Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: Disana, bawełniana pielucha na troczki (strickwindel),

  1. #1
    Chustonoszka Awatar Ataga
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    123

    Domyślnie Disana, bawełniana pielucha na troczki (strickwindel),

    Czy ktoś z was kiedykolwiek używał pieluszki Disana? Jest to pieluszka z dzianiny bawełnianej w którą wkłada się złozony muślin jako wkład chłonny i zawiazuje, bo jest na troczki. Dopiero na to zakłada sie otulacz. Mam możliwość kupic takie pieluszki i zastanawiam sie czy się sprawdzą i czy warto w nie inwestować...
    A wyglada to tak:
    http://www.disana.de/engl/produkte/w...anleitung.html
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 06-01-2015 o 15:48


  2. #2
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    ja uzywalam. przez to ze sie je wiaze dopasowuja sie ladnie do cialka. super dla maluchow. mozne je stosowac teoretycznie do konca pieluchowania, ale jak masz bardzo ruchliwe dziecko, to moze byc ciezko zawiazac

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    jedne z moich ukochanych pieluszek....
    przy Hance je miałam i poszły w świat jak Hanka zrobiła zbyt ruchliwa przy przewijaniu.... ale kupiłam znów na bazarku dla drugiego i nie wiem czy to nie są te moje...
    fajne, mięciutkie, super się na dupci układają, a i dupka wygląda w nich jak marzenie....
    za ile możesz je kupić?
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  4. #4
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    nasze ulubione pieluszki
    jeśli dostałaś fajną ofertę cenową to brałabym bez zastanowienia
    jak Wam się nie sprawdzą, zawsze możesz sprzedać na naszym bazarku-chętni na pewno się znajdą

  5. #5
    Chustonoszka Awatar Ataga
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    123

    Domyślnie

    Dziś sprawdze doklana cenę. A powiedzie ile takich pielusze mialyscie ? Jak często je zmieniałyście?


  6. #6
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    ja nie pamiętam ile miałam
    zmieniałam kiedy była mokra, choć zazwyczaj korzystaliśmy mniej więcej z jednej/dwóch dziennie - chyba że w międzyczasie jakieś wycieki były, a wieczorem prałam ręcznie

  7. #7
    Chustonoszka Awatar Ataga
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    123

    Domyślnie

    Nabyłam... Będę testować cena koło 8 euro za paczkę ( 3 szt.). Dzięki wielkie za wasze opinie. Pieluszki wyglądają rewelacyjnie, są mięciutkie, naturalne, przewiewne. Zakładanie pieluchy trzeba trochę poćwiczyć. Nie jest to super szybkie, ale i tak bardzo podobają mi się nie ma żadnych napek wbijajacych sie w brzuch i zostawiajacych ślady na skórze.


  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    75

    Domyślnie

    witam,
    odgrzebałam ten wątek ponieważ zainteresowały mnie pieluszki disana. Nigdy nie używałam tych pieluszek i nawet nie widziałam na żywo, ale mam wrażenie, że są to bardzo dobre pieluszki dla noworodka i małego dziecka. Wydaje mi się, że można je dobrze dopasować. Czy ktoś może mi coś więcej o nich napisać? Kompletuję bratowej wyprawkę pieluszkową, stąd moje zainteresowanie
    I jeszcze jedna rzecz, w polskich sklepach są tylko otulacze wełniane, nigdzie nie znalazłam pieluszek, macie pomysł dlaczego? Czy ktoś wie o polskim sklepie w którym można kupić te pieluszki?

  9. #9
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Ja je dotykałam, dokładnie w tym sklepie stancjonarnym do którego link tu: http://www.avasappletree.ca/disana-o...nitted-diaper/
    Nie sądzę, aby były jakimś hitem, pewnie dlatego ich nie ma w PL. Właścicielka sklepu w Toronto jest Niemką i sprowadza niemieckie marki do siebie, pewnie dlatego były. Mnie osobiście nie powaliły na kolana. Wybrałam otulacze BB mini-coveralls i prefoldy (dużo prefoldów )) z bawełny organicznej nibielonej.
    W PL dostaniesz np. w Kolebce Natury podobne na troczki formowanki storchenkinder: http://www.avasappletree.ca/organic-...iaper-package/
    Ale nie wiem czy starczą do końca i czy przy ruchliwym 6 miesięczniaku wzwyż zawiążesz jakikolwiek troczek ) u nas teraz tylko rzep i to szybko.

    Z tego sklepu mamy tylko 3 szt. Disana Organic Brushed Cotton Liner i te pieluszki są z nami od noworodka, teraz już jedynie jako dubler/ dodt. wkład. i wełniane gatki Disana (dużo większe niż na 4 miesiące, które na zdj. mamy) mamy rozmiar 12-24 mce, ale nigdy nic nam nie puściły. Podobnie jak Storcheny.



    Jesli koniecznie przy noworodku widzisz tylko formowanki, polecałabym Ci polskie formowanki bambusowe Ekodidi z wpinkami. Bardzo mięciutka, łatwe dopasowanie, bo wypinasz dużą wpinkę i zostawiasz tylko małą lub wypinasz dwie i na samą cienką pieluszkę (2 warstwy bambusa) wkładasz wkładkę z której łatwo sprać mleczne kupki. Mamy od niedawna 1 sztukę. Nie robi dużej pupy, płaska z tyłu, wąska w kroku. U nas na 11,5 m-czniaku (12 kg) ładnie leży i chyba starczy do końca W nocy jej nie możemy używać, bo 1x zmiana pieluchy ok północy musi odbywać się błyskawicznie wiec mamy bamboozle na rzepy.

    Pozdrawiam
    Toopy & Binoo

  10. #10
    Chusteryczka Awatar spinek
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,906

    Domyślnie

    Link z pierwszego postu już nie działa więc wrzucam zdjęcie i obrazkową instrukcje do pieluchy:



    Źródło: tu


    Pielucha jest bawełniana, stanowi swoisty rodzaj bawełnianego otulacza podtrzymującego pieluszkę tetrową, wymaga użycia otulacza z warstwy nieprzepuszczającej wilgoci (pul, wełna); wymaga zastosowania dodatkowego wkładu, którego zadaniem będzie absorpcja wilgoci (np. złożona w prostokąt pielucha tetrowa)

  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    75

    Domyślnie

    mam znajomego w Niemczech i kupiłam formowankę na próbę, intuicja mnie nie zawiodła pieluszka jest pięknie dopasowa, cudnie leży na dziecku. W lutym wybieram się do Berlina i przy okazji odwiedzę o sklep z pieluszkami ( w Niemczech te pieluszki są bardzo popularne) będziemy testować. Fajne w tych pieluszkach jest też to, że są z bawełny ekologicznej. Przy uciekającym, raczkującym dziecku i tak uważam że najlepsze są wąskie pieluszki ( które nie sprawdzają się przy leżącym dziecku) a nie formowanki. Te później mogą przydac się na spanie. Na ten moment są super.

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    ciekawe te pieluszki, ja ostatnio testowałam rodzime tetro flanelowe wiązane na troczki i podobaja mi się własnie ze wzgledu na to,że nie krępują ruchów malucha. wiadomo-że na większy sik nie zdadzą egzaminu-ale i tak chyba dokupię ich jeszcze. na 7mc córce uciekającej przy przewijaniu jeszcze daję radę zawiązać czy zapiąc napki-choć czasem trwa to chwilę

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    35

    Domyślnie

    A co wkładamy do tych troczkowych formowanek i co na nie (zauważyłam, że tworzą taki wałeczek na udkach i obawiam się że zwykłe otulacze go nie zakryją=przecieki, zostaną wtedy tylko wciągane gatki wełniane a one nie zawsze są wygodne chyba?
    Też mam możliwość kupić cały zestaw: 20 sztuk tych troczkowych z czystej bawełny, 20 wkładów Popolini tylko nie wiem z czego są wykonane, 3 wełniaki Disany i 1 otulacz Popolini - za całość 500 zł, były raz wyprane ale ze względu na chorobę matki rodzice zmuszeni są przejść na pampersy Myślicie, że warto? Nie znam systemu i nie chciałabym się "wtopić" na taką kwotę...

  14. #14
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Pieluchując od noworodka, ja bym się nie zdecydowała. Uważam, że płaska formowanka z falbankami/gumeczkami przy udkach = trzymająca płynną kupkę to naprawdę dobry pomysł i jak widzę ta formowanka rozkłada się tak, że schła by dość szybko, ale:
    - może ten materiał można złożyć na pleckach na raz...ale jeśli będzie tworzył się wałeczek to słabo. (+troczki na plecach, bo tak wiąże się tę pieluszkę)
    - nie przekonuje mnie wiązanie. Trzeba troczki przepleść za plecy i potem zawiązać na brzuszku -> trochę jak wiązanie chusty....jesli maluszek leży spokojnie to super, jeśli płacze i trzeba się spieszyć to kiepsko. Mój mąż by zwątpił...chociaż jest pro-wielo. Za nic w świecie nie zmieniłabym takiej pieluchy zaspana w nocy....a wiadomo, że jak noworodek/niemowlę je nocą to "kupka co pieluchę" zdarza się nie tylko w dzień
    - nie wyobrażam sobie tej formowanki z wkładem (bo tej dzianiny się samej nie używa) + gacie Disany latem, w upał Jeśli przewiewna wełna to tylko taka cienka: puppi, ecodidi, kokosi

    Gatki Disany warto zawsze do tej pory korzystamy z tych ze zdj. poniżej, gdy mój syn miał 4 mce. Teraz ma 13 mcy i nosi te same niebisskie gatki. I mamy 1 sztukę w rozmiarze większym.

    Rzepy przy wełniaku/otulaczu pul są przy noworodku sporym ułatwieniem szczególnie jesli to rozmiar noworodkowy lub s. Bo wiadomo, że na max 3 mce. Rzep OS może po roku stracić już sporo na swojej żywotności. Pozdrawiam
    Toopy & Binoo

  15. #15
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    35

    Domyślnie

    A tak z innej beczki, jak może się zachowywać ten zestaw disany na pupie malucha przy chustonoszeniu? Faktycznie te wełniane gatki pozostają suche od zewnątrz?

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    35

    Domyślnie

    Znalazłam kilka słodkich fotek jak wygląda noworodek w tych disankach Trochę mnie przeraża ich rozmiar... czy może z innymi też tak jest (formowanka+otulacz)?
    Tylko dalej nie mam pojęcia jak wstawić fotkę bo cały czas wyskakuje mi error
    http://smallnotebook.org/wp-content/uploads/sleepy.jpg
    i tu na dole tej strony http://busylittlegreenfamily.blogspo...h-diapers.html

  17. #17
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    W gatkach Disany zalanolinowanych nosimy tylko po domu, czasem całą drzemkę 1h w manduce lub kółkowej. Nic nie przecieka, nawet od środka nie są jakoś wilgotne te gatki. Zwykle J. ma na sobie chłonnego już bamboozla.

    Iskierko, a czy Ty ten zestaw chcesz dla noworodka?

    Edit: IMO Disany gatki nie nadaja sie pod ubranie. Do chodzenia po domu/leżenia jak w spodenkach + skarpetki/getry. Do spania jak najbardziej, ale wtedy tez już nic na pupę nie naciągam...zostawiam rozpięte body z dł rękawem lub bluzeczki-longsleevy do tego. Storcze dużo lepiej pod ubranie wchodzą czy śpiochy, są bardziej jak szorty. A na wełniane na napy typu puppi/ecodidi, to tak jak na Grovię, nawet jeansy naciągniesz
    Ostatnio edytowane przez Gaja78 ; 24-01-2015 o 14:34
    Toopy & Binoo

  18. #18
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    35

    Domyślnie

    Hmm to mnie zmartwiłaś bo ja mam całą górę ciuszków, dla bliźniaków by wystarczyło ale niemal same rampersy, śpiochy i pajace... bardzo mało koszulek. A skoro mam nie zasłaniać wełnianego otulacza to trochę lipa...
    Zestaw chciałam dla noworodka.

  19. #19
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    35

    Domyślnie

    Znalazłam dwa fajne filmiki poglądowe dla tych co jednak dumają nad tym systemem - formowanie tego wkładu disany na noworodka https://www.youtube.com/watch?v=0_CnC8ubJAU i zakładanie na niego + otulacz pul https://www.youtube.com/watch?v=NfD6sXmiABw. Nie da się ukryć, że ekonomiczność tych pieluch jest niezła + 100% naturalne w połączeniu z wełniakiem.

  20. #20
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Leipzig
    Posty
    77

    Domyślnie

    zaszanawiam sie nad kupnem tych pieluch (mieszkamy w de) bo moge kupic zestaw nowych 3welnianych gatek Hans Natur i 10 tych Strickwindeln za 40e, tylko nie bardzo rozumiem role tych Strickwindeln, skoro mam wklad (tetra czy co tam) i otulacz (welniane gatki) to jaka one pelnia funkcje dodatkowo?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •