Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54

Wątek: kangur samouka do oceny

  1. #41
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Mój synek nie protestuje w 90% przypadków, za to głowę trzyma teraz zawsze zwróconą w lewą stronę, a kiedyś zmieniał.
    Banda czworga '97,'99,'06,'13 kropka tutaj

  2. #42
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaMira Zobacz posta
    I jak zwykle wszystko wydaje sie bardzo latwe i proste, dopoki mamy doczynienia z lalka, ktora sie nie rusza i wazy 3 kg.. Dlaczego nie ma filmikow z wiazaniem 10 kg baaardzo ruchliwego dziecka? czytalam gdzies,ze chustowe dzieci, przyzwyczajaja sie do poprawnej pozycji i kiedy bierze sie je na rece niejako przyklejaja sie do noszacego - moj tego jeszcze nie opanowal, a jest noszony od 5 tyg zycia
    Chcialabym wiazac kangura, ale nie daje rady z wijacym sie mlodym... Chyba brakuje mi jakiegos patentu... Probowalam nawet usiasc,ale tez niewiele pomoglo... Jak wy sobie radzicie?
    moim zdaniem przez długi czas opanowanie na przodzie dziecka starszego niż ok. trzymiesięczne udaje się tylko na śpiocha
    to rozwojowe.

  3. #43
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie

    Widziałam niedawno filmik instruktazowy do siodelka z penetelka z młodym na oko 9-10 miesieczniakiem co sie nie dał zawiązać bo ciagle a to rączki, a to pupa ucieka, a to starszy brat ma coś ciekawego. Bardzo mi sie ten filmik spodobał
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

  4. #44
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaMira Zobacz posta
    Chcialabym wiazac kangura, ale nie daje rady z wijacym sie mlodym... Chyba brakuje mi jakiegos patentu... Probowalam nawet usiasc,ale tez niewiele pomoglo... Jak wy sobie radzicie?
    WIązanie kangura na siedząco wiele ułatwia, ale tylko wtedy gdy dziecko śpi jeśli nie śpi, ważne jest aby pozostawać w ruchu - bujać się, podskakiwać, zmieniać kierunki, tańczyć po prostu i nie dociągać gdy dziecko akurat się wije, na dociąganie łapać krótkie chwile odprężenia dziecka a resztę przetańczyć.
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  5. #45
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez IzaBK Zobacz posta
    WIązanie kangura na siedząco wiele ułatwia, ale tylko wtedy gdy dziecko śpi jeśli nie śpi, ważne jest aby pozostawać w ruchu - bujać się, podskakiwać, zmieniać kierunki, tańczyć po prostu i nie dociągać gdy dziecko akurat się wije, na dociąganie łapać krótkie chwile odprężenia dziecka a resztę przetańczyć.
    czyli jednocześnie taki "aerobik" dla mamy

  6. #46
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Teraz rozumiem, czemu tak chudnę ;D

  7. #47
    Chustonoszka Awatar KaMira
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Warszawa (Imielin)
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    O, to, to! Można na półleżąco, na kanapie na przykład, u nas trochę pomaga. Ale Zosia się wierci i tak, kiedy dociągam, nóżki prostuje, płacze, więc ostatnio przeprosiłam się z kieszonką i noszę w niej z powodzeniem, na zmianę z plecakiem
    Plecak jest dla mnie rownie niedostepny z tych samych powodow - ostatecznie to kangur tylko na plecach. Jedyny moj ratunek to kieszonka, ale ta z kolei wychodzi mi troszke za wysoko ;( pozostaje cwiczyc i cwiczyc, szkoda tylko ze obiekt cwiczen nie zawsze chce uczestniczyc
    06-02-2013

  8. #48
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaMira Zobacz posta
    Plecak jest dla mnie rownie niedostepny z tych samych powodow - ostatecznie to kangur tylko na plecach. Jedyny moj ratunek to kieszonka, ale ta z kolei wychodzi mi troszke za wysoko ;( pozostaje cwiczyc i cwiczyc, szkoda tylko ze obiekt cwiczen nie zawsze chce uczestniczyc
    Dlatego ja zaczynałam plecakowanie od plecaka Jordana - rebozo łatwiej mi było szybko dociagnac i ujarzmic wierzgacza w ten sposób plecak zaczęłam ćwiczyć jak sie młoda do noszenia przyzwyczaiła. No ale to była Kalinka, a ona w ogóle do dzis jest z tych "nos mnie od rana do nocy" więc szybko jej poszło
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

  9. #49
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wisteria Zobacz posta
    J
    A tutaj Pani Iza dociąga po prostu tam gdzie jest za luźno.http://www.youtube.com/watch?v=4TSUepSSBgA
    Wow, co za genialny filmik Jak można bez słów pokazać parę "myków" Spróbowałam parę podpatrzonych szczególików zastosować - i proszę - dużo lepiej, choć nie idealnie, udało mi się zawiązać kangura!
    Czy ja bym mogła poprosić o taki sam filmik z wiązaniem plecaka prostego?

  10. #50
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    tak, Iza nakręciła kilka filmików - wszystkie dostępne na jej kanale na YT

  11. #51
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaMira Zobacz posta
    Jedyny moj ratunek to kieszonka, ale ta z kolei wychodzi mi troszke za wysoko ;(
    Mnie wczoraj kieszonka wyszła za nisko <szok>, więc się da :]

  12. #52
    Chustonoszka Awatar KaMira
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Warszawa (Imielin)
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez soh Zobacz posta
    Dlatego ja zaczynałam plecakowanie od plecaka Jordana - rebozo łatwiej mi było szybko dociagnac i ujarzmic wierzgacza w ten sposób plecak zaczęłam ćwiczyć jak sie młoda do noszenia przyzwyczaiła. No ale to była Kalinka, a ona w ogóle do dzis jest z tych "nos mnie od rana do nocy" więc szybko jej poszło
    A czy Jordana mozna zamotac dziecko niesiedzace?

    Cytat Zamieszczone przez jagnam Zobacz posta
    Wow, co za genialny filmik Jak można bez słów pokazać parę "myków" Spróbowałam parę podpatrzonych szczególików zastosować - i proszę - dużo lepiej, choć nie idealnie, udało mi się zawiązać kangura!
    Czy ja bym mogła poprosić o taki sam filmik z wiązaniem plecaka prostego?
    Gratuluje i zazdroszcze

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    Mnie wczoraj kieszonka wyszła za nisko <szok>, więc się da :]
    06-02-2013

  13. #53
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    taki lekki OT - uwielbiam filmiki pani Izy - tam wszystko tak slicznie wyglada to z jej filmiku uczylam sie kangura (bez pomocy instruktora)

  14. #54
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    tak, Iza nakręciła kilka filmików - wszystkie dostępne na jej kanale na YT
    No przecież... wystarczyło zerknąć troszkę w prawo na yt - i są! Idę oglądać filmiki i się doszkalać Dzięki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •