Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Pierwsza chusta Didymos....ale...ktora?

  1. #1

    Domyślnie Pierwsza chusta Didymos....ale...ktora?

    Szukalam, suzkalam szukalam i postanowilam kupic Didymosa-swoja pierwsza chuste. Moj Maly ma 2 tygodnie ale juz wazy ponad 5 kg..chcialabym aby chusta posluzyla mi do roczku... I pyatnie? Jaka? ktora..? Bawelna? Z dodatkiem jedwabiu? Z konopiami? Nie mam pojecia Chcialabym aby latwiej sie wiazala, trzymala ladnie...prosze o wielka POMOC doswiadczone chustomaniaczki

  2. #2

    Domyślnie

    aaa i pytanie o rozmiar...mam 165 i nie mam pojecia jaki rozmiar dla mnie;(

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    Kup taką, która podoba Ci się z wyglądu i na którą Cię stać (Didymos ma dość spory rozrzut cenowy, znaczy piszę o używanych chustach). Bawełna będzie ok, konopie, len też. Z jedwabiem akurat bym uważała, bo niektóre didkowe nie bardzo się sprawdzają przy cięższych dzieciach.

    Rozmiar pewnie 6. Znasz już jakieś wiązania? Na kieszonkę z przodu na pewno 6 albo 5.

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Myślę, że przy takim wzroście to 5 spokojnie.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    a dlaczego akurat didymos?
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  6. #6
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    zagladnij na bazarek ttam zawsze mozna upolowac cos ciekawego i niekoniecznie za duze pieniadze.

    A. listopad 2012




  7. #7

    Domyślnie

    Dziekuje dziewczyny za odpowiedzi!

    Mysle tez o Girasol...w sumie do konca sama nie wiem, ktora chusta bylaby dla mnie dobra A za bardzo nie mam gdzie poprobowac..

    Kieruje sie opiniami z forum i troszke czytam...A Didymos poz atym bardzo mi sie spodobal tak samo GirasolStraszne te decyzje

  8. #8
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Wybrałabym Didymosa niż Girasola jak ma do roku posłużyć.
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    A masz coś konkretnego na oku? Bo Didymosy to są różne . Girasole są wszystkie bawełniane, więc między nimi takich różnic nie ma.

  10. #10
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Z domieszką lnu. Np. standhal czy rosalinda.
    A z bawełny miałam rózowe lilie, brązowiejące listki i motylki niebieskie. Też polecam.
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  11. #11
    Chustofanka Awatar cube
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    452

    Domyślnie

    Jedną z moich pierwszych chust była Katja Didymosa - zwykły bawełniany pasiak, ale nosił cudnie. Do tej pory mam do niej straszny sentyment Miałam rozmiar 5 - kieszonkę i podwójny wiązałam co prawda na końcówkach, ale za to później przy plecaku nie majtały mi się ogony
    Tomek 1994, Franek 2002, Antek 2011

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ja noszę od 2,5 miesiąca - dostałam od koleżanki bardzo mocno używaną Nati. I super nam się nosi, chociaż oczywiście nie mam porównania z innymi chustami. Gdybym teraz miała kupować, na początek bym sobie pewnie kupiła tanią używaną. Ma ten plus, że jest już wymiętoszona - nigdy nie miałam w ręku nowej chusty, ale podobno trzeba taką złamać, co jest dodatkową trudnością dla osoby początkującej. Zawsze można potem pewnie sprzedać na bazarku i kupić sobie coś innego

  13. #13
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Samasia dobrze mowi, kup niedroga uzywana bawelne i bedziesz zadowolona. Jezeli podobaja Ci sie girasole to czemu nie , ladne sa . Przeciez jak ci sie znudzi to zawsze mozesz wystawic na sprzedaz.Take it easy .

    A. listopad 2012




  14. #14

    Domyślnie

    Dziekuje dziewczyny, jestescie super.
    Nie widzialam zbyt wiele Didymosow uzywanychGdzie jeszcze warto sie rozejrzec?).
    Podoba mi sie ta chusta i slyszalam wiele dobreg o chustach z dodatkiem jedwabiu
    http://www.didymos.de/en/Babywearing...ol-Tussah.html

    ale zdaje sie na was i poszukam samej bawelny. Wolalabym pasiaka bo latwiej sprawdzic wiazanie na poczatku...a co myslicie o Lenny Lamb?
    Jestem zupelnie zagubiona, im wiecej czytam tym mniej wiem

  15. #15
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Nie polecam. Miałam wisienki z ta domieszką i choć w miarę fajnie nosiła to wrzynała mi się przy dłuższym spacerze w ramiona.
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  16. #16
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Zwroc uwage, ze tam pisze zeby prac recznie, i wogole z jedwabiem to chyba sie trzeba jakos delikatniej obchodzic.
    Pasiak na poczatek jest dobry bo latwiej widac jak sie chusta uklada i za co ciagnac. Leny Lamb ma teraz jakies nowe kolory limonkow, bardzo ladne

    A. listopad 2012




Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •