Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Pomocy! Potrzebuje argumentów dla wisiadłowego rodzica!

  1. #21
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yvona Zobacz posta
    Widzialam przedwczoraj tate z takim nosidlem ze stelazem na plecach. No nie wiem, moze i dla rodzica to wygodne, ale dziecko (juz wieksze) tak sie troche telepalo, albo siedzialo/zwisalo tak po skosie. Szczuply chlopczyk, wiec bylo wokol niego sporo miejsca, a ze to bardziej na zasadzie krzesla, to albo siedziec na bacznosc, co po jakims czasie raczej jest niewykonalne, albo wlasnie przybierac dziwne pozy. Spania w nim raczej nie wyobrazam sobie.
    a ja widzialam, babke z wiekszym dzieckiem w nosidle ze stelarzem, tylko maluch na pierwszy rzut oka nie byl zdrowy,na moje oko obnizone napiecie miesniowe bo dosc bezwladnie zwisal. Ale ja nie podchodze, bo moze akurat w ich wypadku to lekarz zalecil wiec nie wiedomo, chociaz maluchowi chyba nie bylo za wygodnie. Po za tym powtorze co pisalam w iinym watku, internet chyba wiekszosc ludzi ma.Po za tym jezeli ktos jest zaiteresowany to podejdzie i sie zapyta.

    A. listopad 2012




  2. #22
    Chusteryczka Awatar ellie
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    Albo niech poskacze sobie siedząc okrakiem na trzepaku nie długo, parę minut, jak krótki spacer w wisiadle
    A jak ma synka to z jego tatusiem
    zapamiętam

    OT - a były kiedyś chyba tu na forum takie ulotki wisiadło vs chusta, są gdzieś jeszcze, bo nie mogę teraz zlokalizować?

  3. #23
    Chustofanka Awatar adea
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    413

    Domyślnie

    http://dziecisawazne.pl/w-czym-nosic...lo-czy-chusta/

    ten artykuł jest dobry, mozesz przesłac. chociaz prawda jest taka ze wszystkich ludzi i tak nie przekonasZ chocbys na głowie stanęła.
    Mały Mysz listopad 2012, Mniejszy Mysz luty 2016

  4. #24
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    29

    Domyślnie

    Nosidła stelażowe są dla większych dzieci -skończone 8 miesięcy to minimum-ja noszę od roku bo wtedy maluch fajnie siedzi, trzeba też je dobrać do konkretnego malucha i rodzica(choć mają sporo regulacji)i też oczywiście wszystko zależy od firmy:są stelażowe no name niewygodne dla rodziców i dzieci a są renomowane typu:vaude,deuter,salewa,tatonka(firm produkujących plecaki) w których obu stronom wygodnie. Nie wyobrażam sobie pójśc w góry w ergonomicznym latem,bo pocę się jak mops podczas wysiłku,dziecku też gorąco,a tu mam stelaż i siatkę na plecach....myślę,że ergonomik lub chusta sprawdziłby się przy duzym,cięzkim dziecku które samodzielnie maszeruje i zabolą go nóżki i godzinkę można go ponieść(zamiast na barana),a potem schować do plecaka gdy chusta niepotrzebna...w turystycznym 3-4 latka już cięzko z uwagi na wagę.A własnie...nosił ktoś 5 latka w ergonomicznym?jest to możliwe?włożyłam syna do ono natural,ale stanowczo za duży...a przydałoby się,gdyż młody przejdzie godzinę i już nie ma siły,na rękach nie poniosę.A może chusta??do ilu kg i jakiego wzrostu są chusty?

    Co do spania...też uważam,że maluchowi niewygodnie...podkładam poduszki i jakoś spi...w końcu na dłuższe wycieczki nie chodzę codziennie
    Ostatnio edytowane przez arixxi ; 10-06-2013 o 10:23

  5. #25
    Chustofanka Awatar lacerta
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    162
    D 2003 P 2005 O 2012

  6. #26
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    29

    Domyślnie

    super ta stronka

  7. #27
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    Arixxi, ja naszam 18 kilo w chuscie, trzylatek. Ale sa i 4-5 latki o takiej wadze jak moj 3latek

  8. #28
    Chusteryczka Awatar buniaaa
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    2,509

    Domyślnie

    szukam wizualnego argumentu szkodliwego wpływu na dziecko, które noszone jest przodem do świata i do tego w wisiadle ...
    widziałam gdzieś i szukam bezskutecznie

    edit: znalazłam http://www.chusty.info/forum/showthr...o-vs-wisiadło
    Ostatnio edytowane przez buniaaa ; 23-08-2013 o 18:00
    Basia mama Bartka (marzec 2006) i Olka (wrzesień 2010)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •