Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38

Wątek: Wakacje bez wózka?

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Wakacje bez wózka?

    Drogie Nosicielki mam... zagwozdkę.
    Otóż za kilka dni jedziemy na wakacje, 9 dni. Starsza córa ma 3 lata, chodzi samodzielnie wózka od bardzo dawna nie, z rok jakoś. Czasem marudzi "na rączki", normalnie, jak to dziecko. Waży oszałamiające niespełna 12 kg jakieś 93cm ma, szczuplak, drobniak.

    Młodsza - 5mcy, duża, 7,5kg, 70cm. Nie siada samodzielnie, nie jest sadzana absolutnie, aczkolwiek z półleżenia u mnie na kolanach rwie się do siadu.

    I teraz - auto duże, ale jednak zabrać się musimy my - rodzice, moja mama, + dziewczynki. I tak nam bardzo nie pasuje zabieranie kółek do wózka :/ Wózek mam, bo zwyczajnie lubię, czasem przy zakupach jest też po prostu wygodny (najczęściej wówczas młodsza w chustę, a zakupy na wózku :d ). Ale no właśnie, to wózek - czołg na wszystkie trasy genialny, ale dużo miejsca te koła, bo gondoli bym nie brała, tylko nosidło/fotelik samochodowy.

    I do rzeczy czy realne jest wakacjowanie tylko z chustą? nie posiadam nosidła a w chustę mąż się nie zachuści. obawiam się, że zwyczajnie nie dam rady fizycznie od rana do wieczora mojej Pulpecji nosić... Na razie się trzymam jednak wersji wózkowej...

    Inna opcja - zakup Tuli (ale kasa, kasa, braki ciągłe!) i wówczas chyba by się bez wózka obeszło, skoro nie chusta na mężu, to choćby siłą go zmuszę do Tulenia

    Chciałam się wstrzymać z kupnem nosidła jeszcze trochę i na samej chuście jechać (ostatnie podrygi elastyka, przewiązuję się do nati bawełnianej tkanej), a potem np. od Pathi zamawiać ergo, no ale już nie wiem.

    Pomożecie w decyzjach?

    A, dodam, że wakacje to Izery, więc o ile nie będzie lejantusa na dworze, to chodzenia dużo

  2. #2
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,898

    Domyślnie

    góry?
    Nie łatwa decyzja...
    chuste na pewno bym wzieła. Ewentualnie rozpatrzyła kupno wózka o wiele mniejszego, to przyda się na później. Np. mamas&papas/peg perego pliko pramette (przerabia sie na gondolę), fotelik tez można zamontować na nim
    albo kupiła np. manducę, ale niech sie inne dziewczyny wypowiedzą
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #3
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szajajaba Zobacz posta
    do rzeczy czy realne jest wakacjowanie tylko z chustą?
    Tak , tak , tak
    chociazby my , nigdy na wakacje nie jechalismy z wozkiem

    a moze ktos by Ci uzyczyl nosidla na pare dni?
    masz jakies znajome chustomamy kolo siebie?
    albo poprostu na bazarku zapytaj

    powodzenia

  4. #4
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Nigdy nie biorę wózka na wakacje. Już zwłaszcza w górach nie wiem do czego mógłby się przydać
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  5. #5
    Chustomanka Awatar panna.z.wilka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    543

    Domyślnie

    myśmy byli w Bieszczadach z siedmiomiesięczniakiem, bez wózka - za to z chustą i manduką (dla męża). nie brakowało nam wózka.

  6. #6
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    góry?
    Nie łatwa decyzja...
    chuste na pewno bym wzieła. Ewentualnie rozpatrzyła kupno wózka o wiele mniejszego, to przyda się na później. Np. mamas&papas/peg perego pliko pramette (przerabia sie na gondolę), fotelik tez można zamontować na nim
    albo kupiła np. manducę, ale niech sie inne dziewczyny wypowiedzą
    Nie chcę mniejszego wózka, bo ten co mam zwyczajnie lubię, no i... mimo mieszkania w centrum miasta to jednak to jest PL - chodniki pozostawiają wiele do życzenia mam duże pompowane koła, skrętne, jeździ mi się nim wyśmienicie. Na ponad rok mam jakąś parasolkę na krótkie wyjścia w razie W po starszej córeczce. Jak mam kasę wydać (której nie mam ) to wolę nosidło.

    A czemu akurat manduca? tzn wiem, że dobra, nie o to pytam, tylko wydaje mi się, że M. i Tula to ta sama klasa, prawda? Tula ma dla mnie fajniejsze wzornictwo.

    JJ, mam chustomammy, ale właśnie - CHUSTO, nie nosidło

    A, i jeszcze jedno, bo zapomniałam - czy moja starsza chudzinka drobinka w razie W wejdzie w np. Tulę? ktoś w tym nosił większe dziecko z Was?

  7. #7
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Duuużo z młodym jeździmy,i w ogóle przemieszczamy się (10kg kochanej wagi) i tylko chusta. Da się bez problemu
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  8. #8
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szajajaba Zobacz posta

    A, i jeszcze jedno, bo zapomniałam - czy moja starsza chudzinka drobinka w razie W wejdzie w np. Tulę? ktoś w tym nosił większe dziecko z Was?
    wejdzie bez problemu, nosiliśmy mojego starszaka w Tuli jak miała 2-3 lata, wagowo jakieś 12-13 kg,
    tylko sie zastanawiam, czy młodsza nie za mała do Tuli? ale jak chcesz to mogę wam moje tuli pożyczyć, to sobie sprawdzicie sami

  9. #9
    Chusteryczka Awatar taniuka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szajajaba Zobacz posta


    A, i jeszcze jedno, bo zapomniałam - czy moja starsza chudzinka drobinka w razie W wejdzie w np. Tulę? ktoś w tym nosił większe dziecko z Was?
    Wejdzie. Ostatnio moja 3latka wskoczyła tacie na plecy, a ma 100 cm i waży 15,5 kg
    marzec 2010 i kwiecień 2013

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie

    Da się Nawet nie tylko na wakacje, ale nawet na stałe bez wózka. Ale do rzeczy. Starsza Ci w Tulę wejdzie, ale na młodszą może być za duża. Manduca jakoś inaczej jest wyprofilowana i, moim zdaniem, na drobniakach lepiej leży.
    A może bondolino/hop tye. Jakiś chustomt? Dla młodszej lepszy, a starsza nie jest ciężka, więc poniesie. Opcja numer 2. Dla małej chusta, dla większej coś na szybko (np. kółkowa).
    www.nosimydziecko.pl chusty do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne
    www.vernandnea.pl rodzinny sklep internetowy
    www.pluszowapileczka.pl internetowy sklep z zabawkami


    Moje cztery Szczęścia: 2008, 2010, 2012, 2017

  11. #11
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vernea Zobacz posta
    Da się Nawet nie tylko na wakacje, ale nawet na stałe bez wózka. Ale do rzeczy. Starsza Ci w Tulę wejdzie, ale na młodszą może być za duża. Manduca jakoś inaczej jest wyprofilowana i, moim zdaniem, na drobniakach lepiej leży.
    no ale niesiedzącego dziecka nie powinno sie nosić w nosidle, nie?

    a na stałe bez wózka można, sprawdzone

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Vernea
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,432

    Domyślnie

    W zasadzie nie (chociaż moja była noszona, gdyż dłuższy czas kategorycznie odmawiała chusty). Tyle, że nie w manducy, a w hop tye/bondek/chustomt. Wrzuciłam ją w manducę (z umiarem ofc), jak też miała coś między 5-6 miesięcy. I to też okazjonalnie bo już wtedy powoli akceptowała szmaty. Chodziło mi o to, że Tula zdecydowanie może być za duża i jeśli już nosidło to chyba raczej inne. Ok. Nieprecyzyjnie się wyraziłam Idę po kawę.
    www.nosimydziecko.pl chusty do noszenia dzieci, nosidełka ergonomiczne
    www.vernandnea.pl rodzinny sklep internetowy
    www.pluszowapileczka.pl internetowy sklep z zabawkami


    Moje cztery Szczęścia: 2008, 2010, 2012, 2017

  13. #13
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Spokojnie się da, zwłaszcza jeśli nosisz na plecach. Wszystkie wyjazdy zaliczyliśmy bez wózka (zresztą ja przestałam uzywac grata jak Młoda nie miałą pół roku jeszcze) - z 5 miesieczna Kasią w Chorwacji, z półroczną w Kornwalii (duzo łażenia), z 15 miesięczna w Paryżu (calodniowe zwiedzania, tu juz czasem - ale tylko czasem - nosił M.), czyli generalnie Szelma cały czas u mnie w szmacie na plecach
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Ire
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków NH, Suwalszczyzna zawsze :)
    Posty
    1,814

    Domyślnie

    Chyba najlepiej wyjdzie jak kupisz używane nosidło i mąż weźmie w nie starsza w razie potrzeby, a Ty w chuście malucha. Wszyscy na trasie będą Was podziwiali!
    od 20.09.2011 pomagam Miłoszowi poznawać świat ))
    od 16.06.2015 szczęścia rodzinnego jeszcze więcej z Lidią :*
    od 08.05.2018 pełnia szczęścia- dołączył do nas Aleksander <3

  15. #15

    Domyślnie

    my ostatnio wzielismy wózek... i nawet z bagażnika go nie wyjęłam ( młody miał 5 miesięcy a starsza 4 lata)
    Magda - mama Dominiczki ( 17. 09. 07) i Michałka ( 14.03.2011) i Milenki (21.08.2012)

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ire Zobacz posta
    Chyba najlepiej wyjdzie jak kupisz używane nosidło i mąż weźmie w nie starsza w razie potrzeby, a Ty w chuście malucha. Wszyscy na trasie będą Was podziwiali!
    Popieram
    moja wówczas cztero-latka czasem na trasie nie dawała rady. Mąż ją niósł w chuście na plecach, ja młodego na brzuchu i na plecach plecak. Z chusty możesz na popasie zrobić hamaczek dla malucha i dla starszaka. Frajda to wielka, zwłaszcza dla starszego dziecka.
    I też wszyscy na trasie podziwiali. Nawet pewni turyści podeszli nam pogratulować, bo pokazujemy że dzieci to nie tylko kula u nogi są, tylko razem z nimi można dotrzeć wszędzie.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  17. #17
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vernea Zobacz posta
    Da się Nawet nie tylko na wakacje, ale nawet na stałe bez wózka. Ale do rzeczy. Starsza Ci w Tulę wejdzie, ale na młodszą może być za duża. Manduca jakoś inaczej jest wyprofilowana i, moim zdaniem, na drobniakach lepiej leży.
    A może bondolino/hop tye. Jakiś chustomt? Dla młodszej lepszy, a starsza nie jest ciężka, więc poniesie. Opcja numer 2. Dla małej chusta, dla większej coś na szybko (np. kółkowa).
    no własnie nie wiem jak to, producent podaje że dla niemowlaka bez wkładki od 7kg, młoda przekroczyła, 7,5 waży, podejrzewam że 8 będzie ważyła w trakcie wyjazdu tak więc drobniak to nie jest. No i koszt, jednak Manduca jest sporo droższa, a ja na ten moment w ogóle usiłuję zastanowić się, skąd kasa.


    Zapomniałam o bondolino, a teraz tak patrzę tutaj: http://www.tublu.pl/zawsze-blisko/no...-czerwone.html od 1:40 czas, moja córa jest praktycznie tej samej wielkości mając niespełna 5mcy


    Kasiu, no właśnie, jak to z tym nie powinno/powinnno jest? Na pewno moja Pulpecja za duża do wkładki Tula, a z drugiej strony wkładka pozwala na noszenie niesiedzącego...

    I teraz - manduca dla maluszków też, z tego, co czytam? i jak to się znów do siedzenia ma?

    Tak czy siak chustę biorę, na razie gwiazda z przodu noszona (nie przodem ), jakoś tak się jeszcze obawiam ją w chuscie na plecy wrzucić, bo ona mocno ulewająca - z przodu mogę wytrzeć, zareagować szybciej, a na plecach takiej opcji nie ma.

  18. #18
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    to nie o kilogramy chodzi, a o samodzielne siedzenie
    pewnie, wrzucić można wcześniej, tylko po co? a producenci piszą różnie

    ja nie mam wkładki do Tuli, ale wg mnie i tak by się u was nie sprawdziła
    jak chcesz, to mogę pożyczyć, ponosicie starszą chociaż

  19. #19
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    jak chcesz, to mogę pożyczyć, ponosicie starszą chociaż


    szajajaba przynajmniej mozesz sobie potestowac za piekny usmiech

    manduca i Tula - byl gdzies taki watek porownawczy - glowna roznica bylo swego czasu to ze w manduce mozna pasy odpiac i zapiac je na krzyz na klatce piersiowej , albo nosic prosto na ramionach jak plecak , a w Tula pasy tylko na ramiona jak plecak.
    NIe wiem jak jest obecnie czy Tula cos zmienilo - nie sledze juz dawno nowosci

    Tula jednak - moim skromnym zdaniem - ladniejsze

    zobacz w dziale z recenzjami nosidla/mt
    Ostatnio edytowane przez JJ ; 07-06-2013 o 22:53

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    najpierw napisać chciałam że spoko, podołacie.
    potem pomyślałam - ej ale jakies ognisko, piwo wino i spiew - a mlode w wozku, jedno albo drugie.
    a potem pomyslalam nie bierzcie, zostawicie babcię z dziecmi jak bedziecie chcieli wino i spiew. 3 dorosłe osoby do dwojki dzieci, ja dawałam rade sama.. w wozku jezdzily rzeczy na plażę

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •