Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35

Wątek: Prośba o pomoc w wyborze nośnej natki

  1. #1
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,613

    Domyślnie Prośba o pomoc w wyborze nośnej natki

    Najpiew pytanie-zagadka: skąd się biorą różnice cenowe między chustami, które mają taki sam skład?

    Przejrzałam sklep nati i tak: quadroses z konopiami, lutea z lnem, delin sunny z lnem, colibri z lnem, serpentine z lnem.

    Powiedzcie mi, która z tych chust byłaby nośna, bo córka sporo waży. Dawała się dociągać, bo nie jestem jeszcze mistrzem. Nie za gruba, bo ma być na lato. Nie za szorstka, bo córka ma b. delikatną skórę.

    A może no cotton? Choć nie ma akurat na stanie "mojej" długości
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  2. #2
    Chustomanka Awatar Gugu
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Crosno
    Posty
    556

    Domyślnie

    Chustoguru nie jestem, ale wymienione chusty były tkane w różnym okresie i ostatnio ponoć podrożała przędza, większość chust ma też limitowane "edycje" i stąd cena, no i popyt ją zwiększa Ja na Twoim miejscu nie kupowałabym nowej i już, zwłaszcza, że piszesz o braku superekstra wprawy
    Oczywiście piszę to przez pryzmat swojego doświadczenia. Napaliłam się na nową i nawet jej porządnie nie złamałam, len jest trudny do łamania, konopie podobno też nie najłatwiejsze...polecam jednak kupno na bazarku z jaką chcesz domieszką, jeśli ci tak zależy, ale uważam, że fajna bawełna (jakiś Didymos, Leo Storchenwiege) też dobrze poniesie....
    mama Estery lipiec 2012
    www.balkanfunk.pl

  3. #3
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,613

    Domyślnie

    Szukałam lnu, bo chciałam, aby było też przewiewnie na lato. Bazarek cały czas śledzę, ale wciąż tam nie ma nic w pełni satysfakcjonującego dla mnie
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  4. #4
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Mam Lutee z lnem i baaardzo ja sobie chwale. Jezeli chcesz mozemy sie spotkac, bom tez z Wawy to sobie pomacasz.
    Jakby co-pisz na priva.
    Ostatnio edytowane przez owieczka33 ; 10-06-2013 o 22:06

  5. #5
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Powiedzcie mi, która z tych chust byłaby nośna, bo córka sporo waży. Dawała się dociągać, bo nie jestem jeszcze mistrzem. Nie za gruba, bo ma być na lato. Nie za szorstka, bo córka ma b. delikatną skórę.
    to ja Ci tylko podpowiem, żebyś się nauczyła dobrze motać (tobołkować i dociągać) plecak, bo delikatna skórka będzie bardzo źle reagowała na jeden z podstawowych błędów, czyli "podwieszanie na krawędzi". wiem coś o tym ja, matka delikacika

  6. #6
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,613

    Domyślnie

    Mi., a widziałaś zdjęcie plecaka w indio? Myślę, że właśnie w nim mi lepiej znacznie idzie dociąganie, a to on robi większe kuku córce... Ale może akurat źle się ułożyło, bo dziś też niosłam i nie było tak źle. Jak patrzę na forumowe zdjęcia plecaków to dziecko nieśpiące nie ma idealnie napiętego materiału w okolicy karku i łopatek. http://chusty.info/forum/showthread....=1#post2390653

    Owieczka33, na razie jestem w lekkim amoku chustowym, będę się odzywać jakby co
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  7. #7
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    nie, nie widziałam.
    jak motałaś? z tobołka? musiałabym Cię zobaczyć.

    na podstawie zdjęcia, to ja Ci mogę rzec głównie, że bardzo ładnie wyglądacie, chusta piękna, a córka wygląda na dziecko o parametrach mojego roczniaka, więc to super, że nosisz na plecach

    (ale wydaje mi się, że sporo chusty masz ponad dzieckiem, więc po tym motaniu na szyjce córy były ślady pewnie... tak?)

    w plecaku ważne jest z milion szczególików jak ich nie dopilnujesz się nie uda ich dopilnować to będzie skucha albo skuszka

  8. #8
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,613

    Domyślnie

    Hehe, córka waży 8kg. W noszeniu na plecach tylko słabe to, że to autobusu nie wsiądę, a ja dużo korzystam, więc takie wiązanie na wakacje w sumie...
    Skoro jest tyle szczególików to może wybiorę się na warsztaty chustowe do Stu Pociech.
    Motam z tobołka właśnie zgodnie z tą instrukcją: [szkoła chustonoszenia, tetro] http://www.youtube.com/watch?v=lNBJjYKZfl0
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  9. #9
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    motaj dużo (ćwicz czyli), to może uda Ci się w autobusie tak jak mnie - wsiadasz w plecaku siadacie, rozwiązujecie się, wysiadacie - wiążecie

    plecak to bardzo szybkie (roz)wiązanie

  10. #10
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,613

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    motaj dużo (ćwicz czyli), to może uda Ci się w autobusie tak jak mnie - wsiadasz w plecaku siadacie, rozwiązujecie się, wysiadacie - wiążecie

    plecak to bardzo szybkie (roz)wiązanie

    Ale że doszłaś do takiej perfekcji, że motałąś się bez odkładania dziecka? No, w sumie to możliwe
    No, ale to i tak musi być pustawy autobus
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  11. #11
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta

    Ale że doszłaś do takiej perfekcji, że motałąś się bez odkładania dziecka? No, w sumie to możliwe
    No, ale to i tak musi być pustawy autobus
    chyba nie rozumiem pytania, ale podoba mi się myśl, że doszłam do perfekcji

    konkretniej: wsiadałam do autobusu z Chłopcami, rozwiązywałam Małego i sadzałam sobie na kolanach (jak był mniejszy, to było zimno i był pod kurtką, więc siedział na plecach cały czas). Dojeżdżaliśmy do przystanku, wysiadaliśmy. Starszak czekał, a ja Małego wiązałam sadzając/kładąc np. na przystankowej ławeczce.
    Co do pustawości - jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żeby mi ktoś nie ustąpił miejsca

  12. #12
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    A ja przewiazuje sie na przystankach, albo w drodze do.
    I tez nigdy nie stalam z chusciakiem. Zawsze ktos mi ustepuje miejsca.

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Zuz
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    2,333

    Domyślnie

    Miałam duuuuużo natek naprawdę i mogę polecić len, ale len lnu nie równy niestety. 8 kg to jeszcze nie kolos, poczekaj aż przekroczy 13
    Ja aktualnie mam natkowe stare motyle 20% lnu i zyrafy 30% lnu i zyrafy są nośniejsze, grubsze ciut, motyle już bardzo wynoszone więc jak flanelka.
    Jaskółki lniane są nośne, koniczyny, żyrafy, tylko niestety musisz ten len troszkę podłamać, dlatego sugeruję jednak zakup używanej jeśli delikatesika na stanie masz i jeszcze niewielką wprawę w plecakach

    No cottony są miękkie i przyjemne ale niestety luba sprężynować troszkę, co kto lubi, mialam przyjemność nosić w dmuszkach Tosię ok 7-8kg i było si.

    Bywają też super nośne natkowe jedwabie - np jaskółki. Są miękkie i fajnie się wiążą, ja swoje bardzo lubiłam.

    Konopie bym odpusciła, na nie przyjdzie czas potem.
    Jakby co to pytaj o konkretne chusty będzie łatwiej.
    Coach dyplomowany SWPS

    Doradca d/s noszenia dzieci w chustach Akademii Noszenia Dzieci
    Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala

  14. #14
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,613

    Domyślnie

    Dzięki Zuz za odpowiedź
    Ja wiem, że 8kg to nie kolos, ale ona ma 8kg i 4,5 mc...
    Mi też raczej ustępują miejsca, ale póki daję radę to chyba będę na przodzie
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  15. #15
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,613

    Domyślnie

    Natka się znalazła sama
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  16. #16
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Natka się znalazła sama
    Super! Co masz?

  17. #17
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,613

    Domyślnie

    Swet Place pomarańczowe z lnem. Czekam na listonosza Trochę za długa, ale może będę ciąć.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  18. #18
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    145

    Domyślnie

    Napisałam w innym wątku ale tu chyba bardziej będzie pasowało...Franada mam nadzieję, że się nie pogniewasza za "podpięcie" się do Twojego tematu
    Pomocy proszę, szukam chusty idealnej Mam ją dostać w prezencie i osoba, która ją finansuje upiera sią aby to była chusta nowa. Ja jestem bardzo wybredna jeśli chodzi o miękkość materiału dlatego pomyślałam o bambusie ale też moja niespełna 4miesięczna córeczka waży już prawie 7kg a do tego okazjonalnie noszę 16kg 2latka, dlatego chciałam coś bardziej "nośnego" i dlatego zainteresowały mnie mieszkanki bambusa z lnem. Natknęłam się też na informacje o chustach żakardowych (noszę się od niedawna i jestem jeszcze "zielona" trochę ponoć dzięki splotowi są bardziej "nośne" a do tego miękkie od nowości no i śliczne, wpadła mi w oko" mea fuksja" nati, podoba mi się tej firmy rónież "morze z lnem". Pomocy co wybrać???

  19. #19
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Moze tak, niech sie doswiadczone kolezanki wypowiedza, jak to z tym lamaniem jest, bo raz slysze, ze o rany, jaka to ciezka i dluga robota, nie dla nowki, a juz konopie to no no; a gdzie indziej stoi, wypierzesz konopie ze trzy razy, przeprasujesz i lamie sie super. Ja specjalnej traumy z lamaniem nie mam, choc wiekszosc chust mam nowki, widze roznice np. w lnie z oschy "od nowosci" poprzez taki juz prany trzy razy i noszony troche, widze tez (zgaduje) ze to dopiero pewien etap procesu i ze jeszcze duzo zmieknie
    No ale moje dzieci duzo wieksze sa, to fakt. I chyba zadne delikatesy
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  20. #20
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,613

    Domyślnie

    Szczebiotka - weź poprawkę na to, że właśnie chusta chuście nie równa Ja macałam dwie noszone nati z lnem i jedna sztywna, druga mięciutka. Chustę taką co ma nosić dzięki splotowi miałam pożyczoną dzięki uprzejmości Granatu i jakoś mi nie przypadła do gustu. Nowa chusta to niestety nie zawsze jest dobry interes... Używana jest tańsza, więc jak nie przypadnie do gustu to bez żalu można sprzedać dalej.
    Ale chętnie też poczytam o doświadczeniach nt. no cotton.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •