Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Proszę o pomoc

  1. #1
    Chustonoszka Awatar Dośka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    115

    Domyślnie Proszę o pomoc

    Witam Was serdecznie
    Moja córeczka jest już na świecie, zreszta ponad miesiąc, chusta sobie leży w szafie...
    Chodzi o to, że z mężem próbowaliśmy wiązań jeszcze w czasie ciąży, tzn on próbował na misiu, bo ja byłam za gruba. I bardzo, bardzo chcielibyśmy chustować nasza mała. Czekaliśmy na kontrolę bioder i jak miała 4tygodnie, to byliśmy z nią w poradni preluksacyjnej; ortopeda stwierdził, że ma bioderka w skali Grafa na IIa i w ogóle jest za mała, żeby ją nosić w chuście (?!?), zalecił szerokie pieluchowanie. Z tego co się orientuję, to w tym wieku miała prawo mieć bioderka fizjologicznie niedojrzałe ...
    Ale tak w ogóle, żeby za bardzo nie zbaczać z tematu już mówię o co chodzi...
    Poszukuję kogoś z Kalisza lub okolic, kto chustuje i mógłby nam pomóc, doradzić, pouczyć wiązań, posprawdzać... Doradcy chustonoszenia lub kogoś noszącego w chuście wiązanej.
    Bo nie wiem czy jest tu jakiś Klub Kangura, chyba niestety nie.
    Czy ktoś może pomóc mamie i tacie Aurelki?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Witaj na forum

    Z małą trafiłas po prostu na lekarza "starej szkoły"

    Doradcę znajdziesz tu
    http://www.clauwi.pl/doradcy/wielkopolskie

    i oby Wam się fajnie nosiło
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,300

    Domyślnie

    raczej nie słuchałabym lekarza, który każe dziecko szeroko pieluchować... tak jak napisała Basinda, to podejście "starej szkoły" i obecnie specjaliści zgodnie twierdzą, że więcej z tego szkody niż pożytku...
    Mama dwóch córek: 2008, 2012

  4. #4
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    91

    Domyślnie

    szerokie pieluchowanie teraz to pieluchowanie ekopieluchami przy odpowiednym wiązaniu kłopot bioderek można nawet chustowaniem podreperowac

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Lena byla na granicy i tez profilaktycznie miala byc szeroko pieluchowana. Wtedy uzywalam tylko pampkow. Za to nosilam po domu w chuscie. Wszystko sie pieknie ustabilizowalo. Wiec nos jak najwiecej i bedzie ok.

    frejke tez miala zapisana. lezy w szafie do tej pory...
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że Wam się uda. Ja posłuchałam porad dziewczyn z forum i po prostu chustowałam codziennie chociaż na chwileczkę. Zosia ma dwa miesiące i wychodzimy już chyba na prostą, przestajemy bać się chusty, a każde kolejne dobre zawiązanie cieszy niesamowicie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •