Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: najmniejsze formowanki- jakie?? dla noworodka

  1. #1
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie najmniejsze formowanki- jakie?? dla noworodka

    potrzebuję porady na cito - jakie są na rynku dostepne najmniejsze formowanki? co najlepsze dla 3-4 kg?

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    258

    Domyślnie

    LittleLamb bambusowe jedynki sa malutkie A wydaje mi się że te robione przez nasze koleżanki z forum
    Malwinka 12.05.2008, Kropka 06.12.2011 [*], Sonia 01.12.2012, Kinga 01.12.2012

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,285

    Domyślnie

    Bambusowe tots bots też są malutkie. I mieciutkie
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  4. #4
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    no ja tb miałam,ale moja miała ponad 4 kg, jak się urodziła- zatem mam inny pkt. odniesienia potrezbuje dla małego 3kg, coś mikro, do sylwii już napisałam, dzienki, ma na str. s-ki, ale nie jest napisane do ilu kg

  5. #5
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    no nie wiem - mam bawełniane jedynki little lamb i nie założyłabym noworodkowi (może bambusowe mniejsze), tots bots mniejsze, ale też bez rewelacji - chyba że mnają mniejsze od jedynek? Jedne i drugie jak dla mnie z nazbyt grubą gumką na plecach.

    Z tych, co miałam, najmniejsze były formowanki kokosi - welurkowe super (ale u nas z dodatkową wkładką) - nadal moje ulubione na dzień (synek dochodzi do 7 kg, ale długi szczuplak jest, zapinam na ostatnie napki), z bawełny wojskowej mniej pokochałam, bambusowych nie miałam.

    dosyć lubiłam bambusowe nature babies za brak gumki (czyli płaskość) na pleckach (mogłyby być węższe w kroku, ale może bez wkładki w środku dałyby radę) aczkowliek chyba kompletnemu noworodkowi ich nie zakładałam.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,285

    Domyślnie

    Mam na myśli bamboozle rozm 1 http://www.organicalulu.pl/pieluszki...ch-rozm-1.html
    Link przykładowy, widziałam gdzieś taniej.
    One są naprawdę malutkie, mają napisane że od 2,5kg, czy 2,7 zależy gdzie.
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  7. #7
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    ojej tb wycofalo flexi toty zostały tylko bamboozle -rzczywiście wg producenta sa mniejsze niż flexi tot


    no właśnie- ja littlelamb nie miałam, nie chcę zeby dużą pupę robiły, bo potem dzieciak ma nogi w powietrzu


    kokosi- xs czy s?
    a jakz agną większe/ mniejszeniż kokosy? (o flanelę agny pytam)

  8. #8
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    a baby jungla s i pupus? miał ktoś?

  9. #9
    Chustomanka Awatar rialdha
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    743

    Domyślnie

    ja miałam welurowe formowanki kokosi w rozmiarze NB i S (w sumie jeszcze mam, bo leżą w szufladzie i czekają na chwilę czasu żeby je obfocić i wystawić na bazarku...). są na troczki, więc można je wygodnie dopasować. zaczynałyśmy wagowo od 3,5kg - z rozmiaru NB młoda wyrosła mi jak miała jakieś 6 tygodni, w S-ki teraz się jeszcze mieści ale już z niej taki klopsik że chyba będę musiała rozstać się z nimi szybciej niż planowałam...
    miałam jeszcze 2 formowanki ekomamy w rozmiarze NB i te dla nas bez szału - dość dużo gumki miały pod plecami i się nie polubiłyśmy.
    Agna chyba teraz nie robi flanelowych mniejszych niż rozmiar OS? a imho te OS na maluszka będą za duże ostatnio chciałam zamówić sobie flanelowe mniejsze OS (mam dla starszej kilka flanelowych OS i bardzo je lubię) i Agna pisała, że się nie sprawdzały więc takich nie szyje...

  10. #10
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    ecopi z bialym obszyciem i kokosi xs- te sa naprawde malutkie na moje 3200g taaka w sam raz s troszke wieksze i tez ladnie lezy na 3 kg dziecku
    LL bambusowe jeszcze zaduze sa
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  11. #11
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    Mam na myśli bamboozle rozm 1 http://www.organicalulu.pl/pieluszki...ch-rozm-1.html
    Link przykładowy, widziałam gdzieś taniej.
    One są naprawdę malutkie, mają napisane że od 2,5kg, czy 2,7 zależy gdzie.
    to może ja miałam jakieś starszej generacji? - w każdym razie z bambusowej frotki totsy.

    kokosi chyba miałam eSki, ale nie jestem pewna, w każdym razie w tym moim zestawie były nieco mniejsze i większe, jedne i drugie niewielkie i płaskie

    ecopi miałam żółte, zasadniczo ok poza tym, że język (w tych żółtych, nie wiem jak w mniejszych) przyszyty z tyłu i to szycie znowu IMHO robi niepotrzebną grubość pod pleckami
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #12
    Chustofanka Awatar ignasiamama
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    192

    Domyślnie

    Formowanki Pupeko NB miałam i były malutkie.

  13. #13
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    kissaluvs O i 1 najlepsze dla noworodka
    ewentualnie storchenkinder 1

  14. #14
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    wielkie dzięki dziewczyny, temat już ogarnięty, wasze porady bardzo pomogły, dziekuję

  15. #15
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    mój miał 3190i we wszystkim się topił lub były zbyt puchaty - kokosi welurkowe były najlepsze

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Ja miałam jakieś handmadowe malusieńkie, wszystkie inne wydawały mi się,że robią dużą pupe, więc zakładałam/zakładam tylko na noc.
    U nas do dzisiaj świetnie sprawdzają się w dzień same wkłady + otulacz, pupka malutka, a jak dobrze ułoże to nic nie wypływa - rzadko zdarzała nam sie wpadka

  17. #17
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    mam 1 tootbotsy i używam dla uwaga! roczniaka (no, fakt, że szczupłego), bambinex są nawet większe, miłąm takie maleńkie chyba ecopi- bardzo mocne gumki przy nóżkach były dla mojego chudziaka rewelacyjne.
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •