Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46

Wątek: Jak utrzymać dziecko na nocniku?

  1. #21
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    super glue

  2. #22
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    a po co utrzymywać dziecko na nocniku?

  3. #23
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    No nie utrzymywać, ale chociaż posadzić na chwile, na parę sekund dosłownie A choćby po to, żeby kupa i tak nie leciała obok
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  4. #24
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nautika Zobacz posta
    No nie utrzymywać, ale chociaż posadzić na chwile, na parę sekund dosłownie A choćby po to, żeby kupa i tak nie leciała obok
    przyjdzie czas, to usiądzie, na siłę możesz jej więcej szkody zrobić niż pożytku..

  5. #25
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    przepraszam. nie zauważyłam, że to bezpieluchowe wychowanie, bo mam na ten temat zgoła inne przemyślenia
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  6. #26
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,948

    Domyślnie

    moja Kasia nie siada, ale gdy byłą mniejsza to czasem siadała. Teraz ja czasem ją namawiam ale ona nie chce więc odpuszczam, wychodzę z założenia że w końcu zachce jej się robić siku i kupe tak jak mamusia bo na razie siku chce robić na stojąco tak jak tatuś

    no jeszcze jest opcja że może męża będę namawiać żeby sikał na siedząco
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  7. #27
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nautika Zobacz posta
    Wasze sposoby!
    przyklejam super glue

  8. #28
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marjen Zobacz posta

    no jeszcze jest opcja że może męża będę namawiać żeby sikał na siedząco
    podobno tak zdrowiej

    moja Agatka na nocniku siedzi tylko w ciuchach, traktuje go jak krzesło za to woła i każe się wysadzać nad miską (ja ją trzymam)

  9. #29
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    może nie uwierzysz ale moje dwie czerpią z przykładu, starsza ze żłobka, młodsza ze starszej

    iii przy młodszej nocnik służy jako siedzenie pod prysznicem a nakładka jest dla niej lepsza

  10. #30
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,948

    Domyślnie

    to nie mój sposób ale słyszałam o mamie (znajoma mojej siostry chyba o ile pamiętam) która nocnik z dzieckiem stawiała na wysokim stole/wyspie kuchennej i dzieciak siedział tam tak długo aż zrobił kupę czasem godzinę czasem dwie
    jak ryczał to mama puszczała głośniej muzykę...

    ale ja nawet gdybym stosowała takie metody to nie odważyłabym się bo moja córka samodzielna jest więc z pewnością spróbowałaby zejść

    a sposobu nie polecam piszę raczej ku przestrodze nocnikowym terrorystom
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  11. #31
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    wolne chusty
    Posty
    4,230

    Domyślnie

    ja na nocniku zawsze dzieciom czytałam, mieli swoje ulubione książeczki na posiedzenia np. "Nocnik nad nocnikami"
    "Ludzie od czasu do czasu potykają się o prawdę, ale większość z nich podnosi się, otrzepuje i idzie dalej, jakby nic się nie stało" W.Churchill

  12. #32
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    pytałam, bo nie jestem zwolenniczką długiego siedzenia ani na nocniku, ani na sedesie- można się tylko hemoroidów nabawić... nic śmiesznego... jak usiąść to na "konkret" i zejść... a czytać, oglądać i inne wolę z fotel, kanapy i innych takich... wygodniej i zdrowiej

  13. #33
    Chustomanka Awatar Skarb
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    0-22
    Posty
    988

    Domyślnie

    ...i siedziala, i siedziala, i siedziala

    Wstyd mi przyznac ale moje dziecie wlasnie 2lata7miesiecy ukonczylo i od niedawna w majtach pomyka. Czekalam na znak ze gotowa i albo jestem slepa albo panience wygodnie bylo w pieluchach. W koncu stwierdzilismy ze podejmujemy rekawice i od 6dni nie widze postepow. Jedynie mowi "przepraszam za siku/kupe" kiedy juz po...
    Na 2-ke sie ukrywa i czesto ma z tego radoche.
    Nakladka na kibelek jak i nocnik czestokroc w dupsko ja parza, dlatego weszlam w temat z nadzieja na jakis patent. Czy okielznamy te potrzeby? kiedy uslysze zawczasu ze jej sie chce a nie "ojejciu, zsikalam sie"?
    Pocieszcie mnie bo zwatpienie mnie dopada

  14. #34
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Absolutnie nie na siłę. Moje dziecko miało taki chwilowy etap, że jak zbliżała się 'potrzeba', czuła pewien dyskomfort i chciała np zwiać z nocnika Pomogło odwrócenie delikatne uwagi np na książeczkę i po 2 sekundach przychodziła błoga ulga Obserwuj dziecko, ale nie staraj się usadowić je na siłę na nocniku. Nocnik jest do załatwiania potrzeb fizjologicznych, a nie do posiadówek. Grunt to rozpoznać odpowiedni na nocnik moment, aby uniknąć tego przesiadywania. No chyba, ze lubi
    Jestem jak na ten moment bardzo zaskoczona nocnikowymi perypetiami mojego dziecka Pola wysadzana od dawna, wie po co jest nocnik, kupy lądują tam gdzie trzeba. Teraz woła na nocnik i na kupę i na siku, sama siada jak jej się zachce, od ponad tygodnia zużyłyśmy dwie pieluszki - tylko na noc , a sika w nocy tylko jak się obudzi na mleczko Do niczego jej nie zmuszałam i nie robiłam 'treningu' nocnikowego, za to staraliśmy się reagować na jej potrzeby fizjologiczne. Wiem, że to dopiero tydzień i może być jeszcze różnie, jak to mówią 'krok w przód, dwa kroki w tył', ale jestem wyluzowana. Teraz widzę, że moje dziwne metody nie są takie głupie
    Autorko wątku, dążę w tej przydługawej opowieści do tego, żebyś nie dała sobie wmówić, że na reagowanie na potrzeby Twojego dziecka jest np za wcześnie I pamiętaj, że etapy nocnikowego "buntu" są normalne i tyle.

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  15. #35
    Chustomanka Awatar margolcia1006
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    680

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Otóż to. To tak jak moja. U mnie jest zasada. Siedzi to siedzi nie to nie, zakładam pieluchę i już.
    Mamy taką samą zasadę, tylko moje skończyło już 20 miesięcy . U nas na zatrzymanie dłużą chwilę na nocniku dobrze sprawdza się mój kuferek z koralami, albo koszyk ze spinkami i gumkami do włosów . Najczęściej synek robi sobie z gumek bransoletki na rękach i nogach. Spinki zapina miśkom, lalkom. Czasami jest tak że mógłby tak siedzieć na nocniku godzinę i się bawić a czasami nawet na sekundę nie usiądzie więc nie zmuszam. W każdym bądz razie nocnik przeważnie jest czysty, nic do niego nie zrobi. Jak założę pieluchę za minutę ląduje do niej wielki sik . Czekam aż w końcu na dobre zrobi się ciepło. Będziemy próbować chodzić bez pieluchy i zobaczymy.

  16. #36
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Mi chodzi o to, że ja wiem kiedy będzie robiła kupkę, bo siku to sobie dam na razie spokój, choć też wiem zazwyczaj.
    No i biorę to moje dziecię, ściągam pieluchę i bardzo bym chciała, żeby ona choć na chwilkę na tym nocniku, misce, ubikacji....obojetnie już na czym przycupneła i zrobiła.
    Zawsze się wyrywa, więc odpuszczam robi do pieluchy, muszę przebierać, co wywołuje oczywiście jeszcze większy ryk
    Choć widzę powoli jakieś postępy, przynajmiej przy przewijaniu. Od jakiś 3 miesięcy na tym pracuję, tłumaczę, opowiadam, śpiewam, zabawiam i jakoś od dwóch dni przestała drzeć się jak opentana przy przebieraniu
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  17. #37
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    wolne chusty
    Posty
    4,230

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nautika Zobacz posta
    Mi chodzi o to, że ja wiem kiedy będzie robiła kupkę, bo siku to sobie dam na razie spokój, choć też wiem zazwyczaj.
    No i biorę to moje dziecię, ściągam pieluchę i bardzo bym chciała, żeby ona choć na chwilkę na tym nocniku, misce, ubikacji....obojetnie już na czym przycupneła i zrobiła.
    no ja Cię rozumiem, właśnie żeby usiadły wciskałam im książeczke o Bolku albo Basi,
    jesli w trakcie tej krótkiej historyjki zrobiły, to fajnie, nie to nie, nie trzymałam ich godzinami
    "Ludzie od czasu do czasu potykają się o prawdę, ale większość z nich podnosi się, otrzepuje i idzie dalej, jakby nic się nie stało" W.Churchill

  18. #38
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,803

    Domyślnie

    Ja opinie mam taką, że tak jak nie trzymam na stole "bo a nóż coś zje" tak nie trzymam na nocniku "a nóż zrobi siku".

    Na nocniku sie sika - a nie przesiaduje. Nawet te 10 sekund - bo nie o CZAS tu chodzi ale o sam FAKT nocnikowania. Moim skromnym zdaniem

    Więc bym odpuściła. Tłumaczyć, zachęcać i inne takie - jasne.
    Sadzać dla siedzenia - niet. Na wychowanie bezpieluchowe (i rodzicowe "łapnie") już a późno - na świdome i z włsanej woli siadanie na nocnik widocznie za wcześnie. Albo godzina nie ta. Albo nocnik wolałaby zielony. Albo żebys wyszł z łzienki etc etc - mniejsza o co, szukaj rozwiązania z nią a nie za nią

    BTW starszy robił dokładnie jak Twoja cór - na kupę się chował.
    Nawet jak już był na sikanie odpieluchownie to chcc dwójkę przychodził, żeby mu założyć pieluszkę.

    To dość częste i przechodzi z wiekiem. Wyluzuj
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 24-05-2013 o 16:38
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  19. #39
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    Będziemy próbować, może w innym miejscu, może w innym czasie, jak się uda i tyle.
    Próbować zawsze warto
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  20. #40
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Leszno Rawicz
    Posty
    2,046

    Domyślnie

    A jak przekonać dziecko żeby w ogóle usiadło na nocnik? J. ma nocnik z klapą, jak jest zamknięta to usiądzie, ale jak wyczuje "dziurę" pod pupą to się pręży i nie chce usiąść.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •