Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: CzY dobrze motam w elastyczną chustę ?

  1. #21
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Ok rozumiem, a zdjęcia najlepiej odzwierciedlają opis, tak też robiłam ale wyszło trochę niestarannie. Koleżanka ma mi pożyczyć chustę tkaną tylko nie wiem jaką - wiem tylko że jest bardzo gruba i ma 5m. Więc zobaczę jak mały będzie się zachowywał

  2. #22
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    villemko, a skąd pod Warszawą jesteś? Poczekaj na prawdziwą chustę Rozmiar jest istotny zależy od tego jakie wiązania będziesz najczęściej wiązać i jakich jesteś gabarytów. Najczęściej kupowane chusty to chyba 4,6

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  3. #23
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    Zielonka Myślałam by podjechać do klubu kangura jednak na razie takie samodzielne wypady gdzieś dalej niż moja mieścina mnie przerażają, nie mam odwagi jechać pociągiem a później autobusem (chyba nawet dwoma)

  4. #24
    Chustomanka Awatar villemko
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    100lica
    Posty
    700

    Domyślnie

    oczywiście z dzieckiem

  5. #25
    Chusteryczka Awatar maroussia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Wesoła
    Posty
    2,183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez villemko Zobacz posta
    Hej ładnie to opisałaś ale chciałabym doprecyzować te zaznaczone rzeczy. Nie rozumiem zdania - że naciagam do końca pleców Pierwszą część X - tę co jest bliżej ciała rozciągam na pupce i ściągam równomiernie po bokach pozostałą część materiału czy ściągam tak by z jednej części było równo a pozostały materiał sćiągam pod kolanko ? nie wiem czy jasno to napisałam - analogicznie z drugą częścią X. A co to jest dupkowpadka ? chodzi o to by pupa zwisała niżej niż kolanka? (
    Dopiero dziś zajrzałam. Widzę, że dziewczyny już Ci napisały. Naciąganie do końca pleców, czyli do przeciwległego boku. Chodzi o to, żeby chusta nie szła na ukos przez plecy, tylko naciągnij ją mocno, żeby zakryła całe plecy, do wysokości kolanka. Trzeba ją wygładzić, żeby nie zwijała się nigdzie, a nadmiar ułożyć pod drugim kolankiem (tym, z którego ramienia chusta wychodzi). Jeśli chusta jest dobrze rozłożona, to będzie trzymać dziecko. Dupkowpadka (słówko przysposobione z tego forum) wyjaśniona - pupa, kolanka, nóżki - tworzą literkę M. Kolanka na szczycie, pupa - wpadnięta. W instrukcjach jest, żeby najpierw układać jedną połę, później włożyć dziecko w druga i dopiero układać. Wygodniej mi było włożyć dziecko w X i dopiero naciągać chustę. W ten sposób poły przytrzymują dziecko i łatwiej jest je ułożyć. A na ramionach chodzi o to, by poły nie były pomarszczone, niechlujne. Ja zawsze prostowałam połę i jak bym składała na pół - do góry. Wtedy też nie wżyna się chusta w ramię.

    Z chusty tkanej można zawiązać na sobie (bez dziecka) 2X, filmik kiepski, słabe dociągnięcia, ale o to mniej więcej chodzi: http://www.edziecko.pl/wideo_edzieck...jny_krzyz.html (jest krytykowany, tu na forum), siodełko http://www.youtube.com/watch?v=QnXkN3Hqkq0.
    Ostatnio edytowane przez maroussia ; 10-06-2013 o 00:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •