Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Szybkiej porady potrzebuje - pranie jedwabnej chusty w pralce

  1. #1
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie Szybkiej porady potrzebuje - pranie jedwabnej chusty w pralce

    Czy moge wyprac dwie jedwabne chusty (30% jedwabiu) razem w programie do welny? Moja pralka nie ma niestety programu do jedwabiu. Program do welny ma 40 stopni (zmniejsze do 30) i wirowanie 800 (za duzo?). Trwa 90min. Zawsze pralam jedwab recznie, ale jedna z chust ma troche przesunietych nitek i tzw "stab marks" i chce zobaczyc czy wypranie w pralce pomoze.
    Ostatnio edytowane przez Ananke ; 27-05-2013 o 20:29
    A. 02.2010, T. 06.2012

  2. #2
    ulala.v
    Guest

    Domyślnie

    na pewno prałam jedwab w pralce i na pewno nie na programie do jedwabiu, bo takowego nie miałam ale za skarby nie przypomnę sobie na jakim. Analizując moje skłonności i programy w tamtej pralce wydaje mi się, że najprawdopodobniejszy był zwykły program do bawełny 30stopni i 800 obrotów

    edit: tylko, żeby potem na mnie nie było w razie wu

  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Mi sie wydaje, ze do welny powinien byc mega delikatny, to chyba jedwabiu nie uszkodze, co? Plyn do prania mam dobry, bez enzymow i wybielaczy.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  4. #4
    ulala.v
    Guest

    Domyślnie

    pewnie już wyprałaś
    ale do wełny jest w niskiej temp i nie wiruje tylko tak majta i odsącza wodę

  5. #5
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    pewnie za pozno, ale moze sie komus przyda - ja piore na programie do prania recznego, na 30 stopni i BEZ wirowania (taka informacje znalazlam w jakiejs instrukcji prania - zeby nie wirowac).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •