Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 74

Wątek: Chusta kółkowa na biodrze - od kiedy?

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie Chusta kółkowa na biodrze - od kiedy?

    Jak w temacie. Zosia ma prawie trzy miesiące, ładnie trzyma główkę, chciałabym spróbować posadzić ją na próbę w kółkowej na biodrze - nie na długo, na parę minut. Czy to bezpieczne? Od kiedy można tak nosić? Próbowałam googlać, ale trudno mi znaleźć jednoznaczną odpowiedź. I chyba nie umiem przeszukiwać archiwum, bo też mi nic nie wyrzuca

  2. #2
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    teoretycznie od urodzenia

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Oookej Mała nie protestuje, więc trochę potrenuję, ale na wszelki wypadek podtrzymam. Dzięki

  4. #4
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    Oookej Mała nie protestuje, więc trochę potrenuję, ale na wszelki wypadek podtrzymam. Dzięki
    Ale co chcesz podtrzymywać? Bo jesli głowę, to znaczy że źle założyłaś chustę, powinna siegac jak każda inna i podtrzymywac głowę


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  5. #5
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Ale co chcesz podtrzymywać? Bo jesli głowę, to znaczy że źle założyłaś chustę, powinna siegac jak każda inna i podtrzymywac głowę

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Plecki, plecki, bo na biodrze wydaje mi się, że nie są tak dobrze "obandażowane" jak w tkanej na brzuchu - a do tej pory tylko to znałam. Że źle założyłam, to pewne, w końcu na razie w sumie dwa razy ją tak wsadziłam Ale spodobała mi się ta kółkowa, wydaje się dość praktyczna - mam rację? Nie jestem typem kupującym chusty bez opamiętania, ale ostrożnie myślę o rozszerzeniu asortymentu właśnie na kółkową

  7. #7
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    W kolkowej możesz też na brzuchu nosić jeśli wam wygodniej.
    Ja moją półroczną kluche 8 kg noszę ostatnio tylko w kolkowej. Włożyć wyjąć na trawkę na kocyk włożyć nakarmić zaleciec po starszych do przedszkola wyjąć...i tak na okrągło

    jak już się zdecydujesz na zakup...duże kółka i ramię proste
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Rozumiem - duże metalowe kółka? Bo w tej są plastikowe, wyglądają mało solidnie. Ramię proste? A jakie może być?

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie



    Łoj, coś nie najlepiej to chyba wygląda, jakaś wygięta mi ta dzidzia się zrobiła.
    I tak, tak, wiem - ramię się wpija w szyję, ale ramię w tej chuście podobno i tak jest do kitu, bo zszyte w wąski pas.

  10. #10
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta

    Łoj, coś nie najlepiej to chyba wygląda, jakaś wygięta mi ta dzidzia się zrobiła.
    I tak, tak, wiem - ramię się wpija w szyję, ale ramię w tej chuście podobno i tak jest do kitu, bo zszyte w wąski pas.
    nieeeeeee, w ogóle rzeczywiście plastikowe kółka sa do bani, a poza tym ramie chusty powinnaś mieć tak, hhhh, nie wiem jak to opisać na swoim ramieniu a nie na szyi. zaraz poszukam jakiegos zdjęcia

    o:





    przykładowe zdjęcia z netu


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  11. #11
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie

    przesuń ramię chusty ze swojej szyi na... ramię właśnie Zapewniam,że w hamalu da się to zrobić, chociaż - tak jak pisałam w innym wątku - nie każdemu będzie wygodnie. Rzeczywiście zszycie sięga trochę za daleko.
    Uwagę o plastikowych kółkach mogę skwitować tylko tak: aluminiowe są do kitu
    To wyłącznie kwestia gustu. Ja mam dwie kółkowe (hamalu i własną produkcję z gekonów), w obu nylonowe kółka, przy czym w gekonach z wyboru, i za nic nie zamieniłabym się na aluminiowe.

  12. #12
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    no, to ja będę obserwować ten wątek (z radością i bez złośliwości ).
    chętnie uwierzę, że w hamalu da się zdrowo nosić

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ale trzeba przyznać, że trochę człowiekowi strach, jak to się wszystko trzyma tylko na tych kółkach Kakot, a używałaś aluminiowych?
    Obejrzałam jeszcze więcej instrukcji noszenia kółkowych i w końcu trafiłam na coś o wieku: wszędzie doradzają, żeby poczekać aż dziecko zacznie siadać (czyli u nas jeszcze dłuuuuugo, na jesień). Pewnie zależy od tego, czy ma się wprawę w motaniu, prawda?
    O ramieniu pamiętam, ale na razie kwestie swojej wygody olałam, bo próbowałam jak najlepiej usadzić i dociągnąć małą - i tak się chwilę po zrobieniu zdjęcia odwiązałyśmy.

    Och, jak te chusty uzależniają! ;D

  14. #14
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie

    Aluminiowe kółka testowałam na spotkaniach chustowych i w jednej testowej chuście, którą miałam przez kilka dni. Są - błeee - paskudne w dotyku (tak, wiem, że to czysto osobnicze wrażenie). Zimne takie, śliskie, nieprzyjemne. Fuj W dodatku moje dzieciaki uwielbiają obgryzać kółka w chuście. Jakoś ten nylon w zębach mniej mnie boli, niż aluminium, w dodatku malowane. Tak, wiem, że bezpieczne barwniki, trwałe barwienie itd, itp, ale każdemu wolno mieć własne schizy, prawda?
    Jeszcze o wielkości kółek: "duże" nie zawsze znaczy "dobre". Rozmiar kółek musi być dobrany do grubości materiału. Im cieńszy materiał, tym mniejsze kółka, tak w największym skrócie

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    No nie wiem, czy będę w stanie to ocenić. Ale jeszcze poczytam przed zakupem w dziale chustowym

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Dziwne to Hamalu. Chciałabym dociągnąć przy karku, a się nie da, bo plastikowe ustrojstwo od sznurka nie przejdzie przecież przez kółka Dobrze, że to nie moje, koleżance chyba poradzę wyciągnąć zupełnie te sznurki.

  17. #17
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    Ja bym zrobiła tak: ciachnęłabym to zszycie przy szyi i zszyła sobie zwykłe proste ramię jak u Pana w linkowanym zdjęciu.
    To zajmuje 15 minut albo krawcowej można dać.
    Chusta troszkę się skróci, ale jest szansa, że nie urwie Ci karku ;P
    Kółka wyglądają na duże, więc nie upierałabym się przy aluminiowych.
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    To pożyczona, ale przekażę rady A może ktoś z Warszawy ma do sprzedania jakąś fajną kółkową? Nie mogę się zdecydować, czy Jendrulino nowe, czy coś używanego. Ale ja nigdy nie potrafię się zdecydować Gdyby koleżanka nie oddała mi swojej chusty tkanej, pewnie do dziś bym się zastanawiała, jaką kupić

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Okej, mam "normalną" kółkową LennyLamb, treningu ciąg dalszy. Czytam wszystkie dostępne w Sieci instrukcje i... w 50% jest, że kółkowa na biodrze od 3-4 miesiąca (kiedy dziecko trzyma główkę), a 50%, że od 6 miesiąca, kiedy już zaczyna siadać.

    Wiązałyście 3-miesięczniaka w kółkowej na biodrze?

  20. #20
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    a to ciekawe... ja trafiałam na te, w których pisali, że od urodzenia

    dobrze założona kółkowa trzyma jak wiązana.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •