona i nie do odratowania - rozumiesz? Wiem, ze foty zrobić trzeba, jak sie chce reklamować i kase odzyskać. Musza miec te sama date co odbior paczki? Tja, wiadomo, ze najlepiej przy dostawcy od razu obejrzeć, ale przeciez nikt nie kazde kurierowi czekać, bo się chce obejrzeć przesyłke w srodku... No i jak wyglądają zwroty do osób prywatnych a nie sklepów na ebay. I to co mnie interesuje na już, jak wystawić negatywa, jakie są tego konsekwencje, bo towar fakt faktem był niezgodny z opisem.
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  9. #9
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Najlepiej płacić paypalem, wtedy otwiera się spór na pp.
    Nie wiem jak działa niemiecki ebay, ale na amerykańskim normalnie wystawiasz negatywa i zgłaszasz sprawę do ebaya, mają tam program ochrony kupujących.

  10. #10
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Najlepiej płacić paypalem, wtedy otwiera się spór na pp.
    Nie wiem jak działa niemiecki ebay, ale na amerykańskim normalnie wystawiasz negatywa i zgłaszasz sprawę do ebaya, mają tam program ochrony kupujących.
    Dokladnie - najlepiej PayPalem, wtedy w takich sytuacjach zupelnie nie ma problemu, lacznie ze zwrotem za przesylke.

    Poniewaz jednak przerobilas i wypralas chuste (czyli zaakceptowalas jej stan zgodnosci z opisem), to z negatywem i zgloszeniem do ebaya raczej sie nie uda, bo np. nie mozesz chusty odeslac. Jezeli bez odezwania sie do sprzedajacej i bez otwartego sporu wystawisz negatywa, to prawdopodobnie szybko zniknie, bo nie masz podstawy do jego wystawienia.

  11. #11
    Chustofanka Awatar lacerta
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    162

    Domyślnie

    przeczytałam ku przestrodze, będę uważna, bo tez zapędzam się na ebay. Ale jak tu uważać??
    D 2003 P 2005 O 2012

  12. #12
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lacerta Zobacz posta
    przeczytałam ku przestrodze, będę uważna, bo tez zapędzam się na ebay. Ale jak tu uważać??
    Plac PayPalem

  13. #13
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    tylko że w połowie aukcji nie ma opcji placenia paypalem
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  14. #14
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Ja zawsze pytam czy biorą i zawsze się zgadzają, to po pierwsze. Po drugie, nigdy nie tracę głowy przy aukcjach typu "too good to be true" - w bardzo wielu przypadkach jeśli coś jest podejrzanie tanie, to jest właśnie tyle warte i już.

    Jeśli ktoś wystawia potencjalnie cenną chustę i nie zgadza się na płatność PayPalem to od razu zapala mi się czerwona lampka, że z chustą coś nie tak.
    Przy tanich chustach to inna sprawa, ale zawsze można poprosić o dodatkowe zdjęcia.

  15. #15
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    w 95% przypadkow jak ktos nie proponuje opcja PP, to ma ku temu powody

  16. #16
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Mam zupełnie inne doświadczenia, bo większość mojego stosiku składa się z chust typu "zbyt piękne aby było prawdziwe". W 99% moich zakupów okazyjnych, niska cena wynikała z totalnej dezorientacji w temacie, po ile chodzą używki albo desperacji, bo ktoś na gwałt potrzebował kase, a często były to chusty nowe, które się nie sprawdziły. A brak płatności paypalem wynikał z tego, że ktoś sprzedawał coś po raz pierwszy i paypala nie miał i nie chciało się z nim bawić. Paypal też pożera dodatkową prowizję od sprzedaży - co też nie jest bez znaczenia.

    Plamy zeszły wszystkie w zwykłym praniu. Obyło się bez odplamiaczy.Ufff.
    Ostatnio edytowane przez wrapsodia ; 17-06-2013 o 22:49
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  17. #17
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonks Zobacz posta
    w 95% przypadkow jak ktos nie proponuje opcja PP, to ma ku temu powody
    W Niemczech PayPal jest mało popularny ze względu na koszty jakie się z tym wiążą, takie są przynajmniej moje doświadczenia. Jakieś 5-6 lat temu na pytanie o PayPal większość sprzedawców robiła wielkie oczy Na szczęscie to się zmieniło, mogą więcej zarobić wysyłając również za granicę.

  18. #18
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Nawet jezeli pp pobiera prowizje, to wole tak i miec spokoj glowy, ze w razie czego jestem zabezpieczona. To raz, a dwa, ebay, przynajmniej u nas, dziala bardzo szybko i skutecznie i chroni zarowno sprzedajacych jak i kupujacych, tych drugich nawet bardziej. Mialam nieprzyjemny kontakt z babka z USA, pytalam ja o koszty przesylki i podala mi je w mailu, po czym jak kupilam to nagle koszty okazaly sie trzykrotnie wieksze. Wiec odmowilam zakupu, a ona raz, ze mi wmawiala, ze nic takiego mi nie napisala (te pierwsze koszty), a dwa, ze teraz zobacze co mi ebay zrobi za kare i bede zalowala. Na szczescie ebay mial wglad w nasza korespondencje i glupi nie jest (w sensie obsluga klienta, nie ebay sam w sobie ) i okazalo sie, ze mozna poprosic o skasowanie transakcji szybko i bez bolu (napisalam im, ze babka mnie straszy i tak dalej i natychmiast mialam anulowana transakcje).

  19. #19
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Swoja droga w niemieckim swiecie chustowym duzo dziewczyn zostalo oszukanych jako sprzedawczynie - wysylaly chusty np. do Rosji, kupujaca placila PayPalem, a pozniej twierdzila, ze chusta nie doszla lub robila zdjecia "zniszczonej" chuscie i PP rozstrzygal spor na ich korzysc. Dziewczyny zostawaly bez chusty i bez pieniedzy.

  20. #20
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonks Zobacz posta
    Swoja droga w niemieckim swiecie chustowym duzo dziewczyn zostalo oszukanych jako sprzedawczynie - wysylaly chusty np. do Rosji, kupujaca placila PayPalem, a pozniej twierdzila, ze chusta nie doszla lub robila zdjecia "zniszczonej" chuscie i PP rozstrzygal spor na ich korzysc. Dziewczyny zostawaly bez chusty i bez pieniedzy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •