Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74

Wątek: Chusta kółkowa na biodrze - od kiedy?

  1. #61
    Chustonówka Awatar Maria Ewa
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Derby, Wielka Brytania
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anna Nogajska Zobacz posta
    Tak, w chuście kółkowej też podkładamy chustę pod dziecko i bardzo dobrze się trzyma. Także dzięki temu, że dziecko na biodrze pięknie się trzyma rodzica nóżkami.
    Dziękuję! Jesteś nieoceniona Może jednak się skuszę na kółkową jak wpłyną fundusze Przydałoby się coś na szybkie przejścia z lepszym widokiem dla Szkraba.




  2. #62
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Doskonale się trzyma Dziecko jest mocno przybandażowane, jak w chuście tkanej.

  3. #63
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    Doskonale się trzyma Dziecko jest mocno przybandażowane, jak w chuście tkanej.
    bo kółkowa to przecież tkana

  4. #64
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Miałam oczywiście na myśli, że takiej długiej

  5. #65
    Chustonówka Awatar Maria Ewa
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Derby, Wielka Brytania
    Posty
    39

    Domyślnie

    Samasia, a jak spisuje Wam się kółkowa LL? Jestem całkiem zadowolona z ich tkanej I chyba to byłby mój pierwszy wybór jesli chodzi o kółkową.




  6. #66
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    A, przyznam, że w końcu kupiłam sobie Storchenwiege z ramieniem prostym. Zakładkowe było dla mnie niewygodne, może przez odwróconą krawędź. Będę musiała jeszcze raz spróbować LL z nieodwróconą krawędzią, jak Zosia sama usiądzie. No i kółka są chyba dosyć małe, ale ten mój storcz ma większe i też nie umiem szybko i sprawnie ułożyć w nich chusty, więc chyba wina leży po mojej stronie.

  7. #67
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ramię w LL to jeszcze jeszcze jest do przeżycia, choć - wg mnie bardzo utrudnia
    ALE małe kółka mało, że NIE pomagają, to jeszcze utrudniają.

    jeśli z LL - to kółkowa uszyta przez kogoś.

  8. #68
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    A masz, mi., jakiś dobry patent na układanie materiału w kółkach? Czy to normalne, że przy każdym przesunięciu chusty w kółkach całe misterne ułożenie mi się psuje i znów wszystko jest pozwijane?

  9. #69

    Domyślnie

    To się wetnę, bo mi się bardzo sprawdza robienie tak jak u Izy na filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=XD0Mkp2Zh2M

    Chustę zbieram w jedną rękę, przekładam przez kółka i jeszcze odchylam jedno kółko, to przytrzaskujące i "przebieram" materiał przez palce, układa się idealnie Pomaga też zrobienie jak najmniejszej kieszeni do włożenia dziecka, mniej materiału do podociągania i nic nie zdąży się przyblokować.

    Co do tematu - wsadziłam córę w kółkową zanim skończyła 2. miesiąc życia. Od jakieś miesiąca noszę ją bardzo dużo na biodrze, bo z przodu już nie przepada, szczególnie w domu, a plecak ani szybki ani łatwy dla mnie, na wyjścia też średnio. I baaardzo sobie chwalę, chuścioch też Przede wszystkim za wygodę i szybkość, za dużą powtarzalność (zawsze wyjdzie), za łatwość w poprawkach i zmianach, pozycję dziecka, dla nie w sumie pozycja na biodrze jest bardzo wygodna i taka naturalna. I też mam Storcza, jest super!
    Szkoła Noszenia ClauWi®
    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs podstawowy)
    Warszawa/Bełchatów

  10. #70
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    A masz, mi., jakiś dobry patent na układanie materiału w kółkach? Czy to normalne, że przy każdym przesunięciu chusty w kółkach całe misterne ułożenie mi się psuje i znów wszystko jest pozwijane?
    filmik Izy lub:
    http://www.youtube.com/watch?v=MovO-...ature=youtu.be

    edit:
    jeżeli uporządkujesz a potem skracasz chustę to w kółkach robi się babol. Porządkowanie najlepiej na krótkiej chuście, tak jak na tym niemieckim filmiku.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  11. #71
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ach, czyli to normalne, że tak się ten materiał plącze. Oj, podchwytliwa jest ta kółkowa, będę musiała zarzucić temat na Klubie Kangura.

  12. #72
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Samasiu, ja chustę na kółeczkach układam mniej więcej takim ruchem, jaki stosuje się chcąc przewlec sznurek przez tunel np. w kurtce przy pomocy agrafki. I wtedy ładnie plisa obok plisy wychodzi.

    Mi Doradczyni mówiła, żeby po wyjęciu dziecka natychmiast ułożyć sobie materiał na kółkach i odwiesić kółkową na wieszak. Wtedy jest ready, gdy przyjdzie do kolejnego użycia.
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  13. #73
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Z tym układaniem muszę jeszcze potrenować. Ale z ułożeniem materiału złota rada! Bo jak dziecko płacze, że chce na ręce, to nie czas na poprawianie fałd chusty...

  14. #74
    Chustonówka Awatar Maria Ewa
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Derby, Wielka Brytania
    Posty
    39

    Domyślnie

    Kupiłam w końcu kółkową Colimacon et Cie. Póki co wiążemy się z filmiku Izy i stosuję jej patent układania materiału w kółkach. Nic się nam nie fałdzi, chyba że to tylko szczęście nowicjusza




Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •