Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: "Coś" do noszenia latem

  1. #1

    Domyślnie "Coś" do noszenia latem

    Witam
    Od kilku dni czytamy forum chusty.pl i powiem szczerze zamiast rozwiązania pojawia się nam coraz większy mętlik w głowie.
    Poszukujemy "czegoś" do noszenia naszej 7 miesięcznej córeczki (7-8 kg) podczas jednodniowych wycieczek w góry. Obecnie posiadamy używaną sporadycznie chustę elastyczną polekont. Jednak po ostatniej wyprawie w cieplejszy dzień okazało się że jest w niej zbyt gorąco maluszkowi i noszącemu. Dodatkowo mała już troszeczkę "sprężynuje" i postanowiliśmy się rozglądnąć za czymś nowym.
    Zastanawiamy się nad chustą tkaną, nosidełkiem MT, nosidełkiem ergonomicznym, a gdy zobaczyliśmy chusto MT dezorientacja stała się jeszcze większa. Oczywiście na pierwszym miejscu stawiamy wygodę i zdrowy kręgosłup maluszka, w drugiej kolejności komfort termiczny rodziców i dziecka, na trzecim miejscu chcielibyśmy wybrać w miarę ekonomiczne rozwiązanie. Poradźcie co wybrać z góry dziękuję

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    a cora siada sama?

    ja na dlugie wyprawy gorskie wzielabym ergonomika (albo MT jako wersje ekonomiczniejsza, co nie znaczy gorsza)

    ALE!

    jesli corka sama nie siada nie uzywamy nosidel. W takim wypadku pozostaje chusta tkana
    Wojtuś 5.12.2011

  3. #3

    Domyślnie

    W temacie siadania mała wykonuje próby, jednak samodzielnym siadaniem tego nazwać nie można.
    Rozumiem że nosidełka bardziej obciążają kręgosłup niż chusta. Czy nie są wobec tego jednak mniej wskazane i mniej zdrowe niż chusty również u starszych dzieci?? Przecież nam dorosłym długotrwałe siedzenie też nie służy???

  4. #4
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    OT, ale nie moglam sie powstrzymac:

    co za nick!

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonks Zobacz posta
    OT, ale nie moglam sie powstrzymac:

    co za nick!
    wlazłam z przemyśleniem, że taki nick to ... no naprawdę

  6. #6

    Domyślnie

    Pierwsze forum gdzie zostało to dostrzeżone Na żadnym innym nie wiedzieli co to znaczy. Ciesze się że komuś mógł poprawić humor.

  7. #7
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez suppositoria Zobacz posta
    Pierwsze forum gdzie zostało to dostrzeżone Na żadnym innym nie wiedzieli co to znaczy. Ciesze się że komuś mógł poprawić humor.

  8. #8
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Kupiłabym chustę.
    Po pierwsze- Wasze dziecko nie siada. Po drugie- chusta jest bardziej "uniwersalna"- przyda się teraz i potem.

    Osobiście w upały nosze w cienkich bawełnianych chustach (Girasol, Didymos) choć zdarza mi się załozyć także len+bawełna (Natibaby), cudny jest jedwab+bawełna (Skowtronki Didymosa).

    Jednak rada jest trudna i sądze, że ile mam- tyle dostaniecie odpowiedzi.

    Sama po górach od czasów ogólniaka się nie wspinam, zatem może poczekajmy na odpowiedzi wspinających się mam, z praktyką w góach z chuściakami.

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Skoro ma być ekonomicznie, a dzieć nie siada to zostaje tania bawełna. Najlepsza chyba byłaby 4,2, bo to i z przodu da się zamotać i plecak prosty bez absurdalnie długich ogonów.

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,296

    Domyślnie

    kupiłabym tkaną chustę tutaj na bazarku - jeśli się nie sprawdzi, to zawsze możesz odsprzedać i wiele na tym na pewno nie stracisz. przy takim dziecku na pewno będzie lepiej niż w elastyku a w międzyczasie możesz porozglądać się za nosidłem i jak dziecko będzie już pewnie siadać i siedzieć, wypróbować, czy nie będzie Wam lepiej z nosidłem.
    Mama dwóch córek: 2008, 2012

  11. #11

    Domyślnie

    Dziękuje za szybkie odpowiedzi. Zdecydujemy sie w takim razie na chustę tkaną. Jakie jeszcze firmy i materiały polecicie do poszukania, żeby latem było chłodno??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •