Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Otulacze welniane - ktore lepsze na dzien, a ktore na noc

  1. #1
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie Otulacze welniane - ktore lepsze na dzien, a ktore na noc

    Mam nadzieje, ze mnie nie pogonicie, ale nie znalazlam watku dedykowanego welniakom. Jest troche informacji w watku o nocnym pieluchowaniu, o pielegnacji, ale czy jest typowo welniakowy watek, taki porownawczy?

    Powoli przestawiamy sie na formowanki w nocy i rozwazam czy nie zakupic otulacza welnianego. I czytam recenzje roznych marek, ale chcialabym sie was zapytac jakie otulacze sprawdzaja sie wam konkretnie na noc. Chodzi o rozmiar, bo pod spod formowanka z dodatkowym wkladem (uzywamy bambusowego puchu, tots bots bamboozle i monkey snuggles), no i o wytrzymalosc - podobno na noc lepsze grubsze welniaki - prawda to? I jeszcze wygodniej gatki czy otulacz na napy? Czy akurat ta kwestia to osobiste preferencje?
    A. 02.2010, T. 06.2012

  2. #2
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2015
    Miejscowość
    Świdnik
    Posty
    94

    Domyślnie

    Ja bym powiedziała tak: na dzień lepsze są otulacze zgrabniejsze - do wkładów. Natomiast na noc raczej gatki lub longi. Łatwiej się to obsługuje w nocy, jest pewność że żadna formowanka nie będzie wystawać no i to trochę grubsza wełna, co za tym idzie trudniej ją przesikać. W dzień natomiast raczej w gaciach byłoby za szeroko, jak na moje oko .

  3. #3
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Leipzig
    Posty
    77

    Domyślnie

    dziecku ktore biega gacie w dzen nie przeszkadzaja, ale mniejszemu (np. przy machaniu nogami, przekrecaniu sie) ograniczaja ruchy. szerokie pieluchowanie jest dla dzieci zdrowe

    ja na dzien sobie chwale zgrabne puppi, na noc gatki disany i longi od welniaste. na wyjscia kiedy jest zimno dobra jest na pupe tez responsible mother (gruby mieciutki welniany filc) i na noc tez sie tu sprawdza.

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    16

    Domyślnie

    Mogę napisać co nieco o wielkości: ecodidi os są niewiele w stanie (około 1-2 cm) większe niż kokosi xl, super na dzień. Na noc używam gatek wełnianych lub longów, chociaż wspomniany ecodidi formowankę kokosi pokrywa. Jeśli chodzi o wygodę tak jak poprzedniczka pisała najzgrabniejsze są otulacze w dzień, gacie i longi krępują ruchy. Ecodidi są pancerne, jeszcze nie udało nam się ich przesikać, lanolinowane raz w miesiącu. Ale to też zależy czy masz mega sikacza w domu

  5. #5
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    Pieluchowałam starszaki i teraz młodego, więc jakieś doświadczenie mam. Bliźniaki były w dzień w formowankach i galotkach, nic nie krępowało ich ruchów. W nocy natomiast w nocy były pakowane w formowankę i otulacz. Łatwiej było mi je przebrać w nocy i nie obudzić.
    Patrycja - mama Miłosza (24.08.2007), Łucji i Tobiasza (29.06.2009), Juliusza (01.01.2015) i Ignasia (19.06.2017)


  6. #6
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    O wodzisz, a wszędzie piszą, że gatki lepsze na noc, bo nie trzeba rozpinać (łatwiej zdjąć) a to jak widać nie zawsze tak jest.. hm.. Planuję kupić i już głupieję

  7. #7
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    U nas na noc gatki ale tylko dlatego że młody podnosi zadek w czasie snu do przewijania Jak dziecko bardziej "wybudliwe" to chyba bym wolała otulacz zapinany - za jednym zamachem podkładasz pod kuper formowankę i otulacz i zapinasz. Ale z drugiej strony otulacz zapinany nie zawsze idealnie pokryje formowankę i zawsze się może przesunąć. Ale powiem Ci że mój syn do niedawna spał w samej formowance, bez otulacza ale teraz strasznie mocno sika i kołdra niestety mokra :/
    Ale zauważyłam jeszcze coś - w samej formowance jest cały mokry i zimny, w gaciach jakby formowanka jest suchsza i przede wszystkim cielejsza, jakby wełna część moczu wchłaniała.

  8. #8
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abcd_2007 Zobacz posta
    U nas na noc gatki ale tylko dlatego że młody podnosi zadek w czasie snu do przewijania Jak dziecko bardziej "wybudliwe" to chyba bym wolała otulacz zapinany - za jednym zamachem podkładasz pod kuper formowankę i otulacz i zapinasz. Ale z drugiej strony otulacz zapinany nie zawsze idealnie pokryje formowankę i zawsze się może przesunąć. Ale powiem Ci że mój syn do niedawna spał w samej formowance, bez otulacza ale teraz strasznie mocno sika i kołdra niestety mokra :/
    Ale zauważyłam jeszcze coś - w samej formowance jest cały mokry i zimny, w gaciach jakby formowanka jest suchsza i przede wszystkim cielejsza, jakby wełna część moczu wchłaniała.

    Bo tak jest - wchłania

  9. #9
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    U nas zawsze były na dzień otulacze na napki, a na noc gacie Storchenkinder, bo na noc szły formowanki, które niezbyt komfortowo pakowało się pod otulacze z zapięciami. Dodatkowo Storchenkinder stosowałam również w ciągu dnia zimą na spacerach albo wtedy, gdy było ciepło i gacie robiły po prostu za spodenki.

  10. #10
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Leipzig
    Posty
    77

    Domyślnie

    otulacz ma jednak odrobine obciskajace emementy- gumki, napki- dla mnie to na noc odpada. testowalam wiele gatek i wszystkie mu w dzien krepuja ruchy, ale starszej biegajacej siostrze nie przeszkadzaly. w nocynie przewijam, wiec dla as gatki sa nocne a otulacze dzienne.

  11. #11
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Myślę, że wiele się zmieniło w ostatnich trzech latach, dlatego podnoszę wątek
    Otulacze wełniane stały się bardzo popularne, mamy uwielbiają je na lato ponieważ są bardziej przewiewne niż PUL i jeśli ktoś się już raz przekona to często minimalizuje swój stosik pieluch PUL na rzecz wełniaków. Odnośnie tytułowego pytania - po ponad 6 latach doświadczenia w pieluchowaniu wielorazowym wszystkich moich dzieci powiedziała bym, że na noc sprawdzą się zarówno gatki jak i otulacze. To są dwa zupełnie inne systemy pomimo, że łączy je wełna jako materiał. Gatki zakładamy na formowanki, ponieważ nie przytrzymałyby samego wkładu. Tak więc jesli ktoś lubi formowanki to zdecydowanie poleciłabym na nie gatki. Tutaj szczególnie polecę gatki wełniane Disany, choć na rynku znajdą się tez inne fajne marki. Otulacz zakładamy raczej na wkład, choć nie jest niemożliwe stosowanie ich na formowankę. Ja przy czwartym dziecku (aktualnie) przestałam całkowicie korzystać z formowanek, które kiedyś uwielbiałam. Wojtek nosi na noc otulacz z podwójnym wkładem, na dzień z pojedynczym i taki system super nam się sprawdza.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  12. #12
    Chustofanka Awatar ptysiakm
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Tarnów
    Posty
    191

    Domyślnie

    Elayla, a zmienił się krój Waszych otulaczy? 4 lata temu uwielbiałam Wasze otulacze i na zimę i w lecie - dla nas były najbardziej nieprzemakalne. Teraz też szykuję się do wielo. Co u Was przez tem czas się pozmieniało?

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jeśli chodzi w ogóle o wełnę to pojawiło się trochę nowych firm! Dużo zmień zaszło l. Teraz na Facebooku wszyscy szaleją za Oops. Puppi jakiś czas temu wprowadziło nowy rozmiar MiniOS. Wełniano mi coś szyje co jakiś czas. WooliUli szyje z wełny, Mru Mru. Itd. Wełniaste chce przekazać komuś markę do od sprzedania i być może coś reaktywują. Jest w sumie szał na wełnę... A fajne gatki robi również ManyMonths (dawniej Babyidea). A na noc w pewnym momencie ja musiałam mojej córce zakładać aio bo nie chciała w ogóle gatek nosić. I jak była niemowlakiem to też gatek nie lubiłam tylko otulacze bo mi się je szybciej zakładało ....

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •